mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 01:19:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 60530 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #210 : sreda, 12.12.2007 : 13:02:00 »

Seveda ti ga lahko priskrbi homeopatinja!

Drugače pa, če se kdaj mudiš v Avstriji ali Nemčiji, ga lahko dobiš v vsaki lekarni. Homeopatska lekarna pa je tudi v Opčinah v Italiji, pa še ena je v Škofji Loki (poglej temo o TT-jih, mislim da "čvek za člane").

lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #211 : sreda, 12.12.2007 : 13:04:39 »

Super, Kalsang, hvala za te info! Ravno pred novim letom imam namen iti v Avstrijo, in tam kupim!  Smiley
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #212 : ponedeljek, 18.02.2008 : 19:50:42 »

Ojla mene pa zanima kdaj naj cepim psa proti steklini? star je 4 mesce.

Hvala za vaše odgovore
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #213 : ponedeljek, 18.02.2008 : 21:07:12 »

Dobro bi bilo, da še malo počakate, še posebno če je vaš kuža male pasme, edino, če ni kake posebne potrebe po tem.

Mi smo našo cepili pri 6 mesecih in tudi veterinar ni nič kompliciral glede tega, še več, celo strinjal se je, da se počaka, saj smo jo mi mislili cepiti prej.  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #214 : ponedeljek, 18.02.2008 : 21:20:15 »

Ne glede na "dobro" ali "slabo" pri cepljenju ne morete dajati enostranskih nasvetov, temvec je treba povedati tudi to, da je zakonska obveza pri starosti 3 mesece psico/psa cepiti in cipirati.
Zakon tako veleva in ne neko imaginarno nekje prebrano in od nekega veterinarja slisano mnenje.

Tudi, ce se clovek v dogovoru z veterinarjem ne odloci za cepljenje pri treh mesecih starosti, ga to ne odvezuje krsenja zakona.
Sploh pa mislim, da bi moral biti cipiran vsak pes najkasneje pri zakonsko doloceni starosti, ne glede na ideje, ki jih lastnik o cepljenju mimogrede kasira.
Logiran

pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #215 : ponedeljek, 18.02.2008 : 21:54:51 »

Se opravičujem za enostranski nasvet z moje strani in ker nisem napisala, kako je zadeva z zakonom regulirana.

Tako sem torej jaz (z "necepljenjem") kršila zakon.  Tongue
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #216 : torek, 19.02.2008 : 19:15:43 »

Meni je veterinar svetoval, da naj bi se pes cepil tam nekje pri 4 mescih, pa me je zanimalo če to drži.
Greva pa zdaj v soboto na cepljenje in čipiranje.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #217 : torek, 05.08.2008 : 20:06:37 »

Danes me je v igri (z zobmi) opraskal poznani pes. Prej praska kot rana je površinska, le nekaj milimetrov v dolžino, a je priteklo malo krvi. Kolikor vem, pes ni cepljen proti steklini, ker je epileptik. Sicer pa je dobro oskrbovan, lastnike in psa videvam redno, izgleda zdrav.
Mislite, da bi morala k zdravniku po cepivo proti steklini in tetanusu? Po eni strani je praska tako majhna, da se mi zdi nesmiselno, po drugi strani pa nikoli ne veš. Imate kakšne izkušnje s tem? 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #218 : torek, 05.08.2008 : 21:51:58 »

Če bo pes čez 10 dni še vedno živ in zdrav, potem je vse v redu. Samo zgubiti se v tem času ne sme. Naj ga lastniki dobro pazijo, ker če bi se v tem času izgubil, potem bi se pa res morala iti cepit proti steklini.
Tako uradno pa seveda greš k zdravniku, on te pošlje v antirabično, od tam prijavijo ugriz na veterinarsko inšpekcijo in  lastnik od psa mora k veterinarju. Če bi bil pes cepljen, bi ga peljal samo na tri preglede v 10 dneh, necepljen pa bi, če bi se strogo držali zakona, moral v karanteno.

Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #219 : sreda, 06.08.2008 : 16:10:26 »

Hvala za odgovor, seveda ga bodo imeli ves čas na očeh (kot tudi sicer).
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #220 : nedelja, 05.10.2008 : 10:23:49 »

Obvestilo kopirano s strani VURSa, preberite, jaz sem imela lani nevšečnosti zaradi pobrane take vabe, ki sem jo psici vzela iz gobčka, tako so mene 5x cepili proti steklini!!!

Veterinarska uprava RS bo predvidoma s 3. oktobrom 2008 pričela z jesensko akcijo oralne imunizacije lisic, ki bo trajala predvidoma do 15. novembra 2008.


Polaganje vab se bo izvajalo iz višine 300 m, z zato posebej prirejenimi športnimi letali. Polaganje oziroma odmetavanje vab bo potekalo iz letališč Portorož, Murska sobota in Brnik-Ljubljana (po potrebi pa tudi z drugih letališč – Novo mesto in Celje) ter se bo do predvidenega termina nadaljevalo po celotnem ozemlju Republike Slovenije.

Psom v tem času ni dovoljeno prosto gibanje. Izvzeti so službeni psi.

Po zahtevah Mednarodne zdravstvene organizacije (WHO) je potrebno vsak stik z vsebino vabe obravnavati kot ugriz stekle živali.

Če pride vsebina v stik s sluznico ali svežo rano, je potrebno to mesto dobro izprati in umiti z milom ter nemudoma obiskati najbližjo antirabično ambulanto območnega zdravstvenega zavoda.

zloženka:
http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageuploads/Objave/datoteke/zlozenka.jpg
http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageuploads/Objave/datoteke/plakat2006.jpg

lp
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #221 : ponedeljek, 15.12.2008 : 21:27:24 »

Povsod pise katera je spodnja meja titra in sicer 0,50 IE/ml, nikjer pa ne najdem zgornje meje. Ali morda kdo ve vrednost zgornje meje?
Ali drugace... ce je titer 2,62 IE/ml, kje je to na lestvici visine titra ?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #222 : sreda, 14.01.2009 : 22:13:24 »

Ali katera ve za kaksno cepivo, ki bi drzalo samo 1 leto?
Defensor drzi 3 leta, Rabisin 2,...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #223 : sreda, 14.01.2009 : 22:29:36 »

Defensor 1.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #224 : sreda, 14.01.2009 : 22:31:22 »

Pa cepi kaksen veterinar pri nas s tem cepivom?
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines