mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 12:25:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 188235 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #225 : četrtek, 12.08.2004 : 12:06:20 »

Po vsem navedenem sta to očitno zelo prizadevna človeka, ki zavestno parita zdrave in kvalitetne pse in bi bila pridobitev vzrejnega dovoljenja in rodovnikov za njiju mala malca. Btw. kar se izdaje rodovnikov tiče so punce na KZS res krasne in sploh ne komplicirajo.... poslat moraš prijavo paritve, tetovirni referent pošlje prijavo legla, vse ostalo pa ti naredijo brez kakih velikih komedij. Če kaj ne štima s papirji pa ti vljudno razložijo pisno ali po telefonu....Tudi rodovnike dobiš po pošti. Meni osebno se zdi "dirka" okrog rodovnikov še najmanj omembe vredena "izguba časa".

Joj, sori, nisem vedla, da iz dveh nerodovniskih dobis rodovniske pse! Sej pravim, da se cel zivljenje ucis!  Grin

Zavestno sta parila, ne parita!!!

Lp, Ursa
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #226 : četrtek, 12.08.2004 : 12:19:52 »

Breza, jaz sem imel enake izkusnje s KZS. Poslal sem jim prijavo paritve, vetu sem dal imena in on je prijavil leglo. Po par tednih so me poklicali za ene papirje, ki sem jih pozabil oddati, vet je ze dobil tattoo cifre...in cez nekaj dni se bomo tetovirali, mislim, zelo preprosto. In to res ne sme bit izgovor za stepanje.

LP

k.

www.kyala-kennel.com
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #227 : četrtek, 12.08.2004 : 12:29:50 »

Zalostno pri stvari je samo to, da dezinformacije hitro sirite naprej.

Jana, te lahko prosim, da napises, kaj si hotela povedati! Da ne bom dolgovezila tja v tri dni!

Lp, Ursa
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #228 : četrtek, 12.08.2004 : 12:41:16 »

Joj, sori, nisem vedla, da iz dveh nerodovniskih dobis rodovniske pse! Sej pravim, da se cel zivljenje ucis!  Grin
Lp, Ursa
Linča, govora je o tem kak je postopek, da ti pošljejo papirje. Vzrejnega je še vseeno treba naredit. Breza je napisala to za tiste, ki parijo dva zdrava rodovniška psa in se jim "ne da" delat vzrejnega.

Bambi: Ovation. Razen če si z OvULation mislila, da se "gonit" začneš od veselja ko kaj takega bereš, hehe.

P.s. Na stran vsemu snobizmu, ki se ga gremo tisti, ki smo za rodovnike in rodovniško vzrejo, bi pa rekel nekaj, kar je v nasprotju z vsem kar sem govoril doslej. Ampak sem pač tak, da se zato da si mnenje ustvarjam, včasih tudi malo na kak drug breg postavim...
 Dejansko (če odmislimo denar, pa šteparijo zaradi šteparije same, pa vse razloge zakaj parit), so taka naša prerekanja in "vojne" med vzreditelji rodovniških, nerodovniških, mešancev, v prvi vrsti voda na mlin aktivistov. Kako pa oni delujejo pa vemo. In če bi upošteval uno "divided we fall" bomo na koncu koncev, pušili vsi, ko se bodo uni spravli na politike. Potem bomo pa namesto liberalizacije vzreje in predloga ki ga je recimo dala barbka, dobili kako vursovo čadoničko, ki nam bo predpisovala kaj parit itd. Torej bi bilo bolj smiselno, da se tisti, ki delamo po regelcih in tudi tisti ki niso v življenju v vzreji nič naredili, pa se gredo zato kinološko politiko in riti grejejo po društvih in zvezi, naredili nekaj za to, da bi pritegnili "not" tudi tiste, ki ostajajo zunaj. Ne glede na to kakšni razlogi vodijo koga k temu da vzreja. Konec koncev imamo tud med rodovniškimi take, ki to počnejo zaradi denarja (pa navzven živijo v samozanikanju svojih dejanskih namenov).....spet malo offtopic razmišljanja.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #229 : četrtek, 12.08.2004 : 12:48:41 »

Breza je napisala to za tiste, ki parijo dva zdrava rodovniška psa in se jim "ne da" delat vzrejnega.

hehe... alti ... tole je Breza pisala tocno meni (vsaj glede citata mislim, da je tako)! Postopek pa se mi zdi, da je bil ze napisan!  Grin  Grin  Grin

Lp, Ursa
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #230 : četrtek, 12.08.2004 : 13:02:43 »

Linchaich,
Pomiri se in nehaj pisati replike na vse in vsakomur, nihče se nima namena spravljati nate.  Grin  Grin  Grin Parlament je pa na drugem naslovu.  Grin  Grin
Sicer pa: you ask for it!  Grin  Grin  Grin


Alti,
kar se tiče predpisovanja kdo bo koga nat***il v smislu gonje za dobrimi mladiči, se VK ponavadi ne vtika v odločitve tistih vzrediteljev, ki imajo glavo (kar se vzreje tiče) na pravem mestu in so mladiči iz njihove vzreje dobri, če ne že odlični.. Sugerirajo ponavadi tistim, ki so na tem področju zeleni ali pa se ne znajdejo. Da pa pri tem pride do rinjenja  "favorite" psov naprej... jah, vsi smo krvavi pod kožo. Nihče ni 100%, tudi VK ne.

Life is a bitch and than you die - bi rekli pesimisti.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #231 : četrtek, 12.08.2004 : 13:25:46 »

Alti, nene, sem napisala točno to, kar sem mislila (samo tisti mehki 'ć' sem popravila pri Drejči, sem jo ponesreči prekrstila). Po par letih študija angleščine mi le uspe zadeti večino besed  Wink. /Glede moje ovulacije pa naj te ne skrbi, je že mimo, zdaj pa bijem krvave boje.../
Moja iznajdba pač, tako kot stavek iz moje  priljubljene, davno pozabljene serije - Ne bodite no ridikulozni! Kot rečeno, bolj ali manj je vse že napisano, kar se mene tiče, sta odgovora na zastavljeno vprašanje (naslov teme) dva: keš in ignoranca. Čeprav sama živim po načelu 'Ignorance is a bliss'', sem mnenja, da ignoranca NE SME biti izgovor pri veliko stvareh, sploh ne, ko gre za živa bitja. Basta.

Pa ne mi kakat klamf (opet ponosna na avtocenzuro) o tem, da moj Fifi ima sicer kolke v kumari (pa kaj čem sploh dodajat, spet ponosna  Cool ), ampak če bi šla na vzrejnega bi vseeno (glede tega!!!) dobila vzrejno dovoljenje. Kot je napisala že andi, pa še kdo drug - so f-ing what?! A zato, ker je dovoljeno, boš pa zavestno parila svojega psa, kljub temu da obstaja velika verjetnost, da bo okvaro podajal naprej? /ne leti to (samo) na osebo, ki je tak primer (svoj lastni) napisala, ampak na vse, ki zavestno vzrejajo s kripli/ Kje pa je moralna odgovornost? Nabira poljske cvetlice v Zgornji Kungoti?
Se pa strinjam z Altijem, ki je napisal, da se kdaj kakšno napako 'spregleda' v dobro pasme, npr. če ima pes sicer kakšno izstopajočo dobro lastnost in jo prenaša naprej.

Tako, mislim da bo to od mene, laika, vse. Zaenkrat, muahaha, tudi jaz trpim za Nukijinim sindromom.

Lp vsem
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #232 : četrtek, 12.08.2004 : 14:09:02 »

Kar ne morete in ne morete pozret tega jogurta, kaj. Brez skrbi, kot sem namrec napisala, je slo za interno salo med mano in Altijem, ki je foro dojel. Wink Ostali pa, brez panike. Grin
Saj imam se eno foro za Tomsterja, ampak tista pa res nobenemu ne bo jasna. Grin

Citat
Nanook!

Kaj pravis na to, da bi sli Linini mladicki po temle izracunu? Pa izracunica se ne more podreti, ker se izracunava po tem spisku ... na primer!
Se pravi zaradi denarja sigurno ne!

Zakaj bi imela mladice prakticno se ne vem - zaenkrat je moje mnenje tako, da bi imela potomce (ja, obestite se zdej na to!) ... aja, ce bi bilo treba, bi obdrzala celo lego ... enega (psa) pa skoraj sigurno!

Torej obkrozimo b.) egoizem.

In se vedno pravim, da naj se z vzrejo ukvarjajo tisti, ki imajo cas, znanje in, hm, recimo temu neko moralno odgovornost, zavest, ne pa ravno vsak bimbo, ki ima doma psico (pa je cisto vseeno, a je rodovniska, nerodovniska ali pa mesanka) ali psa. Ja, vem, utopija.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #233 : četrtek, 12.08.2004 : 14:47:13 »

Nanook,
He, fora niti ni bila tako interna. Drugače pa ga vsak dan zgoltam vsaj enega, ker je tako dober.  Grin
Po Freudu, mi verjetno manjka mojega lastnega ega pa rabim nekako zapolnit to praznino. In ravno v ta namen so naredili jogurt Ego, da se ne bi vrgla reševat tega problema z nerodovniško vzrejo.  Roll Eyes
Je bilo pa zelo zanimivo brati kako je tema od nerodovniške vzreje prešla na jogurt  Grin  Grin

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #234 : četrtek, 12.08.2004 : 15:13:45 »

He he nuki, hvala bogu da bodo zdej metali naprej yogurt in ne forumovskega srečanja Wink.Free at last Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #235 : četrtek, 12.08.2004 : 15:14:10 »

No, jaz o kolicini jogurtov oz. hrane nasploh rajsi ne bom nic rekla (bom kregana), glede samega Egota pa brez panike, je letelo (v sali) samo na Altijevo pisanje. Grin

Pa smo se vedno pri le parih zato-jih. Undecided Noben od teh me ne preprica. Pa nimam nic proti mesancem ali nerodovniskim psom, ampak samo proti nacrtni vzreji le-teh.

Andi,  Grin Grin Grin, pa ne bo treba na juzno (samo par jogurtov ulovit!). Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #236 : četrtek, 12.08.2004 : 15:15:37 »


aaaaaaaa...zdaj mi je pa marsikaj jasno!  Grin  Grin  Grin

Se pardoniram linchaich, ker nisem zasledila razloga, zakaj tvoja psica nima rodovnika! Pa saj sem že napisala, da se je težko zbrano pretolči skoz vse te responde.  Wink

V glavnem ... poanta pa je kljub temu bila v enostavnosti izdaje rodovnikov in v tem, da se mi zdi nesmiselno držat kvalitetne pse doma na kavču in se ne potrudit  vsaj za pridobitev vzrejnega dovoljenja (velja absolutno za rodovniške kužke).  Smiley

Se pridružujem komplimentom za drejči...  Cool

Lep in sončen dan vsem (šibam čofotat po Iški z mojimi mrcinami  Grin )
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #237 : četrtek, 12.08.2004 : 15:38:19 »

Eh, pa saj nihče nikomur ne meče nobenega jogurta naprej (moram pazit, da ga kdo ne pokasira v glavo) in se nihče ne počuti ogroženega Roll Eyes.
Zdel se mi je le prijeten intermezzo v razpravi za in proti, zato sem ga pač omenila. Da ne boste zdaj delali iz tega cele štorije. Kiss

Breza,
grem danes tudi jaz čofat po Iški z mojimi mrcinicami, samo malo kasneje, če me ne bodo obadi požrli.  Wink


Po moje bi bilo treba dati povdarek na rodovnik. Torej, rodovnik mi daje pravico vzrejati oziroma pariti, ČE bo moj pes vzrejno zanimiv. Drugače vzreja ne bi smela biti dovoljena. Ja, vem, iluzija...  Undecided
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #238 : četrtek, 12.08.2004 : 15:51:03 »

Eh, zakaj ne metat. Jaz sem pa ze mislila, da se bom zastonj fajn najedla.  sram Wink Grin

Sem vam vsem fous, greste cofotat; jaz pa med bukle, evolucija, Darwin, genetika, oh my. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #239 : četrtek, 12.08.2004 : 16:06:38 »


Ma pismu se sovražim ponavljati ampak kaj ko me ta deklič tako zagnano ignorira  Roll Eyes:

Linchaich:

ZAKAJ STARŠA TVOJE LINE NIMATA RODOVNIKA?
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines