mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 12:18:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 188221 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #195 : sreda, 11.08.2004 : 15:23:33 »

Jap, tocno tako, misli, razmisljanja. So citati dovolj nazorni, kajne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #196 : sreda, 11.08.2004 : 15:23:44 »

prejle sem bil prvi(pa mi je tekst požrlo, ko je mojpes dol padel. vsaj meni, a vam tudi?)zdej ste pa že naštepali celkup

Ja, vsi smo dol padli!  Wink


Kreten, ki bi paril mojega barka, pa čeprav ima rodovnik, je še vedno kreten, ker bi netipičnega psa paril da bi še več netipičnih psov dobil.

No, govorim (med drugim tudi) o tem, da nekateri rodovniski niso nic boljsi od nerodovniskih, kot si sam napisal! Vecina pa jih pise le to, da je najbolj vazen rodovnik! NI!!! Ampak z glavo skozi zid ... hehehe  Wink


Po definiciji obstajajo čistopasemski psi ki svojo čistopasemskost dokazujejo z rodovnikom, in pa mešanci, ki so v končni fazi lahko tudi produkt dveh netipičnih predstavnikov čistopasemskih, brez vzrejnega, če smo že na tem. Ali pa produkt čistopasemskega in mešanca med dvema čistopasemskima brez vzrejnega.

Ali pa so plod dveh psov, ki bi morali biti uspavani, zato ker jih je bilo v leglu prevec in jih je vzrejni referent (ali kdo to dela - je delal) izlocil! Pa bi lahko bili precej boljsi od tistih, ki so rodovnik dobili! Je bilo ze nazaj nekje napisano!


pa janina Lina,

Luna!


In sem ze napisala, da je vsaka kritika dobrodosla - iz vsake se kaj naucis, ampak na tak nacin, kot jo tukaj proti meni izrazajo nekateri, ne vem, kaj bi radi dosegli?!


Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #197 : sreda, 11.08.2004 : 15:25:20 »

Jap, tocno tako, misli, razmisljanja. So citati dovolj nazorni, kajne.

Ja, misli, razmisljanja ze, kje je pa napisano, DA JO BOM? Nikjer, ker je ce, se vedno bil ce!  Smiley

Ker CE bi zdele padla bomba na slovenijo, bi bil se vedno CE!

Lp, Ursa
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #198 : sreda, 11.08.2004 : 15:28:54 »

ja pardon LUNA, so črke blizu sm se zatipkal. Uno "pokojnoi maks" pa še kako bom pa nepopravljeno pustil, hehe, kr berite moje napakce.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #199 : sreda, 11.08.2004 : 15:33:16 »

Ja, vsi smo dol padli!  ;)No, govorim (med drugim tudi) o tem, da nekateri rodovniski niso nic boljsi od nerodovniskih, kot si sam napisal! Vecina pa jih pise le to, da je najbolj vazen rodovnik! NI!!! Ampak z glavo skozi zid ... hehehe  ;)Ali pa so plod dveh psov, ki bi morali biti uspavani, zato ker jih je bilo v leglu prevec in jih je vzrejni referent (ali kdo to dela - je delal) izlocil! Pa bi lahko bili precej boljsi od tistih, ki so rodovnik dobili! Je bilo ze nazaj nekje napisano!Luna!

To pa že tolko let nazaj, da so vmes že davno na voljo drugi psi za kupit, če bi se človek hotel it vzrejo. Tudi jaz bi raje kupil barka za 8 čukov ceneje pred leti, ker nisem rabil "papirja". Ga še danes ne rabim. Ko sem hotel it v te zadeve, sem šel k dobremu vzreditelju, ne pa da bi se tolazil, da so v komisiji bebci, in dokler bo celo stanje tako, lahko tudi jaz po mili volji serjem po svoji pasmi ki jo obožujem, pa imam za vzor edino soseda, ki je tudi veelik strokovnjak za pasmo, ker je že par mladičev "ven potegnil". In tudi če se tista rodovniška ne bi izkazala za vzrejno primerno, se ne bi šel teh izgovorov. Al delaš po regelcih al pa si en robinhud. Slednji je zame bil en navaden kriminalc, ne junak.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #200 : sreda, 11.08.2004 : 15:34:16 »

Nikjer ne trdim, da jo bos. Prosila si pa za citate, evo citate. Wink Smiley

Precej nazoren je pa tale:

"Sploh pa ...
... jaz ne mislim nacrtno ""vzrediti"" mesancev, temvec pasemskega psa brez papirjev!"

-->Ne mislis nacrtno vzrediti mesancev, temvec mislis nacrtno vzrediti pasemskega psa brez papirjev.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #201 : sreda, 11.08.2004 : 15:37:36 »

Sigurno pa je ne mislim parit, ce bo tako suha (smo mimo navidezne, tako da bomo zaceli normalno jesti Smiley)))), ker ne bi rada videla, da ima carski rez!

Sploh pa ...
... jaz ne mislim nacrtno ""vzrediti"" mesancev, temvec pasemskega psa brez papirjev!

Kje je tu ČE?HuhHuh

LP Noli
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #202 : sreda, 11.08.2004 : 15:38:43 »

Nikjer ne trdim, da jo bos. Prosila si pa za citate, evo citate. Wink Smiley

Precej nazoren je pa tale:

"Sploh pa ...
... jaz ne mislim nacrtno ""vzrediti"" mesancev, temvec pasemskega psa brez papirjev!"

-->Ne mislis nacrtno vzrediti mesancev, temvec mislis nacrtno vzrediti pasemskega psa brez papirjev.

in če gremo po definiciji ki pravi da se čistopasemskost dokazuje z rodovnikom: bodo vzrejeni baštardoti, mešanci
 Lej. Jaz lahko tudi z vzrejnim to naredim. Simpl. Ne dam 8 jurjev na kzsju za rodovnike in pse kot čistokrvne brez rodovnika dajem naprej. Mam celo več pravice jih imenovat tako. Samo nisem nor da bi zarad 8 jurjev po komadu al kolko stane tisti pildek, delal šteparjem dobro genetsko bazo, ker pač ne mislim za foglnom parit.
Ampak ker ne bo rodovnika, bodo kar se tiče kinologije: mešanci.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #203 : sreda, 11.08.2004 : 15:42:26 »

Noli, pa ja znas brat?!  Huh  Huh  Huh

Lp, Ursa
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #204 : sreda, 11.08.2004 : 15:44:15 »

Ouki douki:

"Samo se to, upam ...
Ja, jazbi  dala Lino parit s psom, ki je enako velik kot Lina! Zakaj, ker z manjsim verjetno ne bo slo - sprobano pri mamici! No, ce bi srecala krasnega (zame) manjsega bokserja, potem bi poskusila, ampak so vsi veliki - pa ne samo nerodovniski!
Glede na to, da imam nerodovnisko je pa res, da jaz pasme ne morem popravljat - nima smisla - pa saj je nerodovniska, ne? Smiley)))))
Sigurno pa je ne mislim parit,ce  bo tako suha (smo mimo navidezne, tako da bomo zaceli normalno jesti Smiley)))), ker ne bi rada videla, da ima carski rez!

Samo nekaj Če-jev.

LP nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #205 : sreda, 11.08.2004 : 15:46:31 »

Ah, ninci!

Nekateri grejo z glavo skozi zid! In ce-je spregledajo!

Lp, Ursa
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #206 : sreda, 11.08.2004 : 15:50:37 »

hehehe, za sigurno je tale tema postala vec kot smesna Grin Grin

- Eni napisemo tudi po 5x, kaj pomeni rodovnik, drugi nam ze petic odgovarjajo, da rodovnik ni zlato.
- Eni napisemo 5x, kaj je to odgovornost do n-te generacije potomcev nasega psa, drugi pravijo, da smo nastrojeni proti mesancem, njim samim, njihovim psom, drzavi...
- Eni pisejo celo disertacijo o svojih razmisljanjih v zvezi s paritvijo svoje psice, to razmisljanje podkrepijo z izjavami kaj bo..., ko bo..., ce bo..., zraven pa tulijo o tem, da razmisljanje ni isto, kot udejanjanje; ja seveda, prej je treba o zadevi razmisliti, potem jo udejaniti; ce gre obratno, mu recemo "uppps". Vcasih je razmisljanje hujse, kot udejanjanje. Primer: nikoli ne prodam nobenega psa, pa vendar vsem okrog razlagam, da se dajo najboljsi psi dobit v "znani trgovini v Celju". Sem naredila kaj skode ali ne?
- Eni nekajkrat povemo, da so za zdrave mladice potrebni tudi zdravi predniki, drugi trdijo, da to ni vazno, saj se vsepovsod delajo grozne svinjarije, pa jih dajmo se mi. Sicer bomo boljsi, ker bomo poskrbeli za tistih 10 mladicev, ki bodo..., ko bodo..., ce bodo..., za vse naslednje bo pa ze bog poskrbel.
- Eni pisejo o Lininem parjenju, drugi o Lini odgovarjamo, prvi se cudijo, zakaj ne omenjamo Aike.
- Eni govorimo o razplodu mesancev, drugi preberejo o ljubezni do mesancev.
- V vsakem primeru govorimo drug mimo drugega.
- Me veseli, da je kdo spoznal, da smo odgovorni za razplod svojih psov.
- V to in vse druge teme pisete sami, nihce vas ne drzi za rokice in vam ne polaga besede pod tipke.
- Zalostno pri stvari je samo to, da dezinformacije hitro sirite naprej.
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #207 : sreda, 11.08.2004 : 15:51:47 »

P.S.: Sirtaki - ne vem kakšne so tvoje izkušnje, ampak moja psica (prejšna, rodovniška, nesterilizirana) se ne bi sparila z vsakim, ki pride mimo - je pa imela enega izbranca, ki pa bi ga pripustila kadarkoli! Pa ne da bi hotela to enačilti s človeško ljubeznijo ali kaj podobnega!
 

Najprej tole komentiram, pol grem pa brat te 3 strani, ki ste jih naklamfal vmes k me ni blo  Grin

Torej draga mirjam, sej sem napisala, da se psica spari po načelu Darwinovega zakona...
 Namreč psica "ve", kateri samec bo primeren kateri pa ne za njene potomce in spusti k sebi le tiste, ki pač predstavljajo najmočnejše glede možnosti za preživetje.
Sej zato pa obžalujem, da te logike skoraj ni več pri ljudeh hehehehe.

Ok začuda niste nič napisali, torej nadaljujem:

Linchaich:
Zakaj pa starši od Line niso imeli rodovnika  Huh Huh

Ninci:
pa dobr pol ti je supertruper jasno, da VK sestavlja vedno 4-6 ljudi ane? Pa ti misliš, da se oni usedejo skupaj in debatirajo o temu kdo dobi kdo pa ne vzrejno dovoljenje?  Grin
Keep on dreaming  Tongue




Logiran
ninci
gost
« Odgovor #208 : sreda, 11.08.2004 : 16:10:32 »

Ninci:
pa dobr pol ti je supertruper jasno, da VK sestavlja vedno 4-6 ljudi ane? Pa ti misliš, da se oni usedejo skupaj in debatirajo o temu kdo dobi kdo pa ne vzrejno dovoljenje?  Grin
Keep on dreaming  Tongue

Ja saj vem že sanjam Wink....vseeno hvala z vsaj približno pošten odgovor Wink

LP nina
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #209 : sreda, 11.08.2004 : 16:23:41 »

ja kaj pol pravte? da moj grdi bark lohk skače na princesko, ker se mu una toooook ponuja? Brina ga je odganjala, s tole sta pa čist zacopana. Pol nej ju kr neham ločevat? Malo morgen.

Linča, ne okoliši, med vsemi čeji, je tale direktno izmotavoajoč , ampak kaže na namero, in tu je ČE, postavljen nekam drugam v povedi.

"Sigurno pa je ne mislim parit,ce  bo tako suha (smo mimo navidezne, tako da bomo zaceli normalno jesti )))), ker ne bi rada videla, da ima carski rez!"

drugače pa....sej sem rekel: vso pravico imate parit, tudi bokserje. Vas nobenega ne mislim omejevat, gledat kot na konkurenco (ker to niste) itd. Kvečjemu jaz vam bom kamen spotike, ker bom svoje  mladiče kvalitetnih staršev, potalal za enako ceno, (najboljše pa zastonj, v preverjene domove) kot vi, samo normalnim ljudem, pa seveda z pogodbami. jaz imam vsaj en razlog, ampak v tej temi je vprašanje: Zakaj pariti nerodovniške, moj razlog pa zahteva vprašanje: zakaj pariti pasemske: Zato da bom v kaki knjigi o bokserjih vpisan, kot nekdo ki je dal nekaj v pasmi ćez 40 let. Za zgodovino. Denar si služim z drugimi rečmi. Ego pa....eh egoti smo itaq vsi po malem. eni tako drugi drugače. Vsi mamo po malem potrebo po "kurji župci za egota".


Aja še en primerček: Smo šli nekam boguizaledja v dalmatinski zagori, pogledat leglo argentincev. Tip je težil in težil kako psico ima doma s kakim rodovnikom. In je na vsak način hotel da gre z nami Aleksandra , lastnica znane psarne dogosev iz francije. Pa vidimo tisto kuzlco in je uni drkal Alexandro, kaka se ji zdi. Pa je ona le komaj izdavla, ker tudi ne mara komentirat, da ji njen topline-hrbtna linija ne leži in tudi ne topline samca ki naj bi skakal. Povrh tega je mel pa še hud demodeks peso. Ja kake vse žive izgovore sem slišal. Kaj naj reče človek enemu ki ga je psarniška slepota udarila. On je hotel njen nasvet samo za svoj ego nafilat, vsebina, kaj mu ima za povedat, mi je bila zadnja briga. Klinc gleda take .
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines