mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 05:29:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81944 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #60 : torek, 06.05.2003 : 13:51:57 »

Bela, mene so pomirili, da Frontline vsak mesec nič ne škodi. Zato v spomladanskem in poletnem času dajem psom frontline vsak mesec. Zaenkrat pri 4 psih različnih pasem in velikosti nikoli ni bilo nobenih problemov zaradi tega. Razen, da je drago... Lips Sealed
Tosa, na katero jezero pa hodite? lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #61 : torek, 06.05.2003 : 13:53:53 »

Ups, zdajle sem šele videla, da je psička stara komaj 4 mesece. Za tako mladega psa pa ne vem, mogoče bi vprašala veterinarja. lp
Logiran

Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #62 : torek, 06.05.2003 : 17:43:42 »

Kaja, hodimo na Žovneško jezero-čez hrib v Prebold oz. čez Prebold ( ne bom zdej cele poti pisala Smiley )-tako "ne turistično" jezero. Zdaj že komaj čakam en vikend, ki bo topel in bova s fantom prosta, da "krstiva" Tošo in jo prvič peljeva tja...  Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #63 : torek, 06.05.2003 : 18:01:39 »

No, saj se mi je zdelo, da hodita tja. Nazadnje sem bila pred dvema letoma in je bilo še kar OK. Se pa ravno menim, da bi šla to soboto malo pogledat, če bo lepo vreme. Naš Don še ni nikoli plaval in bi ga rada malo v vodo nagnala smrduha Grin
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #64 : torek, 06.05.2003 : 19:59:08 »

Hm, bom jutri šla do veterinarja. Sicer pa hvala za odg.
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #65 : četrtek, 08.05.2003 : 10:55:32 »

Hej hov! Smiley

Letos pa res nič ne pomaga proti klopom!
Mojega Tobeka smo skopali z insekticidnim šamponom,pošpricala sem ga z biokilom in čez tri ure je že imel spet dva klopa!
Kolegica vse tri pse prav tako šprica z biokilom+frontline pa so vsak dan polni klopov...
Upam,da bo čimprej konec tega navala klopov!Vsak večer moram Tobeka celega pregledat in mu odstranit klope.. Tongue
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #66 : petek, 09.05.2003 : 08:35:58 »

Sem ze kupla ampulo in ji dala (nič ne škoduje tudi pri 4 mesečnem) pri tem pa mimogrede našla 2 klopa Sad. Danes pa greva z revco na cepljenje proti steklini - zaj bo tak že 4.5 mesce stara. - pol pa na sladoled  Grin
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #67 : sobota, 10.05.2003 : 11:34:45 »

Smo se prehitro hvalili...oz. hvalili Frontline... Sicer ni pretirano hudo, sem pa tudi jaz že našla v tednu dni kar ene tri klope Angry Sad. Očitno je res naval klopov  Angry... LP vsem, pa čim manj teh malih nadlog!!!
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #68 : sobota, 10.05.2003 : 20:19:25 »

Tosa: sej jaz sem jih tut našla precej (tut po 10) sam tistih ki prej žive nisem našla so se posušili. Tak da vsaj v tem so dobre te ampule.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #69 : ponedeljek, 12.05.2003 : 08:58:50 »

Sem ugotovila rešitev pri mojih psih. Redno enomesečno dajanje ampule oz. pošpricanje(kratkodlakega) s Frontline in dodatna zaščita z Biokill Vet, ki seveda ne učinkuje, če gre pes v vodo. Trenutno deluje!
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #70 : ponedeljek, 12.05.2003 : 13:00:55 »

Saj poanta Frontlina ni v tem, da odganja klope, ampak deluje tako, da ko klop že ugrizne gostitelja, umre... zato Frontline ne preprečuje ugriza klopa, ampak ga šele potem ubije. Smo tudi že ornk debele klope z Drima vlekli...
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #71 : ponedeljek, 12.05.2003 : 13:21:22 »

Aja, pa še nekaj... na srečo pri boleznih, ki jih prenašajo klopi (vsaj večinoma) traja nekaj dni, da se prenesejo na psa, Frontline pa klopa prej ubije. Tako da, klop sicer psa ugrizne, a je mrtev preden se pes naleze kake bolezni.

V osnovi in na hitro je to to.
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #72 : torek, 13.05.2003 : 13:37:36 »

Naj še jaz napišem, kaj se je zgodilo včeraj:
dopoldne me mami kliče v službo, da pes (13-letni pudelj) šepa na levo zadnjo nogo in to vedno močneje. Ko sem dve uri kasneje prišla domov, sploh več ni mogel vstati, nogica pa je trzala. Odločila sem se malo pregledati nogo, preden ga peljem k veterinarju. In sem našla nizko pri tleh ogromnega klopa! Bil je zelo zelo napit, zato sem ga z lahkoto spulila, na mestu ugriza pa je močno zakrvavelo. Na tistem delu je bila noga kar precej otekla. Takoj po tistem se je pes postavil na noge in uro po tistem je že normalno hodil.
Najbolj me preseneča, da si ni sam poskusil odstraniti klopa, ker je bil lahko dosegljiv. Tudi po odstranitvi si sploh ni lizal rane. Pa sigurno ga je bolelo, če sploh ni stopil na nogo.  Huh

Ne vem, koliko časa ga je imel na sebi, je pa res, da ga zdaj zelo malo češem, ker je srčni bolnik in po vseh teh zdravilih ima zelo občutljivo kožo, zato ga negujem minimalno. Klopa je dobil na vrtu (vsak teden pokošena trata!), ker na sprehode (razen malo po ulici) več ne hodi - ne zmore. Iz istega vzroka tudi ni nič zaščiten proti zajedalcem.

Klop je bil sive barve, premera skoraj 1 centimeter. Pa kakšne strupe zdaj te hudiči spuščajo v telesa naših štirinožcev  Huh Huh Huh

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #73 : torek, 13.05.2003 : 20:39:07 »

Te tavelike sive grozote so v bistvu cist na koncu, potem ko se klopek namrec tako napije, ne more vec zlesti skupaj in samo izleze jajcka ter pogine (je bilo zadnjic na Discoveryu; sama sem enega shranila v steklen kozarec in se potem par minut cudila kaj zaboga "kaka"  Grin, mi je kar hitro potegnilo, da niso kakci).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #74 : torek, 20.05.2003 : 10:55:28 »

Ojla!

V cetrtek sem pod ocesom nasla ze full napitega klopa in ga brez tezav odstranila. Ze takrat je imel kr' veliko bulo na tistem mestu. Zakaj? Ali je mogoce tam tok bolj obcutljiva in tanjsa koza? Rdecice ni bilo. Do danes mu bulica se ni cisto izginila je pa veliko manjsa. kaksne rdecice pa ni videti. Skrbi me zato, ker je vceraj cez dan 3krat zbljuval ven malo rumene tekocine (sline?), danes zjutraj pa spet?

Ali je mozno, da je to kaj med sabo povezano? Drugace se obnasa normalno, vrocine nima. Izkjucujem tudi kaksno pokvarjeno hrano in podobno. Tko, da.... Ubistvu ne vem ali naj ga peljem do veterinarja ali ne?

lp, Polona
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines