mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 11:34:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 137086 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #405 : ponedeljek, 22.05.2006 : 17:06:35 »

Tecka težko je določit ali se bo gonila po temu da jo psi ovohavajo oz. ne. Nekateri psi sploh ne kažejo zanimanja. Moja prva psička je imela med gonitvijo tudi po 14 snubcev (predstavljaj si težave na sprehodih, da ne govori o tem, da so kužki hodili z mano v šolo zaradi vonja), Stella pa je imela komaj kakega snubca (na sprehod sva hodili brez težav). So pa tudi psi, ki vedno naskakujejo psičke, kaj čmo, hormoni jih dajejo Smiley

Glede tega da pa ne pusti, je pa tudi odvisno. Moja prva psička se ni nikdar pustila naskakovati niti ovohavati, tudi med gonitvijo ne. Stella pa je bila zadržana samo v času menstrualnega ciklusa, potem bi se pa tudi ulegla, za kakšnega manjšega snubca Smiley

Pehta - Pri kužkih za enkrat nimam takšne izkušnje (Stella je bila sterelizirana šele pred kratkim), mam pa take izkušnje z mucami (ampak samo s tistimi, ki so bile sterelizirane že po tem ko so se prvič ali večkat gonile). V času parjenja so se obnašale in oglašale kot da se gonijo. Pri zdajšnji muci, ki je bila sterilizirana pred prvo gonitvijo pa tega ni, le čudi se vsem ostalim mačkam in se skuša igrati z njimi Smiley

Take so moje izkušnje, upam da je kej pomagal.

Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #406 : sreda, 24.05.2006 : 10:15:17 »

Eh pa me je prehitela... Bili so znaki, da se bliža prva gonitev. Včeraj zvečer so se pojavile prve krvave pikice, in to ob takšni krasni uri (18.55 vsaj opazila sem takrat) da niti trgovine za klorofilove tabletke nisem več ujela (blonda bi si lahko prej naredila zalogo za vsak primer in če gonitve nebi bilo, bi jih pač kakšni psički podarila  sramSad.  Je pa moja ljubica tako čudna. Samo poležava, ne da se ji igrat in zelooo žaaalostno gleda v svet. Mi gre kar na jok, ko jo gledam  Cry .
Zdaj pa vprašanja... spet.
Ali bodo klorofilove tabletke pomagale pri vonju če jih začnem dajati 2. dan? Namreč nimam želje vznemirjati vseh okoliških samčkov in jim revežem lušte delat...
Še vedno imam namen Thebo sterilizirati. Kdaj pa zdaj? Eni pravijo 2 meseca po gonitvi, drugi pa 3. Veterinar pravi, da je vseeno ali 2 ali 3, jaz pa paranoik rajši iščem nasvete še drugje Cheesy.
Ali je res, da ko psičko steriliziraš s tem prekineš razvoj (rast)? Me zanima, ker ima naša še ogromno prevelike kože za "nafilat" in prsni koš tudi še ni razvit do konca in... No rada bi da se razvije kot je treba in ji nebi rada povzročila škode.
Uf ,imam še 1000 enih vprašanj in premalo časa za brskanje po forumu. Bom kasneje še pregledala kompletno temo in spraševala samo tiste stvari na katere ne bom našla odgovorov.
lp
T.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #407 : sreda, 24.05.2006 : 15:18:49 »

Mene pa zanima, če je možno, da se psica kljub sterilizaciji ob času ko naj bi se gonla tudi tako obnaša. Pehta je namreč sterilizirana.Lani se je ob takšnem času prvič in zadnjič gonla, zdaj pa zadnjih 14 dni full markira pa se rahlo nastavlja. Je to možno,ali je razlog drugačen?

Lp, p&P
Pehta - za gonitve ne vem...tega pri Gini nisem opazila, je imela pa kljub sterilizaciji dva meseca po posegu navidezno brejost. To pa zato, ker je bila sterilizirana takoj po koncu gonitve, se pravi ko je nehala krvaveti.
Hormoni so vseeno odigrali svojo vlogo, saj se je z gonitvijo ves proces začel, zato je priporočljivo psice sterilizirati vsaj dva meseca po koncu gonitve, ko hormoni "mirujejo".
Verjetno je odvisno tudi od posega samega, ali so bili odvzeti samo jajčniki ali vse komplet, oz. od še prisotne ravni hormonov...možno, da lahko ostane tudi vzorec podoben gonitvi.
Tudi jaz opažam, da določeni psi našo frajlo še vedno vneto ovohavajo ...samo naskakovat se pa tudi pod razno ne pusti. Cheesy
A Pehta očitno markira in se nastavlja, ali samo bolj pogosto lula ..., ker npr. Gina ful označuje teren, sploh če je pred njo že kakšen pasji kolega odtočil. se polula čez, ampak to menda počnejo tako vsi... Undecided
Bodi pozorna na uhajanje urina, saj poznam kar nekaj bokserk, ki imajo ta problem...vključno z Gino, čeprav vama tega ne želim, če pa že pride se da pa čisto normalno, brez problemov shajati s sirupom ( propalin ) ki je vseeno boljša rešitev kot premočene postelje. Wink
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #408 : sreda, 24.05.2006 : 17:57:40 »

Tecka za tabletke ne vem, za operacijo je pa res vseeno ali 2 ali 3 mesece po gonitvi, priporočljivo je samo da je med dvema gonitvama.

Tud jaz sem že nekje prebrala (sam se zdele ne spomnem kje), da je možno da ne zraste toliko kot bi sicer, samo naj te ne skrbi, to verjetno pomeni par centimetrov pri velikih pasmah, tako da ne bo nobene odvečne kože (če bi poseg popolnoma zaustavil rast ne bi izvajali operacij prri mlajših kužkih, tako pa veš da jih tudi pred prvo gonitvijo, ko so praktično še otročički ). Sicer sem pa tud jaz preden sem Stello pelala na sterilizacijo iskala po internetu informacije, pa imajo skoraj vse klinike kar veliko napisanega o posegu in kdaj pa zakaj se odločiti za poseg...

Pa naj te ne skrbi zaradi obnašanja, tud Stella je bla čist podrta takrat, hormoni naredijo svoje. Se bosta pa malo bolj stiskali pa crkljali Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #409 : sreda, 24.05.2006 : 20:14:25 »

Ne da ne zraste v višino,ampak se ne razvije, ne dobi toliko na masi, širini... To je vidno očesu.

Sem bila velika zagovornica sterilizacije čimprej pa sem zadnje čase slišala in vidla nekaj takšnih primerov, ko je bila psička sterilizirana pred odraslostjo.
In sem malo spremenila mnenje. Raje bi počakala drugo gonitev ali vsaj leto in pol.

Sicer pa to ni več gonitev Wink
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #410 : četrtek, 25.05.2006 : 09:46:17 »

 Gina1- Pehta je bila sterilizirana takoj po gonitvi, ker je bila nuja. Imela je zelomočno vnetje maternice in je bilo potrebno odstranit vse, drugače bi lahko prišlo do sepse. Verjetno tudi pehta pač markira, ker sledi o uhajanju urina nisem izsledila. Punca čisto normalno lula, ampak se vidi, da močno markira česar prej ni delala. Pa tudi novo pri nas je,da včasih z zadnjimi tačkami  zagrebe Grin
Lp, p&P
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #411 : četrtek, 25.05.2006 : 14:52:51 »

Gina1- Pehta je bila sterilizirana takoj po gonitvi, ker je bila nuja. Imela je zelomočno vnetje maternice in je bilo potrebno odstranit vse, drugače bi lahko prišlo do sepse.
Saj Gina je bila tudi sterilizirana takoj po gonitvi .... no, malo zapletena zgodba o kateri sem že pisala. Takoj po krvavitvi  so ji pobrali jajčnika, kljub temu, da sem izrecno omenila da ima nenehne močne hormonske motnje ( katere ponavadi skoraj vedno vodijo do piometre ), dobra dva tedna po tem posegu pa je dobila hudo vnetje maternice ( kar se ne bi zgodilo, če bi ji prvič pobrali vse Roll Eyes) in tako je šla še enkrat pod nož...pa spet mirovanje, pa šivi, pa čuvanje....
Ampak je kljub vsemu, no vmes je bila še navidezna brejost in "mladdički", kar hitro okrevala. Smiley

Ja, naša frajla tud večkrat že samo po lulanju z zadnjimi tacami koplje, pa tačko pri lulanju tud že nekaj časa dviguje, sploh če je spodaj kakšen kup zemlje, trava, grmovje...kot bi bila kakšen pesjan in ne "dama srednjih let". Cheesy
Pa naskakovat človeške osebke je tudi že poskušala, no predvsem mene Angry, ampak ji ne pade več na pamet.
So si pa res podobne tele naše klovnske punce, ni kaj. Wink
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #412 : četrtek, 25.05.2006 : 15:09:20 »

Torej sta dale skozi še hujše kot medve. Pri nas je bila za razliko vsaj ena operacija, kjer so ji pobrali vse. Cry Kaj češ. Moram pa potrkat, da razen cepljenja veterinarja od takrat še nisma obiskale. hvala bogu Wink
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #413 : četrtek, 01.06.2006 : 16:15:49 »

Živjo!
Eno vprašanje za lastnike xxl  Wink psičk. Kje jim kupite "gate"? Moji sem namerč kupila gate Jolly velikost št. 5 pa so jo ožulile v pregibu  Cry . Dobro, da sem videla, ko sem jih slačila, ker reva ni niti malo pokazala, da bi bilo kaj narobe. Gate letijo v smeti, me pa zanima če se kje dobijo večje ali sem prisiljena v brisanje kapljic po stanovanju (je tako hudo, da je bilo zjutraj kljub "gatam" kot bi nekoga zaklali v dnevni  Shocked  Shocked ).
Vnaprej hvala za info
lp
T.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #414 : četrtek, 01.06.2006 : 16:22:57 »

Mi smo naši psički dali kar ene stare otroške kopalke, zadaj smo pa naredili luknjo za rep. Lahko uporabiš tudi kakšne spodnje hlače, ki niso več uporabne.

lp
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #415 : četrtek, 01.06.2006 : 16:42:11 »

Pa še ena slikca Wink:

http://anana.moj-album.com/slike/444115/0Bl7oKbGwBHjvGbX.jpg

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #416 : četrtek, 01.06.2006 : 16:55:55 »

Bina dobi kar ene moje stare sram Tongue

http://bina.moj-album.com/slike/48467/mxIRKm1xujYnvyMg.v.jpg
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #417 : četrtek, 01.06.2006 : 17:09:15 »

Ja, tud Stella je mela moje. Mal smo priredil, pa je bla stvar rešena Smiley

Pol, k je pa mela ene 2 leti, je pa sama začela pucat za sabo, tko da skor nism opazla da se kaj dogaja. Edino na posteljo smo vedno dali kako dekico, ki nam je ni bilo škoda.....
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #418 : četrtek, 01.06.2006 : 17:47:18 »

No najboljše, da grem po kakšne gate, ker Thebi moje niso prav  Grin. Samo da je revčke ne bo več žuljilo.
Hvala
T.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #419 : četrtek, 01.06.2006 : 17:48:48 »


 Grin, a si jih nič ne poskuša dol spravt?

Naša Nara si jih hoče spravt stran, ko se hoče "očedit".
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines