mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 01:19:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81830 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
IgiS
gost
« Odgovor #165 : sreda, 26.05.2004 : 12:45:10 »

Da ne bom odpiral nove teme.
Rabim torej optimalno kombinacijo in sicer :
-proti zajedalcem uporabljam Drontal Plus
-za bolhe, klope ... etc. uporabljam Frontline ampule
-ker bi rad ob vikendih šel na morje z psom (kvarner) , naj bi torej uporabil še Stronghold ?

Ali je to optimalna kombinacija ?
in ali se lahko uporablja Stronghold skupaj s Frontline ?

Hvala!

LP
Igor
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #166 : sreda, 26.05.2004 : 13:55:20 »

s čim si pa vi pomagate? Kakšna alternativa? Verminex? Ga imajo v kakšnem zoo-shopu al kako?



Mi si pomagamo z mešanico naravnih eteričnih olj, ki se imenuje Amoskan, in je primeren tako za ljudi kot za živali. Odganja komarje, klope, ose, obade, vso letečo in gomazečo golazen Angry. Čas delovanja je približno 4 ure, dokler eterična olja ne izhlapijo.
Najbolj pomembno je, da ta olja niso strupena in našo Pando lahko takoj po nanosu božamo in mečkamo.  Cheesy

Olje prodajajo v zeliščni lekarni v Maximarketu.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #167 : sreda, 26.05.2004 : 14:55:59 »

IgiS,

tudi pri Bubi uporabljamo Stronghold in Frontline skupaj in nihče mi še ni rekel, da to dvoje ne bi pasalo skupaj. Kadar uporabljaš Stronghold ti tudi proti zajedalcem ni treba ničesar dati, ker "uredi" tudi to.

Bi me pa res zanimalo (saj vem, da je to bolj retorično vprašanje), zakaj se nihče ne spomni narediti enega preparata, ki bi pokrival vse te zadeve, klope, bolhe, srčne gliste in ostale zajedalce  Huh

Lp,
Tina
Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #168 : sreda, 26.05.2004 : 15:14:40 »

IgiS,

tudi pri Bubi uporabljamo Stronghold in Frontline skupaj in nihče mi še ni rekel, da to dvoje ne bi pasalo skupaj. Kadar uporabljaš Stronghold ti tudi proti zajedalcem ni treba ničesar dati, ker "uredi" tudi to.

Bi me pa res zanimalo (saj vem, da je to bolj retorično vprašanje), zakaj se nihče ne spomni narediti enega preparata, ki bi pokrival vse te zadeve, klope, bolhe, srčne gliste in ostale zajedalce  Huh

Lp,
Tina

Ne vem, če sta Stronghold in Drontal Plus identična.
Tole sem najdu na netu:

Q. I am currently using Stronghold to treat my eight-month-old Labrador. Do I need to treat him for tapeworm and, if so, can you recommend a suitable product?
A. Stronghold is not licensed to treat tapeworms in dogs, but it is licensed to treat for roundworms. It would not be essential to treat for tapeworms in this case but if you are concerned, suitable products include Drontal Plus and Panacur, both available through your veterinary surgery.


pa še tole:
How often should I worm my pet?

Adult dogs and cats should be wormed every 3 months against roundworm and tapeworm.

Drontal Plus is a wormer for dogs which kills all roundworms and tapeworms in dogs in just one dose. Drontal Cat is the equivalent for cats. Both can be purchased over the counter from your vet.

Stronghold is an all-in-one treatment against roundworms and fleas and is available as a pipette of liquid which is applied to the skin on the back of the neck.

Roundworms (Toxocara spp.) can cause illness (including blindness) in people so regular worming is very important.

Puppies and kittens tend to have a heavy roundworm infestation and so a course of worming is recommended. Panacur Paste or granules are suitable and need to be given for 3 days in a row. This should be repeated at 2-4weekly intervals. Stronghold is also available as a puppy and kitten pack and treatment is carried out once monthly to kill all roundworms and fleas.


LP
Igor
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #169 : sreda, 26.05.2004 : 16:56:51 »

Kakor je meni znano, Stronghold ne deluje proti klopom in trakuljam.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #170 : četrtek, 27.05.2004 : 10:17:40 »

Nanook,

saj zaradi klopov pa dajemo še Frontline  Wink

IgiS,

hvala za pojasnilo- a Drontal Plus se dobi na veterini (ker ponavadi so nam dali kar Pratel, ki naj bi bil tudi proti trakulji)?

Lp,
Tina

Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #171 : četrtek, 27.05.2004 : 11:11:48 »

IgiS,

hvala za pojasnilo- a Drontal Plus se dobi na veterini (ker ponavadi so nam dali kar Pratel, ki naj bi bil tudi proti trakulji)?

Lp,
Tina



Samo preko meje v Avstriji, italiji ...

LP
Igor
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #172 : četrtek, 27.05.2004 : 11:17:18 »

 A so to tiste tablete v zeleno-beli škatlici, kjer je slika dalmatinca? Sem jih vidla v  Preisu! Wink
Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #173 : četrtek, 27.05.2004 : 11:22:33 »

A so to tiste tablete v zeleno-beli škatlici, kjer je slika dalmatinca? Sem jih vidla v  Preisu! Wink

Ne!
http://www.tiergesundheit.bayervital.de/tiergesundheit/images/xlbilder/drontal_plus.jpg

mislim, da jih je mogoče dobiri samo v lekarnah, veterinarju...

LP
Igor
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #174 : četrtek, 27.05.2004 : 11:39:38 »

V čem se pa razlikujejo od Pratela!? Undecided
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #175 : torek, 01.06.2004 : 09:24:47 »

Citat
Mi si pomagamo z mešanico naravnih eteričnih olj, ki se imenuje Amoskan
Kje pa dobiš ta Amoskan?
Logiran
JENNY
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #176 : sreda, 02.06.2004 : 10:02:04 »

Pozdravljeni

Mene zanima s čem zaščitit mladička (2meseca ) pred mrčesi, predvsem klopi??
Frontline se lahko uporablja komaj po 3-4 mesecu!
Hvala

LP, Jenny
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #177 : sreda, 02.06.2004 : 12:37:31 »

Jenny, v sosednji temi piše o eteričnih oljih, ki odganjajo klope in podobno nadlogo in tudi mladičku verjetno ne bi škodila.

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=426;start=90
Logiran
PetraA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #178 : ponedeljek, 07.06.2004 : 12:40:36 »

Včeraj je moj kuža prvič imel klopa. Vsi smo bili panični zato smo ga na vrat na nos vlekli ven, na žalost pa je klopova noga ostala v kužijovi koži. Nato smo ga tam umili z razkužilom za rane. Ali bo ostanek klopa odpadel sam in ali je razkužilo primerno za psa. Je pa sedem mesečni maltežan.

Hvala za odgovore
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #179 : ponedeljek, 07.06.2004 : 12:52:37 »

Po vsej verjetnosti je notri ostala glava! Glejte, da se ne bo zagnojilo in počakajte, da bo šla sama ven, ali pa jo bo koža zarasla - trajalo bo kar nekaj časa!
Kupite pinceto za odstranjevanje klopov - plastična stane kakih 300 sit, dobite jo skoraj v vseh večjih trgovinah! Odstranjevanje s to pinceto je zelo enostavno!

Lp, Urša
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines