mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.07.2024 : 17:35:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 440198 krat)
0 članov in 46 gostov pregleduje to temo.
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #555 : sobota, 26.11.2005 : 11:42:09 »

Ja, način je samo en, in to tak, da ga ne spuščaš!!! Tak pes oz. sploh noben se nima kaj potepat! Pri tej starosti ni več v puberteti. Stvar je v tem, da ga niste dosti resno prijel in je sedaj on alfa. Treba se je ful ukvarjat z njim, delati vaje, pa bo. Dosledno, pa brez popuščanja. S psom ni nič narobe. Edino lastnik mu mogoče ni dorasel.

Pa brez zamere. Ampak tako je.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #556 : sobota, 26.11.2005 : 11:47:45 »

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj. Tudi jaz imam doma Sibirskega Haskya.

Lep pozdrav tudi tebi! upam da si si prebrala tale cel topic in tako zvedela kaj novega in dobila kakšno koristno informacijo.

...in vedno. ko se gre Hulk potepat, se zelo bojim da mi ga slučajno ne bi povozu kak avto, zate ker gre vedno na drugo stran ceste in ko grem js za njim, da bi ga prijela in odpeljala domov mi gre na cesto, pa se po cesti sprehaja, kot da bil največji frajer.

potepat??? hmmm...ne vem kako lahko pustiš huskyju da kar gre...meni je živa parkrat ušla ko sva šle na sprehod, pa je bila od tedaj strogo na fleksiju in ob meni. ker če bi jo slučajno dobili lovci, potem bi jo skoraj zagotovo ustrelili.ker pes ne sme prosto tekati po gozdu. tako da sem jo sedaj tako naučila, da ko sva doma je spuščena in nikamor ne gre, čeprav nimamo nič zagrajeno okoli hiše; ko pa greve na sprehod pa je uglavnem na fleksiju in skupaj tečeve.pa tudi če jo spustim ne gre nikamor (če bi zagledala srne, bi bila to druga zgodba...)
*vesna* husky je "a wanderer" in neznasnko rad se potepa. to ima v krvi.vendar mislim,da če mu nudiš dovolj sprehodov, teka in ga dobro vzgojiš, potem ni panike da bi kam šel.husky je pes ,ki rabi veeeeeeeeeeliko gibanja, in če ga ne dobi si ga bo pač izboril sam, s tem da pobegne in se gre potepat.
kolikokrat pa vodite vašega huskyja na sprehode? mislim da se morate s huskyjem veliko ukvarjati, ga naučiti kaj je prav in kaj ne.lahko pa ti tudi nbaročite kakšno knjigo o huskyju preko interneta (sicer je v angleščini) in si tam preberete še kaj več.pa tudi na internetu je veliko informacij Smiley
vprašaj če te še kaj zanima, pa ti bomo poskušali svetovati Tongue

en lep sneženi pozdrav***



Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #557 : sobota, 26.11.2005 : 12:05:35 »

ali vaši huskyji tud spijo na snegu? moj sploh noče notr v uto, pa ravn zdej k se je končno navadu, da more spat notr Grin ... samo se pa res opazi kolk huskyji uživajo ko je sneg čist se jim meša in čist so drugačni Cheesy

tudi živa dostkrat spi kar na uti in sploh ne gre v uto Smiley moji živi se včist strga ko vidi sneg.... shivas, alba, kaj bo šele jutri ko bomo šle na sprehod!!! noroooo ... Tongue komaj čakam!!! Wink najbolje da vzamemo še sanke Smiley
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #558 : sobota, 26.11.2005 : 14:03:44 »

Lp, midve z Albo sva ble dons že skupi na sprehodu- noro kakšne to počneta Cheesy, sej mam tud nove slikice http://shivas.moj-album.com/
kolk snega šele bo!!!! jej Grin
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #559 : sobota, 26.11.2005 : 14:18:52 »

wiiiiiiiii lepe slikce, mogoče malo temne Wink

a prideta ju3 pa gremo na limbarsko? samo ne vem kako bomo hodile po polmetrskem snegu Tongue hehehehhe...
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #560 : sobota, 26.11.2005 : 14:23:36 »

 Tongue čist lepe slikice so Smiley sam kaj če bo še zmeri tok snežil, a se bomo vseen dubile? jst sm bl dons mokra čist, sm lahko ožemala bundo Grin kok so huskyji lepi na snegcu, wiiiiiiii
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #561 : sobota, 26.11.2005 : 14:25:51 »

lepeeee slikce urška Wink  Cheesy
no sej zato me zanima...sj tud če bo sneg ni panike, jst sem zato da gremo vseeno.samo vidve se zmenta pa povejta uro kdaj bosta šle, pa me pobereta v mengšu, pa gremo skupi v moravče Smiley uglavnem sporočta mi do večera Smiley lp
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #562 : sobota, 26.11.2005 : 14:27:01 »

ali vi dajate svojim huskyijem kej ribic? jaz mu dam enkrat na teden tuno ali pa sardelice v olivnem olju, da bo mel več maščobe Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #563 : sobota, 26.11.2005 : 17:15:24 »

Maychi če bodo ceste Ok, potem se lahko dobimo, če pa bo slučajno snežilo, potem pa nič ne obljubim. Upam, da bodo cete ok.
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #564 : sobota, 26.11.2005 : 18:09:32 »

Hvala za odgovore! Smiley                      

Sej mu ne pustim,da se gre potepat.Ko grema na sprehod mam zmeri spuščenga zato ker je na sprehodu res priden.Skoz hodi zraven mene največ 100metrov se oddalji od mene ampak ko ga pokilčem takoj pride.Pa tud težav z srnami nimam zato ker ga k sreči srne in druge gozdne živali ne zanimajo preveč.Sam če pa nimam časa da bi ga pelala na sprehod in ga doma spustim se gre pa takoj potepat čeprav ga vedno poskušam zamotit z kako igro al pa spustim sosedovega nemškega ovčarja,da se igrata.Lani sem ga pelala tud u šolo ker sem mislila,,da bo mogoč kaj bolj ubogal ampak ni nič boljš!Na kak način ste pa vi učili vaše Haskye ko js ga mogoče nism prav učila,ker je to moj prvi pes!Na kako dolge sprehode pa vi pelete vaše pse,ko js Hulka pelem kakih 5km,zato ko ga nimam kam dlje za pelat,ker živimo ob glavni cesti in se ne upam z njim sprehajat po cesti! Cheesy
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #565 : sobota, 26.11.2005 : 18:27:45 »

Pa tud težav z srnami nimam zato ker ga k sreči srne in druge gozdne živali ne zanimajo preveč.

Huh  Huh to mi pa trenutno ni nič jasno. še nisem srečala huskyja ki ga ne bi zanimala srne.moja huskyca se čisto strga ko zavoha srno, kaj šele ko jo zagleda. na mačke se je sicer navadila, a le na domače... na tuje je pa še vedno alergična...

Sam če pa nimam časa da bi ga pelala na sprehod in ga doma spustim se gre pa takoj potepat čeprav ga vedno poskušam zamotit z kako igro al pa spustim sosedovega nemškega ovčarja,da se igrata.

čas za psa preprostno moraš najti.jaz imam na srečo veliko družino in ko sem na faxu po cel dan, živo namesto mene na sprehod pelje sestra ali pa mami. Smiley zakaj pa potem koga ne prosiš da ti pelje hulka na sprehod? ker če ne dobi svoje "doze" sprehoda, potem je normalno da se bo šel potepat in raziskovat svet...

Na kak način ste pa vi učili vaše Haskye ko js ga mogoče nism prav učila,ker je to moj prvi pes!
tudi moja živa je moj prvi pes.in vsak mi je govoril:"pa ne boš imela tako trmastega psa kot je husky za prvega psa." ampak jaz sem vztrajala pri svojem in sedaj mi ni žal. učila sem jo tako kot sem znala, kar sem prebrala v knjigah in mislim da mi je kar uspelo. Tongue edino kar je bil velik problem je odpoklic. saj če sem sama z živo in ni nikogar zraven me vse uboga in posluša, ko pa je zraven nekdo drug ali kakšna žival pa je stvar nekoliko drugačna... sploh srne so velik problem.takrat me sploh ne sliši.pa naj ji ponujam še tako dobre priboljške, meso ali kaj drugega. takrat vidi samo srno... pač huskyjev nagon. drugače pa zna kar par stvari... sedi, prostor, hop, počakaj,... Wink pa nisem nič hodila v šolo z njo...

Na kako dolge sprehode pa vi pelete vaše pse,ko js Hulka pelem kakih 5km,zato ko ga nimam kam dlje za pelat,ker živimo ob glavni cesti in se ne upam z njim sprehajat po cesti! Cheesy
jaz ponavadi okoli 5km, če mi primankuje časa pa okoli 2km..poleti tudi po 10km.grem na rolerje in greva tekat Smiley pa je najbolj vesela. ko je ful snega pa grem tudi na smučke pa me veselo vleče Smiley
*vesna* sj če si pa ob glavni cesti pa popokaš huskyja v avto in gresta nekam v naravo, na kakšen izlet  Cheesy Cheesy Cheesy odkrivat slovenijo  Wink

LP, Maja*
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #566 : sobota, 26.11.2005 : 18:49:13 »

Pri nas pa je mama v službi pa tudi če bi bila doma ga nebi pelala na sprehod,ker nima rada psov!Ata ga sicer včasih spusti,sam na sprehod ga pa bol redko kdaj pele,ker bol malo hodi v naravo,moj brat pa pravzaprav sploh nima preveč rad psov tk,da ga tudi on nebi pelal na sprehod.Js še pa hodim u šolo in pridem domov šele ob 4,tk da ko pridem iz šole grema z Hulkom njprej ven šele potem se grem učit in podobno.V avto ga pa na žalost ne morem popokat,ker še nimam izpita sem šele 15 let stara.
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #567 : sobota, 26.11.2005 : 18:49:52 »

Pri nas pa je mama v službi pa tudi če bi bila doma ga nebi pelala na sprehod,ker nima rada psov!Ata ga sicer včasih spusti,sam na sprehod ga pa bol redko kdaj pele,ker bol malo hodi v naravo,moj brat pa pravzaprav sploh nima preveč rad psov tk,da ga tudi on nebi pelal na sprehod.Js še pa hodim u šolo in pridem domov šele ob 4,tk da ko pridem iz šole grema z Hulkom njprej ven šele potem se grem učit in podobno.V avto ga pa na žalost ne morem popokat,ker še nimam izpita sem šele 15 let stara. Wink
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #568 : sobota, 26.11.2005 : 18:57:08 »

iz kje pa si *vesna* če te lahko vprašam? kako pa da si se potem odločila za psa, če doma nimajo kaj preveč radi psov in zanj skrbiš sama  Huh hm.... Huh
jaz vem da ga ne bi vzela, če ne bi bila cela družina velika ljubiteljica živali... drugače pa sem tudi jaz mojo huskyco dobila pri 15ih letih.

p.s. *vesna* zakaj pišeš "dvojne" poste?

LP***MAJA
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #569 : sobota, 26.11.2005 : 19:15:54 »

Sem iz gornjega Doliča to pa je med Velenjem in Slovenj Gradcem(če ti je kaj bol znano).Za psa sem se pa odločla zato ker sem si ga že od malega želela,pol sta mi ga pa pred dvema letoma mama pa ati dovolila met pod pogojem da bom sama skrbela zanj in sm jima to oblubla tk da zdej zato sama skrbim zanj. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines