mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 10:45:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šetlandski ovčar  (Prebrano 49080 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalchy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


« Odgovor #75 : petek, 04.11.2005 : 18:30:40 »

zanimam se za pasmo shetlandski ovčar. Gre za pomanjšanega škotskega ovčarja.  :)vesela bi bila kakšnega email naslova vzreditelja ali fotke. zanima me tudi karakter čeprav sem v knjigah že veliko prebrala. Smiley
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #76 : petek, 04.11.2005 : 18:33:43 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,145.0.html
Logiran
zalchy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


« Odgovor #77 : nedelja, 06.11.2005 : 17:25:01 »

živjo! sama mam ful rada šetlije pravzaprav shetlandske ovčarje!kej več o njih si preber v knjigi enciklopedija psov!majo tud neki dednih bolezni zato ker so pomanjšani škotski ovčarji !pa pejt na najdi.si pa pod "shetlandski ovčar" pa si kej zanimivga preber!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #78 : nedelja, 06.11.2005 : 17:37:54 »

Setlandski ovcar ni pomanjsan skotski ovcar. Vec o njihovi zgodovini in o vkrizanjih skotov lahko preberes tukaj:

http://bowlingsite.mcf.com/SheltieHistory.html
http://bowlingsite.mcf.com/Colliecross.html
Logiran

zalchy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


« Odgovor #79 : ponedeljek, 07.11.2005 : 18:50:53 »

tuki maš še en podatek o šetlijih: redko ga ljudje uporabljajo kot delovnega psa a je obdržal ovčarskih nagonov in lahko uspešno varuje dom lastnika.nekoč so ga imenovali palček saj je pomanjšana oblika škotskega ovčarja in ni pritlikavo pomanjšan kot jazbečar.pomanjševanje je s seboj prineslo povečano tveganje da si zlomi tanke kosti nog in je bolj nagnjen k prirojenim dednim  prebavnim težavam ter obolenjem oči.

 to je prepisan dobesedno iz knjige "enciklopedije psov" da ne bo pomote
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #80 : ponedeljek, 07.11.2005 : 21:32:15 »

Ta enciklopedija je pisana res zelo na splosno in nekateri opisi pasem so povsem zgreseni. Linke imas objavljene, lahko pa sama se malo pobrskas po intenetu za informacijami o pasmi. lp

Logiran

biacassa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #81 : nedelja, 04.12.2005 : 22:57:20 »

Ja, hvala za cestitke vsem, res sem se namatrala, da mi je to uspelo.
trenutno imam se dva samcka zlato soboljeve barve.Ce se kdo zanima, se javite.
Lp
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #82 : ponedeljek, 26.12.2005 : 20:29:37 »

Mene pa zanima, če res šetlandski ovčarji veliko lajajo?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #83 : torek, 27.12.2005 : 00:10:06 »

Ja, res veliko lajajo. En lastnik mi je rekel, da sicer laja za vsako stvar, ko pa mu rečejo naj neha, neha.
Velik problem je tudi, da radi lovijo avtomobile, zato morajo biti privezani, če je cesta v bližini.
Mene te stvari sploh ne motijo, ker je veliko več dobrih stvari na njih. Zase lahko rečem, da me ni nobena pasma bolj očarala od njih Wink.
Logiran
RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #84 : torek, 03.01.2006 : 10:20:22 »

Haj,

Naj dodam še moje izkušnje (preverjene v praksi):
- glede lajanja ... sheltiji veliko, res veliko in radi lajajo - moj IN predvsem laja, ko je razburjen - torej, ko ko pridem domov in je vesel ponovnega snidenja, laja ko se igra, pri agilitiju, seveda pa ne pozabi oblajati tudi mimoidoče, poštarja ...
- imajo radi živali (npr. zajčke, papige, celo muce ...); moj
Logiran
RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #85 : torek, 03.01.2006 : 11:04:08 »

Se opravičujem zaradi prekinitve ...
torej, če nadaljujem ...

- moj IN ima nasplošno rad vse živali (predvsem manjše od njega) - jih čuva in želi zgnati na kup; nekaj ovčarskih nagonov se je torej še ohranilo; nikoli pa nisem imela težav z pašo/lovljenjem avtomobilov; lahko z IN-om brez povodca brez problemov grem tudi po prometni cesti;
-drugače pa so šeltiji, z ustrezno motivacijo, izredno dovzetni psi za učenje; po mojih izkušnjah le niso tako zelo mehki, sploh pa ne zamerljivi psi, saj brez problemov prenesejo tudi grajo.
-največji problem/pomanjklivost, ki ga vidim jaz je: kako jih motivirati za delo?
Večina sheltijev namreč ne mara žogic, igračk ter prinašanja oz. igranja z le-temi.
Ostane le še hrana kot glavni vir motivacije. So pa to na splošno psi, ki so nori na hrano, tako da lastniki šeltijev v večini primerov uporabljajo hrano kot glavni vir motivacije.
-ob vsem povedanem pa ne smemo pozabiti, da je to še zmeraj ovčarski pes (v malem) kot tudi velika hišna "carta", ki zelo uživa v pozornosti lasnikov ter čohanju.

Mislim, da bo za enkrat dovolj.

Lep pozdrav, Klavdija iz Maribora.

Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #86 : torek, 03.01.2006 : 17:09:12 »

Rona, a vidva z In-om prideta na razstavo v ljubljano?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #87 : torek, 03.01.2006 : 17:12:02 »

Drugače mi je pa zalo všeč, da niso vsi šeltiji taki, da lovijo avtomobile Wink. Ker če avto pride nekam, kjer ga najmanj pričakuješ Undecided.
Logiran
RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #88 : sreda, 04.01.2006 : 08:37:38 »

Haj Lejca,

Ne, z IN-om ne prideva na razstavo v Ljubljano.

Ko je bil IN mlad sva se udeležila kar nekaj razstav in osvojila JCH SLO. Sedaj pa me razstave ne zanimajo več.

Najina glavna okupacija sedaj je agility. Po lanskoletnem osvojenem državnem prvaštvu v A1 medium, sedaj poskušava srečo v A2 medium.

Če želiš videti IN-a, pa še kakšnega drugega šeltija, se oglasi na kakšni agility tekmi (Gornja Radgona 21.01, potem Prestranek itd.) ali pa poglej na stran kluba za britanske ovčarske pasme pod Innate Talent z Dablovy studanky.

Lep pozdrav ter srečno 2006. Klavdija, In, Roni.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #89 : sreda, 04.01.2006 : 19:42:36 »

Potem bom pa kdaj prišla navijat za vaju Wink, ko bo kakšna tekma na gorenjskem.
Tudi jaz želim vsem veliko sreče in pasjih užitkov v letu 2006.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines