mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 12:02:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 137102 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #375 : torek, 25.04.2006 : 11:46:36 »

Ja tak mi je svetoval. Da pridem nekje med 25 in 30 dnevom, da se vbistvu vidi ce je psicka sploh breja, ker je rekela da pri tak maldi psicki velikokrat ne pride do sparitve ceprav je prislo do skoka. Samo mene muci to, da se takrat menda ze mladicki malo razvijejo in kaj potem. A je treba se rezat al skoti mrtve mladice al kaj. Zdaj ko sem se malo pomiro je tolko vprasanj prislo na plan.
 Sej mi je najprej rekle tabletke, pa sem jaz potem vprasal ce so to te hormonske inekcije pa je rekel da niso ravo hormonske (naravne) ampak sinteticne. Zdaj sem cisto zmeden, ker sem bil tam cisto iz sebe in zdaj res vec ne vem al se gre za tabletke al inekcije. Cist sem adijo.
Veterinara ne poznam tak dobro, ker sem pred kratkim zamenjal kliniko in ne vem kako je. Sem pa slisal od vecih ljudi, da so vredu. NE VEM; NE VEM; NE VEM CISTO BOM ZGUBO ZIVCE Sad  Cry
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #376 : sreda, 03.05.2006 : 17:33:22 »

Popo ne se sikirat nič ne pomaga, poslušaj veta in sam premisli kaj in kako in se odloči, jaz bi neželjeno brejost pri tej starosti vsekakor odpravil. Sicer pa je res možnost da sploh ne bo breja. Mladičkov pa vsekakor ne bodo "ven operirali", kot razmišljaš zgoraj. Odmrli plodovi se absorbirajo ali izločijo po naravni poti. Razen seveda plodovi ki jih psica ne more roditi pri težkem porodu, tiste je pa treba nujno "ven operirat" sicer psica sigurno pogine in vsi rojeni mladički. No ampak to slednje za tvoj primer ni pomembno, ker do tam sploh ne bo prišlo.
Poročaj kaj se je zgodilo, me prav zanima.
Lp.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #377 : sreda, 03.05.2006 : 17:49:29 »

Popo če psička ni namenjena vzreji jo lahko tudi steriliziraš... sram
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #378 : sreda, 03.05.2006 : 23:41:53 »

Odlocil sem se, da nebom psicki dajal nobenih hormonskih inekcij in nicesar podobnega. Konec koncev mi je pomembno njeno zdravje in ce je kancek rizika v prej navedenih stvari nebom riskiral. Zato sem se odlocil da naravo opravi svoje. Pocakal bom 25 dni in psicko peljal na ultrazvok in ce je breja pripravljal stvari, da ji bom vse skupaj olajsal. Potem pa poskrbel za mladice in jih podaril dobrim ljudem.
Vendar pa upam, da do tega sploh nebo prislo. Sem se veliko pozanimal in mi je vecina veterinarjev rekla, da mislijo, da me prvec skrbi, ker je retko, da je psicka ze prvi prvi gonitvi oplojena.

Bom sporocil kako se bo vse skupaj izteklo.

Lp, Marko
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #379 : sreda, 03.05.2006 : 23:53:44 »

Držim pesti, da ni noseča Smiley,
Lp.
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #380 : nedelja, 14.05.2006 : 17:02:28 »

popo kako je z trixy?Huh

pa zanima me ali je močno krvavela med gonitvijo???
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #381 : ponedeljek, 15.05.2006 : 00:10:55 »

V petek je narocena na ultrazvok. Upam da bo ostalo tako kot je- da nebo vec psickov pri bajti Smiley
Sicer mi je zdaj dva dni nekaj bruhala in sem delal paniko, pa klicaro dezurnega veterinarja, ampak naj nebi bilo povezave med slabostjo in brejostjo. Verjetno je pojedla kaj takega. Zadnje case ima cudno navado da je kamenje, in to ne male ampak kr velike. Kaksen teden nazaj je na sprehodu zbruhala 4! kamne - velikosti manjse slive. Ne vem kaj je to.  Huh Huh Huh

Med gonitvijo ni nekaj krvavela, pac pikice so bil. Ceprav v pesjaku na podestu tezko vidis. V hisi pa je bila zadnji teden pa tudi ni blo krize z krvjo. Je pa kri spreminjala barvo - od svetle na zacetku do temno vijolce proti koncu.

Imam nek cuden "filing" da je breja. Nevem zakaj. Mogoce me skrbi ker ima seske se kr velike. Je to normalno se nekaj casa po gonitvi, ali je to ze znak da ji nekaj raste v trebuscku?

Lep pozdrav, Marko
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #382 : ponedeljek, 15.05.2006 : 09:07:07 »

Joj to s kamni je lahko zelo nevarno, predvsem moji mladi psi vedno kamne okoli prenašajo in grizejo, to je treba kregat in odpravit, da sploh ne omenjam da je nevarno če kamne poje, je pa slabo tudi za zobno sklenino, če kamne grize.
Kar se pa nosečnosti tiče, moje vedno začnejo zjutraj malo bruhat, kadar so breje, ne vsak dan, vendar včasih kar malo bruhne, pa ne zato ker bi travo jedla ali kaj takega pač nosečniška slabost. Seski pa mojim nabreknejo na polovici nosečnosti nič prej.
No saj boš videl kaj bo pokazal ultrazvok pa boš vedel pri čem si.
Lp.
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #383 : ponedeljek, 15.05.2006 : 19:05:30 »

popo - jaz pri ajši opažam da je dobila "jajčka"..... za "luliko" ima še eno izboklino...... ali si tudi ti to mislil?

krvavi pa ne,... tako da ne vem ali je to to ali še pride prava gonitev kasneje.

upam da bo z trixy vse vredu

glede seskov..... pri bernki Agi (vem da je razlika v velikosti psičke) so se seski zelo povečali po gonitvi (včasih jo kličemo kar big bubbis) Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #384 : torek, 16.05.2006 : 12:55:41 »

robin : sem bral da nekateri opazajo slabost pri brejih psickah. Upam, da pri moji to ni vzrok. Sicer pa nevem zakaj mam ves cas filing, da bomo meli mlade. Bo treba do petka pocakat in videt.
Glede kamnov pa je tak. V pesjaku ima naret en pas kjer lahko lula in kaka ce ji je sila. Na dnu so debelejsi kamni na vrku pa fini- beli; nekaj takega kot lahko vidimo na grobovih. Ampak mala skopa luknju. Potem se ponoci pokaka ponavadi in poje kakec zraven pa se kaki kamen. Na sprehodu ni sanse da bi dala kakega v gobec, niti nisem opazil da bi poskusila. Sicer pa bom ta konec tedna vso kamenje zbasal ven in nasul zemlje.

Garfield: jaz sem tudi opazil nekaj podobnega ampak sele po kaksnem tednu krvavitve. Sicer pa ma "misko" celo nabreklo - ko smokva Wink
Jaz sem kaksen teden prej vedel da se bo verjetno zacela gonit, ker je na poligon prisel nek pes (je zbezal od lastnikov, ki so ga meli spuscenega v blizini poligona) in se mu je mala namestu da bi se igrala tako kot ponavadipustila da jo je malo "polizal" Grin

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #385 : torek, 16.05.2006 : 16:46:43 »

Popo, upam, da mladickov ne bo, ce pa slucajno bodo, jih bomo pa forumovci pomagali oddati.  Smiley Wink lp
Logiran

garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #386 : torek, 16.05.2006 : 17:21:32 »

ajša pa ma tak nabreklo že kakih 14 dni, sam ne opazim nobenega izcedka ali krvavitve, pasji prijatelji pa jo itak samo tam spodaj ovohavajo,.....

bomo videli kako bo.....
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #387 : torek, 16.05.2006 : 17:36:03 »

kaja : najlepsa hvala. To mi veliko pomeni. Pa ravno meni butlu se je to zgodilo, ko se tak trudim, da ljudem vcepljam v glavo naj pazijo na take stvari in naj ne producirajo nerodovniskih in mesanckov.  Sad

garfield: ena varianta je da  ugotovis ce se psicka goni, ceprav vedno ne rata. Pocasi jo z rokami(konicami prstov) potegnes(pocohas) od vrata proti repu. Ce bo zacela rep obracat na stran bos vedela da je mala v zagonu Smiley

Lep in topel pozdrav, Marko
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #388 : torek, 16.05.2006 : 17:44:08 »

garfield: ena varianta je da  ugotovis ce se psicka goni, ceprav vedno ne rata. Pocasi jo z rokami(konicami prstov) potegnes(pocohas) od vrata proti repu. Ce bo zacela rep obracat na stran bos vedela da je mala v zagonu Smiley

Moja to počne še sedaj, pa čeprav je že več kot 1 mesec od konca gonitve...
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #389 : sreda, 17.05.2006 : 10:57:19 »

Pehta je tudi imela nabreklo že dosti prej, preden se je začela gonit. Potem pa se je žal zgodilo to, kar si vsak najmanj želi. Imela je tako hudo vnetje maternice, da smo jo morali sterilizirati. Vedela sem, da je možno, da pride do navidezne brejnosti, ampak za vnetje maternice pa nisem vedela, da je tako pogosto. Jaz moje psičke nisem imela namena parit, ker je bela bokserka in tako brez rodovnika, ampak pač nisem pristaš sterilizacije in kastracije po nepotrebnem.
 1. je dobila antibiotike. Jaz nisem veterinar, da bi lahko postavila diagnozo. Jaz sem samo povedala, da že predolgo krvavi in da ji je včasih, ko je šla spat in skočila na posteljo všla voda. Skratka dobila sem antibiotike, pa ni bilo nič boljše. Potem pa sem pobasala psičko v avto in jo odpeljala na drugo vet. postajo, kjer so ji naredili ultrazvok in pregled krvi in ugotovili, da ima vnetje maternice. Mislim, da je bila 10 dni na inekcijah, pa ni nič pomagalo, zato je bila poterebna sterilizacija. Potem pa še navidezna brejnost.
Hočem povedati samo to, da pri gonitvi psičke ne bodite pozorni samo na to, da ne bi bilo v bližino kakšnega nepridiprava, ampak bodite pozorni tudi na druge stvari.
Popo- ne skrbi zaradi možne brejnosti. Kar je je... Tudi jaz se strinjam s Kajo. Če se je kaj prijelo boš pa srečnež z malimi kepicami. Wink

Lp, p&P
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines