mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 27.08.2024 : 00:16:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 443377 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Jancha87
gost
« Odgovor #2730 : sreda, 09.02.2011 : 20:59:57 »

@branka: ne morem čez vaš komentar da ker pes nima rodovnika ni čistokrven. psi ki nimajo rodovnika ne pomeni da niso čistokrvni vendar samo to da so njegovi starši neznani oz.niso bili zapisani, zato vas vprašam ali bel otrok, ki ne pozna svojih korenin potemtakem ni belec? Včasih je v leglu dobilo rodovnik samo 6 psov, drugi so bili brez, vseeno potomci rodovniških staršev in vrjetno tak pes ni bil ravno mešanec kajne? zato tudi je toliko psov brez papirjev. Vrjetno so ljudje, ki prodajajo mešance pot pretvezo da so čistokrvni, ampk mislim da bo vsak, ki se spozna vsaj malo na pasmo, ki jo kupuje vedel kdaj je pes mešanec in kdaj je čistokrven. drugače pa kupiš psa z rodovnikom, ga plačaš 1000€, na koncu ti ta mladič zraste 2 cm več, ima 2 kilograma več, zrastejo predolge ušesa, pa rodovnika ni več, torej še en razlog zakaj je vedno manj rodovniških psov...torej vsi, ki trdite da čistokrvni psi brez rodovnika niso čistokrvni vas prosim da take izjave zadržite zase... hvala!

LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2731 : sreda, 09.02.2011 : 21:11:10 »

Jancha87, pred nadaljnim pisanjem prosim še za malo branja o rodovnikih. Napisanega je že zelo veliko, zato neumnosti, da kakšen pes rodovnik izgubi zaradi dveh centimetrov ali dveh kilogramov, ne pašejo sem.
Sibirski husky je samo tak, ki ima rodovnik. Bučke o tem, kakšna so bila pravila za pridobitev rodovnikov v nadštevilčnem leglu včasih, zdaj ne delujejo več.

Ostalega ne mislim komentirat, dokler ne bo prebrano kaj od že tukaj (ali drugje) napisanega v zvezi s pasemskimi psi.
Logiran

Jancha87
gost
« Odgovor #2732 : četrtek, 10.02.2011 : 09:18:15 »

uredu, potem pač vaš otrok, ki se bo rodil bel ne bo belec. ne gre se tukaj zato kako pes zgubi rodovnik ampk zato da pes ki ne bo imel rodovnika ne pomeni da ni čistokrven. rodovnik je za moje pojme samo ena velika baharija in tukaj bi se strinjal še marsikdo z mano...
Logiran
Jancha87
gost
« Odgovor #2733 : četrtek, 10.02.2011 : 09:32:05 »

em pa ja zdele ne deluje več tako vem sama, ampak je veliko psov tudi ostalo brez rodovnika na tak način...torej brez papirjev...kar pa ne pomeni da so mešanci, starši so bli vseen rodovniški, se vam ne zdi? ampk kolkor je men znano tudi psica, ki ima rodovnik ne more imet vsako leto mladičev, če pa jih ima tisti izgubijo rodovnik...drugače pa vas še nekaj vprašam...koliko je v slovenij vzrediteljev pasemskih sibirskih huskyjev, oziroma koliko jih dejansko ima mladiče?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2734 : četrtek, 10.02.2011 : 10:22:10 »

Lepo te prosim, Jancha87, lahko imaš svoje mnenje o rodovnikih, lahko zaradi mene ne maraš rodovniških psov, ampak ne trosi bedarij iz nevednosti tako samozavestno, no.

Pes ne izgubi rodovnika. Dobi ga ob rojstvu kot papir, ki dokazuje, da je potrjeno, da so njegovi predniki dejansko pripadniki določene pasme. In to je to. Imaš pač v roki preverljivo informacijo, ki ti lahko pomaga pri ugotavljanju (dednih) bolezni prednikov, razstavnih in delovnih uspehov v sorodstvu (ker samo v tem primeru sorodstvo res poznaš). Pes, ki recimo ni po standardu pasme (recimo v leglu bokserjev se rodi eden bel, ti pa niso 'dovoljeni' ali pa ima pes hibo, recimo da je gluh ali pa je karakterno tako slab - popadljiv, zelo plašen itd.). Taka žival dobi vzrejno prepoved, nikoli ne bo mogel delat rodovniških mladičev, njegov rodovnik pa mu ostane. Lahko prosim navedeš primer izgube rodovnika tekom življenja zaradi česarkoli že?? Koliko je pasemskih huskyjev s samim tem dejstvom nima nikakršne zveze, ima pa s tem, da nekdo reče, da ima huskyja, potem pa žival gledaš in je vse drugo kot husky. Ali pa je na videz ok in ima mladiče z drugim nerodovniškim huskyjem, ti pa izgledajo 'kr neki'. Ker je bil nekoč vmes en ne-husky. Česar brez papirjev seveda ne moreš preverit. Ali pa ima težave s karakterjem (živčnost, plašnost), ker pes nima vzrejnega pregleda (to rabiš za rodovniško leglo), kjer ocenjujejo tudi karakterne hibe.

Prosim, ne naštevaj zdaj, kako so rodovniški bolni, kako poznaš enega... kako se samo služi s tem... Rodovnik ni zagotovilo da je rejec pošten, niti ni zagotovilo, da bo pes komplet po standardu, lep, pameten, karakterno ok, imaš pa vsaj možnost preverbe prednikov in več informacij o vzreditelju. Le zakaj ljudje, ki so se enkrat opekli, imeli nerodovniškega psa z dedno boleznijo, karakterno slabega itd. naslednjič raje dajo denar za rodovniškega kot za veterinarja ali imajo nerešljive probleme z vodljivostjo psa?

Pa še to - še veliko se boš morala naučit. Zakaj ne prebereš strani, kamor te je Jana napotila??
Recimo da boš morala najprej vzet nekaj o odgovornem lasntištvu. Pes se ne more kar prosto sprehajat. To je zahojeno, zastarelo pojmovanje in končno celo z zakonom prepovedano. Ti si za svojo žival tudi kazensko in moralno odgovorna. Tudi kruh pomešan z najcenejšo hrano ni glih super oskrba. Komur se ne da potrudit naredit ene ograje okrog vrta, čeprav 'skrb da bi ga povozil avto ostaja', komur se ne da psa kaj naučit in mu dat jest, ne rečem najdražji, ampak vsaj kolkor toliko kvaliteten futer, kdor ve kljub temu da ima psa že več mesecev, o šolanju le to, da 'ga je treba prevalit na hrbet' (mimogrede - bedarija), ne stopi pa do najbližje pasje šole, čeprav ima probleme, vprašanja in očitno sam ne zna... ta naj bo rajši malo ponižen in naj najprej bere ter šele potem samozavestno pleteniči hecne reči v zvezi z rodovnikom.
Logiran
Jancha87
gost
« Odgovor #2735 : četrtek, 10.02.2011 : 11:11:56 »

No končno en ko je povedal nekaj pametnega hvala! Z precej stvarmi tak gor se strinjam, in tudi sama si navedla da je rodovnik dokazilo staršev, in pes brez rodovnika ne moreš vedeti ali je res popolnoma čistokrven ali ne...torej to dejstvo da je vsak nerodovniški pes mešanec ne drži, samo ve se pač ne...točno tako...vem sama dobro kaj je rodovnik, smo meli rodovniškega psa in imamo tudi nerodvoniškega psa sedaj...razlika...je ni...vrjetno se razlikujejo merila rodovnika sedaj in prej ampak vem pa dobro da če se je psica pasme te in te parila s psom popolnoma druge pasme ali pa iste pasme brez rodovnika, so odvzeli tudi sami psici rodovnik,. drugače pa kar se tiče šolanja hm...in šol in vsega skupaj, 2 psa smo imeli v šoli...in ne, ne vem o šolanju le to da se psa prevali na hrbet glej ga zlomka to je bil predlog nekega inštruktorja... konec koncev je pa tako mene ne briga ali ima pes rodovnik, ali je sploh čistokrven, najbol na živce mi gre to ko obstaja toliko ljudi na spletu, ki obsojajo take, ki imajo v lasti pse brez rodovnika. em pa tako če bi hotela kupit psa pasme sibirski husky to je po nekaterem mnenju z rodovnikom, se ga v sloveniji zelo težko dobi, ker so registrirane samo 3 psarne od tega se ve samo za eno da dejanko ima mladiče, kar pomeni da bi čakala vrjetno na mladiča več let.
Nisem se niti prišla sem gor kregat s komurkoli me pa res spravi ob živce tisto obsojanje. Drugače pa čigav pes se sprehaja okoli sam? mogoče tuji tu po vasi, moj se ne...naš imajo ograjo okoli dvorišča in svoj pesjak...kr se tiče pa hrane so mi pa veterinarji sami rekli da je taka hrana najbolša in bi rekla da veterinar vseeno najbol ve kaj je zdravo za psa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2736 : četrtek, 10.02.2011 : 11:20:58 »

Hm ..., noben te ne bo obsojal, če boš nehala neumnosti kvasit in si kaj prebrala.
Dva psa še nista vsi psi, zato otresat take statistične buče tukaj ni prav dobro.
Poleg tega bodo sankcije, v kolikor še napišeš, da ima kdorkoli na tem portalu karkoli proti psom brez rodovnikov.
Mal branja, pa ne bo problemov z nami, brez skrbi. Brez branja pa zagotovo bodo in ker opletaš z živci, se bojim, da ti bodo prej popustili, kot da bi sprejela še kaj drugega, kar je trenutno v tvoji glavi.

Pa brez zamere. Nikakor ne maram ljudi, ki nočejo nič brat.
Ko bo mal več časa, bom šla komentirat vse tvoje napačne trditve, pa bova potem nadaljevali.

Za začetek si lahko pogledaš standard sibirskega huskyja - KLIK
In ja, pes brez rodovnika kar na uč ni sibirski husky, mu je pa lahko zelo podoben.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2737 : četrtek, 10.02.2011 : 11:44:37 »

Citat
vem pa dobro da če se je psica pasme te in te parila s psom popolnoma druge pasme ali pa iste pasme brez rodovnika, so odvzeli tudi sami psici rodovnik,.

Od kje vam taksne informacije? Resno! Rodovnika ni moc vzeti, OK? Ce ga pes ima, ga ima. Vse ostale nebuloze okrog cistokrvnih brez rodovnika pa so nastale v glavah tistih, ki z njimi sluzijo. In te nebuloze veselo prodajajo naprej naivnih kupcem. Lips Sealed In kupci potem to razlagajo sirnemu svetu.  Roll Eyes

Samo za informacijo: psici bi kvecjemu lahko vzeli vzrejno dovoljenje in ne rodovnika, kar pa se v realnosti redno zgodi.

Citat
uredu, potem pač vaš otrok, ki se bo rodil bel ne bo belec

Kaksne veze pa ima to? Ti ves kaj je rasa, kaj je vrsta in kaj je pasma?
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2738 : četrtek, 10.02.2011 : 12:40:17 »

Kaja, predvidevam, da si hotla napisat da se 'redKo' zgodi, ne 'reDno', ane?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2739 : četrtek, 10.02.2011 : 12:42:33 »

Ja, seveda...redko se zgodi. sram
Logiran

Jancha87
gost
« Odgovor #2740 : četrtek, 10.02.2011 : 13:08:26 »

@kaja: ja tu sem se mogoče tut sama narobe izrazla. Papirji ostanejo, vzrejno dovoljenje pa je pač odvzeto. @Jana: Ne leti to sploh na vaš portal, ampk vse skupaj mi je dvignilo živce, ker mi je že par ljudi taki vn vrglo glede nerodovniških psov...vem pa tudi sama da je veliko takih, ki ne obsojajo in vem tudi da je veliko takih, ki obsojajo same ljudi, ki imajo psa z rodovnikom (mogoč sm tudi jst zdj tko izpadla) ...Na sploh so mi žalostne vse obsodbe in mogoče sm se tudi sama mal preveč vrgla na to temo, ker je pač po internetu na sploh toliko nekega obsojanja glede psov (največ glede tega o nerodovniških), da se mi že kar neumno zdi. Pa ok sj vrjetno sm jst tut neumno izpadla pa mal narobe, ker ubistvu sm se prjavla na ta portal bolj zato, da bi zvedla kj glede vzgoje samega sibirskega huskyja iz rok drugih ki so jih že vzgojili, ker mi nasveti, ki so mi jih dali iz šole psov ne pomagajo ravno. Tako da sama zaključujem tole debato, ker bi rada zvedela druge stvari.
Aja pa Jana, tiste informacije sem precej krat že prebrala, tako da hvala vseeno Smiley

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2741 : četrtek, 10.02.2011 : 13:28:37 »

A bejž no, da si jih prebrala ... Ne bi rekla, ker je tistole mal višje komaj dobro napisano. Če bi brala (in razmišljala zraven), zgornjega pisanja nikakor ne bi bilo, temveč bi bilo kvečjemu kakšno vprašanje v zvezi z rodovniki in produkcijo mešancev.

Me dejansko ne zanima, kaj in kako kdo obsoja izven tega portala, vsekakor pa tukaj vsi po vrsti obsojamo (ampak res obsojamo) vsakršno:
- reprodukcijo ali samo podpiranje (tudi opravičevanje z lažnimi razlogi) reprodukcije nerodovniških "čistokrvnih" psov,
- nakladanje v zvezi z rodovniki.

Pa, prosim, slovenski jezik pozna velike začetnice, ločila in cele besede. Pravila tega portala poskušajo slediti izražanju v slovenskem jeziku.
Logiran

Jancha87
gost
« Odgovor #2742 : četrtek, 10.02.2011 : 14:05:38 »

veste kaj jst ne reproduciram, če smo že pri temu izrazu, psov, jst ga mam doma za lublenčka pa mislm da se bom s tega potrala kr sama odjavla...ker če smo že pr vseh teh pravicah in vsem ma vsak tut pravico do mnenja in moje je da niti nočem vašga nasveta več za nobeno stvar.
tko da želim vsem lep dan (da bo vsaj od mene še mal olike)
in nasvidenje!

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2743 : četrtek, 10.02.2011 : 15:27:54 »

Ah, v jok in na drevo, vmes pa še kup črk izgubiš Smiley

Nisem rekla, da ti produciraš mešance, trdim pa, da tako produkcijo opravičuješ v svojih tukajšnjih pisanjih in si jo v celoti podprla z nakupom svojega psa. Ponaredek ne more stati nekaj 100 €, kaj misliš? Pa s tem ne trdim, da je s tvojim psom karkoli narobe, le za vsakim voglom lahko dobiš psa zastonj ali za kakšen simboličen znesek.

Vsak ima pravico do mnenja, vsekakor. Tudi jaz. In jaz sem mnenja, da ti želja po potrditvi, da je tvoj husky tapravi husky, ne da miru in si zato pripravljena tukaj uveljavljati svoje za vsako ceno, čeprav ti iz sporočila v sporočilo dokažemo, da tvoje informacije niso prave. Ali pa si mogoče med kakšnim branjem dognala, da ti je nekdo prodal mačka v žaklju, ki je še vedno pravi in krasen in ljubljen pes, ni pa pravi husky? Pa je vse tole samo obramba?

Tudi jaz želim tebi lep dan Smiley
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2744 : četrtek, 10.02.2011 : 15:56:59 »

Jancha87 – pih, prav žal mi je, ampak je potreba tole na »papir« vreči močnejša od mene.
Kar ti vsi skupaj želijo povedati je: na tem forumu veljajo določena pravila. Ki se jih upošteva. V nasprotnem primeru si deležen DOBRONAMERNEGA poduka.
Dejstvo je, da so pravno-formalno čistokrvni izključno rodovniški psi. Vse ostalo so bolj ali manj »čistokrvni mešančki«, ki jih pa »ta pravi« skrbniki kljub temu neskončno obožujemo. Če si boš slučajno utegnila ogledati še kakšno temo, boš ugotovila, da so najbolj zavzeti pisci foruma večinoma skrbniki prav mešančkov. :-) :-)
In zakaj taka striktnost? Ker si želimo čim manj najdenčkov. Nezaželenih, neoskrbovanih, po možnosti pretepenih. Če smo čisto realni, je veliko manjša verjetnost, da se nadebudni ponosni lastnik pasemskega psa odloči, da se odpove svoji »nepremičnini«… Ker je zanj odštel toliko in toliko ojrov… Pa da ga ne nahrani, oskrbi iz istih razlogov. Ne vem – na žalost je to zgolj matematika.
Poleg tega je tudi »matematika« tista, ki ti najverjetneje  zagotovi, da dobiš tisto »kar plačaš«. Kar tudi pomeni, da je verjetnost dobrega pasjega življenja večja. 
»Punce«, če sem si vse vaše dosedanje pisanje na to temo v mojih močno zavitih možganskih krivuljah narobe »prevedla«, me pa popravite… Bom hvaležna. Res, res.
Sploh pa – enostavno ne razumem, zakaj se tako razburjaš? Hmmm? Meni osebno je čisto vseeno in prostodušno priznam, da moja lepotca nista rodovniška. Kljub vsem ihom in ohom. Že pred posvojitvijo sem se zavedala tveganja, ki ga sprejemam s tem dejstvom. Mogoče sta mi iz tega razloga še toliko bolj dragocena in bližja. Saj tudi sama poznam samo svoje prednike dva kolena nazaj. Pa plešavost je v familiji. Pa zobe nas ima tudi kar nekaj nastreljanih v ustih. :-) :-) Pa zaradi tega nisem nič slabša, kot kakšen »von«… No, ja. Saj sama sem prepričana v to. :-) :-)
Napisala bom samo še: le tako naprej…
Izobraževati, razsvetljevati, svetovati in mogoče bo sčasoma širša publika dejansko dojela, kaj pomeni biti odgovoren pasji (tudi mačji – seveda) skrbnik.
Logiran
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines