mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 10:47:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 332560 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1305 : sreda, 19.08.2009 : 11:11:27 »

Kdo me je napadel?
To, kar je bilo zdaj izrečeno s tvoje strani, tvoje banaliziranje moje izjave. To je napad.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1306 : sreda, 19.08.2009 : 11:21:03 »

Če se ti tako zdi, potem pa oprosti. Jaz te nisem hotela napadati, samo nekaj dejstev sem naštela.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1307 : sreda, 19.08.2009 : 11:23:08 »

Pes te lahko poškoduje na povodcu le, če ga tako slabo obvladaš, da te lahko vleče. Če se na povodcu zaganja, potem moraš z njim v pasjo šolo, ane?
Aja, ali pa odpoklic, kot je napisala Nanook. Je treba (s psom) delat, ne pa okol ga sr** Tongue
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1308 : sreda, 19.08.2009 : 11:31:16 »

Pa dajte no, od Matejcha - e pes je zavetiščar no, zavetiščarji so pa tako in tako takšni posebni psi, hvaležni vsem do groba, ki ne bi nikoli kaj takega storili.  Roll Eyes

Draga branka! To ni dejstvo, to je čisto posmehovanje.
Da niti ne omenjam, da nima veze s temo, ki je postala tako vroča.

Nanook: recimo, da ti verjamem. Še vseeno mislim, da veliko ljudi (tudi takih, ki imajo pse na vrvicah) ne dela stvari, ki so potencialno nevarne drugim ljudem in živalim. Tako, da niti ni na mestu tak linč glede povodca. Zavedam se, da sem s tem marsikomu stopila na žulj (sem povedala že v odgovoru mordapa.
Vzamem pa v zakup, da se mi morda res kdaj zgodi, da pes enkrat le ne bo odnehal goniti po 20m, ampak bo žival celo ujel. Tako, kot vzamem v zakup, da lahko z avtom nenamenoma zbijem kakšno žival. Ne pomeni, da mi je vseeno. Verjamem, da je možnost vsaj kar se avta tiče enaka, kot pri komurkoli drugem. In še preden vprašate: seveda pazim - najbrž bi sama šla iz ceste, samo da nebi zadela živali.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1309 : sreda, 19.08.2009 : 11:34:14 »

Pes te lahko poškoduje na povodcu le, če ga tako slabo obvladaš, da te lahko vleče. Če se na povodcu zaganja, potem moraš z njim v pasjo šolo, ane?
Aja, ali pa odpoklic, kot je napisala Nanook. Je treba (s psom) delat, ne pa okol ga sr** Tongue
Sem mislila nenamenoma. Se mi je zgodilo da je psu zdrsnilo na delu, kjer je pod korenino drevesa erozija odnesla zemljo po hribčku. Sem komaj potegnila psa nazaj, ker mi je obvisel na povodcu in oprsnici (hvalabogu).
Glede odpoklica se pa strinjam, itak. Ni kaj dodati.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1310 : sreda, 19.08.2009 : 11:35:37 »

Tele primerjave z avti so malo mimo, ves. Primerjas nenamerno nesreco in namerno spuscanje psa s povodca in preganjanje srn.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1311 : sreda, 19.08.2009 : 11:37:46 »

No, a je tvoj pes šolan ali ni?
A ima izdelan odpoklic, da ga spuščaš?
Pa jeb** eno potencilano sesuto srno, samo da je tvoj pes spuščen in da nisi ˝krivična˝ do svojega psa.
Hehe, egoizem pa ne pozna meja. To, da bi sama zapeljala s ceste, da ne bi povozila srne, je beden poizkus zakrivanja neodgovornosti in arogance, ko v isti sapi ˝jemlješ  v zakup˝ da bo enkrat tvoj pes pač mogoče zgonil eno srno v smrt.

In, a vidiš da se splača psa imeti na povodcu in oprsnici? Ča ga ne bi imela, bi ti zdrsnil v smrt, ali pa bi se poškodoval.
Khm, kaj je zdaj, a je dobro imeti psa pod kontrolo ali ne?
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1312 : sreda, 19.08.2009 : 11:47:42 »

Ja je. Uboga, samo ne vem zakaj vedno teče tistih nekaj metov, pa potem pride nazaj. To najbrž res ni OK.

Pri "bednem poizkusu" pa gre za refleks. Ne za namerno odločitev. Dvomim, da takrat kaj razmišljaš "kaj čem pa zdaj".

Zame je bilo pa tisto bolj nevarno, psu bi zdrsnilo po HRIBČKU z naklonom. Ne v prepad. Nevarno je bilo zato, ker se mi je povodec zarezal v roko, pes mi je pa s svojimi 40 kg obvisel.   Ah, kaj čem razlagati. Vedno se besede okoli obračajo za se zaj**e nekoga, ki meni drugače, ane. To ni bistvo konstruktivne debate. Kar tole tako ali tako nikoli ni bila.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1313 : sreda, 19.08.2009 : 11:52:08 »

Tele primerjave z avti so malo mimo, ves. Primerjas nenamerno nesreco in namerno spuscanje psa s povodca in preganjanje srn.
Imaš prav, primerjava s tega zornega kota res ni na mestu.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1314 : sreda, 19.08.2009 : 11:54:06 »

A, sem napačno razumela, da je bila bolj kritična situacija za psa.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1315 : sreda, 19.08.2009 : 12:10:46 »

kocka: ne ni bilo. Ne hodimo po takih poteh, ker jih na našem terenu ni.

Mislim, da bi bilo najbolje, da se debata nadaljuje naprej v smeri odgovorov na vprašanje "mordapa". Še ostale izkušnje in nasveti. Do tega, da imamo drugačne poglede na zadeve (kot pričakovano) smo že prišli. Bolje bo, da gre debata mimo tega, saj lahko v tej smeri nadaljujemo vsak svoje mnenje še nešteto strani.
Vsak naj zase ugotovi, kaj je najbolje zanj. Mogoče bi bilo bolje, če bi bili vsi malo bolj strpni in bi namesto obsojanja raje ponudili pomoč in namesto obtoževanja snov za razmislek.

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1316 : sreda, 19.08.2009 : 12:13:21 »

Matejcha, prosim da me ne naslavljaš z "drago", ker to zate nisem. Velja ?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1317 : sreda, 19.08.2009 : 12:13:46 »

Da pes ne more ubiti srne - to sploh ni res. Prijateljičina huskyca je pokončala srno z mladičkom v trebuhu. Je bila draga šola zanjo.
Sama sprehajam Albo izključno na povodcu, spuščena je znotraj zagrajenih prostorov, kjer lahko divja po želji. Tudi mislim, da ni kazen zanjo, če je na sprehodih vedno na povodcu. Saj obstajajo 20m, na katerih se lahko ornk zdivja. Pač ima lovski nagon in je zato to potrebno.

Če pes nima 100% odpoklica nima kaj delati spuščen. Ti je moje mnenje.

Glede vožnje z avtomobilom - se držim omejitev, in imam oči na pecljih, ko je znak za divjad na cesti. Zavedati se moramo, da so gozdovi in travniki okolje srn. One nimajo možnosti živeti drugje, naši psi pa se lahko nadzorovano zdivjajo marsikje.

To, da te pes lahko potegne in se poškoduješ - spoznaj svojega psa v nulo, vse njegove mimike, imej oči na pecljih, pa teh potegov enostavno ni. Ker ji predhodno preprečiš.

Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1318 : sreda, 19.08.2009 : 12:23:58 »

Branka, imaš prav, oprosti. Za vsem ostalim glede tvojega obnašanja pa stojim.

Alba: sem že razložila kako me je potegnil. In tudi, da primerjava ni bila najbolj posrečena, ker je eno nenamerno in drugo namerno. In da je ne more ubiti, tudi nisem trdila. Zaupam, da je moja ne bo. To je drugo.

In z 20m povodcem v gozd it - ja seveda. Po travi pa tudi nimaš kaj iskat, če je visoka.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1319 : sreda, 19.08.2009 : 12:26:07 »

Mogoče bi bilo bolje, če bi bili vsi malo bolj strpni in bi namesto obsojanja raje ponudili pomoč in namesto obtoževanja snov za razmislek.


Nekateri smo storili prav to, pa je bilo očitno spregledano...
Logiran
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines