mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 07:17:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190988 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #135 : sreda, 17.11.2004 : 13:00:02 »

jaz sem videla in čohala samo papillonko in phalene od Jane Blekač..  katerega drugega nisem videla..  mogoče si videla njiju.. poglej na slikici pri čivavicah, pa boš vedela če je to to.

pozdravček,
Urša
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #136 : sreda, 17.11.2004 : 14:11:42 »

Rincy: pomoje sta tudi bili to psički g. Blekač. A sta bili mogoče to ti dve?
Pa hvala za komplimente, dobro da Geri še ne zna brati, ker bi se potem že začela nosit okrog Wink
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #137 : sreda, 17.11.2004 : 15:52:04 »

ja tedve sta bili Grin
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #138 : ponedeljek, 22.11.2004 : 18:57:29 »

Ojla!

V temi o čivavah me je didy spraševala o velikosti papillonov. To da so veliki do plečne višine 28 cm mislim da sem že napisala, ne vem pa če sem napisala, da je diskvalificijska napaka višina nad (malo manj kot) 30 cm.
Samčki so zaželjeni manjši, ker ima psička potem lažjo kotitev. Po domače... samčki znižujejo povprečje višine in so potem mladički manjši, tako da jih lažje skoti psička. Pri papillonih ki so zelo majhni je carski rez nujen.

No pa še malo o moji Geri. Prejšnji teden je že začela menjavati mlečne zobke. Zaenkrat je menjala 3 spodnje sprednje zobke, stalni zobki (bele pikice) so že vidni. Tudi dlako že menjuje. Vzrediteljica mi je rekla da bo Geri čez en mesec "grda" ker bo skoraj brez dlake, pri 8-9 mesecih pa bo dlaka popolnoma menjana. Povedala mi je tudi glede na slike, ki jih pošiljam) da ima Geri zelo močan pigment (kar je zelo zaželjeno) in pravilno raščena uhlja.

Lp vsem ljubiteljem psov (vseh pasem in nepasem), Mojca in Geri
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #139 : sreda, 24.11.2004 : 11:03:08 »

LP!
Čivava, slikala sem VSE papillončke, ki so bili na razstavi ( vsaj mislim Cool). Pri meni si boš lahko ogledala še ostale slikce (420). Ker se meni že dva dni tema o čivavah ne odpre vam po tej poti sporočam, da bi lahko ta teden v petek nadaljevale s šiviljskim tečajem, če ste za!
LP,Miša
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #140 : sreda, 24.11.2004 : 12:30:09 »

Ojla!

Missa: Super si! Komaj čakam, da vidim slikice!!! Bom poskusila prekopirati obvestilo o tečaju v temo o čivavah.
Geri pa pridno izgublja zobke. Sedaj je menjala tudi nekaj zgornjih. En stalni je zrasel zraven mlečnega, vendar pa se mlečni že maje, tako da bo sam odpadel. Je pa rekla vzrediteljica da velikokrat pelje pse k veterinarju na puljenje, ker mlečni nočejo izpasti. No zgleda da pri nas to (na srečo) ne bo potrebno. Geri je dobila tudi nepropustni plašček, podložen z ovčjo kožo (ali nekaj umetnega podobnega le tej), tako da je ne bo zeblo. Sicer ji je malenkost prevelik ampak do snega ji bo ravno prav. Cena pa je bila le 2.400 sit v Alerju. To pravim ker je ponekod tudi 8.000 sit isti plašček.

Lp, Mojca
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #141 : ponedeljek, 29.11.2004 : 15:52:15 »

Nove slikice Geri in njenih prijateljev so že na internetu. Lahko si ogledate:
-Geri&Kali(čivava)
-Geri na "igralnih uricah" v KD Divača
-Geri na obisku pri mucah
-Geri z Mašo in Kajo (moji zverinici)

Missa: sem si ogledala slikice, si pa poslikala vse kar je bilo na 4 nogah na razstavi Grin. Lepe slikice, kužki pa še lepši!

Lp, Mojca
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #142 : ponedeljek, 29.11.2004 : 20:00:04 »

Čivava: zadnjič sem v izoli srečala kosmatinčka, ki je bil zelo podoben papillonu in hkrati zelooo podoben dolgodlaki čivavi, tako da sem bila kar v zadregi, ker nisem vedla točno kaj je. Bil je malo večji od tvoje geri in rjavo bele barve z črnimi lisami, gobček od papillona vendar je imel ušeska bolj od čivave  Huh Huh Huh Huh!!!!!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #143 : ponedeljek, 29.11.2004 : 20:48:41 »

mehika, možno je, da je bil mešanček med tema dvema pasmama Smiley, vem da ljudje pogosto prihajajo do ideje o križanju teh dveh pasem, še posebno ker so papilloni (še bolj samčki) v naši okolici precej redki. Pa na Hrvaškem baje to tudi delajo prav načrtno Angry ker naj bi ven prišel super pes, karakterno in po izgledu... Tako da... vse je mogoče.
Mogoče pa je bil kak čisto navaden mešanček Wink.

Geri pošilja  Kiss Taiu.

Lp, Mojca
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #144 : ponedeljek, 29.11.2004 : 20:59:35 »

ful lušne slikice, upam da jo kmalu spet vidim..   me veseli da pridno menja zobke.. midve jutri operirava, držite pesti & tačke..

lp,
Urša
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #145 : ponedeljek, 21.02.2005 : 00:07:27 »

Ojla!

Da malo osvežim to temo... Grin
Geri je že prava dama! Dlakica pridno raste, zobki so že menjali, najina prva razstava pa je že za nama. V Ljubljani na CACIBU je dobila ZP. Sedaj pa se pripravljava na nove razstave. 22. bo stara 7 mesecev. Slikice so še vedno na http://geri.moj-album.com.

Imela bi pa še eno prošnjo.. kolegica se odpravlja po Gerijino sestrico v Nitro. Ker je v Nitri CAC 12. in 13.3 in se morda kdo odpravlja tja bi prosila vsakega, ki gre in ima še kaj prostora če me lahko kontaktira (ali na zasebno pošto ali na mail), da sporočim Urši, če je kaj prostora za njo in malo papillonko. No njena prošnja je objavljena tudi na forumu mojpes.com, Desobediencia pa jo je prekopirala tudi na ta forum v temo razstave. Predvsem je problem v tem, da Urša nima vozniškega izpita, na vlak pa noče tlačiti psičke, ker je vožnja potem precej daljša.

Hvala za pomoč.

Lp, Mojca
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #146 : ponedeljek, 21.02.2005 : 10:15:23 »

Geri, tvoja mala papillonka je prava lepotica  Smiley. Želima vama veliko lepoih igralnih uric in čim več uspehov v razstavnem svetu....  Mogoče veš koliko je trenutnov teh predstavnikov v Sloveniji? Zadnjič, ko sem sopihala na Šmarno goro sem namreč srečala eno kužiko, drugače pa jih ni ravno veliko videti......

lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #147 : ponedeljek, 21.02.2005 : 13:03:36 »

Ojla!

No papillončkov je vedno več Cheesy.
-ena malo manj kot letna psička, tribarvna, vendar ima en zobek premalo v Ljubljani
-ena starejša psička v Izoli
-Blekačeva lepotička iz Velenja
-5 letna lepotička v Kranju
-2 kastrirana samčka, tudi že starejša (ne vem kje sta)
-en mlad samček v Celju
-upam da kmalu še Gracie tudi v Lj Cool

Po mojih informacijah je to to. Je pa problem ker sem iskala te informacije zelo dolgo, saj nekateri psi niso vpisani v rodovno knjigo, drugi pa tudi če so se jih nikjer ne sreča. No, skoraj nobeden pa ni včlanjen v društvu za pritlikave pasme.

Lp, Mojca
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #148 : ponedeljek, 21.02.2005 : 13:04:59 »

Geri: tisto Izolsko papillonko se potem res enkrat srečala, sem slišala da je rodovniška, je pa rjave in bele barve po telesu pa ima rjave pikice, je pa v primerjavi s tvojo Geri bolj dolga, v smislu, da deluje kot kakšna manekenka  Grin!!!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #149 : ponedeljek, 21.02.2005 : 13:10:35 »

mehika: ja Izolska je rodovniška, imela pa je tudi eno leglo (od tu dva kastrirana samčka- baje da je eden celo v Lj...). Kot manekenka pa verjetno ni več, ker je že v letih Smiley

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines