mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 17:33:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 193281 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #360 : sreda, 10.08.2005 : 14:21:19 »

Ja absolutno Zagreb odpade, pa nič zato Smiley
Nima nobene alergije, zdaj sem sicer menjala brikete, sem šla iz RC na eukanubo ker samo tam dobim senior program z dovolj majhnomi briketi.
Ima pa bolhe, sicer ne dosti ker jih ne vidiš tako hitro. Kopam jo z šamponom ker ampul ne prenese, verjetno bom probala pa biokill samo da mi geri odgovori.
Zdaj grem pogledat slikice od Jonija in ti sporočim.
Ne vem če si opazla ampak sem naredila tarino spletno stran, če boš šla pogledat mi javi kakšna se ti zdi, link je tu spodaj pri albumu. Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #361 : sreda, 10.08.2005 : 16:53:48 »

Jaz že cel teden iščem whippetko v Sežani tako da nimam veliko časa... bom o Geri kaj več napisala kasneje. Tara biokil je naravna zadeva. Počakaj samo da se ji dlaka posuši in jo takrat čuvaj kasneje pa se lahko liže- tako delam jaz. Joni, praskanje je lahko posledica menjavanja dlake. Smo pa tudi mi mislili da geri ni imela bolh ker jih zaradi pegic težje vidiš, pa smo ugotovili da se praska zaradi bolh... jaz drugače dajem ampule.

Lp, Mojca
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #362 : sreda, 10.08.2005 : 18:07:09 »

Živijo punce!

Glede na to, da bo imel Billy podobno dlako kot vaši Papillončki, me zanima kdaj se tale puh zamenja s pravo dlako. Mali zgleda kot oskubljena kura  Roll Eyes Grin.
Danes sva prvič odšla po ulici na sprehod in se je delal popolnoma samozavestnega. Rep gor, nos v tla in smo šli. Potem pa je prišel nasproti en človek in Billy se je verjetno ustrašil (pri vzrediteljici so bili psički večinoma na vrtu - ki se sicer velik - in z mano šele spoznava cesto), ker je začel lajati nanj. Laja pa tako naglas kot kakšna sirena  Smiley. Potem je prišla še ena punca s kužiko in mali je od strahu pričel delati paniko in tulil, kot da ga dajejo s kože  Shocked. Jaz nisem hotela paničariti in ga nisem dvignila v zrak (nočem namreč stopnjevat njegovega strahu), pač pa sem dovolila da ga je psička povohala. No, potem sta šla vsak v svojo stran, Billy pa je naslednjega človeka spet nalajal  Sad........ Upam, da se to ne bo ponavljalo. Mislite, da se bo sčasoma navadil? Naj se zdaj ko je majhen druži s čim več kužki?

lp

Geri, vso srečo pri iskanju Whippetke!
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #363 : sreda, 10.08.2005 : 19:12:23 »

Mislim da se bo navadil na ljudi, magari mu daj povelje NE ali Fuj, kar pač uporabljaš. Moja se tudi spravlja nad nonice (ne vem zakaj glih nonice) in jo samo cuknem in rečem NE.
Glede dlake pa se ne spomnem, to bo Geri ali Joni vedeli.

Sem pogledala neko stran od Willama D. Cusick ki ima napisano knjigo (lahko zastonj sprintaš z neta) za vsako pasmo posebaj kaj naj bi jebla. Za papillona piše naj bi jedel komercialno hrano piščanca, jagnjetino, krompir, koruza..nebi pa "smel" riž, oceanske ribe, sojo, konjsko meso (kar je glupost, ker je to dobro za dlako, svetoval nam je vet.) in govedino.
Čudno se mi zdi zakaj ne riž in ribe ki so zdravi, posebaj ribe.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #364 : sreda, 10.08.2005 : 19:39:35 »

Ory, Joni je začel izgubljati dlako tam nekje pri 3.5 mesecih in je 1 mesec res zgledal kot oskubljena kura - ta stara dlaka mu je štrlela v zrak, kot da bi bil pod štromom. Zdaj pri 5 mesecih se je nova dlaka že precej obnovila, je dolga že ca. 1cm in ne zgleda več tako oskubljen. Verjetno bo pri Billyju enako, verjetno se bo nova dlaka videla že tam čez 1 mesec. Jaz osebno bi rajši videla, da bi imela vedno tisti puh, ampak kaj moremo  Roll Eyes

Kar se pa tiče lajanja, tukaj pa ti ne morem kaj preveč svetovat, ker Joni ni nikoli lajal na mimoidoče. Sicer se je na začetku bal avtomobilov, koles in avtobusov, zato sva se sprehajala po bolj mirnih ulicah in samo kos sprehoda hodila ob prometni cesti. Joni sicer od časa do časa laja, vendar na srečo ne preveč - če laja preveč, ga utišam z "Joni, pssst".

Jaz bi ti svetovala, da te zunanje vplive (če imaš možnost ) uvajaš postopoma in zamenjuješ poti kjer se sprehajata. V knjigi od Gwen Bailey "The Perfect Puppy" piše, da je potrebno vsak slab vtis zamenjati z 10 dobrimi, da se spomin izbriše. Najverjetneje laja zato, ker ga je strah. Jaz bi postopoma uvajala prometne ulice, da se pa navadi ljudi bi pa si domov povabila čimveč prijateljev, ki bi ga crkljali, tako da se navadi. Prav tako sem vedno Jonija jemala v trgovino, na pošto, na avtobus, na vlak, v taxi, v avto, skratka da je bil izpostavljen čimveč vplivom. Če sem opazila da je bil nezaupljiv, sem ga vedno božala, dobil je priboljšek ali igračko,skratka da je ugotovil da se nič hudega ne dogaja. Prav tako ga je dobro tu pa tam pocukati za dlako, nežno potegniti za rep in ga čimveč crkljati, gledati zobe, se dotikati šapic, da se človeškega dotika navadi.

Zdaj bo še pravi angelček kak mesec, potem pa spet "jovo na novo" ko se začne puberteta.   Huh


Lp, Tinkara
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #365 : sreda, 10.08.2005 : 19:49:28 »

Aha, pa še glede kontakta z drugimi kužki ...

Joni načeloma ponori (v pozitivnem smislu) ko vidi kateregakoli kužka, naj bo to nemška doga ali čivava. Vseeno sem na cesti oprezna kar se tiče kontakta. Običajno k manjšim psom na vrvici, kjer so lastniki zraven vedno dovolim da se povohata, Joni bi še kakšni psički kaj drugega naredil  Roll Eyes - puberteta Grin. Večjim psom pa odvisno kako presodim psa in lastnika, običajno vedno vprašam če je prijazen. Kakih staffordov, dobermanov in NO-jev se pa izogibam, sicer nimam presodkov ampak v lastniki teh pasem v moji okolici so malce čudni.

Drugače pa živimo skupaj še s 4 mesečnim kavalirčkom in 13 letnim dalmatincem tako da mu kontakta s kužki ne manjka - in vesela sem da je tako. Joni je zelo družaben, mogoče s svojim skakanjem malo nadležen, ampak razume se z vsemi.

Če imaš možnost, da se družiš z drugimi kužki bi ti vsekakor priporočala. V Ljubljani je ogromno čivavic, Joni se je super razumel s Sassy in Mishkotom - no, z Mishkotom sta v Portorožu izvajala homoerotične igrce  Cheesy.

Lp, Tinkara
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #366 : sreda, 10.08.2005 : 19:58:57 »

Haha, homoeroticne igrice Grin Grin Grin Sam res Grin Upam da bosta naslednjic drugacna Tongue Tongue Ory; cimmanj dviganja malega v narocje pred drugimi psi. Ok, ne recem pred ogromnimi za katere ves da so nevarni (npr. sosedov pes)..
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #367 : sreda, 10.08.2005 : 20:03:46 »

Moon, dvomim. Joni je na višku pubertete, vsaka blazina oz. plišasta igračka je njegova.

No, bomo preverili v Trbovljah  Grin


Lp, Tinkara
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #368 : sreda, 10.08.2005 : 20:07:31 »

Heh, bo kar bo ane Grin
V katerem razredu bo zdaj Joni?
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #369 : sreda, 10.08.2005 : 20:10:31 »

V Trbovljah bo še med mladiči, v Lendavi pa med najmlajšimi - 6 mesecev bo dopolnil 13.9.  Wink

Mishko je še kar med najmlajšimi, ne? Ali že v mladih?


Lp,  Tinkara
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #370 : sreda, 10.08.2005 : 23:00:32 »

Mishko bo v trbovljah med najmlajsimi, prej, v Hrusici je bil pa v mladicih. V Lendavi bo pa mislim da se vedno premlad za mlade. Bomo videli,lahko da prideva samo gledat. Grin
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #371 : četrtek, 11.08.2005 : 10:50:39 »

Geri, Ko sem delala Tarino spletno stran sem ugotovila zakaj se ti zdi na slikah Amigo premalo odlakan za tvoje okuse, to je zato ker je tam star komaj 1 leto, pa tudi manjši je. Smiley

Ta dr. ki je napisal prehrano za pasme, ki sem pisala v prejšnjem sporočilu, pravi da zdravstvene težave papillona naj bi ble da se hitro poškodujejo-polomijo in nevem kaj to pomeni točno "slipped stifle" Huh Huh
 mislim da nima neki ful pojma o papillonih, o prehrani pa ni povedal nič novega.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #372 : četrtek, 11.08.2005 : 10:51:23 »

aja v Trst bom pa šla samo gledat Sad
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #373 : četrtek, 11.08.2005 : 11:15:50 »

Mi se za Trst nismo še odločili, verjetno bomo samo gledali ker itak ne bomo delali mladinca tam. Tako da zaenkrat gremo samo v Lendavo. Bomo pa oba dneva tam. A kdo pride?

Lp, Mojca
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #374 : četrtek, 11.08.2005 : 13:50:36 »

Kdaj pa je Trst?

Lp, Tinkara
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines