mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 06:16:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 330568 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #60 : petek, 26.11.2004 : 20:22:14 »

Andrej-Sky,

morda imas prav in je moj skoraj-sosed res nepismen, kar bom pa takoj jutri zagotovo preverila. Bom povprasala tudi po kupoprodajni pogodbi.

Stiri velike strani informacij za tako zahtevno pasmo, kot je aljaski malamut, je pa v vsakem primeru le kaplja v morje.

Ker sem imela moznost biti prisotna pri paritvah nekaterih zelo uspesnih kombinacij te pasme (na italijanski strani) me se vedno zelo zanima, kaksne izpite in delovne preizkusnje se sedaj opravljajo za polarne pasme.

V glavnem, mladicek, ob katerega sem slucajno trcila zraven svoje hise, ko je bil na sprehodu, se mi je zdel premajhen za oddajo v nov dom in tudi prestrasen.
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #61 : petek, 26.11.2004 : 23:23:30 »

Pozdravljeni ljubitelji pasme Malamut (M) in flufi.
Flufi ,vem da ti ni M prav priljubljena pasma ,ampak se tokrat popolnoma strinjam s tabo ! Skrben vzreditelj mladičkov nikoli ne odda pred njihgovo starostjo najmanj dveh mesecev  Angry  Pa tudi štiri strani gradiva ni dovolj !Mogoče jaz pretiravam ko zraven mladiča dam kakih 50 strani ali več ,po vsem tistem kar jim še zraven razložim !!
Če ni skrivnost ,bi rad zvedel ime vzrejne referentke ki priporoča oddajo pred dvema mesecema starosti .Zanima pa me tudi ,kot  že flufija kako zgleda izpit KZS !!
pozdrav ARTI  

Logiran

Andrej-Sky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9



« Odgovor #62 : sobota, 27.11.2004 : 00:31:02 »

Samo moje mnenje:

-Sam kupoprodajne pogodbe niti nisem pričakoval.
-Informacije za tako zahtevno pasmo (kot praviš, in imaš prav), mislim da bi si moral vsak lastnik že prej priskrbeti (pred nakupom). Sam sem prebral ogromno člankov, se pogovoril z marsikaterim lastnikom AM, se pozanimal pri lokalnem Kinološkem društvu,..
Mogoče so štiri strani res premalo, ampak so omenjene vse osnovne stvari, o katerih se je vredno pozanimati (vsaj zame).
-Nisem še srčal sedem tedenskega(ali pa osem tedenskega) mladička, ki bi na nepoznanem terenu bil hraber in neprestrašen. Sploh pa si ne predstavljam, kako tako majhnega mladička pelješ na sprehod! Moj kuža, sedaj pri dveh mesecih šele dodobra spoznava domače dvorišče(ki je sicer kar veliko). Glede starosti oddaje pa; moj kuža je jokal samo prvo noč, ker je pogrešal družbo, že drugo noč ni bilo nobenega jokanja.
-Pod izpit KZS, pa je v post-u bilo verjetno mišljeno, izpit A in B-BH(mogoče se motim-tega posta nisem pisal jaz)
-3 samčke je oddal pri sedmih tednih, medtem ko bo 5 samičk odddal pri osmih.
-Žal imena referentke ne vem(mislim, da je iz Kočevja Huh )

Jaz sem bil pri g. Dušanu vsaj petkrat preden sem odpeljal mladičko domov, pa čeprav sem doma 100km vstran. Bil je pripravljen odgovoriti na vsako moje vprašanje, ki sem mu ga postavil. Verjetno tega niso vsi novi lastniki izkoristili Sad Sad.
Upam, da bo AM iz tvoje soseske vseeno deležen prave vzgoje, prehrane, nege,...
Še vedno pa je tu forum na katerem lahko njegov lastni postavi vprašanje, in mislim, da mu "bomo" z veseljem pomagali, če bomo le poznali odgovor.

Lep pozdrav Andrej
Logiran
Andrej-Sky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9



« Odgovor #63 : sobota, 27.11.2004 : 00:49:34 »

V predzadnjem odstavku sem napisal mladičko, mislil pa sem mladička(da ne bo kdo mislil da si zmišljujem)
Andrej
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #64 : sobota, 27.11.2004 : 10:45:24 »

Popravek .Hotel sem reči ,da se mi še toliko gradiva,(50 strani) zdi premalo .Je pa verjetno res ,da se večina ljudi odloči za takega psa zaradi njegove lepote ,malo njih pa se pozanima o njegovem karakterju in vzgoji . Tongue
Logiran

MaKa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #65 : nedelja, 16.01.2005 : 19:28:37 »

Pozdravljeni...

 Tudi midva s punco (pravzaprav jaz  Grin) sem nabavil Aljaškega Malamuta, psičko, pri g. Dušanu.
Sicer nismo naredili kupo-prodajne pogodbe a je bil zelo korekten.

 Me pa zanima kakšne barve bi naj bil smrček od AM? Moja ima tako roza črto čez smrček.

 Mi lahko kdo svetuje kakšno malo šolo za pse v LJ?

 Andrej - Sky -> od kod pa si?

  Lp

   Marko
Logiran
Andrej-Sky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9



« Odgovor #66 : nedelja, 16.01.2005 : 22:08:43 »

Lep pozdrav MaKa.

Jaz sem iz Mozirja, našemu kužku pa je ime Mack (Nansen).
Tudi Mack ima po smrčku roza pikice in črtice, kar ni napaka, ampak pomankanje pigmenta. Spomladi ko bo več sonca, se bo smrček obarval črno. Če si opazil ima tudi Kim(oče tvoje psičke), roza črtico.

Za šolo ti ne bi znal svetovati, sem pa slišal, da je v okolici Tacna zelo dobra šola. Mogoče ti bo g. Dušan znal kaj več svetovati.

Pošlji mi kakšno slikco od vajine psičke(andrej_peciga@yahoo.com).

Lep pozdrav vama,

in še pozdrav od Mack-a za sestrico.
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #67 : torek, 25.01.2005 : 11:07:13 »

Ljubitelji Aljaških malamutov!

Obveščam vas, da Panda Queen Ice Planet predvidoma 5. marca pričakuje svoje prvo leglo  Cheesy (oče Day Star del Biagio).
Za informacije pišite na gorjanc@volja.net ali pokličite na tel (041) 657-012.
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #68 : petek, 28.01.2005 : 14:15:26 »

Pozdravljeni ljubitelji AM .Glede pigmentacije smrčkov bi samo pripomnil ,kot je bilo že omenjeno ,da se bodo  verjetno ,ko bo konec zime pobarvali v črno .V večini primero je tako ,se pa zgodi tudi ,da ostanejo roza .
Za šolo v okolici ljubljane bi pa priporočal Krim .Jaz v to šolo nisem hodil jo pa poznam in vem da delajo brez prisile ,kar je za AM.,kot tudi za druge pse  zelo priporočljivo .
Veliko uspehov pri šolanju ARTI .
Logiran

heli
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #69 : ponedeljek, 31.01.2005 : 17:10:54 »

Živjo, dragi ljubitelji AM.
Tudi sama sem postala pred slabima 2 mesecema lastnica ljubke psičke AM, Niki.  :)Pred tem smo že imeli psičko, mešanko, podobno špicu, vendar z zahtevnimi pasmami, kamor naj bi sodil tudi AM, nimam izkušenj in jih počasi pridobivam. Ta forum mi je v precejšnjo pomoč. Niki moram pohvaliti, ker se izredno hitro uči, tudi svojo trmo je že pokazala  Shocked. Vendar moram priznati, da je bil moj začetni strah glede vzgoje AM odveč. Dejstvo je, da si moraš vzeti čas in biti dosleden, kar pa velja za vzgojo vsakega psa. So pa "maratonci" in tako jaz Niki poskušam nuditi dovolj gibanja. Midve opraviva kakšne 3 do 4 km na dan - malo na povodcu, malo pa prosto divjanje ko nenehno pazi name, da se ji ne morem skriti. Tukaj pa sprašujem vas, koliko km na dan je primerno za 4 mesečnega AM.
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #70 : torek, 01.02.2005 : 15:59:55 »

Heli

Mislim da ni važna dolžina in trajanje sprehodov, bolj važno je, da se na njih zabavata ti in pes, da ni to samo sprehod pes poleg lastnika Angry Angry, (po možnosti še na povodcu). Mislim da je prav in da se bodo tudi drugi lastniki psov strinjali z mano, da naj bo sprehod zanimiv za oba (tako za psa, kot za lastnika). V sprehod poskusi vključiti igro, učenje določenih vaj.

Pozdrav
Logiran
heli
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #71 : petek, 04.02.2005 : 10:52:58 »

Seveda se tudi jaz strinjam s tabo, panda queen, in tako tudi ravnam.
Učenje skozi igro in nagrade sem uveda takoj in Niki je osnovne zadeve kot so sedi, prostor, počakaj,  itd. hitro osvojila. Občasno jih zaradi navihanosti "pozabi". Trenutno se učiva s pomočjo nasvetov s foruma hoje na vrvici, da je ne vleče, kar težje osvaja, in igre s klobaso. Pa naj še pohvalim posamezne člane KD Kamnik, posebej Rajkota, ki si vzamejo čas in pomagajo z nasveti. To sem zapisala zato, da popravim vtis, ki sem ga nehote ustvarila. Vseeno še vedno pričakujem konkretnejši odgovor glede dolžine, ker se mi zdi Niki po sprehodih precej utrujena, čeprav ni preobremenjena z učenjem. Malo me skrbi. Bom povprašala še veterinarja, toda vaše mnenje cenim. Pa lep
pozdrav vsem, Heli
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #72 : nedelja, 13.02.2005 : 13:25:47 »

V četrtek smo bili pri veterinarju, ki je z ultrazvokom potrdil  Smiley brejost Pande. Pokazal nam je dve od malih kepic, števila pa ni želel izdati, tako da nas pušča v pričakovanju.  Huh
Za rezervacije in informacije o mladičkih, starših, pasmi lahko pokličete na tel. (041) 657-012, Mateja ali (041) 329–946, Miloš, ali pišete na Gorjanc@volja.net.
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #73 : ponedeljek, 14.03.2005 : 21:17:19 »

Ljubitelji malamutov ponovno pozdravljeni.
Po sedmih dne čez rok, po 24-ih urah umetnih popadkov  Sad in carskem rezu  Sad smo jih v soboto 12. 3. 2005 le dočakali, mladičkeeeee  Cheesy Cheesy  seveda.
Naša - Pandina družinica se je povečala za tri kosmatinčke, eno samičko in dva samčka.
Tehtali so 650 in 660 gramov, ker pa so veliki požeruščki bo upam teža hitro napredovala.
Panda po napodrnih dneh počasi okreva, se je pa pokazala kot zelo skrbna mamica in mladičke kljub carskemu rezu lepo sprejela. Nekaj problemov smo imeli v soboto z dojenjem, ampak smo po nasvetih vzrediteljice, ki je imela že nekaj legel tudi to odpravili.

Iz legla Pande Queen Ice Planet in Day Star del Biagio je na voljo en samček.

Za informacije in rezervacije lako pokličete na tel. 041 657-012 ali pišete na Gorjanc@volja.net.

Logiran
aljaska
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #74 : nedelja, 17.04.2005 : 20:18:27 »

Pozdravljeni!
Koncno mi je uspelo "zapleniti" racunalnik toliko, da napisem nekaj sem (hcer vlada na racunalniku  Wink )
Nekaj sem bral na tem forumu, vsega mi zal se ni uspelo, toda nasel sem to temo, ki bo najbrz najbolj primerna, da se razpisem.
Priblizno pol leta sem lastnik AM, prej je bil pri zeninem stricu, ki je potem zal zbolel do te mere, da za Luhra ni vec mogel primerno skrbeti. Problem je v tem, da on ze nekaj casa ni zmogel primerne oskrbe za tega AM, vendar si tega ni priznal (najbrz v upanju, da bo popolnoma ozdravel Sad ), prav tako pa ni niti zelel slisat o tem, da bi bi Luhr sel od njega stran, dokler ni dojel, da ne gre vec tako.
Sam imam ze precej izkusenj s psi in smo v nasi familji razmisljali o tem, da bi sli po kaksnega v zavetisce, tako nam je pa na pot prisel Luhr in smo dobili 5. clana druzine. Brez dvoma smo se vsi takoj zaljubili vanj in vsakdanjik se je nemudoma spremenil. Ker sem imel izkusnje vec ali manj le z mesancki, sem se takoj vrgel v vse mogoce knjige in iskanje informacij o AM, da izvem kako z njim in kaj pricakovati.
Povsod sem lahko prebral (prav tako tudi tu), kaj se zgodi, ce z AM ne delas dovolj, ga zapostavljas itd. in na Luhrovo najvecjo zalost, se je z njim prav vse to tudi dogajalo  Sad Dobival je mnogo premalo pozornosti, vecino casa je prebil v pesjaku, gibanja je imel vec kot premalo in se lahko nadaljujem - vse najhujse, kar lahko clovek naredi psu (no, fizicno ali verbalno ni bil trpincen, bil je pa zanemarjen).
Nas vrt mu ni dovolj, da bi tam ostal (pa ni majhen) in vedno najde nacin, da pobegne, prav nic fajn ni, ko se potika po sosedovih dvoriscih in vcasih se zarenci nad kom (ugriznil ni nikogar za zdaj, ker ga imam pozorno na oceh, ce ne bi, pa bog ve kaj bi bilo...), sprehodi so pravi podvigi. Grozna so srecanja z drugimi psi - v navalu besa je se mene uspel premaknit, pa me ni malo skupaj. Nad mano ne renci, kvecjemu protestira proti meni, ker ga ne izpustim ob srecanju z drugimi psi. Baje se je enkrat ze znasel v pretepu z nekim psom, kateremu se kasneje ni dobro pisalo na zalost (to je bilo se pri prejsnjem lastniku), prav tako je uspel ulovit ze zajca v gozdu in ga pokoncati. Moj strah je predvsem, da je pes ze prevec krvolocen. Ko ga na sprehodu spustim, je vse lepo in prav, dokler ga nekaj ne zmoti in oddirja tja, takrat me ne slisi vec.
Nic kaj rad se ne crklja, ima pa rad igro z igracami, vrvmi in vejami v gozdu, takrat uziva. Mojim otrokom ni nic storil, je pa na druge ze rencal, tudi to mi vzbuja skrb. Stiki z ljudmi mu niso prav ljubi.
Koliko se mu posvecam? Zjutraj narediva cca. 4-5 km, predem grem v sluzbo, popoldne ali proti veceru pa se nekaj daljso pot, vsake toliko imamo pa bolj konkreten izlet. Tu vmes je se igranje seveda. Pozabil sem omeniti kopanje - spet misija nemogoce. Zdi se, da ima od nekje en strah  tudi pred tem Sad Ze zdaj se ubadava z zeno, kako poleti, ko bo cas dopusta (tega bomo priredili Luhru, ker ga ne bomo puscali doma).

Mislim, da bi problematiko z nasim Luhrom lahko se naprej opisoval, pa ne bi nasel konca. Prijatelji in znanci se mi cudijo, da se vztrajam z njim, ob vseh teh nemogocih naporih in zelo malem napredku. Sam se zavedam, da se je temu AM godila krivica in da bo po vsej verjetnosti potrebno dolgo dolgo casa, da bomo skupaj napredovali, ce ze bomo. Iskal sem in se vedno iscem in sprejemam vse nasvete in vsa mnenja, da se vsakic se cesa vec naucim kako  z njim, danes sem se lotil se tega pisanja tu, ker smo imeli sicer precudovit nedeljski izlet, ampak nam je Luhr spet usel in smo ga iskali, pa srecali smo se z drugimi izletniki, ki so prav tako svoje veselorepke vzeli s seboj in imeli spet "borbo". Zelim stopiti iz tega zacaranega kroga, da ga ne izpustimo, ker bo usel, koga napadel ipd., ker s tem mu ne omogocamo, da mu bo bolje, temvec ga ohranjamo takega kot je ali mu bo pa le se slabse. Iscem in vztrajam pri tem, da se bomo vsi lepo razumeli in da ga bomo imeli vsak dan se raje - zena pravi, da imam verjetno prav toliko trme, kot je imajo AM Smiley
Se opravicujem za dolzino napisanega (ko sem zacel, sem si rekel, da bom na kratko opisal naso situacijo), ampak zdelo se mi je, da to moram napisati sram

Lepo vas pozdravljam,
Peter
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines