mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 23:16:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 192825 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #1275 : sreda, 04.07.2007 : 13:34:23 »

Cukri mali, za pojest!!
Logiran
love0puppy
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1276 : četrtek, 02.08.2007 : 20:18:22 »

metuljčki so tak luškana pasma........z največjim veseljem jih gledam in upam, da bom nekoč tudi sama lahko imela tega majhnega cukrčka Undecided

nekaj me pa vseeno zanima.....se da do njih prit res samo v tujini, ker jih v Sloveniji ne vzrejajo?

srčki sooooooooooo.............srečni vsi, ki jih imate!!!!!!!!!
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #1277 : petek, 03.08.2007 : 12:14:08 »

Mislim, da v sloveniji psarn ni, nekaj zelo dobrih pa jih je na slovaškem.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1278 : petek, 03.08.2007 : 13:36:57 »

Ojla,

no ni ravno tako... v Sloveniji NI psarn, v zadnem letu (novembra 06 in junija 07) pa je ena gospa z njeno psičko Ino (mislim da ni nič narobe če napišem klicno ime) imela 2 legli. V prvem leglu sta bila samček in samička, sedaj pa kar 3 samičke in en samček. Tako da se stvari spreminjajo Wink... mislim pa da do sedaj še ni registrirala psarne. Doma si je iz prvega legla pustila tudi psičko Ambro, ki jo ima prav tako namen pariti, Ino pa mislim da ponovno čez eno leto. Tako da se drugo leto obetata spet 2 legli Smiley. Pa še kakšno leglo od koga drugega bo mogoče v Sloveniji, mislim da bo še ena lastnica parila svojo psičko spomladi 08 Wink. Mogoče pa še kdo... dejstvo je da je psičk v Sloveniji vedno več in posledično bo tako tudi legel.

Drugje v tujini pa se dobi kar nekaj zelo dobrih in uspešnih psarn, v Nemčiji, Slovaški, Švici in predvsem na severu Evrope...
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1279 : sobota, 04.08.2007 : 12:45:01 »

Tako kot je Geri napisala, najvec psarn je zagotovo v Skandinaviji. Od tam tudi prihajajo zelo znani plemenjaki, ki so prisotni v veliko rodovnikih. Drugace pa se pasma pocasi populizira v Sloveniji in zagotovo bo v prihodnosti vec kot eno leglo letno.

Drugace pa vsi (potencialni) ljubitelji papillonov pridite na razstavo v Trbovlje, kjer imamo malo papillonsko srečanje Wink

Pa se ena slikica -  puncka iz Ininega zadnjega legla (ni naprodaj).



Lp, Tinkara

P.S. Geri, kaj pa kaka sveza slikica  Wink
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1280 : ponedeljek, 13.08.2007 : 23:55:55 »

ojla!
no pa je tudi winny dobila svojo spletno stran... http://www.winny.naspletu.com - novice, fotke...
Logiran
DašaP
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1281 : četrtek, 16.08.2007 : 20:42:58 »

Fino, da si bomo lahko tudi kar nekaj metuljčkov ogledali v Trbovljah !  Smiley
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1282 : sobota, 25.08.2007 : 21:42:26 »

Winny se je pa nehala gonit, tako da se zdaj lahko za v trbovlje prijaviva med "kratkodlake papillone" Cheesy ah... samo da je mimo- je bila prav zoprno lena hehe
no da še jaz objavim nekaj fotk...  Smiley na nekaterih je mokra  Shocked















mi gremo pa med hrte... Tongue

še za konec ena malo starejša...


več pa TULE

no se vidimo jutri v trbovljah!

Zala
Logiran
DašaP
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1283 : nedelja, 26.08.2007 : 17:32:50 »

Danes sem imela možnost čohat Winny .. skoraj bi se stopila, ko je tak srček mali scrkljan  Tongue Tongue  Kiss

Jaz sem bila tista približno toliko stara kot ti z eno bolj malo punčko in starejšo sestro  Wink

Lp, Daša
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1284 : ponedeljek, 27.08.2007 : 23:10:53 »

Evo... Poročanje iz papillonskega tabora v Trbovljah Tongue

Torej, papillonov je bilo 8... Vsi so se odlično odrezali, na takšen ali drugačen način.
Čeprav je bilo pred nami več kot 60 psov, smo se imeli ful fino. No pa še nekaj rezultatov:

-Toffee - odl., PRM
-Podi - pravdobro, vendar se je zelo lepo obnašal, ter si pustil pregledati zobe Smiley
-Joni - odl. 1, CAC, BOB
-Ambra - pravdobro, njena 1 razstava, mala je podobna joniju( barva je čisto enaka  Shocked)
-Sidney -  odl. 2, njena prva razstava  Smiley
-Winny - odl. 1, PRM   Shocked Cheesy

nekaj rezultatov je že tukaj, naj kdo še kaj dopiše!

Z Winny sem ful zadovoljna, ker je gospodična na moje prošnje celo lepo stala kompletno z repom navzgor Cheesy sicer je še danes čisto "preč" ampak ko se bo naspala bo bolje... Tongue

DašaP - winny ma itak ful rada da je v središču pozornosti, pa da jo kdo boža...  Roll Eyes pred razstavo ko smo vsi živči še toliko bolj hehe

Slikic na žalost nimam nič, sa pa drugi zato toliko več slikali, upam da kdo kakšno slikico tudi objavi,
lp

Zala
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1285 : torek, 28.08.2007 : 13:08:23 »

Kaj Geri s svojimi kepicami ni bilo na razstavi?
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1286 : torek, 28.08.2007 : 14:04:59 »

Čestitam za osvojene uspehe! Cheesy
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1287 : torek, 28.08.2007 : 15:05:56 »

Pmaxi, Geri je imela prijavljeno Tiffany, vendar ji žal ni uspelo priti.

Mi smo se imeli super, se lepse pa je seveda domov prinesti krasne rezultate. Bila je res lepa razstava, malo smo dobili barve in uživali v družbi 2- in 4-nožnikov.

Hvala _anja_ za čestitke - tudi vama čestitke s Tobyjem!

Imam tudi par zelo lepih fotk mojih metuljčkov iz Trbovelj - copyright Špela & Luka - http://jonathan.moj-album.com/album/9114551/


Lp, Tinkara
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1288 : torek, 28.08.2007 : 15:09:44 »

Tinkara, ampak tvoja fanta sta pa res prekrasna! Kakšna sta pa kaj po karakterju?
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1289 : torek, 28.08.2007 : 15:47:31 »

Hvala Pmaxi, meni sta seveda moja fanta najlepsa. Sem pa zelo vesela, da se dogaja toliko na papillonskem podrocju, sedaj imamo se dve novi psicki v Sloveniji, imeli smo leglo letos, naslednje leto jih bo verjetno ze vec. Tudi razstave postajajo bolj zanimive saj ne samuje vec moj Joni med tujimi psmi, temvec smo imeli sedaj v Trbovljah skoraj v celoti slovensko zasedbo.

Po karakterju se kar razlikujeta. Joni je bolj miren in zadrzan, medtem ko zna biti Toffee pravi zivahen hudicek (jaz pravim da je to nora svedska kri  Grin). Seveda je Toffee se zmeraj zelo mlad vendar je tudi njegov oce tak vragec. Joni je zelo prilagodljiv, ze od kar je bil mladicek je znal dolgo spati z mano ali hoditi naokrog vec ur. Toffee zahteva veliko vec pozornosti in biti pri miru nekaj casa je zanj nepredstavljivo. Toffee je tudi zelo navezan name in bi bil najrajsi v narocju medtem ko Joni je zadovoljen da je v istem prostoru z mano. Drugace pa sta oba kar radovedna in z drugimi kuzki ni problem. Joni je mogoce malo zadrzan do tujcev, Toffee pa 10s po prvem srecanju ze tala poljubcke.


Lp, Tinkara

Logiran
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines