mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 11.09.2024 : 09:18:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 139502 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #240 : ponedeljek, 04.04.2005 : 10:54:20 »

Uma,
to je pač tveganje, ki ga sprejme vsak lastnik psice, ki jo misli razstavljat Wink Ti kar mirno prijavi. Saj sčasoma se da vsak približno napovedat, kdaj se bo psica gonila. In odsotnost od razstav je lahko tudi iz drugačnih razlogov, ne samo gonitev psice. Recimo pri meni: jaz v Graz nisem šla, ker sem 2 dni prej zbolela. V Zagreb nisem šla, ker se mi je psica predčasno začela gonit. Lahko bi bilo slabo vreme, pa ne bi šli na razstavo. Vzrokov za odpoved je veliko in gonitev je samo en izmed njih Wink

Geri,
čestitam za prvo gonitev Wink Tongue Jaz sem Bino umivala s toplo vodo. Sicer je krvavela čisto malo, ampak je vseeno izgledalo grdo (vsaj zame Undecided). Naj ti gonitev hitro mine Wink

Lp jana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #241 : ponedeljek, 04.04.2005 : 11:37:24 »

Bina, hvala. Tudi jaz upam, da bo hitro mimo.. je pa prišla tako v nepravem času gonitev, saj smo bili med vikendom na Slovaškem pri vzrediteljici in se so mogli bit samci ubogi zaprti v eni sobi in žalostno tulili da želijo geri:)
Jaz Geri skoraj nujno moram umivati ker je ful umazana... veliko krvi za tako majhnega psa;)

Lp, Mojca
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #242 : ponedeljek, 04.04.2005 : 15:35:32 »

Ti "lumpa" Geri, a si nič ne poližeš, da mora Mojca vse prati Cheesy
Naša se je lepo lizala, pa še črna je, tako da sploh ni bilo problema Grin
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #243 : ponedeljek, 04.04.2005 : 23:57:16 »

Arieb, odkar je ugotovila da je vsak dan deležna temeljitega čiščenja se niti liže ne več, saj ji okus po krvi ne paše Roll Eyes.. tako mava vsak dan obred (dobro da je majhna in jo dam lahko kar v lijak Cheesy) pa se pridno nastavi v ljijaku počaka da jo umijem in potem se nastavlja fenu.. ko je čista pa gre do postelje in podrsa s tačko po njej (postla je več kot pol metra visoka in ne more skočiti gor Grin), češ.. daj me gor zdaj ko sem čista!... no saj sem sama kriva, kaj pa se pustim!
Nekaj me zanima glede hlačk... jaz jih dam gor samo ponoči, da mi ne packa po postelji, čez dan jih nima ker se mi zdi da je bolje da jih nima skozi gor. Potleh itak nimamo nekih občutljivih površin pa raje pobrišem. Ali lahko če ma stalno hlačke gor (kupljene, ampak niso bombažne, noter pa dam ženski mini vložek) to kaj škoduje?

Lp, Mojca
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #244 : torek, 05.04.2005 : 08:58:43 »

Geri, razen polezane dlake hujsih stvari hlacke ne povzrocijo. Kaja jih je vedno nosila (navadne bombazne) med gonitvijo, podnevi in ponoci (razen na sprehodih), pa nikoli ni imela tezav. No, obcasno si jih je potegnila dol, zgrizla in delno pozrla vlozek, pa je se vedno ziva. Tudi Bagi ima zdaj ponoci bombazne hlacke, vendar jih vedno do jutra slece! Cheesy
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #245 : torek, 05.04.2005 : 15:48:22 »

Citat
vendar jih vedno do jutra slece Cheesy
.... ti lumpa striptizeta Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #246 : torek, 05.04.2005 : 17:02:23 »

Geri pa se je kar sprijaznila s hlačkami. Sem se pa sedaj spomnila zakaj ne bi bilo dobro če bi jih mela stalno gor- Geri ima namreč v veceju svoj "mačji" vc, tako da bi se lahko polulala:D
Logiran
Livija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #247 : četrtek, 21.04.2005 : 23:03:19 »

Mene pa zanima kar nekaj stvari,ker z gonitvijo psičk nimam še nobenih izkušenj.
Imam 11 mesečno newfko,ki se je pred kratkim nehala gonit, oz. sploh ne vem kdaj se je točno začela.Opazovala sem jo vsak dan,vendar pri vsej njeni dlaki sem vsega skupaj videla drobne kapljice samo 4dni.Kako naj vidim pri naslednji gonitvi kdaj se začne in kdaj konča?
V tem času nismo imeli veliko pasjih obiskov,vendar je bil verjetno že en mali jazbečar dosti.Dobila sem ga enkrat,ko je že nastavljal ritko na mrežo.Kakšna je možnost, da je prišlo do parjenja,saj so se Neri že začeli pojavljat znaki brejosti.Kdaj lahko veterinar vidi na ultrazvoku ali gre za brejost ali samo za N.B.?
Kako je pa s temi hormonskimi inekcijami za prekinitev brejosti?Sterelizirat je ne bi dala,ker jo mislim naslednje leto parit.

Upam,da mi bo lahko kdo pomagal,ker sem zastavila kar nekaj vprašanj.
Lp,Livija
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #248 : četrtek, 21.04.2005 : 23:14:51 »

Livija... psi najdejo vse možne načine da se sparijo Smiley. Najbolje da greš na ultrazvok, ki bo pokazal kako je. Če pa se že kažejo znaki brejosti in to ni navidezna brejost potem so injekcije za prekinitev brejosti nesmisel, saj lahko v tem primeru preprečiš mladičke edino z sterilizacijo. Si pa ne predstavljam kako bi mali jazbečar skozi mrežo naskočil novofundlanko Huh Tako majhen pes bi jo namreč lahko oplodil le če bi ona počepnila oz. se ulegla na tla da bi sploh lahko prišel do nje!

Lp, Mojca
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #249 : petek, 22.04.2005 : 00:26:22 »

Veterinar lahko brejost z UZ potrdi ali ovrže že 14-21 dni po parjenju. Ampak, ko sem jaz sedaj spraševala za UZ (pa vem, da je bila psica načrtno parjena), mi ga niso želeli opraviti pred 30.dnevom. Mogoče ga bodo tebi prej Wink

LP Jana
Logiran
Livija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #250 : petek, 22.04.2005 : 08:23:53 »


Hvala za odgovore.Danes gremo takoj na ultrazvok.Upam,da ne bo nič Undecided
Logiran
Livija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #251 : ponedeljek, 25.04.2005 : 08:42:33 »

Sem bila v petek z Nero na ultrazvoku pa nismo nič opravil,ker je bil ultrazvok na terenu.
Naročene smo na pregled pri petem tednu Nerine brejosti.Res upam da ni.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #252 : sobota, 14.05.2005 : 08:11:16 »

Naša tamala pa se zadnji teden dni ful čudno obnaša, čist je iztirjena, všoli jo je v torek čisto vtrgalo, včeraj pa je bla spet ok. Mi je pa včeraj pustila na majci rahel rjavkast flek, ko je spala v mojem naročju. Za tem sem poskusila z robčkom in ni bil nič umazan, pa tudi lulike nima otečene. A so to znaki predgonitve? Kdaj lahko po vašem mnenju pričakujem gonitev v 3-4 tednih?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #253 : sreda, 15.06.2005 : 13:48:32 »

Zdaj pa me že jezi, naša tamala se še kr noče gonit. Vse višavke za katere sem lastnike spraševala so mi rekli, da so se gonile ful hitro, vključno z žlahto, večina pri 6 najkasneje 7 mesecih- mi pa gremo že proti 9 in nič in nič. Saj vem, da je to še vse daleč v mejah normale, jezi me samo zato,ker bi rada štartala z mladinskim šampjionatom in sem že tak na slabem zaradi hecnega datuma rojstva sma zamudile polovico razstavne sezone, vključno z mariborom, kjer boma razred mladih zgrešile za 3 dni.

Se opravičujem za malo jamranja, samo ta moja psička že 2 meseca kaže razne znake, da se bo začela gonit, pa nič, pa nič.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #254 : sreda, 15.06.2005 : 13:53:37 »

Ni potrebe za vznemirjanje. Naša se je prvič gonila pri petih mesecih in pol, njena hči pa pri desetih.
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines