mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 15:25:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Župa
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Župa  (Prebrano 99233 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #495 : torek, 30.11.2010 : 09:23:12 »

 veselje veselje bravo bravo Jehej, Župa, samo tako naprej!
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #496 : torek, 30.11.2010 : 10:35:19 »

Super, kar tako naprej! veselje bravo bravo
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #497 : torek, 30.11.2010 : 22:54:05 »

Deteljica, si me zdaj s tem tetanusom malo iztirla. Če bi prej omenila, bi sigurno zagnjavila veta. Samo mislim, da ni bilo to. Pri tetanusu je povišana telesna temperatura in krči mišic, ki so vidnji na oko. Tega pa ni imela. No, v bistvu je imela enkrat povišano tem. na 40°C, ampak to je bilo od stresa pri vetu, ko ji je pregledoval sklepe. Doma je bila temp. ok.

Res je imela eno ranico na nogi, ker se je pri divjanju nerodno zaletela v neko grmovje v gozdu, kjer najdeš ležati vse živo. To se je zgodilo kakih 14 dni pred šepanjem. Je vet pri prvem pregledu pretipal to odrgnino, ki je bila na zadnji nogi, pa ni nič rekel. Je samo vprašal od česa je. Župa je pa začela šepati na sprenjo.

Danes je že veselo skakljala po snegu Cheesy Cheesy. Se ga razveseli kot mali otrok.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #498 : sreda, 01.12.2010 : 10:16:55 »

 Afro Afro
Super!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #499 : sreda, 01.12.2010 : 10:53:06 »

Deteljica, si me zdaj s tem tetanusom malo iztirla. Če bi prej omenila, bi sigurno zagnjavila veta. Samo mislim, da ni bilo to. Pri tetanusu je povišana telesna temperatura in krči mišic, ki so vidnji na oko. Tega pa ni imela. No, v bistvu je imela enkrat povišano tem. na 40°C, ampak to je bilo od stresa pri vetu, ko ji je pregledoval sklepe. Doma je bila temp. ok.

Res je imela eno ranico na nogi, ker se je pri divjanju nerodno zaletela v neko grmovje v gozdu, kjer najdeš ležati vse živo. To se je zgodilo kakih 14 dni pred šepanjem. Je vet pri prvem pregledu pretipal to odrgnino, ki je bila na zadnji nogi, pa ni nič rekel. Je samo vprašal od česa je. Župa je pa začela šepati na sprenjo.

Danes je že veselo skakljala po snegu Cheesy Cheesy. Se ga razveseli kot mali otrok.
Ni vedno vs etako kot piše v učbenikih. Zadnji primer,i smo o njem razpravljali je bil en jazbečar, ki si je prav takomalsce poškodoval nogo. Lastnik ni opisoval nobenih krčev, niti temperature. samo čidno nošno ušes,ki je napredovala do delne ohromitve. Se ja pa ta pes tudi popolnoma pozdravil.
Mene u bistvu čudi,da pri vseh cepljenjih  psov ne cepimo tudi proti tetanusu, ker kot kaže je kar tu pa tam posamezen primer , različno težko prizadetih. Najbrž odvisno od soja bakterije in količine okužbe pa imunskega sistema psa. Jaz sem prvič slišala,da psi sploh dobijo to bolezen pred tremi leti in od takrat na pol leta približno slišim za posamezen primer. Me pa veseli, da so vsi slišani ozdraveli. Čeprav je pri enem trajalo MESECE in je bil nekaj časa kot leseno poleno, ki so ga morali obračati, ni bil sposoben niti požirat, samo infuzija je tekla. Prej sem namreč mislila,da tetenus sploh ni nikoli ozdravljiv in da okužba pomeni zaneslijo smrt.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #500 : sreda, 01.12.2010 : 10:58:33 »

Takole je npr opisal situacijo lastnik lovskega jazbečarja (v ilustracijo,da se bolezen kaže na zelo različne načine, edino skupno vsem je večja ali manjša ohromelost celega telesa li delov telesa):
Ja,zdravljenje je dolgotrajno.
Je pa zgodba sledeča, pes si je rahlo poškodoval taco. Nič posebnega, pri hoji ga ni oviralo, in poškodba se je hitro sanirala.
Čez dobrih 10 dni smo opazili prve znake. Sprva smo jih pripisovali vročini ter prehladu (kihanje). Prvi neobičajni znak je bil dvignjena ušeša (podobno kot jih nosijo terijerji) in pa otekla okolica oči z obrazom. Pravi alarm pa se je sprožil ko v nedeljo zjutraj ni mogel piti in jesti. Zanimivo pa je to, da je obnašanje psa bilo povsem normalno. Tudi veterinar je na prvi pogled dejal, da spom ni nič narobe. Šele pregled je pokazal, da gre najbrž za tetanus, ki je pri psih izredno redek. Dva dni zapored je dobil po 200ml infuzije ter 2 inekcijo proti bakteriji tetanusa in proti strupu ki ga spušča.Vsak dan pa mora pojest še 4 tablete.
Danes je peti dan zdravljenja, in stanje se izboljšuje. Je bolj gibljiv, glas je postal bolj globok, oči so boljo odprte. Le še ušesa nosi visoko.
Veterinar pravi, da trajnih posledic naj ne bi imel. Smo pa ujeli zadni vlak za zdravljenje, predvsem mu je grozila dehidracija ker ni mogel piti.
Obnašanje psa je bilo vseskozi normalno (kot da sploh ni nič narobe) karje zanimivo. Kakšnih bolečin pa tudi nima oziroma jih ne pokaže.
Tako da upam da bo OK
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #501 : sreda, 01.12.2010 : 11:12:52 »

še tole pristavim, pol pa neham , itak ne sodi sem:
What is tetanus?
Clostridum tetani is an anaerobic bacterium that is widely distributed in the soil. C. tetani usually enters the body through a wound, and in anaerobic conditions the spores germinate and produce toxin. The toxin usually spreads by traveling along peripheral nerves to the spinal cord, but can also spread through the body via the blood. The toxin acts on the central nervous system by interfering with the release of inhibitory neurotransmitters. Muscles contract and become spastic, and affected animals are particularly sensitive to stimulation.

The incubation period for tetanus varies from three to 21 days, although clinical signs usually are seen within five to 10 days of infection. The initial signs typically reflect the location of the source of infection. Localized tetanus, such as rigidity of one leg, is more common than generalized tetanus in dogs and cats due to their relative resistance. Involvement of the facial muscles typically manifests as inability to open the jaw (trismus; a.k.a. “lockjaw”) with lips drawn back (risus sardonicus), and erect ears. Diagnosis is usually based on finding a wound in the presence of typical signs. In addition to identifying and removing the source of infection, treatment includes antitoxin, antibiotics effective against C. tetani such as penicillin and metronidazole, sedatives and muscle relaxants, and supportive care.

Most dogs with localized tetanus or generalized tetanus without respiratory compromise recover if given enough time and supportive care. The prognosis usually is guarded-to-poor in dogs with generalized tetanus and respiratory complications. Recovery from tetanus does not provide future protection against the disease, and vaccination for dogs is neither available nor recommended.

Although the disease is rare in dogs, dog owners should seek veterinary attention for any wounds noticed on their animals. Although humans are susceptible to tetanus, it is not considered contagious from an affected animal since a wound is necessary for incubation of the bacteria. Exposed people should consult their physicians for specific recommendations


Source: Univ. of Pennsylvannia: School of Veterinary Medicine
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #502 : sreda, 01.12.2010 : 11:47:00 »

Nekaj o tetanusu sem si prebrala na internetu, ko si ga omenila. Vem, da niso klinični znaki vedno enaki in so lahko različni. Zasledila pa sem, da imajo tiste živali (brala sem o konjih in psih), ki se okužijo, najprej zategnjene obrazne mišice – ušesa in obrazne mišice, ter posledično težave s prežvekovanjem, pa tudi s požiranjem. Zaradi slednjega lahko pride tudi do zadušitve. Nekje sem prebrala, da se tetanus pokaže tudi v urinu. Tega smo pregledali in je bil ok. Za kri pa nisem zasledila, če se zazna, če ne iščeš točno tega. Pri Župi je bila narejena splošna krvna slika, ki je bila okej. Druga dva krvna vzorza sta pa šla v analizo za borelijo in erlihijo, druga runda pa za lupus in revmatoidni poliartritis. Je bila skoraj že kot krvodajalka:)).

Drugače se je pa ta "otrdelost" začela kazati v tednu, ko je bila brez antibiotikov. Ta teden je bil najhujši. Jaz sem sklepala, da  je to posledica bolečine. Sem ji vmes dala tudi protibolečinsko tableto, ki pa ni pomagala. Mogoče za lažjo predstavo… 23.10. je prvič zašepala na sprednjo desno nogo. Šepanje se je menjavalo iz sprednje desne na zadnjo desno. Od 10.11. do 20.11. je na Synuloxu, pred jemanjem antibiotikov je dobila dve injekciji splošnega analgetika in nekaj tablet za domov. V času jemanja antibiotikov je nehala dvigovati taco, kar je prej počela, dokler se ni razgibala, in zgledala, kot da jo boli celo telo. Že pred antibiotikom se je zelo težko vstajala, v bistvu sem jo na noge postavljala jaz. Bolečina se ji je preselila v zadnji del trupa. Ko sem jo postavila na noge, je nekaj časa stala, potem pa šepala, dokler se ni razgibala. Zunaj je bilo šepanje skoraj neopazno.

Od nekje 22.11. pa do 26.11., ko dobi prvo dozo Doxycyklina v žilo, pa je bilo tisto kritično obdobje, ko je bilo najhuje.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #503 : sreda, 01.12.2010 : 22:27:42 »

Nina nana

http://s9.mojalbum.com/zupa-foto_10842249_10842664_18336217.jpg
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #504 : četrtek, 02.12.2010 : 00:09:29 »

Miška mala Kiss...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #505 : četrtek, 02.12.2010 : 00:35:32 »

Pikica, počivaj, počivaj  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #506 : četrtek, 02.12.2010 : 09:34:01 »

Oooo Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #507 : četrtek, 02.12.2010 : 18:41:55 »

Župa Kiss Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #508 : petek, 03.12.2010 : 09:47:10 »

Srčica zaspana Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #509 : petek, 03.12.2010 : 18:18:08 »

Kiss
Logiran

Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Župa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines