mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 21:25:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 140055 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #390 : sreda, 17.05.2006 : 11:06:25 »

Pehta se strinjam, da je treba biti pozoren tudi po gonitvi. Smo dali cez ze eno ne precej hudo navidezno brejost in lani se vnetje maternice. Trenutno se mi goni druga psica, ki je vsa depresivna in samo upam, da ne bo tudi to prijelo, da bi imela kaksne navidezne mladicke.  Roll Eyes lp
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #391 : petek, 19.05.2006 : 11:16:04 »

evo...nazalost ma mala mladicke. Sad  Cry
Sem se pogovarjal z veterinarjem kako in kaj pa mi je reko, da te hormonske inekcije niso tiste, ki so jih vcasih uporabljali - tiste estrogenske, ampak nekaj novega in da so majhne moznosti za stranske ucinke. Imenujejo pa se Alizen ali nekaj takega. Bom sporocil tocno ime malo kasneje.
Nevem kaj naj.
Zopet z mladicki je tak: treba je skrbet za njih 2 meseca, kar konec koncev ni nek problem. Je pa problem pri oddaji. Vprasanje je kdo bi vzel mesancke za katere ne ve v kaksne pse bodo zrastli. Se vecji problem je ker mladickov ne dam vsakemu in se ti krog odgovornih dobrih ljudi zmanjsa. Problem je tudi v tem koliko bo mladicev. vec kot 4 je za tako mlado psicko absolutno prevec. Ce usmrtis 2,3 je isto kot vse. Za to nimam srca.
Sterelizacija trenutno ni opcija!

Ce ima kdo kakrsenkoli nasvet ali pa se morda dobro razume z kaksnim veterinarjem in ga ima moznost vprasat bi bil zelo vesel.

Hvala, Lp
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #392 : petek, 19.05.2006 : 11:32:20 »

Popo, vem mogoče me bo imel kdo za brezsrčneža, ampak mladički so velika odgovornost, veliko dela in stroškov. Mamico boš moral imeti v hiši, ji pripraviti ustrezno ležišče, glede na njeno mladost boš moral 24h na dan dežurati zraven, saj ti iz lastnih izkušenj povem, da jaz pri psici ki rodi prvič spim pri njej na ležalki na tleh 14 dni po porodu. Moja Miška, ki je zadnjič prvič rodila je vse mladičke zmetala ven iz posteljice, razturila celo ležišče in šla spat k meni. Ko je rodila prvega se ga je tako ustrašila da je hotela kar pobegniti. Vendar čez pet dni se je stanje normaliziralo in mladičke je sprejela in postala zelo skrbna mama.
Stroški tudi niso zanemarljivi, sploh če moraš mladičke oddati brezplačno.
Jaz bi na tvojem mestu nosečnost odpravil čimprej če le veterinar meni da je to mogoče.
Z oddajo mladičkov sicer ni problem, ker bodo sigurno lušni glede na mamico, sam brezplačno jih moraš dati, kar pa je norost, glede na stroške in vloženo delo.
Premisli odločitev je težka in res je zoprno pomislit na to da ......
Sam pomisli na svojo psico in to da je razstavno in vzrejno perspektivna in res premlada.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #393 : petek, 19.05.2006 : 12:03:36 »

Joj zdaj mi je pa že žal da sem se tako odkrito in odločno postavil na stran "splava".
Poglej če imaš pač voljo, denar in čas se pač spusti v to avanturo, zgoraj omenjaš predvsem dvom o oddaji mladičkov, vendar to bo s pomočjo mojpes.net najmanjši problem pri vsem tem, verjami mladi na pogled simpatični kužki gredo takoj. Glede na to da si pa še zelo mlad, pa morajo tudi starši povedati svoje mnenje.
Upam na najboljši možen razplet v dobro vseh vpletenih.
Lp.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #394 : petek, 19.05.2006 : 12:23:24 »

popo, zal mi je da ste izvedeli tako "slabe" novice. Kot sem ze napisala, oglasov ni problem napisat in tako pomagat pri oddajanju psickov. Robin je ze napisal kaj vse potegne za seboj leglo, zdaj bi bilo pa dobro, da se oglasi kdo, ki je pri svoji psici delal splav. Jaz s tem k sreci nimam izkusenj, imam pa izkusnje s precej psicami in mackami (zavrzenimi), ki so sle na sterilizacijo breje. In to brez predsodkov podpiram - raje to, kot kopica mladickov, ki koncajo bogvekje. Ti pravis, da sterilizacija odpade, zato pa vseeno premisli o splavu, ce le ni prenevaren za psico. Ce tale trenutek pogledas koliko mladih in malo manj mladih psov isce nove domove te bo zacela boleti glava. Le kje bodo koncali vsi ti kuzki? Prvi mesec ljubljeni, potem pa v zavetiscu, na cesti, pozabljeni nekje na verigi.... Zal je to realnost. Po tvojem pisanju sodec si odgovoren clovek in dvomim, da bi ti bilo vseeno, ce bi mladicki tvoje psicke koncali tako. Zal je dobrih posvojiteljev bore malo.  Sad Drzi se! Smiley lp
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #395 : petek, 19.05.2006 : 16:15:55 »

Kaja & Robin: ravno to. sem hotel prej dodat in ni bilo casa, ker sem zivcen in nevem kam se naj dam. Me je zvilo, ko ste odprli pred kratkim temo o vseh mladici, ki cakajo v zavetiscih, in se jaz zdaj delam "sranje". Toliko jih caka in ko pomislim, da jih zaradi mene 5,6 nebo docakalo dobrih ljudi mi ni vseeno. Nocem dat mladickov vsakemu in s tem se ti krog posvojiteljev zmanjsa. Za mladicke bi skrbel kot za vrhunske rodvniske kuzke. Med njimi in mesancki ni razlike v mojih oceh!
Bolj ko razmiljam je v vseh moznostih riziko. In v imetju mladicem in v sterilizaciji in v inekcijah. Se ena stvar je. Psicka nebi in nebom dovlil, da bi imela vec kot 4 mladicke, kar pa je pri labradorcih redkost da jih je tako malo. Torej bi bilo potrebno ostale usmrtit. Za to nimam srca. Preprosto nebi mogel kar tako izbrati npr. 4 mladicke in jih peljat k veterinarju.
Za denar mi odkrito povedato ni tolko mar. Ce je treba je treba. In mladickom bi nudil vse kar jim je treba nudit, pa ce tudi so mesankci. Glede denarja je tudi tako. Razlike niso nevem kako velike: sterilizacija in inekcija staneta priblizno enako, skrb za mladicke bi bila financo malo vecji zalogaj.
Klicali smo na fakulteto, priznane veterinarje, govorili smo z najmanj 5 ljudmi. 3 so rekli da ja inekcija, ceprav so vsi povedali da je moznost zapletov, 2 sta odsvetovala.

prestudiral sem vse kako je treba postopat z brejo psicko, o delanju kotisca, o srbi za mladice. Gnjavim vsem poprek, zbiram informacije in sem z teoreticnega vidika podkrepljen z informacijami o tem. Se pa zavedam, da niti priblizno ni dovolj. Nisem le se eden izmed neodgovornih ljudi, ceprav sem se mogoce izkazal za takega, in preprosto mi NI VSENO za potencialne mladice in nedvomno MI NI VSEENO za mojo psicko.

Ce nebi bilo rizika za inekcijo bi storil to. Vendar me skrbi, kaj ce se zakomlicira. Psicka mi je se vedno na prvem mestu. Problem je da ce se za to odlocim bi bilo to treba storiti danes, tako da imam ce 2 uri casa, ki jih bom prezival na internetu. Morem se malo tuje strani pogledati, da vidim kako se bom odlocil.

Hvala za odgovore, Lp

Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #396 : petek, 19.05.2006 : 20:21:05 »

popo
po moje nisi neodgovoren lastnik zaradi tega ker je psička zdaj breja, nagoni so močni, tega se ne da preprečiti.........nisem si mislila da je pes zmožen storiti kaj takega, da pride do goneče se psičke in to mi je dalo močno misliti,......

po tvojih sporočilih se vidi da za trixy zelo lepo skrbiš, hodiš z njo na razstave, v pasjo šolo,.....ji nudiš vse in še  več......

upajmo da se bo vse lepo izteklo, pa vseeno za katero možnost rešitve se odločiš......na forumu ti bomo pa tudi pomagali najti lastnike, za nove kepice, če se boš odločil da bo kotila.....

Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #397 : petek, 19.05.2006 : 20:22:04 »

aja......
ajša tisto z repom tudi počne že kakih 14 dni (opica črna se nastavlja..... Grin Grin  )
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #398 : sobota, 20.05.2006 : 21:08:00 »

Živjo!
Potrebujem nasvet, oziroma vaše izkušnje.
Glede na to, da bi rada Thebo sterilizirala pred prvo gonitvijo, me zanima če imam sploh pravi podatek. Namreč po informacijah, ki sem jih dobila, naj bi se doge prvič gonile šele po 18. mesecu. Nekdo mi je celo rekel, da moram paziti, da je ne dam sterilizirati prezgodaj, ker se baje potem ne razvijejo do konca oz. nekaj takega. Danes pa sem dobila namig, da se bo tale prvič mogoče kaj kmalu zgodil (naskakovanje in ovohavanje samčkov, čeprav nad tem ni navdušena in se umika, nekateri sosedje pa bi to počeli že odkar jo imam   ), Theba pa ima "komaj" 9 mesecev.
No uglavnem kdaj so se pa vaše samičke prvič gonile in če ste jih sterilizirali pred prvo gonitvijo kdaj ste jih...?
lp
zmedena
T.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #399 : sobota, 20.05.2006 : 21:15:52 »

Bali (nemska doga) se je prvic gonila pri 13 mesecih, drugic pa pri 25 mesecih - ni pa se sterilizirana.
Logiran

Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #400 : nedelja, 21.05.2006 : 14:44:43 »

Stella (rotvajlerka) se je prvič gonila pri 8 mesecih. Peggy (toy pudljica) pa pri 14 mesecih.

Psice različno spolno dozorijo tako kot ženske. Najbolje bo da vprašaš veterinarja, en klic te nič ne stane. Jaz sem dala Stello sterilizirat pred enim tednom (5 let), ker je imela po vsaki gonitvi navidezno brejost. Žal mi je da je nisem dala že prej, ker so ji hormoni delal sto na uro in je bila ves čas navidezne brejosti zelooo žalostna.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #401 : nedelja, 21.05.2006 : 15:31:12 »

Aska predstavnica Aljaških malamutov pa se prvič in zadnjič gonila pri šestih mesecih (no 4 dni prej že). Zakaj zadnjič, ker nato bila sterilizirana...lp
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #402 : nedelja, 21.05.2006 : 15:48:10 »

Hvala za dosedanje odgovore, če bo še kakšen ga bom tudi zelo vesela.
Citat
Najbolje bo da vprašaš veterinarja, en klic te nič ne stane.
Sem že klicala pa pravi, da je zelo redko, da bi se doga gonila pred 12imi meseci, ni pa izključeno. To pa mi ne pomaga dosti. Čeprav pomoje bi jo, če bi dišala, naskakovali vsi samčki. Tako pa eni bi jo (se ne pusti), drugi pa ne. So pa tudi pesjani iz okolice, ki so jo hoteli že takoj, ko so jo prvič videli kot mladička Cheesy .
Drugih znakov pa za zdaj še ne kaže.
No bomo videli
lp
T.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #403 : nedelja, 21.05.2006 : 15:56:58 »

Tecka ne poznam  nemških dog roliko, kar sem rpebrala iz forumov in opisov dog, samo, kot so ti je že Jana povedala ji bo za verjeti. Kar se pa vetijev tiče, pa so tudi za mojo rekli, da se bo prvič ful pozno šele gonila, nikakor pa ne pred 8-mimi  meseci, pa je bilo to veliko prej. Tudi Askine sestrice so se gonile skoraj istočasno kot moja. Glede na to, da takrat še eno huskyko srečala na sprehodu, ki je bila samo 4 dni starejša od moje in se je tudi gonila, sem prišla do ugotovitve, da verjetno se ti prvinski psi gonijo prej, ostali večji psi pa kasneje, verjetno pa se tud med ostalimi večjimi psi najdejo izjeme...lp
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #404 : nedelja, 21.05.2006 : 16:09:27 »

Mene pa zanima, če je možno, da se psica kljub sterilizaciji ob času ko naj bi se gonla tudi tako obnaša. Pehta je namreč sterilizirana.Lani se je ob takšnem času prvič in zadnjič gonla, zdaj pa zadnjih 14 dni full markira pa se rahlo nastavlja. Je to možno,ali je razlog drugačen?

Lp, p&P
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines