mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 19:17:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190275 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1035 : torek, 03.10.2006 : 17:42:58 »

kupi raje oprstnico-saj veš vsaj za začetek da se ti ne bo davil Wink
pomoje winny hoče trenirati agility...v mali šoli že ponosno teče po ovirah, samo skače še ne Tongue ...(seveda to potem, ko se psi na koncu samo še malo igrajo-ena 2, 3-je...)-je pa seveda potem vsa ponosna Cheesy Grin
Logiran
Spelc_B
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1036 : torek, 03.10.2006 : 18:24:24 »

Oprsnico so mi že enkrat odsvetovali, tako da mislim, da kar ostajam pri vratnici. Mislim, da se ne bo davil. Če se ne pri razstavni vrvici, ki jo ima okrog vratu, se tudi pri ovratnici nebi smel. Drugače pa hvala za predlog.

Kdaj pa je začela Winny hoditi v malo šolo?

Lp,
Špela in Podi
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1037 : torek, 03.10.2006 : 19:02:09 »

a res???za kaj pa so ti odsvetovali...meni so vsi govorili, da je to bolje, no saj jaz menjam...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1038 : torek, 03.10.2006 : 23:05:19 »

zally.. oprsnico sem jaz odsvetovala, ker po mojem (in mnenju nekaterih vzrediteljev malih pasem) škoduje pri razvoju mladička. To pa v smislu krivljenja hrbtenice. Moraš se zavedati, da je oprsnica pri malem psu v drugačnem položaju kot pri velikih. Če si predstavljaš labradorca z oprsnico: ko povleče se naredi pritisk na prsnem košu, papillon: ko povleče se naredi pritisk na hrbtu, ker je povodec v čisto drugačnem položaju, saj je to mali pes in ga držimo "od zgoraj". Oprsnica v določenem smislu daje tudi potuho in pes na njen račun bolj vleče itd...

Špela, ne skrbi... malega sedaj "živcira" itak vse, samo da lahko grize Wink. Ko se bo enkrat navadil na povodec bo ok s katerimkoli Cheesy!! Sedaj je še mali in rad izkoristi vsak trenutek za igranje in neumnosti Tongue
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1039 : sreda, 04.10.2006 : 14:57:50 »

o.k hvala... potm bom tudi jaz raje uporabljala navadne ovratnice... Cheesy
Logiran
Spelc_B
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1040 : sreda, 04.10.2006 : 21:33:42 »

Ja sej Podi uživa v grizenju na veliko, ni kaj...počasi se cela družina navaja na to Smiley
Je bil pa danes pravi mali lumpek - kar 3x! je začel kopati v glineni pesek njegovega wcja ! Joj in to je šlo po ceeeli sobi, jst pa potem sesala in pometala kot nora, pa še mami enkrat Smiley Res pravi lumpek.
Sem pa spoznala malo že njegov karakter. Če mu rečeš kaj v bolj resnem tonu, v smislu da ni bil priden, da to ne sme....joj potem on še bolj z jezo gre takoj delati vse tiste stvari, za katere od prvega dne ve, da jih ne sme...pa obvezno lula tam, kjer sploh nikoli ne (ker je kar priden s pleničko). Skratka res potem mi pravimo, da kuha zamero in prav iz principa zganja vragolije Smiley Midve z mami pa potem že ne veva, a naj mu spet v resnem in odločnem tonu poveva, da ni priden (pač ko je potem že tolikokrat treba Smiley )...a naj se smejiva. Mislim sej vem, da se mu ne smem smejat, ker bo potem mislil, da tudi mene zabava in da je to ok. Samo ko je tolk posrečen lump, ko mu res v očeh vidiš, da dela to iz jeze, ker je bil nekaj okregan, da ni priden Smiley
Skratka s Podijem je res pestro! Na srečo pa prespi skoraj celo noč, tako da tudi jst lahko napolnim svoje baterije Smiley

Lep pozdravček vsem skupaj,
Špela in Podi Wink
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1041 : ponedeljek, 09.10.2006 : 09:04:32 »

Tudi z naše strani (z maaaajčkeno zamudo  Tongue) - čestitke za novo pridobitev in dobrodošla v papillonski "tabor", Špelc_B! Podi je res srček, meni se je od celega tropa najbolj vtisnil v spomin. Je že dokazal da zna biti pravi vragec. Želim vam veliko veselja z njim in komaj čakam da malega divjaka znova počoham. Pohvale tudi za Podijev blog, super branje - in gledanje.

Prav tako smo obiskali prejšnji vikend IHA Tulln. Razstava je bila ogromna s kar veliko papillonsko udeležbo - 24 papillonov, sodila je danska sodnica Marie Petersen. Joni je v razredu vmesnih v konkurenci 3 samčkov dobil R.CAC, s čimer smo bili ob močni konkurenci zelo zadovoljni (smo imeli bolj črn scenarij pripravljen  Wink) CACIB pri samčkih ter BOB je bil dodeljen Zkarabi's Headline-u, medtem ko CACIB psička je postala Aline Prinzessin vom Cavalierchen. Za phalene vem samo da je dobil BOB Zkarabi's Taste of Em. Razstava je bila zelo zanimiva, sodnica pa je po mojem mnenju korektno opravila svoje delo - vsaj enkrat ni šla ena razstavljalka s 4 psi za BOB v ring  Smiley

Lp, Tinkara
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1042 : ponedeljek, 09.10.2006 : 13:10:55 »

mene pa zanima če kdo pride v celje na razstavo...razmišljam če bi prijavila winny...
Logiran
Spelc_B
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1043 : ponedeljek, 09.10.2006 : 20:46:57 »

Tinkara, res je ja, Podi zna biti res pravi veliki vragec v malem telesu Smiley Se mu že kar po očeh vidi, kdaj ima nekaj za bregom. Je pa pri nas najbolj pestro takrat, ko se spravi na glineni pesek wcja in začne kopati po njem! Pa se kar precejšen del sobe sreča s sesalcem Smiley Čeprav moram potrkati, zdaj nekaj dni tega že ni ušpičil, upam da ni zbolel Smiley
A kljub vsem vragolijam je Podi scrkljanček v celi družini - no pravzaprav v dveh družinah Smiley Najbolje pa je, ko meni zmanjka energije pri teku za njim, njemu pa še vedno ne Smiley

Upam, da vsi uživate 100 na uro s svojimi velikimi kužki v malem telesu!

Zally3 - mislim, da s Podijem še ne pridemo v Celje, je pa v načrtu razstava v januarju v Ljubljani.

Lp,
Špela in Podi
Logiran
JANAB
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #1044 : torek, 10.10.2006 : 06:25:11 »

Tinkara - bravo za rezultat Tullna!!! (sem videla, da je bil Z.H. tudi zmagovalec grupe.)
Zally3 - mi imamo v načrtu CAC CE - glede na to, da je skoraj pred našim pragom.
Lp
Jana
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1045 : torek, 10.10.2006 : 14:53:21 »

Hvala za čestitke, JanaB! Vse skupaj je bilo res na nivoju, edino več prostora ne bi bilo slabo. Sama sem sicer za BOB navijala za eno izmed Cavalierchen psic (druga je bila Hermine), ki so take močne z dobrim gibanjem ampak se žal pri dlaki z Headline-om ne morejo primerjati.

Zally3, mi bomo verjetno šli v Celje, imam pa občutek da JanaB tudi, saj je to njena skoraj domača razstava  Wink


Lp, Tinkara
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1046 : torek, 10.10.2006 : 15:06:24 »

v ljubljano 99% pridem Cheesy ampak za celje pa ne vem za prijavo-še razmišljam(upam da se bova naučili lepo hodit in stat do takrat  Roll Eyes Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1047 : torek, 10.10.2006 : 23:32:20 »

Dobrodoslica tudi z moje strani Spelc_B!! Mocno upam, da bom tudi jaz spoznala najnovejsega clana Papillonske druzinice. Ce sklepam po Joniju in Geri, bo verjetno pravi lepotec!  Wink Mogoce se pa vidimo na kaksni razstavi.....
Cestitke Joniju in seveda Tinkari za R.CAC. Vidva sta ze prava profesionalca!  Smiley Wink

lp
Logiran
Spelc_B
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1048 : sobota, 14.10.2006 : 14:25:51 »

Hvala Ory tudi tebi za dobrodošlico  Smiley Tudi midva s Podijem upava, da se kmalu srečava s čim več papillončki in njihovimi lastniki. Do sedaj sama poznam Jonija in Tinkaro ter Geri in Mojco, Podi pa še ni spoznal teh dveh lepih papillončkov, a misilm da ne bo več dolgo tako. Podija pa si lahko pogledaš na njegovem blogu, pa boš videla, kakšen lepotec je že  Wink

Lep pozdravček vsem skupaj,
Špela in Podi
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1049 : ponedeljek, 16.10.2006 : 20:30:29 »

špela, kje si bila v soboto??? Cheesy te na tekmi ni bilo videti Cheesy hehe
lp             Zala
Logiran
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines