mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 01:39:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81860 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #135 : sobota, 13.03.2004 : 17:47:46 »

Mja, sem že razmišljala, kolko so lahko škodljivi ti antiparaziti... Cool

Samo kaj, nimaš izbire - al imaš klope in reskiraš borelijo in ne vem kaj še vse, al pa jih zastrupljaš s tem - s tem vsaj malo odložiš efekt... Undecided

Sem že razmišljala malo o kakšnih "naravnih" variantah, čeprav se nisem temu še konkretno posvetila... Ena moja bivša sošolka je prisegala na kis (kao da skopa psico s kisom na začetku poletja in nima niti enega klopa), samo nisem še probala. Ima kdo izkušnje s tem ali čim podobnim?

Aja pa tudi mi se na veliko špricamo z Autani&co., vidiš, na to pa še pomislila nisem Wink(najprej na pse in mačke Grin). Bogve kaj je tam notri (sicer piše na škatlici, ma kdo razume tiste kemijske spojine?)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #136 : sobota, 13.03.2004 : 17:58:59 »

Ojla,

em, ja, moj ravno zaradi tega dobi frontline samo nekajkrat (max 2-3x letno), letos pa razmisljam, da sploh ne bi dobil. Alternative? Hm, etericna olja, sivka baje, naj bi odganjala te tecnobe. Sicer pa se cakam in brskam za odgovori na mailing listah

Citat
(sicer piše na škatlici, ma kdo razume tiste kemijske spojine?)

Ugibaj kdo (saj si na poti "biti biolog" ane).  Wink Grin  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #137 : sobota, 13.03.2004 : 18:35:24 »

No, če boš dobila kakšen pameten odgovor, prosim, če ga lahko objaviš tudi tu...

Citat
Ugibaj kdo (saj si na poti "biti biolog" ane).  Wink Grin  Grin

 Tongue Roll Eyes To že, ne pa kemik Wink Cool
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : sobota, 13.03.2004 : 19:29:03 »

Neee, mislila sem na enega oz. na nekaj prof., ne nate.  Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #139 : nedelja, 14.03.2004 : 02:09:22 »

Aaaaaaaaaaa.... Tongue OK. Cool
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #140 : nedelja, 14.03.2004 : 09:54:50 »

Eden od izdelkov, ki naj bi bil naraven in psom neskodljiv je tudi Verminex. Tudi letos se bojujemo ali naj ga kupimo ali ne, ker meni tako smrdi.  Grin Torej, imajo ga v Galiju in meni se je zdel kar v redu...klopov ni bilo. lp
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #141 : nedelja, 14.03.2004 : 10:06:05 »

Ja klopi so spet tu, če jih kdaj na obali sploh ni blo  Angry Shocked

Midva sva zaenkrat na frontlinu, ki pa se mi ne zdi, da ne vem kako učinkuje, glede na to, da je Blu spet poln klopov pa sva dala zadevo dva tedna nazaj  Angry zato razmišljam o kakšni drugi zadei, ki bi mogoče kaj bolj pomagala kot frontline, ki stane ogromno pomaga pa prav nič... Huh
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #142 : nedelja, 14.03.2004 : 19:54:19 »

Eden od izdelkov, ki naj bi bil naraven in psom neskodljiv je tudi Verminex. Tudi letos se bojujemo ali naj ga kupimo ali ne, ker meni tako smrdi.
N apodlagi cesa pa deluje (katera je glavna sestavina) in zakaj smrdi..?
lp, m.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #143 : nedelja, 14.03.2004 : 22:07:32 »

Ojla maja. Nekje smo ze govorili o Verminexu, verjetno v tej temi...malo pobrskaj. Aja, smrdi samo meni! Grin Ocitno je v njem nekaj na kar sem alergicna, ker sem kihala kot nora. Prodaja pa se v Galiju v Ljubljani. lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #144 : nedelja, 14.03.2004 : 22:25:23 »

thnx.
se grem ta teden opremit. Imam sicer frontline, ampak vsak mesec Spele ne bi polivala z njim...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #145 : ponedeljek, 15.03.2004 : 10:57:47 »

Pri Lizi pa frontline kar dolgo drži tudi proti klopom :oSem jo tudi jaz na začetku vsak mesec ščitila pred klopi potem pa ugotovila,da je dovolj,če dobi enkrat na dva meseca.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #146 : ponedeljek, 15.03.2004 : 11:00:15 »

Živjo!
A tablete Program tudi delujejo proti klopom? Koliko mora biti star kuža, da mu lahko začnem dajat Program?
Hvala in čim manj klopov & drugih nadlog vsem  Wink
Lp,
Tina
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #147 : ponedeljek, 15.03.2004 : 11:42:08 »

hejhov! Smiley

a kdo ve, kako je z okuženostjo klopov po posameznih področjih Slovenije?
glede pasjih in tudi človeških bolezni.

konkretno bi me najbolj zanimala Obala in njeno zaledje.
klopi nas napadajo celo leto....včeraj sem enega našla po sprehodu še na moji glavi...prisesanega med lasmi....! Tongue Tongue
kar bojim se,kako bo letos...pesjana sta jih tudi včeraj dobila...
lani ni pomagalo nič..še frontline ne .

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #148 : ponedeljek, 15.03.2004 : 12:00:57 »

Hm, mojemu Frontline drzi kar dolgo, moram reci.
Po moje je ze cela Slovenija okuzena kar se teh bolezni tice. Prav hudo pa naj bi bilo menda na Pokljuki in na Rozniku.

TinaZ, mislim da tablete Program ne delujejo proti klopom (ce se ne motim samo "sterilizirajo" bolho).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #149 : ponedeljek, 15.03.2004 : 12:36:15 »

Tina, Program samo prepreci, bolhi, da se razmnozuje (tako kot je rekla Nanook). Razen tega, da je "sterilizirana" lepo mirno prezivi svoj zivljenjski cikel. Pa nekdo (ampak, se ne spomnim kdo) mi je enkrat pred kratkim lepo razlozil, da Program ni najbolj zdrav za psa in da se ga v zadnjem casu ne uporablja vec toliko (ampak res ne vem, kje tocno sem to pobrala in koliko je bila oseba kompetentna...)
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines