mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 09:16:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 49   Dol
Natisni
Avtor Tema: BASSET  (Prebrano 132800 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
aljosha
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #615 : ponedeljek, 03.08.2009 : 18:52:35 »

Kako nisva člana mojpes.net-a? a taka, ki se skeširata??? mislm samo upam lahko, da tole cimvec ljudi prebere - sramota non plus ultra!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #616 : ponedeljek, 03.08.2009 : 18:58:32 »

aljosha, ja, bo ostalo tukaj in upam, da prebere cim vec ljudi, s kaksnimi imam opravka. Ni ti dovolj, da ti napisem napotke na mail. Rad bi vse. Takoj. Zastonj. S takimi danes ne zelim imeti opravka, zato si zacasno na hladnem Smiley.

V vednost - si samo registriran uporabnik mojpes.neta, ki ti je dovoljeno branje in omejeno pisanje (zacasno se to ne). Nic drugega.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #617 : petek, 08.01.2010 : 14:57:32 »

Tjaša, a mi lahko prosim pustiš mejl na maja.desobediencia@gmail.com?
Logiran
Odett
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #618 : sobota, 09.01.2010 : 20:09:25 »

Pozdravljeni,

Sem nova lastnica bassetke Odett-Ody in se vam pridružujem na vašem forumu. Za začetek bi rada povprašala, kako oziroma s kakšno krtačo češete?
 
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #619 : sobota, 09.01.2010 : 22:50:27 »

Sicer nimam baseta, ampak za ta tip dlake, je najboljša ščetinasta krtača in pa krtača "za konje" (obvezno gumjasta), ter mogoče kakšna krpa Wink
Je iz slovenije, rodovniška? Smiley
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #620 : ponedeljek, 11.01.2010 : 09:38:30 »

Ima nezzek prav.Za uhlje ščetinasta krtača.Če je tricolor bassetka z kratko dlako bo dovolj gumijasta krtača,če je bicolor boste kasneje rabili še furminator.Tega vsekakor priporočam v primerih,ko ima pes zelo gosto podlanko(tudi basseti jo imajo) Wink.
LP Tjaša
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #621 : ponedeljek, 11.01.2010 : 10:09:39 »

Tole bo malo off topic ali pa tudi ne Wink Kaj se res tricolor dlaka razlikuje od bicolor? Da jo je treba negovati na drugačen način? Zelo zanimivo. Po prejšnjem postu sklepam, da je bicolor dlaka močnejša? Kaj pa če je samo ene barve? Tole je zame res čisto nekaj novega, zato bi res rada vedela. Wink
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #622 : ponedeljek, 11.01.2010 : 13:50:02 »

Ja se razlikuje.Večina tricolor Basset Houndov ima kratko,priležno dlako, brez podlanke,za katero potrebuješ samo gumijasto krtačo.Zelo malo tricolorjev ima tudi gosto podlanko.Pri bicolorjih pa je zelo pogosto dlaka nekoliko daljša,bolj groba v strukturi in z gosto podlanko.Jaz imam trenutno doma vse možne variacije.Imam tricolorko z gosto sivo (prvinsko) podlanko Lips Sealed,tricolorko z nekoliko daljšo krovno dlako brez podlanke Roll Eyes ,bicolorja z daljšo dlako brez podlanke Cool  in bicolorja z krako priležno ampak gosto dlako brez podlanke Smiley .Moj pokojni tricolor samec je imel krasno kratko,priležno dlako brez podlanke in tudi vsi njegovi potomci jo imajo.Najstarejša ticolor psica ima gosto podlanko,parjena je bila z tricolor samcem,ki je imel kratko,gosto dlako brez podlanke.Od osmih mladičev(dva bicolorja in šest tricolorjev)ima en bicolor daljšo dlako brez podlanke,dva tricolorja daljšo dlako z podlanko,en bicolor in štirje tricolorji pa kratko dlako brez podlanke.Pri četrti psici pa ima njen tricolor oče zelo kratko dlako brez podlanke,mati-bicolor, pa je imela daljšo dlako z podlanko.
Vsekakor je malce povezave med barvo in dolžino dlake,mislim pa da imajo plaščasti basseti iz heterozigotnih kombinacij v osnovi večinoma krajšo dlako brez podlanke.
LP Tjaša
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #623 : ponedeljek, 11.01.2010 : 14:04:27 »

Pozabila sem napisati še o enobarvnih bassetih.Ti ne obstajajo!Pri Basset Houndih so dovoljene vse barve goničev razen jetrne,najpogosteje pa se pojavljajo kot tricolorji(črno-belo-rjavi) ali bicolorji (rjavo-beli).Zelo redka je tudi limonasto -bela kombinacija.Takšni mladički se skotijo popolnoma beli,kasneje pa dobijo zelo svetlorumene ožige ali pikice-freckels.Tricolorji pa se običajno skotijo v črno-beli barvi,kasneje pa se pojavijo ožigi.Ti so odvisni od tega,za kakšnega tricolorja gre.Obstajajo namreč sedlasti tricolorji in plaščasti.Sedlasti tricolorji imajo kasneje običajno rjavo  glavo in okončine ter tipično sedlo na hrbtu,plaščasti tricolorji pa morajo imeti rjava ožiga nad očmi in na notranji strani uhljev.Posebnost pri bassetih je tudi tako imenovana rdeča-mahagonij barva.Samo teh psov,ki so nosilci tega gena je na svetu tako malo,da ni omembe vredno.Mislim,da v Evropi obstaja celih 5 primerkov. Huh
LP Tjaša
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #624 : ponedeljek, 11.01.2010 : 17:44:39 »

Hvala za razlago! Smiley Velja pri vseh pasmah razlika v dlaki, če so bikolorji ali trikolorji (če je pasma, kjer se to pojavlja)-tudi prej sem hotela to vprašat, zato sem napisala če je pes enobarven (se mi je zdelo, da bassetov enobravnih ni) Wink? Ali velja to le za bassete?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #625 : ponedeljek, 11.01.2010 : 18:02:49 »

Lastnosti/kvaliteta dlake je dostikrat povezana z barvo tudi pri drugih večbarvnih pasmah. Npr. zlatobeli šicuji imajo neprimerno več podlanke kot enobarvni, pa tudi več kot npr. črnobeli.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #626 : ponedeljek, 11.01.2010 : 18:08:53 »

Pri španjelih se tudi to pojavlja.. Wink Črni je imajo daleč največ, zlati pa najmanj, je pa res, da je močno odvisno od linij.. Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #627 : torek, 12.01.2010 : 00:52:54 »

Uau, zanimivo, pojma nisem imela, da ima barva kaj veze. Hvala!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #628 : torek, 12.01.2010 : 10:19:08 »

Ima, ker barvo določa popolnoma poseben gen, ki hkrati za sabo potegne tudi lastnosti dlake. Pa ne samo to: pri shih tzujih, ki so zelo barviti in lahko med sabo pariš katerokoli barvo, je tudi jasno, da potomci določene barve podedujejo tudi npr. značaj prednika iste barve. Nekako gre več stvari skupaj v istem paketu. Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #629 : torek, 12.01.2010 : 10:52:36 »

Zelo zanimivo! Evo sem že nekaj časa na forumu, pa se skoraj vsak dan naučim kaj novega Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 49   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines