mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 08:00:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 136912 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #420 : četrtek, 01.06.2006 : 18:50:11 »

Ne, nič ne komplicira Smiley razen ponoči jih dol spravi; ker je vrvica bolj na ohlapno privezana, daje ne tišči in potem se včasih odveže. Je pa hlače nič ne motijo... Na srečo!
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #421 : četrtek, 01.06.2006 : 18:52:52 »

Naša tudi ne komplicira. Sploh se jih ne brani. Če bi mene tako ožulile, bi jih najbrž zgrizla  Wink moja ljubica pa nič.
lp
T.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #422 : četrtek, 01.06.2006 : 18:57:49 »

Aja zdaj imamo bele gate s čipko  Wink  Grin  Cool
lp
T.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #423 : petek, 02.06.2006 : 12:50:23 »

bina, bo treba kupit ene take, kot za stare mame  Grin

Mi smo dali skozi prvo gonitev in če bodo vse take, sem lahko najbolj srečen človek na svetu Wink
Nobenih hlačk ni bilo treba, vse si je sama spucala in tudi na kavču ni bilo nič videt.
Tri kapljice na tleh, kjer sva se igrali in ni bilo časa skrbeti za čistočo  Tongue
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #424 : petek, 02.06.2006 : 13:39:13 »

AngSeter: Srečka! Pri meni je bilo kot bi nekoga zaklali  Shocked. Lužice krvi zjutraj, čez dan pa kapljice povsod. Lahko cel dan samo s cunjo hodim za njo in pucam  Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #425 : petek, 02.06.2006 : 13:43:04 »

Res mam srečo... Je pa treba na les potrkat, da ne bo naslednjič kaj drugače Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #426 : petek, 02.06.2006 : 14:15:06 »

Pri Bini je bilo tudi na začetku ok. Samo ponoči je bilo cca. 10 kapljic. Po kotitvi je pa tega postalo malo več (ampak ne poplave, temveč samo malo več). Pa tudi ugotovila sem, da če ima hlače, mi potem ni treba stalno gledat na tla, če je kje kaj umazala. Jaz sem pa bolj sproščena (ker če bi preveč umazala, naju straši zabrišejo skozi vrata Grin Cheesy)... Krvavi pa za svojo velikost zelo zelo malo!
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #427 : petek, 02.06.2006 : 16:21:55 »

Mi smo dali skozi prvo gonitev in če bodo vse take, sem lahko najbolj srečen človek na svetu Wink
Nobenih hlačk ni bilo treba, vse si je sama spucala in tudi na kavču ni bilo nič videt.
Tri kapljice na tleh, kjer sva se igrali in ni bilo časa skrbeti za čistočo Tongue

Narino prvo gonitev smo mi opazili samo zaradi samcev in zaradi krvi, ki ji je enkrat malo kapnila ven. Konec aprila se je pa začela drugič gonit, pa je 17 dni puščala kri Tongue Shocked!
Bilo je kar zoprno in smo jo v tem času (in še po tem) imeli na 10metrskem lovskem štriku, da je lahko vsaj malo letala.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #428 : sobota, 03.06.2006 : 09:45:54 »

Sicer je naša pasma znana po krajših gonitvah in ne preveč izrazitem izločanju, zato mam še upanje Wink

Je bila pa prejšnja psička, oz. njena gonitev ubijalska, na srečo ni bilo problemov s hlačkami, je bilo pa zunaj vsaj 5 samcev, ki so čakali. Eden je celo v blok prišel in nam spraskal vrata. Je bil smešen sosed, ki je ves prestrašen vprašal ,če je ta pes tudi naš (je bil kar velik), ko je pozvonil, ker je pes spal na predpražniku. Pol sem ga pa ven odpeljala.
Moja zvesta spremljevalka na sprehodu je bila dolga šiba.
Ampak zanimivo, da sem morala samo enega malo oplazit, drugi so bili takoj na varni razdalji.

Eh... bogi psi...

Avto pa tudi ni pomagal.

PS: Šiba je super, ker poka he he
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #429 : sobota, 03.06.2006 : 10:33:49 »

Ja tele pasji snubci so res vztrajni. Mi smo mel pri prejšnji psici vse možne spreje in ne vem kaj še vse, kar naj bi psom smrdelo, pa nič ne pomaga (mela je konstantno okol 9 snubcev, skupaj pa kar 13 - pomoje so vsi okoliški psi k nam prišli, še spal so zunaj Smiley .

Pol smo jo začel pri drugih vratih ven vozit, pa so kar hitro pogruntal, tko da so čakal na obeh straneh.
 
Še najboljša rešitev je bila potem, da smo pobral doma vse možne ovratnice in vrvice in te kužke za čas sprehoda enostavno privezali....pa še tko se je kak zmuznil.

Je pa zanimivo, kako lastniki teh kužkov zgleda sploh ne pogrešajo. Al jim je pa samo vseeno kje so in kaj počnejo. Dost žalostno.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #430 : sobota, 03.06.2006 : 13:03:56 »

Ja to je najhujši del vsega... Tudi mene zanima, kako lastniki 2 mešančkov svojih psov ne pogrešajo, ko se cel dan sprehajata okoli našega bloka  Undecided . Žalostno...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #431 : nedelja, 04.06.2006 : 12:42:15 »

Tecka, za prikrivanje vonja lahko uporabis kaksnega od sprejev, ki so namenjeni temu (za tabletke si prepozna, bi morala dajat od zacetka gonitve). Pri nas je spray precej pomagal, sicer v tistem enem ta najbolj vrocem tednu ne - takrat sem imela se do avtobusa pasjega spremljevalca, prej in potem pa.
lp, m.
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #432 : nedelja, 04.06.2006 : 13:29:43 »

evo tudi mi se že en teden gonimo in zaenkrat ni težav. hlačke pridno nosi, snubca sta zaenkrat samo dva, tako da ju lahko obvladujemo. smo pa videli da je en od njiju, ki je manjši preskočil ograjo okoli hiše, ko je bla ajša v boksu in je hotel prit do nje.

Tecka  - pri teti kjer imajo bernsko planšarko so kupli hlačke Trixy, so ji prav fino prav.


Popo  -  kako kaj vidva?
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #433 : nedelja, 04.06.2006 : 14:02:57 »

Tabletke sem ji začela dajati 2. dan gonitve, prvi dan so se kapljice pojavile zvečer in mi ni uspelo ujeti trgovine, zato je dobila 1. "dozo" takoj ko se je trgovina odprla (ob 9.15). Sem sklepala, da bo pomagalo, ker še ni preteklo 24 ur od začetka...  sram
Špricam jo pa s Ruden Fernhaltespray-em pred vsakim sprehodom, pa ne pomaga dosti.
lp
T.
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #434 : nedelja, 04.06.2006 : 17:12:09 »

Mene pa zanima, če obstaja kakšna zadeva (tu berem o nekih tabletkah), ki res prekrije vonj med gonitvijo. Imeli smo že sprej, pa ni kaj prida pomagal, tako da smo imeli spremljevalce med celim sprehodom.

Popo brala sem, da je tvoja labradorka breja. V prihodnje ti svetujem, da jo imaš med gonitvijo v hiši in ne v pesjaku, ker nikoli ne veš, kako bo pes prišel do nje. So primeri, ko znajo brihtni samci zadevo opraviti tudi skozi ograjo. Če želiš biti siguren, je edina varianta, da je notri, ko greste pa ven, pa obvezno na vrvici (jaz sem jo imela na fleksiju) in oči na pecljih. To je res edini način, da jo imaš pod kontrolo. Drugače se je pa moja labika prvič gonila pri 10.mesecih in smo imeli zasede samcev okoli hiše.
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines