mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 04:39:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 353967 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3000 : sreda, 26.12.2007 : 22:23:17 »

Hm, kaj naj napisem? Roll Eyes Bagi je ful poslusna psica in kljub temu, da ne mara (ampak res ne mara) drugih psov jo recimo lahko odpoklicem od vsepovsod. In zato nisem potrebovala niti pol toliko casa kot recimo za Kajo. Je pa veliko bolj tezavna za it na sprehod kot Kaja. Kaja je popolnoma neproblematicna do vsega kar se giblje okrog nje (avti, macke, ptici...) na vrvici ali brez, Bagi pa zna spodit tako cloveka kot psa, ce le ima priliko. Zato imamo vedno oci na pecljih, da jo zamotimo, ker drugace ji gredo neumnosti po glavi. Grin Je pa zanimivo kako je bolj poslusna brez vrvice kot kadar je privezana.  Smiley Vedno opreza kje sem in gleda, ce bom dala se kaksno povelje, za razliko od Kaje, ki me ima sicer vedno na oceh, ampak bolj od dalec, medtem pa opravlja svoja ovohavanja, pozdravljanja drugih psov in ljudi. Za primerjavo: Kaja ne bo nikoli naredila kaksnega odvec koraka. Ce zaide v situacijo, ki se meni zdi "nevarna" jo poklicem zelo naglas in najvec kar bo storila je, da se bo ustavila (pa obvlada odpoklic). Vec pa ne, ker se ji zdi neumno hodit k meni, ko itak ve, da bom jaz prisla do nje. Bagi recimo lahko dve uri skupaj nategujem in klicem in vsakic pride vsa vesela. Cheesy Ker je najbolj srecna, ce mi lahko ustreze. Smiley
Doma pa je najvecja crkljivka. Najraje se stiska z menoj na kavcu ali pa mi lezi pri nogah. V stanovanju tudi ni glasna ali kako drugace moteca. Ne izsiljuje, ne prosjaci...nic. Ce bi jaz polezavala cel dan, bi ona pac spala z menoj, Kaja pa bi po ene parih urah zacela hodit sem in tja in tezit za ven. Se pa zavedam, da je to vse stvar vzgoje. Kaji smo pac dovolili, da nas je prosjacila za hrano in to pocne se sedaj.  Kiss

Kaj za eno pasmo pa se imas na spisku?
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3001 : sreda, 26.12.2007 : 22:28:04 »

Pa se ena...

http://baguette.moj-album.com/slike/54923/9Xjqr086qDASgTyJ.v.jpg

Ostale pa tukaj
http://baguette.moj-album.com/album/54981/?os=10488143
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3002 : sreda, 26.12.2007 : 23:15:37 »

Ampak ta tvoja Kaja je pa res en "zakon", veterankica mala Wink
Citat
Ker je najbolj srecna, ce mi lahko ustreze.
To jaz stalno poudarjam; res, ne pozam veliko takih. Prav iz oči jim to veselje gleda. In tudi na tekmi, ob storjeni napaki (pes ni nikoli kriv, vedno vodnik!) ni tistega repa med noge, pa ušesa dol, pa tresenje... ne, veselje, in prav govori: "Saj si to hotela, a ne..." Ne vem, no, jaz sem vsak dan bolj navdušena.
Še včeraj, za Božič, ko smo bili na izketu po bližnji Istri, se je Bon (verjeli ali ne, točno na isti dan kot lani) "nadišavil" z nekim dr***m, je tako ponosno in veselo stal: "A sem ti všeč..."

Drugače pa je Vesni, poleg malih črnih vragecov, všeč še ena pasma, ki je res "fajna" in ji zelo pristoja Wink Ostale "vzorce" mislim da je dala na stran! Bo več kaj sama povedala.
Jaz vam takoj oznanjam, da bo moja naslednja pasma zagotovo .... hehehe, le kaj drugega kot črni diamantek, oz. diamanitca
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3003 : sreda, 26.12.2007 : 23:19:27 »

Aha, še to
1. - iz slikic iz albuma se potrjuje teza iz knjige, da imajo šiperke radi otroke Grin
2. - ne gre mi v glavo, da je božična Bagi na snegu, tu pa sonce Huh
3. - kje imate te ovce?
Logiran
ziza
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #3004 : četrtek, 27.12.2007 : 14:14:20 »

Hvala Kaja! Moram rect, da vsakic ko opisujes malo crnuho, se mi zdi, kot da bi opisovala mojo Zizo!!!! Cheesy Cheesy Cheesy Pasma, ki mi je se vsec, je terier - kratkodlaki fox! Ampak nekje globoko v sebi sem pa "pristas" crne barve in si nekako zelim majnega psa (manjsega kot je Ziza) in ce pogledam se iz smeri agilitya, bi raje imela smallcka (Ziza je ze VELIK  Smiley medium)!!!

Hvala Nadija za podporo pri izbiri, pa k si tako potrpezljiva z mano in mojimi (vcasih malce cudnimi) zeljami! Smiley

Pa pa!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3005 : četrtek, 27.12.2007 : 19:11:08 »

Pasma, ki mi je se vsec, je terier - kratkodlaki fox!
To si pa kar malo naložila  Cheesy. Kako se naša mala Vesna izmišljuje  Cheesy. Ta pasma ji je bila položena en dan na jezik, in po moje ni res, da ji je všeč  Cheesy Vče pa ji je (bom kar napisala jaz, če đe ona ne bo) whippet - in ta je res lep, pa tudi pristojal bi ji...

.... seveda, če odmislim
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3006 : četrtek, 27.12.2007 : 21:14:48 »

Oj Ziza pozdravljena!  Smiley Vidim da imas tudi ti problem, s tem da je tvoj malo drugacen kot moj. Pri meni izbira pasme ni bila nikoli problem, bil pa je problem pri izbiri/iskanju vzreditelja. Nekako nisem natancno vedela kaksen tip mi najbolj ustreza, pa tudi kje bi potem ta tip dobila. No najblizje tistemu kar jaz hocem je tak tip kot je Nadijin Bri (sigurno nam bo naklonila kaksno slikico  Wink). Sorazmerno dobro odlakan, majhen in repat. Na splosno so mi bolj vsec majhni vendar rahlo bolj cokati in z zelo opasno "grivo" okoli vratu.
No, vzreditelja sem nasla, moje samicke pa nikjer  Angry ..... vidis, imam vec kot en problem, ampak bo ze!! Enkrat bo!

No pa naj se jaz opisem mojo izkusnjo s Schipperko. Ko sem se po telefonu pogovarjala z vzrediteljico, sem najprej omenila Scvhipperkino tipicno lastnost.... oster karakter, nezaupljivost in izreden talent cuvanja. Zacudena je rekla, da ona v vseh letih se  ni spoznala ostre Schipperke  Shocked. Kar jih ona pozna, so igrive, zivahne, zvedave in prijazne do vsake osebe, zivali in stvari s katero imajo kontakt. Hmmm, predstavljaj kako zacudena sem bila sele jaz. Ocitno je to stvar vzrejnih linij in verjetno Britanci pac vzrejajo nekako drugacen temperament. Sicer pa je to se meni zdi ze na splosno opazno na otoku. Tudi druge pasme se mi zdijo nekoliko bolj "mile" kot sem jih navajena na celini. Zanimivo, ampak meni je vsec. Ko sem na discover Dogs London lani stopila v ogrado s Schippkami, so me z navdusenjem pozdravile in ena mi je takoj skocila v narocje!!  Shocked

No to je z moje strani..... oglasi se se kaj!  Smiley

lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3007 : sobota, 29.12.2007 : 00:43:41 »

O, Ory, tudi tebe ni bilo kar nekaj časa Wink Kako te razumem ... jaz si sebe sploh ne morem predstavljat, kako bom iskala mojo novo šiperko... upam, da je še dolgo ne bom (čeprav me včasih kar potegne). Jaz bi rada da bi bila taka mičkena, pa ne preveč "naduvana", pa fajn za razstave in agilna za agility... Ajajaj, če bi jo sedaj morala vzeti, ne vem, kje bi začela.

No, na srečo je sedaj "ne potrebujem" Wink

Ker to leto ne bom več pri računalniku, vam še po tej poti zaželim vse NAJ!!!

http://www.moj-album.com/slike/94702/TWAXOSe3Xr9sRrhL.v.jpg
Logiran
ziza
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #3008 : sobota, 29.12.2007 : 19:37:33 »

Hja Nadija, res je - ze nekaj let sem pa (do uses) zaljubljena v Whippetke.... nekaj posebnega je na njih in vsakic ko kaksnega vidim se kar "stopim"! V agility primeru pa mi je vsec tudi fox... ampak nekako samo vsec... ni tistega navdusenja ko ga vidim pa ne letim glih brezglavo do njega - enkrat se je en kolega posalil, da ce bom kdaj zagledala Whipetka na drugi strani ceste, da bo to sigurno moj "konec" ko bom brezglevo etela pod avto... seveda bom pred ocmi imela le tisto drobno, suho bitje... Smiley Ampak nekje v meni pa drugace moja "ljubezen" ostaja Nemc (sem celo zivljenje zivela z njimi in morda nekoc - ce ne najdem prej "svoje" pasme, si ga bom tudi omislila - ampak cnega, delavna linija...)... No, malce sem se zastrikala, upam da ste razumeli moje bistvo?! Predvsem si se nekako iscem "svojo" pasmo (Ziza zal ni pasma, ker drugace sem jo ze nasla!) pa jih je cist prevec... Angry
Ory, upam da bos kmalu prisla do svoje crnuhice!

Lp, V & Z
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #3009 : nedelja, 30.12.2007 : 19:37:18 »

Zdravo!
Mi kar zanemarjamo to temo ampak zdaj tik pred novim letom pa sem rekla da je prav da vam napišem kakšen verz dva v imenu družine Apat in Bisa

Konec leta spet je čas,
da povemo si naglas
vse, kar v srcu si želimo
zdaj, ko staro šlo je mimo.

Kar je slabo, naj umre,
naj dobro le poraja se!
In na tvojih vseh poteh
doživljaj srečo in uspeh!

SREČNO 2008 Kiss
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3010 : ponedeljek, 31.12.2007 : 10:49:05 »

Srecno vsem tudi z moje strani!  Kiss Zelim vam veliko veselja, zdravja in uspeha in cim vec igre z vasimi kosmatincki......

lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3011 : sreda, 09.01.2008 : 10:48:17 »

No tako, lupčke smo si poslali, zaželeli vsega lepega in dobrega... In sedaj smo spet tu Wink

Nika, krasna pesmica, pa še po tej poti - vse najboljše za včerajšnji RD. Upam, da si ga lepo praznovala Kiss

Še malo naših poročil (brez hvlisanja in dolgočasnih navajanj, smo bili na tekmi, smo bili na razsatvi, a ne Kaja):
- Bon je sedaj OK (se je očitno v KG prehladil, in smo spet imeli par dni kašljanja, neizmernega, a danes ponoči je prvič spal, on in mi) Undecided
- v soboto in nedeljo smo v LJ (se veselim srečanj, ne pa same gužve, dežja, ...) Huh
- prijavili smo Crufts (grrrr, me je že malo strah) sram

Giovi je tudi trenutno bolan - bom poročala, izgleda da gre spet za tisto njegovo bolezen, "bil je ves usločen, se je tresel, komaj je hodil, ga je prav zanašalo",  preizkav še niso naredili vseh.

Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #3012 : sreda, 09.01.2008 : 15:42:01 »

Giovi je tudi trenutno bolan - bom poročala, izgleda da gre spet za tisto njegovo bolezen, "bil je ves usločen, se je tresel, komaj je hodil, ga je prav zanašalo", preizkav še niso naredili vseh.

takole se je obnašal en lokalni pitbul, ko je imel nekaj z mehurjem ali ledvicami narobe.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3013 : sreda, 09.01.2008 : 16:28:35 »

Zoia, pa ti si pravi veterinar. Nisem hotela na dolgo razglabljat, pa vidim, da moram drugič, če že začnem, tudi končati Wink Tudi pri njemu so včeraj na pregledu posumili na kamne na ledvicah, in baje danes opravili slikanje. Dodatnih info. nimam še. Bom obvestila.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3014 : sreda, 09.01.2008 : 16:30:22 »

Kako Nadija? A niste bili na nobeni tekmi? A daj daj! Sigurno kje skrivas kaksno porocilo! Grin Grin Grin A res ne bos nikoli pozabila kar sem napisala takrat? Wink Smiley
Tudi Bagi se pridruzuje bolnim siperkam. Undecided Vceraj smo bili pri vetu in imamo kristale in neko bakterijo v mehurju. Danes zacnemo z antibiotiki in dieto.

Se vidimo v Ljubljani. Upam, da bom imela kaj casa pocvekat. Sad lp
Logiran

Strani: 1 ... 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines