mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 18:29:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 438028 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1155 : sreda, 01.03.2006 : 19:41:40 »

glede imen smo imeli pa tudi mi težave nekaj dni je bil khio, pa kal pa kuža pa lubi, potem smo se pa končno odločili da bo Kan Grin
nekaj strani kjer si lahko pomagaš z izborom imen: malo še pobrskaj!http://www.wayeh.com/aboutsleddogs/names.htm
 http://www.showsiberians.com/kennels/listing.asp
Logiran
magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1156 : sreda, 01.03.2006 : 19:52:52 »


 ja sem že nekaj bral na  forumih, kar koristne stvari pišeta.Vem da so to živahni psi ki, potrebuje veliko gibanja in so samosvoji, sem se kljub temu odločo za huskya.
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1157 : sreda, 01.03.2006 : 21:08:56 »

no zelo lepo! Je res odlična pasma meni je zelo všeč. Pa tudi z zdravjem naj ne bi imeli velikih problemov. Sploh pa če si tudi ti bolj športnega tipa boš z njim zelo užival. Jaz sedaj hodim veliko več po naravi in odkrivam lepote narave z mojim lepotcem Grin, pa še zelo dobro je, da je v Trzinu Alba in še veliko huskyev, čeprav so nekateri res bogi in so skoz v pesjakih, nikoli jih ne vidim da bi bili na sprehodu- reveži se mi smilijo še bolj zaradi tega, ker je taka živahna pasma Cry
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1158 : sreda, 01.03.2006 : 21:09:07 »

kdaj pa jo dobiš?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1159 : sreda, 01.03.2006 : 22:00:43 »

Magic, trda vzgoja od majhnega. Mislim, da glede domačih zajcev ne bo problemov, če bo psička od malega z njimi. Poznam jih nekaj, ki se z domačimi mucami razumejo, pa čeprav jih huskyji po naravi ne marajo.
Glede imena, poskusi se spomniti kaj indijanskega - se mi zdi da jim pristoji. Ne vem mogoče Sun  Cool.

LP
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #1160 : sreda, 01.03.2006 : 23:06:08 »


hey! slike so že Cheesy ja majchy naslednič pa tud ti prid pa živa, da ne bo alba tko paradirala Wink se mi zdi da je hodila k lipicanci Grin

LOL, ja prideva zagotovo  Wink
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1161 : sreda, 01.03.2006 : 23:15:59 »

Lepo da si se odločila za tegale malega nadobudneža s katerim ti ne bo nikoli dolgčas, glede domačih živali če rastejo od malega skupaj in ni slabih izkušenj, potem ni problema. Naš Lars ima še dve sostanovalki - mačji dami, sicer jih na začetku ni maral, nato pa so se lepo sprijateljili, sem pa pazila da ne bi prišlo do kakšnih nerodnih situacij, ki bi včasu privajanja na njih skazile moje delo. Tko da zdaj z Lily in Mici nima težav, ostalih muc v svoji okolici živih ne prenese. Malce nerodno je samo pri Mici, ki ji je včasih v njegovi prisotnosti nelagodno in potem poskuša zbežati pred njim, takrat kljub temu da jo ima za člana svoje družine potegne za njo ker postane zanj plen, vendar se mačka v večih primerih ustavi sama in ga takrat ne zanima veča, drugače pa ji tudi ne naredi nič ko vidi da je to njegova muca in ne kakšna druga, do sosedove nažalost ne bi bil tako prijazen. Nažalost je njihov lovski nagon zelo močan, zato če si doma v bližini kakšnega gozda boš moral paziti nanj. Priporočam ti tudi obisk pasje šole, vendar preveri če imajo tudi izkušnje z učenjem huskyev, ker v nekaterih šolah jih nočejo sprejeti pod izgovorom da gre za "neumne" pse Angry, v bistvu pa gre samo za njihovo nesposobnost), so izredno inteligentni vendar če se jim zdi da od določene stvari ne bodo imeli koristi ali pa se jim zdi zadeva oz. ukaz nesmiselna, boš moral biti malce bolj trmast ko on Grin, vendar bo na koncu zaradi tega da ti izkaže svojo zvestobo in ljubezen stvar opravil. Kot ti je Shivas napisala gre za pasmo ki se hitro začne dolgočasiti in potem delati bedarije in norčije, vendar smo to vsi lastniki tehle polarnih pavlih to vzeli v zakup Grin
Logiran
magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1162 : četrtek, 02.03.2006 : 16:49:00 »

ja dobij jo okrog 15 marca, komaj čakam. Ja upam, da mi jo bo uspelo navadi na zajce ker drugače bo oče jezen. imamo velik ograjen vrt tako da se bo lahko prosto gibala in jaz sem tudi športen tip tako da glede gibanja nebo problem. kdaj bi  pa naj začel šolo obiskovati?
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1163 : četrtek, 02.03.2006 : 17:43:34 »

Lahko jo vpišeš že v igralne urice, kjer bo spoznala nove prijatelje in tudi že zaradi socializacije. Kasneje pa v malo šolo.  Mislim da v igralne urice se lahko vključi že tam nekje s tremi meseci, ne bom pa trdila. najbolje pa bo da kar na samo šoli preveriš.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1164 : četrtek, 02.03.2006 : 23:50:59 »

magic..jst ti tud ful priporočam, da jo vpišeš že kr kmal v te igralne urice, da se socializira. Mojo sem okol dobre  tri mesece in pol je imela že direkt v malo šolo, ker socializacije z kužki je imela že prej dovolj. Se najdejo pasje šole, kjer polarcev ne sprejemajo, češ da se jih ne da izšolati, samo to ni res, ker v bistvu jim sami inštruktorji teh šol niso dorasli oz ne znajo jih izšolati, je pa tako kot z ostalimi psi, samo mnogo več vaj je potrebno kot pri ostalih, so pa izredno pametni tile polarci, edno malce samosvoji....lp
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1165 : petek, 03.03.2006 : 01:10:56 »

Ce kdo kdaj sreca pasjo solo, kjer bojo rekl da se polarca ne da izsolat, naj mi pove, bomo sli pokazat kaj se da narest iz huskya, he he... Smiley
Vse se da, sam ce se hoce. Smiley Midva sva bla boljsa v poslusnosti k labradorci Smiley

Magic, en nasvet. Huskya je treba zacet ucit odpoklica 1h preden ga dobis Smiley Dejstvo! To je najpomembnejsa vaja, k jo more znat. Vse ostalo pride pol samo po sebi. Ampak ce ne znas odpoklica, pol si mrzel, ga lahk lovis po celo SLO.
Tko da, delaj od malega to, da ga poklices, da pride, da je nagrajen, pa si zmagal.
Pasja sola je pa zato da se ti naucis s psom delat, pes s tabo in da je med vrstniki, da se mate fajn. Tko da vsekakor prec k se zacne tecaj, hop, pa velik veselja z malo kepico! Smiley

Mimgrede, od kje pa bo psicka?
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1166 : petek, 03.03.2006 : 12:06:19 »

Cac potem te bom pa kar za en nasvet prosila, Lars je bil do enega leta krasen in jaz blažena ker sem imela Huskya, ki je na odpoklic takoj prišel, prej ko kakšen NO, ki ga v naši okolici ful hvalijo. Po enem letu pa ko ga je začela metat puberteta sva imela boje, sicer zmagala sem jaz, vendar pa odpoklica nisva nikoli več spravila na prejšno raven, po tistem pa ko je še opazil da ima v soseščini srne grmh Angry Polega tega me je pri vadbi motil še sosedov cucelj - potepuh, ki je nonstop spuščen in bolj sem jaz razlagala sosedu da jaz ne želim psa kot ga ima on ter da ga naj vsaj ta čas ima na svojem dvorišču, bolj je on meni razlagal naj se navadim da imam pač "trapastega" psa Angry, no ne bom razlagala kako jih je potem slišal! No zdaj sva glede odpoklica tako, da če ima na sebi pripet Flexi potem bo prišel takoj nazaj ali pa se bo držal nas, v primeru da tega ne bi bilo bi gospodič že letel po sledovih vročih psičk ali kakšne srnjadi. Tega pa nočem, res da je gospod upihnil lani novembra 6 svečk, vendar glede na to da je poba brihten nisem obupala in še poskušam. Maš mogoče kakšen predlog!
Logiran
magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1167 : petek, 03.03.2006 : 16:48:54 »

hvala za nasvete. upam da bo ubogala odpoklic, bom treniral čim več. bral sem da vam je že vsem skoraj vsaj enkrat  pobegnila,  upam da meni nebo. bomo videli. glede šole bomo videli! iskal bom tako, kjer so že izšolali huskya, samo je problem proinas v prekmurjo je malo šol, polek tega pa ša ni dosti huskyev.  vem samo za enga
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1168 : petek, 03.03.2006 : 18:33:51 »

Satin, fora je, da mors sebe nardit za bl zanimivo Larsu, kot je srna, zato da ce zavoha srnico, pa ga poklices, ve da je bols pridet k tebi, k pa srnca.
Zdej kako bos to nardila, ves ti. A najdes tako igraco, a briket, karkoli. Mors pa vedet, da bo precej vaje treba, da bo vidu, da si ti bl zanimiva. Ampak ne obupat. Vem da je najtezje popravljat napake za nazaj. Midva sva rabla 3 mesce non stop treninga samo odpoklica, ker ga je tut v puberteti metal pa ker je bil to prvi pes, sem seveda pustila da je delal kar mu je padl v glavo. Ampak pol pa ornk vaje. Pejt nekam stran od doma to delat, en velik travnik, al pa pasjo solo, recimo takrat k ni nikogar tam, in sam trening, pa za vsak dobr narjen odpoklic, nagrado (igraco, hrano, karkoli) Jest sm najprej na hrano, pol sva na cufo, in je vse delal na cufo, zdej pa se vedno, kadar nardi neki prov, piskot, karkoli.
In pa bit vztrajna. Ko mu reces, Lars sem, cakaj tolk casa da nardi. Ne smes 3x rect, pol pa ah, sej nau prsu, pa pozabit na komando. Tko ne bo nikol nc. Ce ne pride, ga gres iskat, pripeljes tja kjer si bla in ponovis. Se splaca. Amapk tko k si rekla, pametni so, vejo da se splaca narest sam ce dobi neki zato, zato pogrunti na kaj pali Lars pa delaj s tem. Bos vidla da bo rezultat. Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1169 : petek, 03.03.2006 : 18:49:10 »

magic:vseeno tudi , če ne najdeš šole, kjer so že izšolali huskyje, ti priporočam, da greš vseeno v eno, najbolje v tisto šolo katera je najboljša na vašem koncu. Drugače pa za pasje šole velja to kot je že cac napisala...lp




 
Logiran
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines