mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 18:07:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 438012 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1020 : četrtek, 16.02.2006 : 22:21:00 »

He he, moras se zavedat, da teli psi so vsi sampioni, vajeni razstav in stanja pri miru. Ce ga ze od malega navadis da stoji in da vedno dobi nagrado zato da je pri miru, niti ni tolk tezko. In ja, tisti pravi razstavljalci se full lepo oblecejo, pac ze zaradi spostovanja do sodnice. Je pa tut v usa to precej loterija ves. Moras objavljat slike svojga psa v reviji (kar ni poceni) pa hendlerja, to revijo berejo sodniki, si zapomnijo psa, in tko mas pol vec sans, etc etc...
Drgac pa, pri njih so razstave 4 dni, cet-ned, ogromno folka hodi to gledat (nekaksna zabava za vikend za cele druzine), nic ni zivcnosti, nic ni guzve, ker je povsod veliiiiko placa, po tleh ne drsi, ker so tepihi, tko da je precej zanimivo. Pac americani so znani da znajo narest show. Smiley
In recimo zmagat razstavo v usa, to je precej velika cast. Mors pa vedet da je precej stroskov. Recimo za 2,5 letno sezono, je stroskov 20 mio. Smiley (ne nisem se zmotila)
Tko da tam je to precej biznis. Sej tut v Evropi pocasi postaja. Pobirajo nagrade hendlerji k jih sodniki poznajo, etc etc.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1021 : petek, 17.02.2006 : 09:20:24 »

Ja jest, ko sem bila na razstavi v LJ, sem bila kar malo razočarana. Preveč ljudi in psov na enem mestu, tudi klima ne vem, če ravno odgovarja vsem psom. Vidi se sicer veliko, sem pa mnenja, da toliko kot vložiš v to, toliko dobiš. Najbrž tisti, ki zmagujejo dajejo v to velike vložke.
Gospod iz Italije, ki je zmagal s huskyco, je bil neprijazen že ko smo samo od daleč opazovali urejanje njegovih psičk. Slovenci so glede tega bolj normalni, z večino si spregovoril kakšno besedo, poslikal pesjanarja in ga malo počohal Smiley.
Cac a ti tudi prideš na srečanje.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1022 : petek, 17.02.2006 : 11:55:40 »

Cac ne verjamem naš že kot majhen ni mogel biti preveč pri miru razen ko je spal, pa še takrat je migal  Wink, še posebaj ko je kaj takega sanjal, je zdraven že zvočno sodeloval Roll Eyes. Pri njemu s priboljški ne gre, ker se vsega po določenem času naveliča, poleti še nekako gre ker ima rad sadje in pa sladoled Roll Eyes, maline, jabolka, jagode, grozdje, hruške... kar sam obira in to lepše in bolje ko kak profesionalni obiralec Cheesy. Mata z očetom večkrat borbe kdo bo več malin dobil Grin, na žalost je Lars večkrat uspešnejši Grin
Alba jaz sem bla pa zlo razočarana v Vrtojbi, še posebaj ko sem videla kaj je eden izmed italijanskih razstavljalcev naredil svoji psički, reva se je šmusala in jo je tako skrtačil da je zgledala ko polizana kura Angry, še sodnika je skoraj kap ko je je videl kaj je butelj italijanski naredu Shocked. Drugače pa luštkana psička. V Trbovljah sva se s kolegico ustavle pri hrvaški vzrediteljici čivav in sva jih lahko ljubkovale pa še gospe sta nama zraven vse razložili, tudi v naročje sva jih smeli vzeti, so bile pa tako hecne čivavice, ker je blo v Trbovljah blatno in mokro pa se niso hotle po ringu sprehajat Wink
Smo pa pridni zadnje čase na teh straneh pridno pišemo Cool
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1023 : petek, 17.02.2006 : 12:10:42 »

Ja Alba ima tudi molje v riti. Edino, ko ji je toplo, takrat lenari. Sem pa predvčerajšnjim dokončno videla in občutila, kako je prebrisana in pametna. Je bila zaprta v tastovi pisarni, ki je zraven garaže, ker sva ravno dobila obisk. Pa smo se s prijateljem pogovarjali tako ob oprtih garažnih vratih. Alba pa odpre vrata in črta ven. Na srečo jo je potem prijatelj zvabil nazaj notri, drugače bi bila kar kriza.
Tudi Alba ful obožuje sadje, vztrajno prazni jabolka iz gajbic v garaži.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1024 : petek, 17.02.2006 : 12:15:58 »

Včeraj me je moj Lars presenetil, postal 30 minutni pes čuvaj Huh in to sam od sebe Shocked, s tem da to ni ravno v njihovi krvi. Naokrog je prišel naš zavarovalni agent, midva pa sva se ravno vrnila s sprehod in sva tako kot je v navadi morala še na teraso prečekirat če ga čaka kakšna kost. Vrata so bila zaprta, vendar je ob neznanem glasu in zvoku printerja postal Lars hitro pozoren in se je kar nabil na vrata terase. Seveda sem morala potrkat, da je mam prišla odpret in da mu je prinesla priboljšek, sicer ni bila kost ampak mislim, da v danem trenutku tudi ona ne bi bila zanimiva. Za priboljšek se tudi zmenil ni, ampak se je enostavno zrinil noter, ovohal človeka ter se enostavno zleknil na tla med nama z mamo in gospodom, da slučajno možakarju ne bi prišlo kaj na misel Roll Eyes. Ker pa sem želela obesiti bundo sem se odmaknila iz njegovega vidnega polja in moj pesjanar se je vstal obstal za stolom, na katerem je sedel agent in me glasno opozoril da se ne smem premakniti iz njegovega vidnega polja Cheesy, ker tega pri njemu nisem ravno vajena sem se za vsak primer vrnila nazaj v štartni položaj, seveda me je Lars še enkrat zvočno okaral Roll Eyes, saj poznate tisto njihovo govorico nekakšno gruljenje in napol tuljenje, nato sva ga z mamo komaj spravili iz sobe, je kar ritensko hodil da je mel možakarja nonstop na očeh Roll Eyes. Sicer se je nekaj podobnega že zgodilo ko je bil mlajši, takrat je na fanta še zarenčal, enostavno se je preveč približal meni in mami in to mu nikakor ni bilo všeč. Ko sva se z mamo kasneje še enkrat o tem pogovarjali nama še vedno ni šlo skup kaj ga je prijelo Roll Eyes Še danes sem presenečena, zgleda da je le nekaj čuvaja v njem ali pa enostavno ne prenaša tujih moških ob nama. Sicer pa imava z mamo prednost pri njem, tudi pred domačim moškim delom družine.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1025 : petek, 17.02.2006 : 12:22:41 »

Ja ja v naših pesjanarjih je skrit Hudini, ki ob vsaki pravi priložnosti skoči na plano in nam razmigava naše možgančke Grin
Glede na ves materijal, ki mi ga je na to temo prispeval Lars, lahko napišem duhovito zgodbo o vseh stvareh, ki jo je ušpičil, mogoče bi še prav prišla ko bi se nekdo zanimal za nakup Huskya na bazi njihove lepote in bi spoznal da to niso missice, ampak da se za njihovo lepoto skriva zelo pametno, pregnano in iznajdljivo bitje Wink Kaj praviš na naslov Pasji Hudini Grin?!
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1026 : petek, 17.02.2006 : 12:24:57 »

Ja sigurno imajo živali močna čustva, ki jih gojijo do lastnika. Seveda je treba vsakemu neznancu pokazat, da je on kralj vaših src.
Alba tudi najbolj obrajta mojega fanta in pa tasta. Mene ima najbrž tudi zelorada, ker se veliko ukvarjam z njo, pa še glavni dajalec hrane sem  Grin Cheesy. Spomnim se pa tudi naše že pokojne mačke, ki je občutno bolj obrajtala mojega očeta, kot pa nas tri babe.
Ja vsak dan nas presenetijo, prijateljičin stafford nikoli ne lula v stanovanju, pa je ko sta prišla prvič na obisk k njenemu fantu to naredil po 5 minutah  Cheesy Cheesy.
Pa naj mi še kdo reče, da husky ni navezan na svojega lastnika.
Ne bi bilo slabo - najbrž bi se jih od večih naših nabralo za celo knjigo Smiley.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1027 : petek, 17.02.2006 : 12:31:20 »

Potem bo najbolje da začnemo pridno zapisovati že stvari, ki so se zgodile in še tiste, s katermimi nas bojo ob prvi priliki zagotovo presenetili, ko bomo najmanj pričakovali Grin
Sem se sprijaznila, da v večinah knjig itak ne drži vse kar piše, ali pa moj Lars ne ustreza njihovemu opisu idealnega Huskya, ker moj je do tujih ljudi prej zadržan, ko da bi prišel do njih in se dal pobožat, to se zgodi le v primeru, da opazi da tudi jaz človeka sprejmem ali pa če ima ob sebi psičko Roll Eyes, ja moška pasja duša, ki rad za kiklami leta Grin
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1028 : petek, 17.02.2006 : 13:02:56 »

Alba isto - kar dosti je ignorantska do tujih ljudi. Bomo vidli, kako bo poskušal očarati Albo  Grin Grin.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1029 : petek, 17.02.2006 : 13:12:48 »

Vsak pes zavoha človeka ki hodi od hiše do hiše(zavarovalniški agent, poštar) in ker imajo ti ljudje preveč vonjev na sebi so psi do njih nezaupljivi.

Gala smo ko je bil majhen učili da se mora podelat na zeleno podlago in ta zelena podlaga je bila umetna trava. Ko si ga potem ven pelal se ni hotel podelat dokler ni prišel na zeleno podlago - in najbolj smešna stvar je bila ko imajo v enem bloku tako podlago v dvigalu in ker smo s pesekom prišli tja na obisk je videl to podlago in sredi dvigala lepo naredil lužo(je ene par minut čepel in lulal) tako res orenk lužo. To je blo smeha takrat.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1030 : petek, 17.02.2006 : 13:14:57 »

Nebivedu, dobr da je bilo samo lulanje  Grin Grin. Predstavljaj si drisko  Grin Cheesy.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1031 : petek, 17.02.2006 : 13:48:11 »

Bi bilo zanimivo.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1032 : petek, 17.02.2006 : 16:10:47 »

Alba ga bom opozorila da ima opravka z že izkušeno damo, podkovano v teh stvareh, da ji nav kakšne navadne puhlice prodajal Wink Sam ti tud raje opozori Albo da bo imela opravka z zelo vztrajnim snubcem, Lars je pravi trmoglavec in če se v kero zapiči ta mora biti njegova:Smiley! Pa še trenutno ga že dajejo hormončki, zgleda se pri nas že bliža čas ženitve in da se kakšn vaška damica že ženi, ker včeraj na sprehodu ko sva srečala eno luštno punco, se je hotel igrat igrci z naslovom "Vlakec ljubezni" Grin Še dobro da punci ni blo do tega in je to kot igro vzela, če ne bi lahk še kakšno zaušnico fasal Grin
Pri našemu je tudi tako, da se mu nekatri ljudje znajo tudi zamerit Cheesy, še posebaj če so nam ga pomagali ujeti, ko mu je uspelo da se nam je izmuznil, k unim sploh ne gre več in ko jih na sprehodu srečamo gre mimo njih ko da so zrak Cheesy
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1033 : petek, 17.02.2006 : 16:21:10 »

No vsaj s hormoni ne bo problema, ker je Alba sterilizirana. Opozori pa Larsa, da je Alba že ene parkrat se šal vlakec ljubetni s Kanom, s tem, da je bila ta glavna ona in je mahala v Kanovo glavo.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1034 : petek, 17.02.2006 : 16:32:17 »

Ga bom opozorila čeprav bo najbrž brez haska Smiley, ampak ker sta oba strokovnjaka na tem področju in v ta pravih letih, se bosta že znala sama dva zment kje bo kdo stal Grin
No ta vikend če bo kolikor toliko lepo vreme bom skočila gor pogledat kakšno je stanje in mal pofotkala da boste vsaj vedeli kam boste prišli Wink

Kako pa je stanje z ostalo hrano, našemu pribolški že gredo v rit, pri ostali hrani pa smo strogo vezani na kuhanje, pa še to moramo pazit kaj notri damo in kako to pripravimo, konzerv tud povohamo ne, brikete imamo samo dvoje ki jih jemo, pa še ti so bolj za to da so zraven za pritrdit, kot pa za to da bi jih jedli z užitkom. Namreč kar za nas ni dobro to zakopljemo da Andreja pol išče skledo, brikete razmečemo, da jih pobira in da jih pol iz roke jemo, so občutno boljši takrat Cool, občasno pa v navalu tudi skledo po pesjaku mečemo Angry Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines