mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 00:22:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 352698 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #1110 : torek, 12.07.2005 : 12:35:06 »

Dali, kako ste se pa z "velikanom" švicarjem uvrstili? Upam, da se kaj vidimo na poligonu v KP, ker upam, da bomo malo delali na rekreaciji Wink

Nas velikan je bil zelo priden!
Dobil je PRM in zakljucil SLO mladinski sampionat. Doma smo imeli veliko veselje! Grin

Se enkrat cestitke Bonu!

So me pa siperke cisto prevzele! Upam, da v mi prihodnodti pride kaksna mala crna zverinica delat druzbo!! Grin

ARIEB, se enkrat hvala. Jaz tudi upam, da bomo kdaj skupaj vadili na poligonu, samo nevem kako bi izgledalo, ce bi se Dali (velikan) in Bon igrala Huh Grin?

No, pa se vprasanje: Je tezko dobiti siperko iz Belgije?

LP Smiley

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1111 : torek, 12.07.2005 : 12:53:02 »

Citat
Kaja, nič nisi zamudila, ker je bilo pri sodniku tako kot zadnjič (not-hip-hop-bum-cup-ok-čestitam-ven) .. Spet smo imeli takooo malo časa

Haha, tudi to je bil eden od razlogov, da nisem prijavila v Maribor. Ta sodnik (kljub temu, da imam na splosno zelo dobro mnenje o njem in njegovem sojenju Cool) nas ne bo vec videl. Ocitno je treba siperke cimprej vreci iz ringa, da potem pridejo pravi psi na vrsto! Wink Grin Skoda da Don nima rodovnika! Cheesy lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1112 : torek, 12.07.2005 : 13:15:38 »

Ojla, vsem pošiljam danes en poljubček, za še lepši dan Kiss
Bis, kdaj pa je začel kašljat? A ste mu kaj zdravila dali? Kako kašlja? Lepo mi napiši, lahko na PM ker me to zanima zaradi pasme (naša dva oba kašljata, pa Giovi tudi Undecided).

Nadija,najprej čestitke Kiss

Zakaj je Bis začel kašljat...mhm...nevem...hahhaha Grin!! Ne,malo heca...kašljat je začel ker je on tak šarmer in ko vidi sladoled začne vse šarmirat..in ker je tisti dan dobil preveč je začel kašljat!!! To je trajalo dva dni Wink...dali smo mu med....samo gospodu to ni všeč in ga ni polizal!!!
Kako kašlja?! Tako,da se davi in pol občasno pljune ven slino....kar mi ni všeč je to da je velikokrat ne izpljuva in ga pol to samo še bolj draži Undecided!! Sedaj je vse OK,sladoled dobi samo pikico in nimamo problemov!!! In to kašljanje je posledica samo tega.....!!!
Tako kot pa Bon in Ira pa ne kašlja....zaenkrat še ne!!!
Pri nas je samo kašljanje....odvisno koliko nas Bis šarmira....ampak smo se že odvadili in ne padamo na njegove "fore" Cheesy
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1113 : torek, 12.07.2005 : 21:37:59 »

Citat
Skoda da Don nima rodovnika
Rreeeeeeesss, saj veš da je z njegovim sojenjem šel 3x skozi in bil 1. Wink

Citat
Je tezko dobiti siperko iz Belgije?
Dali, ne, no, vsaj mislim, Če so na "zalogi, ni problem. Ko smo mi imeli mlade, jih ni bilo, pa so iz Belgije prišli k nam po Brijoša, sedaj pa bi bilo vsekakor fino, da bi jim mi enega"ukradli" nazaj. Ko boš rabila, bomo sli v akcijo... Grin Čestitke za J. Ch. SLO Kiss

Citat
Tako,da se davi in pol občasno pljune ven slino....kar mi ni všeč je to da je velikokrat ne izpljuva in ga pol to samo še bolj draži
Ma saj Bon in Ira turi in ravno tako kašljata.... Cry
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1114 : torek, 12.07.2005 : 21:39:48 »

Ma saj Bon in Ira turi in ravno tako kašljata.... Cry

Nadija,ali slučajno veš kaj bi bil vzrok njunega kašljanja Undecided?!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1115 : torek, 12.07.2005 : 23:16:04 »

Citat
Bon je dobil CAC in BOB. Zal pa sem zamudila njegovo predstavo, ker je sel v ring prej, kot je bilo napisano v katalogu. lp
Cestitke se v mojem imenu!!!!
Citat
So me pa siperke cisto prevzele! Upam, da v mi prihodnodti pride kaksna mala crna zverinica delat druzbo!!
No pa jih bo vedno vec v Sloveniji  Grin.

lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1116 : sreda, 13.07.2005 : 09:09:31 »

No pa jih bo vedno vec v Sloveniji Grin.

Ory,ne verjamem!!! Ker vsakemu so všeč in vsak bi jo imel....ko pa pride odločitev,mhm takrat se jih veliko premisli!!!
Ne,Tanja?! Si se že odločila če boš Bagica imela potomce ali ne Cheesy?!
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #1117 : sreda, 13.07.2005 : 10:58:50 »

Ory,ne verjamem!!! Ker vsakemu so všeč in vsak bi jo imel....ko pa pride odločitev,mhm takrat se jih veliko premisli!!!

He,he...sej je vec pasem v ozjem izboru, pa tudi casa za odlocanje imam se veliko. Potihem (no, zdaj ze naglas) pa upam na siperko.

Zakaj si pa premislijo?

LP Smiley
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1118 : sreda, 13.07.2005 : 11:01:48 »

Dali....to mi je pravila Nadija(ARIEB) pa tudi jaz imam izkušnje....vidijo psa,kako je lep in vse jim je všeč.... Wink,ko pa jim poveš ceno,pa te pogledajo debelo Shocked in si kar premislijo!!
No,Kaja,Arieb,gospa iz Belgije in jaz si nismo premislili Grin

Dali,kaj te je pa najbolj navdušilo pri šiperkah?!  Wink
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #1119 : sreda, 13.07.2005 : 11:22:56 »

Dali,kaj te je pa najbolj navdušilo pri šiperkah?! Wink

Velik karakter v malem telesu.

Dali....to mi je pravila Nadija(ARIEB) pa tudi jaz imam izkušnje....vidijo psa,kako je lep in vse jim je všeč.... Wink,ko pa jim poveš ceno,pa te pogledajo debelo Shocked in si kar premislijo!!

No, mene je najprej navdusil karakter, ker sem siperko v zivo videla sele v Mariboru. Cena pa- no, saj vemo koliko priblizno stanejo rodovniski psi (kvalitetni). Saj tudi za svicarja pobulijo, ko jim ceno poves. Potem pa grejo in kupijo brez papirjev. Taka je povprecna slovenska reakcija. Na zalost.

Glede izgleda pa: osebno nisem mislila, da so taki cukri, po slikah so se mi zdeli malo vecji. Izgled je bil zame prijetno presenecenje. Wink

LP Smiley
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1120 : sreda, 13.07.2005 : 11:31:35 »

Potem so ti pa šiperke res všeč Wink
Ti pa lahko povem kaj tudi nekatere ljudi odbija:to da se pes ne pusti vsakemu pobožat,na nekatere tudi laja...in pol rečejo:joj,ta pes je pa napadalen!!! Roll Eyes

Ampak,ko enkrat spoznaš šiperko vidiš da ima ta pes vse značilnosti velikega psa,npr.odličen čuvaj(še nobeden razen članov družine ni prišel v stanovanje brez da bi Bis to prej oznanil z groznim laježem Wink),so zelo igrivi(vem za Bisa,da mi nikoli ne zmanjka enegije....gre na dolg sprehod,pride domov in te gleda kot da sploh še ni bil vzunaj),zelo pameten,zelo navezan na svoj krog ljudi(ponavadi je njihov krog ljudi zelo majhen),lahko gre s tabo kamokoli,nezahteven-glede dlake je potrebno malce več krtačenja v poletnih mesecih,in še bi lahko naštevali!!! Wink

Sem zadovoljna,da se najdejo tudi ljudje(kot sta npr.ti in Ory),ki vaju cena ni odbila!!!
Upam,da bo kdaj v Kopru in Ljubljani še kakšen vragec!! Cheesy

Joj,sem se razpisala.....vidiš,kako se znamo skrbniki šiperk razpisat Wink
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1121 : sreda, 13.07.2005 : 11:33:42 »

Pa še glede izgleda:veliko ljudi za mano kriči da kako lepega špica imam Grin....pol pa jim razložim,pa rečejo:oprostite,samo repki so pa taki kot jih imajo špici!!!
So pa res pravi cukri...sploh pa ker so vedno mladički Grin
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1122 : sreda, 13.07.2005 : 11:40:03 »

Ups,narobe linki Undecided
http://nadija.moj-album.com/   
http://baguette.moj-album.com/
http://biscuit.moj-album.com/

zdej pa bo Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1123 : sreda, 13.07.2005 : 14:00:59 »

Citat
Sem zadovoljna,da se najdejo tudi ljudje(kot sta npr.ti in Ory),ki vaju cena ni odbila!!!
Sicer so cene dokaj odvisne od vzreditelja, ampak kot sem zasledila do sedaj so Schipperke nekako v povprecju. Bi pa dala tudi kaksen tolar vec, ce vem da bom dobila pasjega spremljevalca, ki ustreza mojemu zivljenjskemu stilu in mi bo druzbo delal naslednjih 15+ let. Kar se tice ARIEBine izkusnje....... po mojem mnenju so po mladickih povprasevali ljudje, ki pasme v osnovi sploh niso poznali in so pac videli, da ima ena gospa ene lusne male kepice  Roll Eyes..... pa so si mislili, zakaj pa ne. Potem so pa videli, da "sosedov Francelj" prodaja spice (samo primer) po polovicni ceni in so se pac odlocili za le te. Skratka, poanta je v tem, da ce nekdo isce specificno pasmo, s specificnim karakterjem in jo poprej dobro prestudira, potem mu cena niti ne igra taksne vloge.

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1124 : sreda, 13.07.2005 : 14:54:29 »

Citat
Ne,Tanja?! Si se že odločila če boš Bagica imela potomce ali ne

Ne.

Citat
No, mene je najprej navdusil karakter, ker sem siperko v zivo videla sele v Mariboru.

No, mislim, da moras spoznati vsaj se Bagi, preden razmisljas naprej! Prepricana sem, da je skoraj popolno nasprotje Bona in Bisa, vsekakor pa je nasprotje vedno prijaznega in umirjenega Gioveta. Pa ne razumi narobe! Bagi je zame krasen pes! Pes, ki te za trenutek brezpogojno uboga, vendar izkoristi najmanjso nepazljivost, da naredi svetovno neumnost. Mi se z njo sele ucimo, kaj pomeni imeti psa s taksnim karakterjem. Zanjo dan, ko se ne zdivja vsaj z enim psom, ko vsaj pol ure ne puli trave in ko nima dooolgega sprehoda ali ene ure agilityja, ni zanimiv dan.
Drugace pa je doma najbolj priden pes na svetu, najvecja crkljivka, ki se zna objemati in stiskati, ki se zna pogovarjati (dobesedno) in uziva v pozornosti. Je pa tudi zelo ignorantska do ostalih clanov familije, kar vcasih povzroca zamerljive poglede in uzaljene besede. Ni pes, ki bi ga cela zlahta
( razen moje mami so vsi ostali sorodniki ze videli njene zobe) lahko nosila po rokah. Pa naj se slisi se tako oguljeno, res ni pes za vsakogar. Ceprav ima le dobre 4 kg, je to za nekoga 4 kg prevec! Grin lp
Logiran

Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines