mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 12:28:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 437414 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1905 : petek, 13.06.2008 : 15:38:09 »

Torej se da ta gen ugotoviti, če ga prenaša ali ne? Je možno potem da ga rodovniška dolgodlaka huskyca ne prenaša?
Z zadnjima dvema stavkoma se pa seveda strinjam. Wink
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1906 : petek, 13.06.2008 : 15:50:31 »

Z napredovanjem znanosti se je tudi to omogočilo, je pa drag špas, torej ne ravno za vsak žep.  Dolgodlak SH ta gen prenaša naprej, je pa tudi odvisno od paritvene kombinacije.
Torej pes ki tega gena ne prenaša x pes ki ga prenaša = 50/50 da se v leglu pojavi mladič z dolgo dlako ali prenašalci tega gena

pes ki prenaša gen x pes ki prenaša gen = vsi mladiči v leglu bodo dolgodlaki in prenašalci tega gena

Bolj so v bistvu problem psi, ki imajo normalno dolžino dlake, so pa prenašalci tega gena in če s pri paritveni kombinaciji naletiš še na enega takega imaš dolgodlakce tu.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1907 : nedelja, 15.06.2008 : 11:05:51 »

Zalarjeva se strinjam, da so drugače dolgodlaki tudi zelo lepi. Jaz gledam predvsem tako, da se zaradi dolge dlake izgubi funkcionalnost huskyja - če gledamo njihovo primarno okolje.
Sploh pa si ne predstavljam koliko dlake je treba spraviti ven, ko je čas za to. Pri nas se sedaj gulimo ko norci. Pa ni videti konca. Za Albo vsi mislijo, da je shujšala, pa le nima več toliko dlake Smiley.

A bi bilo možno, da narediš kako fotko tiste psičke?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1908 : nedelja, 15.06.2008 : 11:12:52 »

Tudi moj se guli sto na uro Wink Je pa mešanec med huskyjem in NO, tako da vem kaj preživljate Smiley Tudi ta psička se precej guli te dni, sem opazila ko sem jo božala in tudi lastnica je rekla, da je noro,hehe. Hmm, srečala sem jo samo enkrat in če bo priložnost še kdaj jo srečati in če bom imela fotiča sabo, ni problema.
Srečala sem pa par mesecev nazaj tudi psičko uvoženo iz Skandinavije. Ni imela tako dolge dlake kot ta, vendar ne tako kratke kot "navaden" husky. Je rekla, da imajo huskyji uvoženi in severnih držav daljšo dlako. Je to res? Ali obstaja še srednje dolgodlaki?
Logiran
lin
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #1909 : nedelja, 15.06.2008 : 22:50:02 »

helo!
moj kužek je že izgubil skoraj vso zimsko dlako, razen še nekaj malega pod ritko in malo na glavi. Cool
je pa sedaj tudi videti precej bolj suh, če glih ni veliko shujšau.
od sredine aprila in do konca maja je shujšau za 400 gramov.
sedaj pa se že spet zredil.

imam pa eno vprašanje: kakšna naj bi bila prehrana SH?
moj ima vedno na raspolago suho hrano in to mu zmešam EUKANUBO, PRO PLAN in BENEFUL. poleg tega še pa dobi vsak dan nek kuhan obrok( testenine, riž, različe vrste mesa in to pripravim posebno za njega brez maščob, soli,...)
izredno rad pa ima tudi doma pečene pasje piškote, za katere sem dosti receptov našeu na na internetu.
Logiran
MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1910 : nedelja, 15.06.2008 : 23:46:05 »

Javljam se po nekaj časa. Jutri grem na vpis v šolo po psa pa najbrž ta teden. Lin ne vem kako bi ti odgovoril. Imam pa jas isto vprašanje za vas. Kaj naj dajem svojemu SH-ju za jesti je pedigre junior hrana vredu
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #1911 : ponedeljek, 16.06.2008 : 00:05:20 »

MIkelancelo, hrana sicer nima nič opraviti s pasmo psa, zato ti, kot lastnica čistokrvnega mešanca svetujem, da še malo pobrskaš po forumu glede kvalitetne prehrane psa.
Jaz sem Klaja hranila s Pedigrejem junior do nekje 5 meseca. Zaradi nevednosti. Takrat sem mislila, da ravnam dobro. Sploh, ker je bil pedigre malce dražji od ostale hrane v samopostrežnih trgovinah, pa še vse reklame...
Priporočam kakšno drugo hrano, sicer so enkrat dražje, ali pa še malenkost več, ampak se splača. Sploh, če želiš, da tvoj peso uživa kvalitetno hrano.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #1912 : ponedeljek, 16.06.2008 : 00:07:34 »

Primerjaj sestavine na embalaži, pa ti bo takoj vse jasno.  Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1913 : ponedeljek, 16.06.2008 : 09:01:01 »

Michelangelo svetujem ti, da malega hraniš s kvalitetno hrano. Nikakor ne Pedigre. Mogoče vprašaj vzreditelja katere brikete je uporabljal. Drugače pa malo pobrskaj na linku Arden grange na osnovni strani mjpes.neta. Naj ti ne bo škoda dati € več, ker je potrebno vedeti, da se kvalitetnejše hrane da manj in tako traja dlje časa.
Tudi glede števila obrokov je najbolje, da ti pove vzreditelj sam. jaz Albo, čeprav bo stara 5 let hranim dvakrat na dan, ker imam občutek, da je izkoristek hrane boljši. Imam pa brikete Forza10.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1914 : ponedeljek, 16.06.2008 : 12:36:41 »

zalarjeva "navaden" husky, sklepam da misliš delovno linijo, SH majo vsi nekje srednjo dolgo dlako, pri delovni liniji pa imajo lahko kateri slabšo kvaliteto dlake in ta le potem zgled bolj poležano, je pa res da ima razstavna linija bolj "bogato" dlako  Wink

Glede hrane pa, moj dobi samo 1x na dan kuhano hrano, ima pa brikete ves cajt na voljo (to pri nas gre ker pes ni požrešen), glede briketov prešaltaj na bolj kakovostne, seveda polagoma, ne z danes na jutri, ker lahko dobi pesjan prebavne motnje.

Mladiča sprva hraniš 4 na dan potem pa mu s časom ko vidiš da začne kak obrok spuščat, le tega ukineš, ko je star tam leto dni se odločiš ali boš en obrok razdelil na dva dela ali pa ga boš hranil samo 1x na dan Wink
Logiran
MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1915 : ponedeljek, 16.06.2008 : 22:09:40 »

Jes sm razmišljal da bi mu dajal bolj kuhano hrano kot brikete. Doma imamo že nemškega ovčarja in munikoli nismo dajali briketov razen res redko kadar ni bilo kaj drugega. Druače pa vedno dobi kuhano hrano enkrat ali dvakrat dnevno. Mislim pa da je pri vsakem pesu drugače in ga je najprej treba malo spoznat kaj ima rad in kaj ne potem mu pa poskušaš nudit najboljše. Zanima me pa še kakšni so stroški čipiranja in cepljenja mladiča?
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #1916 : ponedeljek, 16.06.2008 : 22:57:55 »

Moj večinoma je samo hills brikete... tu pa tam pa se kaksne testenine z omako. Tako ga prahranjujem že od malega in do zdaj ni bilo nobenega problema z zdravjem... tako da mislim da so briketi dovolj kvalitetni.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1917 : torek, 17.06.2008 : 08:23:20 »

Se strinjam s tem kar je napisal AndrejZ. Namreč, če psu kuhamo, je treba točno sestaviti obrok, da vsebuje vse potrebne vrste hrane - beljakovine, OH,... v primernih količinah.
Moja je samo na briketih, redko kaj skuham, po navadi dobi enkrat tedensko še konzervo.

Cepljenja za odrasle pse so nekje okoli 35€ če se ne motim, lahko da so za male kepice manj. Za čipiranje pa lahko vprašam za ceno.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1918 : torek, 17.06.2008 : 08:24:18 »

Čipiranje je bilo v SIT-ih še 3.900 SIT.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1919 : torek, 17.06.2008 : 10:37:37 »

Zdaj je pa čipiranje baje zastonj.
Logiran
Strani: 1 ... 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines