mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 14:32:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 49   Dol
Natisni
Avtor Tema: BASSET  (Prebrano 132867 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #465 : četrtek, 29.11.2007 : 08:39:28 »

Alora, dvobarvni!Hvala bogu,da se Lojzov recesiven gen prenaša naprej.Torej dragi moj anubis,tvoj pes ima recesiven gen za trobarvnost,kar pomeni,da bo v svojih leglih dajal tudi dvobarvne potomce,tako kot njegov ata.Se bo končno populacija bicolorjev v Sloveniji povečala.Kje pa je bilo leglo in čigava je psica?
LP Tjaša
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #466 : petek, 30.11.2007 : 15:21:44 »

Ja, tudi mene zanima katera je mama.
Mladički pa naj ostanejo pri njej 9 tednov, kakor nam narekuje zakon o varstvu živali.
Logiran
anubis
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #467 : petek, 30.11.2007 : 19:29:03 »

Zdravo!

No glede te recesivnosti genov stvari razumem Cheesy študiram zootehniko in te stvari imam v malem prstu Smiley Ja psička je pa iz **** se mi zdi Cheesy uglavnem pštajerska! drugače pa je spička bicolor tako da hvala bogu ima tudi Bayk enega Cheesy drugače pa lastnik psiščke mi je pravil da je klical tudi tebe Lunca predno me je poklical za parjenje (če se seveda spomniš). no psički bodo pri mami tako kot narekuje zakon! potrebno je urediti še rodovnike Cheesy

LP, Andrej
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #468 : ponedeljek, 03.12.2007 : 13:08:02 »

Anubis!
Mene zanima ime mame in od kod izvira, koliko je stara in take bolj podrobne stvari, ker v zadnjih letih nisem zasledila bassetov na vzrejnih pregledih, kjer nikoli ne manjkam in večinoma poznam vse slovenske bassete.Lažje je tudi potem svetovati ljudem, ki se zanimajo za mladiče, da jim lahko poveš kaj je pričakovati.Tudi Lunca pravi da ne ve nič o tej psici.Kakšne ima ocene in od katerega sodnika me pa še najbolj zanima.
Upam, da nisem preveč sitna, a običaj je pač tak, da naj bi se te stvari vedele.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #469 : sreda, 05.12.2007 : 08:52:10 »

Lunca,

nas boš kaj obveščala, če je pri vas v Kočevju že kaj novega (če vas bo kaj več)! Sej veš, mi pričakujemo tam nekje 20. decembra. Se že kar nekaj časa nismo videli, in če bo uspešno, je pomoje dober razlog, da se srečamo in nazdravimo, a ne?

Lp
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #470 : sreda, 05.12.2007 : 12:20:05 »

Ferry,mi smo včeraj ponovno sexali,tako da je vse sedaj odvisno od Stana in Berry,kaj sta naredila.Bomo mogli še malo počakati.Se je pa Berry včeraj cel popoldne držala kot ena limona.Ona bi bila rada zgleda" jeb..a in poštena ostala".Torej,glede na slabe izkušnje iz prejšnje runde,bom sedaj čisto tiho o tem,dokler ne bom za 100% vedela.
LP Tjaša
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #471 : sreda, 05.12.2007 : 17:17:53 »

No, a je pol Berry čisto po botrci, al kaj?Bomo držali pesti.
A od tisti Lojzovih vnukov pa ne bomo nič zvedeli.A je spet kaka stvar vmes, ki se ne sme javno zvedet, no bo se pa v vsakem primeru, iz prve rokr če bo treba.
Logiran
anubis
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #472 : sreda, 05.12.2007 : 22:13:53 »

Pozdrav!

Se opravičujem o zamujanju z odgovorom! Študij ima svoje zahteve in sem zadnje čase zabubljen samo v papirje in knjige! Glede matere se bom vse pozanimal! Kakšno je pravo ime ne vem vem samo da jo kličejo Punca Cheesy se bom pozanimal o vsem!

LP

P.S. če ne bo dolgo odgovora ne zamerte, ker res nimam časa odgovrajat vsak dan!
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #473 : četrtek, 06.12.2007 : 07:43:48 »

anubis,glede na to,da je tvoj pes paril psico,moraš od lastnika psice dobiti en izvod potrdila o paritvi.Le-ta se piše v štirih izvodih, od katerih gre eden na KZS,drugi vzrejnemu referentu,tretji lastniku plemenjaka in četrti ostane pri lastniku plemenke.Na osnovi prijave paritve na KZS in v Kinologu objavijo predvidena legla.Tako da,če ti lastnik psice še ni dal teh papirjev,ga kar poterjaj za njih.
LP Tjaša
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #474 : četrtek, 06.12.2007 : 08:26:43 »

Lunca,

bomo držali pesti za vašo malo. A je Lojz kaj ljubosumen, ko je odšla z drugim? Mogoče se je pa Berry zato tako klislo držala, ker ljubimec ni bil Lojz!  Wink

Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #475 : četrtek, 06.12.2007 : 10:13:45 »

Anubis!
Upam, da te lastniki psice niso "nategnili" in psica sploh nima vzrejnega dovoljenja in brez tega ni rodovnikov, sploh pa brez izpolnjene prijave paritve, ki jo je treba v osmih dneh po paritvi oddati na KSZ oziroma vzrejni komisiji.
Če pariš rodovniškega plemenjaka s psicami brez vzrejnih dovoljenj spravljaš na svet mešance, s tem pa ima KZS(oziroma vzrejna komisija)pravico do odvzema vzrejnega dovoljenja plemenjaku.Zato ti svetujem, da pred vsako paritvijo najprej preveriš papirje od psice.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #476 : četrtek, 06.12.2007 : 14:58:02 »

Ferry,jaz imam prekrižane roke in noge,da bi uspelo.Kar se pa Lojza tiče je ratal tapravi seljak!Je bil tako posiljen,da je reva pred njim bežala nonstop.Še dobro ,da sem imela boks razstavljen,še nikoli ni bila tako rada v njem kot sedaj.Mu je zadnje dni delala samo spodnja glava,pa kdo bi mu zameril.Sicer pa je on svojo priliko zamudil.Če ta stvar rata,bo pa lahko stric.TAko da dvomim,da je bilo Berryjino kislo držanje zaradi Lojza,prej zaradi tega ker je ona prefina za take stvari,čeprav je stala kot šus.Je pač razvajena,take pa je najtežje spariti.
LP Tjaša
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #477 : petek, 07.12.2007 : 08:00:38 »

Lunca,

najbrž imaš prav, ti že poznaš svojo punco! No, vsi držimo pesti.

Lp
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #478 : petek, 07.12.2007 : 14:19:11 »

Upam da jo,če ne bo cel hudič.Je pa ta prava prefriganka,en dan se obnaša kot da smo jo pretepli,drugi dan pa kot prava mala kurb..a.
LP Tjaša
Logiran
malimiha
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #479 : nedelja, 30.12.2007 : 17:11:42 »

No vsem bassetkom in njihovim lastnikom želiva s Hubijem srečno in uspešno leto, ki prihaja.


Lp
Miha in Hubi
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 49   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines