mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 20:56:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 362516 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #660 : sobota, 09.04.2005 : 12:31:18 »

Arieb...tako je, jaz sem bolj ali manj v Ljubljani čez teden, tako da bi blo fanj, če bi blo med vikendom.
Za agility zaenkrat ne bi vedla za druge interesente.

Jaz sem še vedno malo skeptična glede tega, da bi se kaj premaknilo, ker je treba ovire nabavit pa, bla bla bla...al se dogaja pa jaz nič ne vem?

Drugače sem pa zmenjena s Tino v nedeljo, da malo obudimo našo poslušnost...in mogoče se udeležimo "tekmovanja" junija.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #661 : sobota, 09.04.2005 : 15:51:40 »

Arieb, potem se je pa Ira res dobro odrezala! Ne vem pa, zakaj je kdo dvomil o uspehu te pasme pri vajah poslušnosti......v vsaki literatuuri do sedaj sem zasledila, da so to psi, ki radi ustrežejo tistemu, ki ga imajo radi. In tudi, da so učljivi. Glede razlik pes-psica pa žal ne bi upala nič trditi.... do sedaj smo vedno imeli samičke. Hja seveda so razlike med spoloma, ampak mislim da je več kot je le teh razlik predvsem razlik med vsakim posameznikom. Vsak kuža je pač svoja osebnost s svojimi slabimi in dobrimi lastnostmi  Wink.
Bon je totej najmlajši in po vseh pravilih ostal "mamin sinko"  Smiley. Hecno, da so vsi želeli samičke.
Biscuit, naše psiho zdravljenje je kar uspešno...pom v Vrtojbi poročala.

Upam, da vam bo na obali uspelo speljat ta Agility.... vem da boste vsi uživali!

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #662 : sobota, 09.04.2005 : 20:48:30 »

Ory, ce mene vprasas so siperke po ucljivosti v samem vrhu. Recimo bagi je skoraj vse ukaze, ki jih pozna danes obvladala pri 3 ali 4 mesecih. Izpit za psa spremljevalca (priblizno tako kot izpit A) je naredila pri 10 mesecih z 99% in najbolje od vseh. Ce bi bila moj edini kuza sem prepricana, da bi danes ze tekli agility in delali BBH. Tako pa poskusam svoji penzionistki Kaji posvecati ravno toliko casa kot prej in vcasih je dan prekratek za vse.
Cez 14 dni greva na izpit A in upam, da bova uspesni. Malo sem sicer razocarana nad pravili, ki veljajo za izpit, saj recimo ni zazeljeno, da psom poleg glasovnega ukaza dajes tudi vidnega. Jaz imam Bagi nauceno, da nekatere ukaze izvaja na moje kretnje, brez glasovnega ukaza. Poleg tega pa zelo lepo hodi poleg, ce jo vmes malo spodbudim s kaksnim BRAVO! ali pa ji pokazem, da imam v roki priboljsek. Ta toga pravila pa nekako niso po mojem (se manj pa siperkinem) okusu. Sad lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #663 : nedelja, 10.04.2005 : 20:09:17 »

No,Ory se že veselim srečanja v Vrtojbi Grin!!

Arieb,ali je kakšna razlika med šolanjem na Serminu ali pri Supernovi?!
Mogoče vas pridemo kdaj pogledat Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #664 : nedelja, 10.04.2005 : 20:48:13 »

Wow bravo Bagi!  Smiley Močno verjamem, da bosta na izpitu uspešni. Vso srečo.....

Biscuit, mi se pa itak vidimo v Vrtojbi. Upam, da ste imeli vsaj vi malo boljše vreme danes  Sad.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #665 : nedelja, 10.04.2005 : 22:35:56 »

Bsicuit jaz menim, da v Kopru vseeno malo bolj vedo kaj delajo kot v/na Serminu...
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #666 : ponedeljek, 11.04.2005 : 07:24:11 »

Oooo,tale Bagi je pa prav pridna pupica Grin!! Upam,da bosta uspešno opravili izpit!!
Bomo držali pesti in tačke Kiss

Ory,tudi jaz močno upam da bo lepše vreme,tale burja mi ni nič več všeč Cheesy

Petra,ampak pol neka razlika res obstaja?!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #667 : ponedeljek, 11.04.2005 : 08:20:14 »

Ja, vsekakor.
Sem preizkusla oba KD-ja, vsak ima svoje slabosti in prednosti, se mi pa vseeno zdi, da je v Kopru več resnosti...(in mogoče strokovnosti....kar se osnovnega šolanja tiče)...

V Elitu (Sermin) imajo pa markerja z licenco...
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #668 : ponedeljek, 11.04.2005 : 14:53:21 »

Sermin (Elit) – Supernova (Obala): Pri Elit sem naredila 4 tečaje; dva je vodila Mateja in sem bila zadovoljna (z njo, ne pa s prostorom, ki so ga vedno menjali, neograjeno, nepokošeno, večni problemi…), zadnji tovariš pa mi je bil malo preveč »meglen«… preveč okupiran s svojim telefonom, otrokom in ženo, ki sta bila vedno na poligonu… Kako se bo odvijalo pri Obali bom poročala – sedaj je še prezgodaj ocenjevat. Se pa popolnoma strinjam s Petro.

Da so šiperke učljive in poslušne – to ni dvoma! Sodijo na sam vrh lestvice. Upam, da zaradi Bona ni kdo pomislil nasprotno. Bon sploh ni »glup«, v primerjavi z Iro (ki je »inteligenca na kub« Cheesy Cheesy Cheesy) je on samo »inteligenca na kvadrat« Grin Grin… In to je nekoliko manj, a ne?

Kaja, se že veselim poročila o izpitu, in mi že (od takrat, ko si povedala, da imaš aprila izpit) držimo tačke. Ne dvomim, da bo šlo v redu. So pa res pravila prav toga – poglej moj primer:
Bon zelo, zelo dobro pozna ukaz »pridi« in zadnjič so rekli, da mora biti »sem« - kako je bil zmeden; potem »prostor«, Bon pozna »lezi«; tudi jaz npr. s prstom pokažem, in on čaka… No, ampak mi je bil všeč komentar tovariša, ki je rekel, da je šola-šola, da se pes mora zavedati, da je na poligonu in s tem ena resnost, zunaj pa da je lahko tudi drugače. Pa saj po eni strani je res – saj smo tudi mi taki, saj nismo enaki v šoli, službi, na sprehodu...

Oj, Petra, na kakšno oz. katero »tekmovanje« pa greš junija?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #669 : ponedeljek, 11.04.2005 : 15:29:16 »

Arieb, glede povelij oz. ukazov pa sem se pripravljena skregati. To mi pa nihce ne more reci kako naj jaz ucim svojega psa. Tongue Tudi mi imamo LEZI, ker prostor pomeni nekaj drugega, namesto STOJ imamo ze ves cas TOJ, pa se nekaj podobnih cvetk imamo, da se lazje razumemo.

Se pa ne strinjam, da mora pes jemati solo kot nekaj resnega, sprehode pa kot sprostitev in da se temu primerno potem tudi ukazi spreminjajo. Za bagi vedno uporabljam enake ukaze ne glede na to kje sva. Tudi na poligonu se sproscava (vcasih se prevec glede na komentarje tistih, ki s svojimi psi eno uro korakajo gor in dol) in tudi na sprehodih vadiva poslusnost. Zdaj smo ze v fazi, ko lepo uboga tudi, ce so zraven drugi znani psi, se vedno pa se ji strga ko vidi tujega psa. Takrat ne pomaga nic. Ona odpoje tisto svojo arijo, potem pa pes oddide ali pa se Bagi zacne igrati z njim.  Grin Zadnjic se mi je ena gospa prav od srca nasmejala, ko sem ji razlozila mojo taktiko. Ko srecava kaksnega novega psa zacnem jaz Bagi govoriti: Poglej kdo gre! Ari (ali Ingo ali kaksno drugo njej znano ime) je! .....In to tako s ful veselim glasom in vcasih Bagi kar zacne mahati z repkom in je vsa navdusena nad prislekom. Mi je uspelo zadnjic v soli jo tako zblizat z enim zelo velikim mesancem. Grin Grin lp
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #670 : ponedeljek, 11.04.2005 : 15:41:35 »

Oj Arieb, kd obala pripravlja interno tekmovanje v poslušnosti (po izpitu, ki ga imaš pač končanega), sodnik bo ta pravi, vse skupaj pa bolj ali manj za smeh (al pa solze).

Kar se povelj tiče, ko sem jaz hodila na C je bil z nami en fant, ki je imel za psa ravnotako LEZI in PRIDI, jaz pa TOJ za Bluja, pa nam ni noben nič rekel, lahko pa se zgodi, da se sodnik upiči...verjetno pa,če mu preden začneš z izpitom to najaviš ne bi smel komplicirat...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #671 : ponedeljek, 11.04.2005 : 15:47:33 »

Petra, mislim, da sodnik glede tega ne bo kompliciral, tezili so ostali, ko so opazili, da "govorimo" istega jezika.  Cheesy
Arieb, se vidimo v soboto? Bis, Petra, Ory, pridete, anede? lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #672 : ponedeljek, 11.04.2005 : 18:50:55 »

Glede ukazov,menim da je to stvar posameznika!! Mi uporabljamo prostor,sedi,išči,čakaj..in take podobne Wink!!
Ker pa mi ne obiskujemo pasje šole(mam jaz svoje zadosti,in se mi ne ljubi še v pasji šoli poslušati Grin) imamo sprehode razdeljene na:igro,učenje in prosta pot-kar pomeni da Bis takrat počne kar hoče!!! Sicer pa je Bis zelo priden in uboga na vse ukaze Wink!!
No,kot pravi Kaja,tudi našemu Bisu kdaj omenim ime psa ki prihaja nasproti in kar skače od veselja ali pa mu že celo teče nasproti Grin!!

Seveda se vidimo v Vrtojbi,razen če pride kaj vmes Undecided!!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #673 : ponedeljek, 11.04.2005 : 18:58:19 »

Kaja, a Bagi ne mara drugih psov?  Shocked Je mogoče imela kakšno slabo izkušnjo? Jaz imam podoben problem z Ory (verjetno veliko hujšega kot ti) in upam da je rešljiv. V Vrtojbo pa tudi jaz pridem  Smiley.

lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #674 : ponedeljek, 11.04.2005 : 19:02:25 »

Mislim,da ima Bagi rada pasjo družbo...se mi pa zdi da ji ta"veliki" niso najbolj všeč Grin!!
A ne Kaja?!
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines