mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 14:33:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 327487 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #150 : ponedeljek, 01.08.2005 : 14:46:35 »

Oj T.M.T.

Povej ti staršem, da so AM zelo inteligentni psi. Je pa res, da so nekoliko bolj trmasti od ostalih psov.
Dajo pa se tudi šolat. Moj ima položen A izpit, bi pa lahko naredila tudi višje, za kar nebi bil tako velik problem. Vse se da. Jaz imam mojega na vrtu, pa je v vseh petih letih skopal dve luknji, pa še to takrat , ko je bil v puberteti. Tudi preko ograje mi še ni pobegnil, lahko pa pustim odprta vrata na dvorišču pa brez dovoljenje nebo šel na cesto. Tudi na sprehodih mi ne pobegne, pa je vedno spuščen, tudi na cesti ko greva v gozd.

Je pa res, da je AM napadel tudi dojenčka in se je tragično končalo. Bilo pa je pred leti na Polskem, če se ne motim. Vse skupaj pa je bilo tako, da so psa , ki je bil prej vedno v njihovi družbi izolirali od vseh in od dojenčka kkor hitro je prišel domov in se je psu zmešalo. Sice pa si predstavljaj  kako bi reagiral človek, ki da zapreš v nek prosto in ga spustiš po določenem času na prostost, ista pesem.

Grizejo pa vse pasme od malih do veliki. Samo da so rane večje pri velikih.

Lp
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #151 : torek, 02.08.2005 : 14:46:25 »

Živjo ljubitelji AM

Moram se pohvaliti, da se je naša družina včeraj povečala za novega kosmatega člana Smiley. Ime mu je Dragon Fly Del Biagio, vendar smo ga preimenovali v Maj, saj ga ne moremo klicati Zmaj Grin.
Jutri bo star dva meseca in je seveda pravi cuker.
Slikice bodo .....

Pozdravček, Mateje
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #152 : torek, 02.08.2005 : 14:58:32 »

Čestitke za novo pridobitev Smiley

Komaj čakamo fotke...
Kako pa sta se se Pando ujela? Je kaj ljubosumna?
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #153 : torek, 02.08.2005 : 18:14:03 »

Joj Panda jaz tudi čestitam.Meni je pa Dragon ful dober ime.Komaj čakam slikice.Pa čakam tudi,ko bo prišel moj dan... Smiley
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #154 : torek, 02.08.2005 : 21:52:15 »

Kako pa sta se se Pando ujela? Je kaj ljubosumna?

Liza in TMT
hvala za čestitke.
Panda in Maj sta se zaenkrat zelo dobro ujela in upamo, da bo tako tudi v naprej. Takoj, ko je Panda "dojela", da je član naše družine (že na poti domov) ni bilo problema, vendar je ona šefica, Maj pa se ji podreja in mislim, da bo, vsaj po  izkušnjah drugih tako tudi ostalo, saj je samica vodja tropa tudi pri vokovih.
Ljubosumna pa zaenkrat ni, saj nima biti zakaj, posvečamo se ji še več, kot smo se ji prej (oba sva prav zato na dopustu).

TMT - upam, da bo res prišel tvoj dan, saj se tega veselja, radosti ne da opisati z besedami, to moraš preprosto doživeti.
Logiran
smotani
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #155 : torek, 02.08.2005 : 23:17:56 »

malamuti so dolgodlaki in kratkodlaki, te so malj krajšo dlako no nimajo čist kratke tam nekje 5 cm recimo obstajajo pa tut z zlo dolgo dlako.

so dve pasme malamutov, jz tut nisem vedela dokler nisem začela kupovat , je pa rodovniški pes tako da je 100% malamut!


Se mi zdi, da bi blo zlo dobr če bi si prebrau standard !! Dobiš ga tule:

http://www.fci.be/uploaded_files/243gb99_en.doc
Logiran
Seto
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #156 : četrtek, 04.08.2005 : 15:04:21 »

Prilepi slikce čimprej.

Heh včeri je moj spet zbrisal za 3 ure (sevede ne men) in, ko je prišel nazaj sm opazil, da ma manjšo rano na taci in nad učem. Upam, da ni kakega pesa preveč zgrizel, ker drugače bi znal bit problemi. Ponavad grem takoj na iskanje z motorjem ali rolarji samo včeri je padal dež tko, da ni šlo.
Pač taki pesi so te malamuti, načeloma ubogajo, sem pa tja jih pa kej piči pa zbriše; in nobena šola ne pomaga proti temu. Včasih me ni skrbelo, zdej pa, ko gledam kako renči na pse iz naselja me kr mal zaskrbi kaj bi ratal iz tistega psa, če bi bil pes tako kot včeri sam na sprehodu. Zato ga js od zdej naprej odvezujem samo za tem, ko se močno zlaufa v spremstvu kolesa in rolarjev, saj takrat niti ne pomisli, da bi se še malo "podaljšal" sprehod.
Hecno je, da je dons že cel dan skrit v hiši, nevem ali je kriv dež ali ma slabo vest od včeri    Roll Eyes
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #157 : četrtek, 04.08.2005 : 15:10:48 »

TMT - upam, da bo res prišel tvoj dan, saj se tega veselja, radosti ne da opisati z besedami, to moraš preprosto doživeti.

Jaz srčno upam in čakam na ta dan,ki pa je mogoče še daleč sram...pa na slikice tudi Tongue

Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #158 : ponedeljek, 08.08.2005 : 13:10:52 »

Slikica samo za pokušino.  (Dragon Fly) pri starosti sedem tednov z "bratoma".

http://pandaqueen.moj-album.com/album/609423/
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #159 : torek, 09.08.2005 : 20:16:17 »

Seto, ti kar lepo imej svojega malamutka pod kontrolo, da ne bo še kdaj kidnil. Sem postala prav alergična na spuščene malamute in huskije, ki vsake toliko "kidnejo" in napadajo moje pse na sprehodu. Ja, in moj je kratkodlaki, si lahko misliš kdo jo bolj skupi?
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #160 : petek, 12.08.2005 : 21:05:41 »

Ne vem, če je to že objavljeno, vendar rodovniška psička išče nov dom:
http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #161 : petek, 12.08.2005 : 21:21:12 »

Heh včeri je moj spet zbrisal za 3 ure (sevede ne men) in, ko je prišel nazaj sm opazil, da ma manjšo rano na taci in nad učem. Upam, da ni kakega pesa preveč zgrizel, ker drugače bi znal bit problemi. Ponavad grem takoj na iskanje z motorjem ali rolarji samo včeri je padal dež tko, da ni šlo.
Pač taki pesi so te malamuti, načeloma ubogajo, sem pa tja jih pa kej piči pa zbriše; in nobena šola ne pomaga proti temu. Včasih me ni skrbelo, zdej pa, ko gledam kako renči na pse iz naselja me kr mal zaskrbi kaj bi ratal iz tistega psa, če bi bil pes tako kot včeri sam na sprehodu. Zato ga js od zdej naprej odvezujem samo za tem, ko se močno zlaufa v spremstvu kolesa in rolarjev, saj takrat niti ne pomisli, da bi se še malo "podaljšal" sprehod.
Hecno je, da je dons že cel dan skrit v hiši, nevem ali je kriv dež ali ma slabo vest od včeri Roll Eyes

A pobegne na sprehodu ali iz dvorišča? Če drugo, ti priporočam, da si nabaviš ograjo, če prvo pa naj bo nonstop na povodcu. Če ti bo recimo v gozdu ušel za kakšno divjadjo, se lahko zgodi, da ti ga kakšen lovec ...
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #162 : petek, 12.08.2005 : 21:55:43 »

Panda s kje si ti?Pripravljam velik podvig...rop malega Zmajčka Tongue.Joj kakšen cukrček je!!!
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #163 : četrtek, 01.09.2005 : 20:40:05 »

woohoo manj kot 24 ur pa dobim aljaskega  Cheesy Cheesy Smiley Cheesy Cheesy ! kva bo veselja jutr ko ga prinesem domov ! hehe dubu bom samcka iz neredovniskega legla ( oce je rodovnik , mati ne  Undecided ) , kok je cockan =)))))) dubu ga bom v radomljah iz kjer so tudi njegovi starsi !!  Smiley upam da mi boste svetovali kako z njim ravnati z malo zverinco , ker je to moj prvi aljaški in vem da je to med tezavnejsimi pasmami pa tut ful trmasti so sam jest se ne dam !  Grin  Prebral sem že ogormno literature sam bi lepo prosil če mi lahko poveste lastne izkušnje z AM ali drugimi severnimi psi . joj komi čakam , da ga dobim  Cheesy sem kar mal zmešan !
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #164 : četrtek, 01.09.2005 : 21:04:58 »

aja pa eno naklučje obadva sva rojena 13 julija  Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines