mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 16:49:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja  (Prebrano 37372 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #120 : ponedeljek, 26.10.2009 : 10:27:47 »

jessssss  Afro  - kaalen, imaš črn noht na palcu na nogi, aneda (=od kamna, ki se ti je dol zvalil).
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #121 : ponedeljek, 26.10.2009 : 10:39:32 »

SUPER! Vesela še za vas!  Afro
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #122 : ponedeljek, 26.10.2009 : 11:12:14 »

Čudovita novica! 
Plosk-plosk za avstralsko zvezdico, ki bo lahko še mnoga leta nagajala Kaalen in gnetla prešvicane majce Tongue.

Kaalen, moja ta stara mačka je imela kar naprej po malem vnete dlesni, odkar je izključno brikete in absolutno nobene, tudi najdražje konzerve ne (kot dodatek občasno surova govedina in samo sem ter tja kak kuhan piščanček z olivnim oljem) je stanje s-u-p-e-r. Tudi kozje mleko sem ji ukinila.

Ravno včeraj sem vsa srečna buljila v njene svetlo rozaste dlesni, neverjetno, kaj je naredila striktnost pri hrani!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #123 : ponedeljek, 26.10.2009 : 15:36:40 »

Super  Smiley
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #124 : ponedeljek, 26.10.2009 : 18:20:47 »

 Afro
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #125 : ponedeljek, 26.10.2009 : 18:40:23 »

Uf... super novica!!
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #126 : ponedeljek, 26.10.2009 : 18:52:48 »

  Samo, da je vse OK. Lepo se imejte še naprej in uživajte.  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #127 : ponedeljek, 26.10.2009 : 18:54:13 »

Pri nas briketi niso pri vnetih dlesnih prav nič pomagali. Ko je Jakob prišel k meni, je jedel striktno zgolj brikete, drugega še povohal ni, dlesni pa so bile hudo vnete. Meni so vet.  svetovali vsakodnevno čiščenje zob (lahko z gazo, ovito okoli prsta, in zobna pasta), jaz sem to samovoljno izvajala 1-krat na teden, vendar sprva redno mazala s stomodine gelom. Postopno sem ga (zaradi ledvic) navajala tudi na "mokro hrano" (sedaj zaužije vsaj schessir vrečke, pomešane z vodo) in še naprej umivala zobe. Stanje se je po nekaj mesecih zelo izboljšalo, stomodine ni več potreben, tudi drugi muci ne zaudarja več iz gobca.
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #128 : ponedeljek, 26.10.2009 : 20:11:41 »

Čudovito za Zvezdico ! Zares smo veseli... Kiss Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #129 : ponedeljek, 26.10.2009 : 20:47:38 »

Mi smo tudi veseli. Držanje pesti in tačk se je izplačalo. Zdaj pa uživajte! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #130 : ponedeljek, 26.10.2009 : 23:28:57 »

Ja, prav res mam prst na nogi cist crn. Si ne predstavljate soka ki sem ga dozivela. 3. dan antibiotikov je, vceraj zvecer ji ni vec smrdelo iz ust, bom zdajle zjutraj pocekirala kaksno je stanje dlesni. Drugace pa je itak skos na dental briketih, trenutno na mokri light hrani, da sploh lahko je, ker jo sicer boli. Vet je reku da se sicer dobro drzimo, da nima zobnega kamna, ker bi sicer morali spet jo dat pod narkozo in cistit zobe. Narocila sem dobesedno en liter aquadenta, zobno pasto za macke in dva tipa zobnih scetk - naprstnik in klasicno. Vet je reku da naj pocakam da se ji dlesni umirijo, da ne bo bolecine asociirala z scetkanjem.

Njena teza je tudi okay, ima 4.8kg kar pomeni da jo drzimo v sahu. Ce je macka predebela tudi ni dobro za zdravje, ker slabo vpliva na srce in ledvice.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #131 : torek, 27.10.2009 : 23:16:26 »

Me resnično veseli!
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #132 : nedelja, 25.07.2010 : 22:37:25 »

Uh ze dolg casa nisem nic napisala. Mi se se vedno drzimo, s temi dlesnimi je tko ... je pa ni, pa spet je. Nekak drzimo v statusu quo.
Trenutno jo pa enostavno zelo pogresava, ker sva v Sloveniji ona pa v Avstraliji, kjer zanjo in njene kompanjone (se 4 zacasniki) skrbi pet sitterka.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #133 : četrtek, 05.05.2011 : 12:32:54 »

Zvezdica je danes odsla na drugo stran mavrice :'-(

Vse se je zgodilo tako hitro. Do sobote je bila Zvezdica se zivahna in vesela muca in nic ni izgledalo kot da je kaj narobe. Potem pa je nehala jesti in je samo polezavala naokoli. V ponedeljek sem jo peljala k dezurnemu veterinarju, kjer spet niso mogli ugotoviti kaj je narobe zato so nam dali antibiotike. Potem je zacela se bruhati in postala se bolj mirna. Vceraj sem jo peljala v Cat Clinic, kjer so naredili krvne teste in je bilo vse v redu. Danes so naredili ultrazvok in x-ray in ugotovili da je imela v prsni votlini 5cm velik limfom tumor in manjse tumorje v trebuhu. Poleg tega so naredili se test in izkazalo se je da je bila FeLV pozitivna, kljub temu da smo jo leta 2009 ze enkrat testirali in je bila takrat najprej pozitivna potem pa na bolj zanesljivem testu negativna.
Ce bi bila FeLV negativna bi mogoce pomagala kemoterapija, ker pa je bila pozitivna so ji tudi s kemoterapijo dali le nekaj dni do nekaj mesecev zivljenja v najboljsem primeru, da ne omenjamo stranskih ucinkov kemoterapije. Mislim, da bi samo podaljsevala agonijo, ker se ocitno ni dobro pocutila. Odlocila sva se za evtanazijo. Ker je v tacki ze imela kateter za infuzijo so ji vbrizgali overdoze anestetika. Predla mi je v rokah in jaz sem jo ljubckala po glavi, ko je nehala dihati in se ji je ustavilo srce. Zaspala je mirno in brez bolecine. Na koncu je tako zavzdihnila kot da ji je odleglo.
Uboga moja Zvezdica. Resila si mi je zivljenje tolikokrat in mi dala motivacijo, da zivim v najhujsih trenutkih. Zal mi je da nisem mogla resiti tvojega zivljenja. Upam da je bilo tvoje zivljenje lepo in da ves da sva te imela z Rudijem rada kot lastnega otroka. Nikoli te ne bova pozabila.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #134 : četrtek, 05.05.2011 : 12:34:14 »

Polona, hvala za to kar pocnes. Zvezdico sem si predstavljala ob nama ko bi bila stara 20 let... pa se zal ni tako izteklo. Kljub vsemu je bilo zivljenje z njo vredno vsakega trenutka.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines