mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 14:33:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 327487 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
quatebriga
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #345 : sreda, 28.12.2005 : 18:34:56 »

Petra M, pozdrav. Mogoče lahko ljudi na tej kmetiji povprašaš, če lahko njihovega psa pelješ ven ti s svojo psičko . Že to bi jim verjetno posvetilo, da si opazila, v kakšnem stanju je njihov kuža in kaj bi bilo potrebno narediti. V nasprotnem primeru bi se bilo potrebno z njimi odkrito pogovoriti in jih opozoriti, da se tako ne dela.
Logiran
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #346 : sreda, 28.12.2005 : 20:40:57 »

To je res obup kaj delajo, se mi kar zasmili. Dej jih vpraši zakaj je tako, če koga poznaš od njih, ga vprašaj, recimo na lep način najprej. Se mi zasmili žival. Predvidevam pa da, sej mogoče se motim, da imajo komando kakšni staristarši, ki so še vzgojeni drugače in mislijo, da je pes samo za na ketno ali za v pesjak, ki si čisto narobe predstavljajo. Ne vedo da pes ni stroj, ki bi ga lahko zapru na 6 kvadratov ali privezal za ... Vprašanje koliko veljave imajo tisti otroci (kako so naučeni). Pogovori se z njimi, da vidiš kakšno mnenje imajo, mogoče ga spremenijo. Upam Smiley

Jaz mojega malamutka vlačim skoraj povsod sabo, sva bila poleti na trnfestu (koncerti itd ...) (je bil star 6 mesecev, pa že kar velik) so me spraševali zakaj pa psa pripeljem sabo, pa ni bil edini pes, sej če je bila gužva sva počakala zunaj, da se je malo spraznilo. Sem skoraj kakšnemu rekel, zakaj si pa ti tukaj, pa bodi še ti doma. Sigurno je bilo psu bolje z mano, kot da bi bil sam doma (ni bilo prenaglas itd ...) Ma eni, ki nimajo psov, ne zastopijo. Točno vidiš kdo ima psa, ali ima vsaj rad pse (ali kakšno drugo žival)

Aja še to, mi je včeraj zvečer pes (AM) uničil ( v dnevni sobi) 2 ovci in en pašnik, ga nisem imel na učeh, popolnoma je zgrizel ovci, jih scefral, pojedel jih ni (najberž se mu nisti zdeli užitni), prežvečil, zaztrgal in en pašnik je uničil, sploh ni sledi več o pašniku Smiley V jaslice je šel pogledat Smiley pobral ven 2 ovci, plastični, in en kos mahu. Sej ga nism kregu Smiley

Bodite še naprej fino.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #347 : sreda, 28.12.2005 : 20:45:05 »

ja ful žalostno, da eni imajo tako pse sam na verigi ali pa kr lepo v pesjaku, tudi meni je to znano. So imeli psa skoz na veligi,  le res izredno redko so ga spustili in še to ne za več kot 10-15 min.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #348 : sreda, 28.12.2005 : 20:57:33 »

hei malko jaz bi samo vprašal koliko je star tvoj kuža na avatarju ?



lp
Logiran
Petra M
Petra Marovt
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #349 : sreda, 28.12.2005 : 21:44:31 »

Jp bom jst mal stopla v akcijo pa neki naredla(kar bom pač mogla),Malko to povsod psa met zraven je pa men tut znano Wink,še zjutraj ko skočim po kruh al po kej drugega z avtom, jo v avto nabašem pa greva.Pol me pa v avtu tistih dve minuti počaka,pa povsod jo z fantom sabo vlačma,pol naju pa majo za čudaka,sam to je najina bebika :)Res je da tisti ki nimajo psa tega ne zastopijo,pa kaj potem,oni sploh ne vedo kaj zamujajo.

Pozdravček vsem G&P
Logiran
andreja3
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #350 : sreda, 28.12.2005 : 22:44:15 »

tudi midva s fantom luno zmeraj jemljeva zraven, kjer jo le lahko...

me pa zelo moti, da psi ne smejo povsod zraven...ko greva v kaki shopping center je ne upava vzeti zraven, ker je prepovedano, potem pa vidis kakega psa notri in lastniki se pozvizgajo na pravila....ali pa v vsak kafic ga tud ne smes zraven vzet....zalostno...v mb jih je enih par, kjer lahko gredo psi not, ampak morajo biti seveda pridni...nasa luna pa vcasih ne zna biti pri miru...

torej...zakaj niso psi enakovredni z otroci in bi jih lahko res povsod zraven jemali....to bi bilo fajn...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #351 : četrtek, 29.12.2005 : 09:41:24 »

Tudi moja Aska gre vsepovsod zraven, sam žal marsikam tudi ne sme Sad, tako da takrat lepo v avtu počaka ali pa takrat tja ne gre z mano. Sej tud moj prejšnji pes je prdel, a tolko kot ta Am pa nikakor ne, pač to zgleda, da jim je v krvi Smiley ..lp vsem
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #352 : četrtek, 29.12.2005 : 09:45:14 »

pa še tole  za Petro M , upam da boš uspešna pri onih iz tiste kmetije, da jih prepričaš, da v bodoče ne bodo imeli psa samo zaprtega...no javi kakšni so kej uspehi....lp
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #353 : četrtek, 29.12.2005 : 10:03:11 »

Serbus Bela01 !!!
Ja mladički so zdaj stari 5 tednov Smiley in že norijo po snegu ko nori.... se grizejo za repe in uhe, skratka ni nam dolg čas... Komot jih lahko prideš pogledat tudi v živo....

Petra M ti pa le idi do one kmetije in vprašaj, če lahko vodiš njihovega psa na sprehode.... Jaz sem večkrat vzel kakega sosedovega, kadar so lastniki bili preveč zasedeni...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #354 : četrtek, 29.12.2005 : 10:07:42 »

ojla Malamut, a imaš kake fotke od teh 5. tedenskih mladičkov, res sigurno jih mora bit prav fletno gledat vse te njihove vragolije Smiley
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #355 : četrtek, 29.12.2005 : 13:20:18 »

Bom zdaj enkrat prišla pogledat z atejem. Snežke še tak nisem vidla. Samo najprej si morn nogo vsaj malo sporihtat, da ne bom tam tak štorklala s temi berglami  Cool
Logiran
quatebriga
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #356 : četrtek, 29.12.2005 : 20:37:07 »

Zanima me, če kaj tehtate in merite svoje velikane ali ne. Seveda bi bilo zanimivo vedeti tudi kako jih, če jih. Moj se mi zdi pri svojih 8 in 1/2 mesecih neverjetno velik. Zadnjič sva bila na hipodromu kjer hčerka trenira jahanje in je preskočil 90 cm letvico. Kar tako, brez truda, sam od sebe (da se o preganjanju konjev sploh ne menimo-konj teče, Ram teče za njim. Konj se ustavi, Ram se ustavi. Mi pa "celi bledi", češ kaj, če ga konj brcne) Kot ste opazili, odpoklic ni njegova najljubša vaja. Smo pa dobili k hiši male mucke in je do njih neverjetno ljubezniv. Ga pa sedaj, glede na to, da smo doma v mestu, zvečer spustimo notri spat saj se bojimo pokanja petard.
Logiran
andreja3
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #357 : četrtek, 29.12.2005 : 20:55:19 »

mi smo luno nazadnje tehtali, ko sem jo lahko se jaz dvignila :-))

merim pa jo redno...stara je 9 mesecev in ima 58 cm plečne višine...koliko pa ima tvoj ram? me prav zanima, glede na to, da je podobno star...

luna bi naj sicer spomladi dobila pesjak...v katerem pa bo verjetno iskala zavetje le poleti, ko bo vroce, saj spi v hiši...le kako bi jo prepričali, da bo spala tam, kjer nas ni...

danes sva veselo kidali sneg in luna je neutrudno skakala po snegu kot kaka srnica...prav lusna je bila...
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #358 : četrtek, 29.12.2005 : 21:50:00 »

moj ima 35 kil in 60 cm plečne višine ampak je veterinar reku da mora shujšat za dve kili ker je to malo preveč za Am pri 5,5 meseca  Smiley



lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #359 : četrtek, 29.12.2005 : 22:08:05 »

no moja pa ima že okoli  38 in okoli 58 plečne višine,  pa ni prav nič bajsasta prej obratno za AM
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines