mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 18:31:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja  (Prebrano 37398 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #105 : nedelja, 31.05.2009 : 02:02:34 »

Malo svezih novick ne skodi ane. Nasi lepoticki Zvezdici se se vedno fino godi. Po skoraj dveh letih se je njen bioritem mogoce zacel pocasi prilagajati na avstralskega. Bliza se zima in je zacela menjati kozuscek, da je spet kosmatko kot polarni medvedek. Tezav z zobki zaenkrat nimamo vec, zahvaljujoc ustni vodici in dental briketom. Se vedno pa se moramo prerekati okoli diete... zvezdica kot zvezdica namrec se vedno obozuje hrano in ima ze blizu 6kg. Vec kot to pa ji res ne smemo pustiti, ker bo sicer svoj kengurujski pouch zacela ze po tleh vleci.

Sedaj ko smo v hisi in imamo razumljive landlorde, sem se zopet povezala z drustvom za pomoc zivalim in imam obicajno 1-2 mucka v zacasnem skrbnistvu. Ko se zvezdica tamalih navadi prav tako lepo poskrbi za njih, jih umije pa poskrbi za malo discipline, pa ce ne razumejo da je postelja njen kvartir jih hitro potapka. Pa seveda pokaze kako eksperti lovijo miske.

Vceraj se nama je nekako izmuznila iz hise, se vedno ne veva tocno kako. Sva zagnala pravo iskalno akcijo, na koncu po dveh urah pa sva jo nasla pri sosedih v grmovju. Sem bila huda kot pajek in sem ji kar malo usesa navila.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #106 : nedelja, 07.06.2009 : 02:54:15 »

Hmmm... Zvezdica je od vceraj zalostna. Vceraj je prisel prijatelj nazaj s pocitnic in je prisel iskat svojega muca, ki je bil pri nama na pocitnicah, zraven pa je pobral se malega pobalina Toma, ki sem ga imela v foster care. Pa so sli vsi macki naenkrat iz hise. Zvecer se je prisla zarit k nama pod kovter in je bla celo noc notri stisnjena med nama, danes pa je cisto mulasta. Hm... bo treba po nove fostercke v pound.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #107 : nedelja, 07.06.2009 : 06:21:11 »

Smiley Fino, da Zvezdica tako lepo sprejme začasnike; da bi jih zmanjkalo se vam tudi down under ni za bati...  Undecided

Že od začetka spremljam vašo zgodbo in sem res vesela, da se imate tako fino po vseh problemih, ki ste jih imeli. Smiley
Bi pa kakšno zvezdičino slikco, če bi šlo?  Roll Eyes Komot z avstralskimi začasniki.  Cool

Lp iz domovine,

5ra
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #108 : sobota, 13.06.2009 : 03:03:18 »

Juhej juhej... mam spet dobre novicke  Cheesy
Z Zvezdi sva sle danes zjutraj do Cat Clinic na cepljenje in pregled. So poslusali srce in posteno pretipali trebuh in je vse v najlepsem redu. Potem smo jo dali na tehtnico in mi je malo dih zastal ko je blo treba pocakat tistih par sekund, da je tehtnica koncno stevilko ven izpljunila. Wow... padli smo pod 5kg kar je oooodlicno, imamo 4.9kg. Zobki so v dobrem stanju, zobni kamen se ne nabira, ima pa en delcek dlesni rahlo vnet. Dobila je pikico in to je to. Veterinarka mi je cestitala in me pohvalila, menda le redkokomu uspe zmanjsati tezo pri macki.

Moj recept je strikten rezim hranjenja, samo 2x na dan ob isti uri, zelo majhne kolicine hrane - toliko da si ne pusti nobenih prigrizkov in da vse poje v cca 3 minutah. Nobenega mleka za macke, ker je zelo redilno. Ko imava zacasnike je treba zelo pazit, da ne je hrane za mladicke. Zaradi zobkov je samo brikete, nic mehke hrane in kot prigrizke dobi samo Greenies za muce in obcasno (zelo redko) koscke sveze govedine brez speha. In pa cimvec igranja seveda. Resno razmišljam, da bi landlorda prosila za dovoljenje, da posvojiva se eno "stalno" muco, da bi imela zagotovljeno druzbo, ker se tako seveda podi po stanovanju in igra tudi takrat ko naju ni doma. Verjetno bova kar kaksnega zacasnika popokala, ker se mi je ze 2x zgodilo, da so mi sli zelooo tezko iz rok, ker so imeli tak sweet karakter.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #109 : sobota, 24.10.2009 : 02:52:05 »

Zvezdico sem danes zjutraj peljala k veterinarju na pregled, ker je zopet dobila vnete dlesni. K sreci nima zobnega kamna ali gnilih zobkov, ima samo vnete dlesni. Ker je veterinar nekaj omenjal da je to avto-imuni gingivitis sem hitro vprasala ce lahko naredimo se en test za vsak slucaj... in shit, test je bil pozitiven na FeLV Sad negativen na FIV. Cisto me je pokosilo ampak resnicno upam da je bil lazen pozitiven test, tocne podatke bom zvedela v torek.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #110 : sobota, 24.10.2009 : 06:46:57 »

Sad držim pesti za negativni rezultat!
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #111 : sobota, 24.10.2009 : 09:05:01 »

Pesti in tačke! Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #112 : sobota, 24.10.2009 : 21:11:21 »

kaalen, držimo pesti in tačke za Zvezdico tudi pri nas, pa ne glede na rezultat testa verjamem, da bo vse prav.
 Kiss
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #113 : nedelja, 25.10.2009 : 15:06:41 »

Sam sekiram se se od tega, tuhtam kje/od katere macke bi to lahko dobila... al je mela virus ze prej pa je bil neaktiven. Pa kako je to sploh mozno... pocasi bo stara ze blizu 5 let in razen zob dobesedno poka od zdravja. 2x sem ji dala antibiotike in po 24h ji zjutraj se ni vec smrdelo iz gobcka, in dlesni so zgledale ze veliko manj divje rdece... al sem jaz malo delusional al pa z Zvezdinim imunskim sistemom ni prav nic narobe. Tam lezi na fotelju in gnete eno cist presvicano majcko ko en tjuln... jaz pa jo gledam in se sprasujem kdaj bo moja ljubica umrckala.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #114 : nedelja, 25.10.2009 : 15:13:16 »

kaalen, tisti zadnji stavek malo popravi v glavi in prečrtaj, ali še bolj, izbriši vse po besedi gledam. Bo vse v redu, boš videla. Wink

Pa premečkaj tjulna še zame malo Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #115 : nedelja, 25.10.2009 : 16:12:24 »

Ponovi test čez nekaj časa, pa izogni se vsem spremembam (začasniki itd), ker če je res pozitivna, potem bo nestresno življenje pravi recept za dolgo življenje. Držim pesti, da je bil test lažno pozitiven.
Logiran

kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #116 : ponedeljek, 26.10.2009 : 09:20:15 »

JuHUUUUUU!!!! Jaz bi do stropa skakala. Krvni rezultati so nazaj DEFINITIVNO NEGATIVNO, ceprav je bil IDEXX test strong positive.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #117 : ponedeljek, 26.10.2009 : 09:21:24 »

Super! 
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #118 : ponedeljek, 26.10.2009 : 09:24:57 »

Uh, kaalen, verjetno se vam je zdaj skala odvalila od srca Smiley

Se veselimo z vami  Afro Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #119 : ponedeljek, 26.10.2009 : 10:08:57 »

happy Cheesy
Logiran

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines