mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 15:31:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Župa
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Župa  (Prebrano 99236 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #420 : torek, 02.11.2010 : 10:21:13 »

Meni je veterinarka rekla, da je cepivo samo za en tip borelije, ki je povsem  netipičen za naše okolje, in je torej nezanesljivo. Sem se namreč sekirala, ker ga nisem cepila, pa je rekla, da je to nebistveno in ne bi naredila nič boljšega. Zelo različna mnenja, morda se bo s časom izkristalizirala bolj jasna slika o cepivu. Ali pa bodo razvili že kaj novega.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #421 : torek, 02.11.2010 : 17:13:46 »

Tako, kri je oddana, rezultati bodo znani danes teden, do takrat pa pridno (po potrebi) papamo rjave tablete.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #422 : torek, 02.11.2010 : 17:39:22 »

No Jinx, a cepit se da proti boreliji? A je to preventivno ali ko enkrat že zboli?
Meni je letos spomladi veterinar ful priporočil, da naj cepim Moro proti boreliji, pa sem ga vprašala za malo več info okrog tega cepiva, nakar je dvignil glas, da itak ne bom nič razumela in da me nimajo cepiva kaj dosti zanimat, ker da so itak vsa fino stestirana in sigurna (...). Ja. No, na koncu sem izvolila izvedeti, da je to Merialovo cepivo, meni dosegljivi podatki o njem pa so bili taki, da svojega psa res ne bi obremenjevala še s tem. Malo poguglajte, pa bo jasno kako in kaj - gre pa dejansko za cepivo za samo en tip borelije, kot je napisala sanco1a - netipičen za naše kraje (vet tega itak ni rekel Roll Eyes ).
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #423 : torek, 02.11.2010 : 18:10:16 »

Čudno, da bi bilo cepivo za pse, če ga za ljudi ni...  Shocked
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #424 : torek, 02.11.2010 : 18:12:10 »

... nakar je dvignil glas, da itak ne bom nič razumela in da me nimajo cepiva kaj dosti zanimat...
Shocked
Menjaj veterinarja.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #425 : torek, 02.11.2010 : 18:21:04 »

Meni je veterinarka rekla, da je cepivo samo za en tip borelije, ki je povsem  netipičen za naše okolje, in je torej nezanesljivo. Sem se namreč sekirala, ker ga nisem cepila, pa je rekla, da je to nebistveno in ne bi naredila nič boljšega. Zelo različna mnenja, morda se bo s časom izkristalizirala bolj jasna slika o cepivu. Ali pa bodo razvili že kaj novega.
Enako je rekel "moj" veterinar, ker sem ga zasliševala o erlihiji in boreliji. To cepivo naj bi delovalo na samo en tip-sev, ki pa ga ni zaznati v našen delu Evrope (naj bi bilo cepivo narejeno proti kanadskim beštijam). In baje je nesmiselno tvegati s cepljenjem, ker da so baje znani pojavi, ko je po cepljenju pri določenemu procentu psov dejansko izbruhnila borelija, plus stranski učinki niso zanemarljivi. In raziskave (izsledki) so baje zaenkrat omejene le na Kanado in ZDA (če sem si prav zapomnila). Baje, pravim, ker je to mnenje veterinarja, kolikor se je on zanimal. Bi bilo za pobrskat, če kje obstajajo kakšne resne študije.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #426 : torek, 02.11.2010 : 18:40:19 »

Dodam še to, kar sem jaz od spet tretjega veterinarja slišala: da je sicer cepivo res narejeno "po meri" kanadskih klopov, ampak da se je izkazalo, da vseeno deluje tudi pri nas. (jaz se sicer vseeno nisem odločila za cepljenje, ker - tako sem si zapomnila - bi morala cepiti zelo pogosto)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #427 : torek, 02.11.2010 : 22:29:36 »

Shocked
Menjaj veterinarja.
Je bil "nadomestni", za zelo specifično zadevo, ampak me (in moje psice) po vsej verjetnosti itak ne vidi več, še iz drugih, temu podobnih razlogov.
Srečno obema z Župo Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #428 : torek, 02.11.2010 : 23:18:27 »

Jaz sem samo slepo zaupala veterinarju, ki mi je cepljenje ful priporočil, tako da kaj več ne vem povedati.  Za ljudi pa ne vem, če cepivo obstaja ali ne. Držim pesti, da bo Župa kmalu povsem zdrava!  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #429 : torek, 02.11.2010 : 23:23:23 »

Saj mislim, da je prav o tem cepivu že tekla debata (če se ne motim, jo je sprožila Nanook  pred leti), kjer so se njena dognanja ujemala s tistim, kar mi je rekla veterinarka.
Škodilo mu zagotovo ne bo, če ni imel stranskih učinkov, samo vseeno poskrbi za vsaj dvojno zaščito. Okuženi so povsod, midva sva ga dobila sredi Ljubljane tako rekoč, na Golovcu.
Od takrat naprej se tja ne upam več s psom, če bi še enkrat zbolel, bi bilo zanj gotovo usodno.
Oprosti, Župa, da ti malo smetimo, pa veliko energije Kiss Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #430 : sreda, 03.11.2010 : 08:37:58 »

Čudno, da bi bilo cepivo za pse, če ga za ljudi ni...  Shocked
Ker ga trenutno testirajo na psih.....  bruham bruham predaja
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #431 : sreda, 03.11.2010 : 09:26:42 »

Neeee, nič ne smetite. Meni je fajn, da se pogovarjate => zvem kaj novega => si širim obzorja Wink.

Sva pa imeli danes ponoči "gasilsko vajo" ali povedano drugače; pelji me na sveži zrak ob treh ponoči. In kaj sem hotela? Nič. S pižamo in cela zalepljena od spanja sem jo peljala na ogled vrta by night  .
Zvečer ne dobi več tablete Angry.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #432 : sreda, 03.11.2010 : 09:32:51 »

Pa sej je vrt ponoči tudi lep, ti ap res ne razumeš....
Očitno je konstelacija planetov in zvezd hudo čudna.... Tongue Tongue Evil Naša je včeraj imela danes sranja na neobičajnih mestih. Najprej smo klobase pobirali po hodniku bloka (do tu vse normalno, po običajnem urniku in večernem meniju)  Roll Eyes, popoldan pa je svojo klobaso uspela odložit sredi mosta za peščce  Shocked  Roll Eyes , da sem morala zelo hitro pobirat, da so lahko vsi šli mimo. A do mosta ni tako malo poti-lahko bi opravila že takrat....
Župca, samo, da si vredu!  Cheesy
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #433 : četrtek, 04.11.2010 : 21:04:30 »

luna7, saj ni vredu. Tisti večer jo je tableta bolj zadela, ker je dala isti dan kri (se mi zdi, ali pa so bili planeti res čudno postavljeni).
Danes ji je npr., ko se je vstala za večerni sprehod, vleklo navzdol celi zadnji del, kot da se ne more postaviti na noge. Potem, ko se razhodi in segreje mišice, pa gre. Bi tudi skakljala in letala na sprehodu, če bi ji dovolila. Pa ji ne. Ne more iz svoje kože Roll Eyes.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #434 : ponedeljek, 08.11.2010 : 08:44:22 »

Župa, vse dobro ti želim!  Kiss Pa čimorej, ker si res ena taka naspidirana pupika!
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Župa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines