mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 12:18:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 327426 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #270 : nedelja, 04.12.2005 : 20:20:00 »

aja, pa še to ... vidim da je to blo na smučišču ... a so na tekaških stezah psi dovoljeni?
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #271 : nedelja, 04.12.2005 : 20:27:54 »

Sammy po sliki sodeč je bilo to posneto na Arehu na startu tekaških prog.

a so psi na smučišču in na tekaški stezi dovoljeni ?
Dobro vprašanje.... sem preveril pri upravitelju smučišča.
Dovoljeno je vse kar ni izrecno prepovedano (psi niso) in kar ne povzroča nevarnosti za druge udeležence na smučišču.
Torej... kot ponavadi.... vse je na lastniku.... če imaš psa pod kontrolo in ne moti drugih potem je vse ok.
Če pa leta za tekači jih grize in zapleta z vrvico in podira z sanmi potem pa so takšni prepovedani ja  Wink

LP
Primož
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #272 : nedelja, 04.12.2005 : 20:45:25 »

Kolikor vem, psi na "strminah" niso dovoljeni (torej tam, kjer se izvaja alpsko smučanje in bordanje; ne vem drugače razložiti). Zato tudi sprašujem.
Ker nihče v naši družini ne "teče", smo prisiljeni psa pustiti v oskrbo dedku tistih nekaj dni, ko smo na strminah.
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #273 : ponedeljek, 05.12.2005 : 00:06:23 »

Hja vlečna vrv je kar od avtomobila .... Smiley  pas mi je zrihtal naš vzreditelj ( psarna polar rainbow ) iz SG .... Primož, ko greš naslednjič gor mi javi.... jaz bom sicer brez Snežke ....
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #274 : torek, 06.12.2005 : 00:38:47 »

Martin velja... ti javim... sicer je sedaj bolj malo časa ker smo cele dneve na stojnici ampak se bom potrudil.

Sammy kar vzamte ga reveža zraven.... sam pazite nanj
Logiran
quatebriga
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #275 : torek, 06.12.2005 : 12:48:09 »

Zanima me kaj menite o kastraciji. Eni so full za, drugi pa proti. Psa ne mislim imet za razplod. V nekaterih knjigah piše, da se pes umiri in, da se zmanjša agresivnost pri dominantnih psih.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #276 : torek, 06.12.2005 : 20:25:25 »

Jaz bi v bistvu poskusila tek s smučmi, vendar sem skoraj 100%, da bi mi bilo že po drugem krogu dolgčas. Nekako se mi zdi enoličen šport, mam rajši adrenalin (bordanje) Smiley.

quatebriga, z gotovostjo lahko trdim, da vam ne bo žal, če boste dali psa kastrirati (samo da bo prišel v prave roke). čim prej, tem boljše - najbolje pred spolno zrelostjo (okrog 7-8 mesecev), takrat vplivamo na vedenjske značilnosti še najbolj, pes še nima razvitega tistega nagona, ne proizvaja hormonov in jih potem niti nikoli v življenju, tako da ga goneče se psice ne zanimajo in v tem smislu nima razloga za pobege. je pa res, da mu damo vzrok za "samostojne izlete", če se ne ukvarjamo z njim dovolj, če ga ne zaposlimo - ker mu je dolgčas.
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #277 : torek, 06.12.2005 : 20:41:57 »

Pozdravljeni
Proti kastraciji jaz nisem ,temveč jo pri psih ,ki niso za razplod podpiram .
Menim ,da je kastracija ,ozioma sterilizacija potrebna ,saj bi se tako zmanjšalo število zapuščenih psov in psov v zavetiščih .
Če se odločaš za kastracijo psa ,ti priporočam ,da to storiš pred puberteto tvojega psa ( osmimi meseci ),dokler  mu hormoni še ne nagajajo ,seveda če ni  puberteta že mimo .Pa vseeno ,če psa kastriraš mu zmanjšaš za nekje 60% naskakovanje ,90% uhajanje ,60%agresije do drugih psov ,50%markiranje itd.So pa tudi izjeme ,pri katerih se vedenje bistveno ne spremeni .
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #278 : sreda, 07.12.2005 : 21:10:43 »

KLIK  Undecided
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #279 : četrtek, 08.12.2005 : 14:17:39 »

Sammy, jaz sem tek na smučeh imel za najbolj dolgočasen in brezvezen šport !!! imam tudi rad adrenalin ( smučanje, bordanje, jadralno letenje, motori ) .... In sem začel zaradi svoje psice.... zdaj mi je pa postal izredno zanimiv ( harmonija psa in človeka, ki z skupnimi močmi premagujeta teren.... ko vidiš s kakim užitkom vleče in ti pomaga pri vzponih, skratka full zanimivo .... je pa tudi adrenalin ( smuči brez robnikov in klanec navzdol .... ti rečem adrenalina polno.... po enih par artističnih vložkih sem tudi to osvojil Smiley )....   

LP
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #280 : četrtek, 08.12.2005 : 21:18:14 »

ja, saj jaz če bi poskusila, bi tudi samo zaradi psa ...
Logiran
hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #281 : četrtek, 08.12.2005 : 23:00:13 »

tudi jaz moram večkrat na dan menjati vodo, ker se spremeni v čisti led.potem pa pod vročo vodo, da se led stopi in potem nalijem novo vodo... ogrevane posode? hmmm... zanimivo Wink
Ogrevane posode sem našla na http://futurepet.com/cgi-bin/FULLPRES.exe?PARTNUM=ALL9HB
verjetno pa jih imajo tudi kje bliže  Huh
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #282 : petek, 09.12.2005 : 00:28:49 »

prosim ce nam lahko kdo pomaga...nasa malamutka luna se zadnje case precej osamosvaja oziroma postaja muhasta. ko gremo na sprehod, je spuscena in prej je vedno prisla, ce smo jo poklicali, zdaj pa "ne slisi" vec in pride le, ce dobi priboljsek, pa se to samo na pol metra, se vsede, dobi nagrado in takoj pobegne vstran, da je ja ne bi kdo prijel. na sprehodu veckrat treniramo odpoklic, tako da je ne pripnemo na povodec, ko pride k nam in zato to ne more biti razlog, da se ne pusti prijeti

kaj naj naredimo? ze v mali soli je najprej takoj pritekla k meni, ko smo vadili odpoklic, potem pa je kr naenkrat bila zelo pogumna in bi raje skakala po ucitelju, kot pa priletela k meni.
Logiran
Bluewolf
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #283 : petek, 09.12.2005 : 01:10:44 »

Majchy!

V Kinologu (januar 2004) je bil oglas za ogrevane skodele in podstavke.
.................................................

Lp

[izbrisani reklamni podatki; Jana]
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #284 : petek, 09.12.2005 : 15:02:29 »

Blond, kot veš so Malamuti zelo samosvoji in trmasti....če jim enkrat popustiš in dovoliš, da naredijo po svoje te bodo vedno poskušali izigrat. Luna je ugotovila, da če ji ni za prit k tebi ni nič hudega.... v nadaljevanju pa dobi še bonbonček... (kolikor sem razumel pride k tebi le ko ji nudiš nagrado).... absolutno si jo že "pokvaril" kar se tega tiče... in boš zdaj imel veliko dela, da te bo na besedo ubogala...  Da skrajšam... vstrajaj da pride k tebi (pa če to traja in traja)
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines