mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 13:20:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 61417 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #165 : sreda, 19.07.2006 : 12:15:18 »

Čao! Mene pa zanima koliko mora biti pes star, da ga lahko cepiš?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #166 : sreda, 19.07.2006 : 12:25:13 »

po zakonu mora biti cepljen DO dopolnjenega 3. meseca starosti.
m.
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #167 : četrtek, 20.07.2006 : 11:20:52 »

A to govorimo o steklini? Namreč cepljen je bil že dvakrat proti prehladu in kugi. Ceplenje proti steklini pa pride keseneje...ali se mogoče motim?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #168 : četrtek, 20.07.2006 : 11:24:33 »

Po zakonu ga moras cepit proti steklini pri 3. mesecih, v praksi pa vecina cepi kasneje.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #169 : četrtek, 20.07.2006 : 13:29:07 »

Melissa preberi si celotno temo in bos nasla argumente zakaj cepit pri 3 mesecih oz. zakaj ne... Bilo je ze kar nekaj napisanega in potem se odloci, kaj se tebi osebno zdi najboljse...

Jaz ti lahko napisem, da sem se odlocila (po tem, ko sem prebrala temo in malo "posurfala" po internetu), da bom (in tudi sem) cepila pri 5,5 mesecih...
Ce pa zelis psa peljat cez mejo (ce mogoce razmisljas, da bi ga vzela  s seboj na morje), pa rabis potrdilo o cepljenju proti steklini...meni se sicer (do sedaj) se nikoli ni zgodilo, da bi mi pogledati potni list, vendar nikoli ne ves... Wink
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #170 : ponedeljek, 24.07.2006 : 12:28:07 »

A mogoče kdo ve koliko stane ceplenje z Nobivac?? To je menda proti kugi in prehladu.... Enkrat je že bil, sedaj ga moram peljati še enkrat.
Logiran
henka
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #171 : sobota, 05.08.2006 : 15:18:36 »

Pozdravljeni!

Imam samicko, ki je stara 8tednov,zanima me zakaj se pogostno grize zadnje tačke in se praska okrog ušesa, kod da bi jo kej srbelo al kej podobnega. kaj so to znaki kasnih zajedalceu?

LP...Hvala
 


Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #172 : četrtek, 07.09.2006 : 23:01:16 »

Katere so "bolezni", zaradi katerih ti je "oproščeno" cepljenje psa (proti steklini in odsvetovano proti kužnim boleznim)?
Namreč večkrat sem zasledila, da nekateri obidejo zakon, na podlagi zdravstvenega stanja psa, pa nikjer nisem našla, katere so te "bolezni" oz. zdravstvena stanja.
Če lahko mogoče kdo napiše kaj več o tem.
Sprašujem zgolj zato, ker ima moja mrcina borelijo in da ne bom slučajno naredila kakšno škodo s cepljenjem.... (pustimo ob strani debato o cepljenjih pro et contra ).

Lp,
M
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #173 : sreda, 13.12.2006 : 22:19:03 »

Če mogoče kdo ve.... sicer ni ravno samo o cepljenju proti steklini, ampak vseeno.
Da se pes lahko udeleži razstave, mora biti cepljen proti steklini in od cepljenja mora poteči najmanj 1 mesec. Kaj pa v primeru, ko pes ne sme biti cepljen proti steklini in ima lastnik veterinarsko "opravičilo"? Je slednji "listek" dovolj ali mora biti pes brezpogojno cepljen proti steklini, da se lahko udeleži razstave?


Lp,
M
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #174 : sreda, 05.12.2007 : 19:50:30 »

Pozdravljenji,
zanima me, če je lahko kaj narobe, ker je debil od veterinarja Mladena Štrkalja v Kopru po enem mesecu ponovno cepil proti steklini. Do sedaj sicer še nikoli nismo imeli nobene reakcije na cepljenje. Kar me še najbolj jezi je, da mi potem reče, da je še boljše da smo jo še enkrat cepili, da je bolj sigurno in da to ni nič škodljivo, da to delajo redno za lovske pse.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #175 : sreda, 05.12.2007 : 19:58:07 »

 Angry to se res lahko zgodi samo v Kopru Undecided
Upam in želim, da ne bo nič narobe!

Zanima me mnenje stroke, ker kolikor sem jaz seznanjena, je cepivo celo tako, da bi bilo dovolj, da se cepi na dve leti (a več zaslužka je na eno leto), in so se uporabniki že hudovali nad tem, ker "kao" za psa ni najbolje.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #176 : sreda, 05.12.2007 : 20:01:08 »

Lovske pse, ki so 'v službi', naj bi se cepilo na pol leta. Vsaj tako so me naučili. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #177 : sreda, 05.12.2007 : 20:45:29 »

Najhuje je, ker ne vem kaj narediti. Mi preostane samo čakanje in da upam, da ne bo nič ali lahko kaj naredim? Uni kreten pa je ob tem ko sem kričal v ambulanti predlagal da gremo še kar cepit za kužne bolezni in seveda ni bilo kot je upal, da se bom umiril, začel sem se še bolj dreti, zrekel se vsega, tako da je potem šel do avta z mano in me miril, a itak nima pojma kaj se lahko zgodi in kaj bi lahko naredil.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #178 : sreda, 05.12.2007 : 21:09:58 »

Sedaj sem klical na prvo kliniko (ali nekaj takega) v Ljubljano in je rekla (zelo) prijazna gospa naj se ne sekiram, da nima kaj biti, če do sedaj ni bilo reakcij in da se to večkrat prakticira (v tako kratkem času) ko titer ni dovolj visok in da še niso imeli težav. A jaz še vedno nisem pomirjen...
Verjetno bo kdo rekel, da delam paniko brez veze, a kaj čem raje vprašam.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #179 : sreda, 05.12.2007 : 21:13:59 »

Simon, lahko za vsak slučaj daš homeopatijo proti stranskim učinkom. Pomaga Thuja D 30. Mislim, da imaš na Opčinah lekarno, kjer se dobi homeopatija. Jaz to dajem vsakič, ko cepimo. če pozabim, imam vsaj pri eni psici štalo (beri: reakcijo).
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines