mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 19:14:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja  (Prebrano 82001 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #195 : torek, 07.10.2008 : 13:08:21 »

V želji, da bi čim manjkrat preoblačili postelje, smo Cuca za čez noč nastanili v stranišču. Ampak ne v školjki, temveč v umivalniku. Ima v njem dekco in brisačko, da je na mehkem. Na tleh pa svoj pesek, pa vodo, pa brikete, če je lakota ponoči. In je s tem tako zadovoljen, da zdaj vsak večer čaka, da bo smel noter.  Cheesy

Zjutraj, ko sliši da drugi že divjajo po stanovanju, pa začne mijavkati. Potem mu vržem noter Flopsy (ta mačka je vsestransko uporabna Grin) in je še za nekaj časa mir.

Seveda pa čez dan še vedno poskuša polulati kaj prepovedanega. Včasih mu tudi uspe! Angry
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #196 : torek, 07.10.2008 : 13:21:58 »

No ja, jst sem ravno končala s pucanjem praskalnika, ki je bil prislonjen na radiator Angry. Nisem sicer dobila krivca, je bilo pa lepo pošpricano od praskalnika, radiatorja, dekca na radiatorju in tla Angry Angry. Če ne bi zavohala (kljub nahodu), bi se mi vsekupaj lepo osmradelo, ko bi vklopla centralno, pa sploh vedla ne bi, kje je pomarkiral. Zdaj se trudim z nekim sprejem, ki uniči vonj po urinu, morm rečt, da je vsaj v tem pogledu dober. V kuhinjo nimata več vstopa, če nisem jst za mizo. Res ne vem več, kaj naj naredim. In to delajo, ko sem jst doma al pa ne, pa tudi pred mano je že krota činka dvignil rep, tancal in seveda... šprical  Shocked Shocked Sad Angry.

Tko da te čisto razumem Sad Undecided.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #197 : torek, 07.10.2008 : 17:38:59 »

. Potem mu vržem noter Flopsy (ta mačka je vsestransko uporabna Grin) in je še za nekaj časa mir.

joj s me dele nasmejala - prou rabla sem kej tacgale! svašta.... Cheesy  Grin  Cheesy  Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #198 : sreda, 08.10.2008 : 10:25:47 »

Oaza, podpis! Kiss Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #199 : sreda, 08.10.2008 : 13:06:49 »

Flopsy..... hahaha, res, tudi meni je tole naredilo en velik krohot!


 Cheesy Grin Cheesy Grin

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #200 : petek, 24.10.2008 : 10:09:59 »

Cuca je preventivno pregledala veterinarka. Ultrazvok je pokazal, da je njegov mehurček lep in čist in da dobro zadržuje vodo. Čakamo še, da bomo prestregli njegov urin in ga dali na pregled. Očitno je fantek zdrav in lula na neprimerna mesta iz psihičnih razlogov. Ima pa baje malo slabše razvite zobe, ki zgledajo kot mlečni. Ker pa ga to pri jedi nič ne ovira, ne bomo delali panike.

Pajo si je poškodoval blazinico na prednji desni tački (čisto malo). Zgleda kot opeklina. Včeraj je pri vetu dobil "punčko" na tačko in je zdaj prav hudo jezen na ves svet, še posebej name. Ko sem ga peljala v avtu je ves čas na ves glas ponavljal: joj joj joj joj...oooojoj, joj, joj... Še nisem slišala takega jamranja.

Arabela pa (zdaj, ko je naša, bom kar tukaj povedala) spet boleha za svojo kožno boleznijo. Polna je čudnih izpuščajev, ki se spreminjajo v kraste in spet se "brije" po trebuhu. Na antibiotikih in kortizonu. Je pa rekla vetka, da smo dolgo zdržali, ker smo bili 3 mesece brez terapije in čisto ok.

Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #201 : petek, 24.10.2008 : 15:59:56 »

joj, vi imate tudi štalo! se lahko namesto v Tivoliju začnemo na kliniki dobivat...
lp, pa čim hitreje se pocajtajte, maja Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #202 : petek, 24.10.2008 : 19:31:51 »

se lahko namesto v Tivoliju začnemo na kliniki dobivat...

Ne klič hudiča... Cheesy 

Čimprej se pozdravite! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #203 : ponedeljek, 10.11.2008 : 23:07:13 »

Malo otožna Aja pozira z novo frizurico:

[attachment deleted by admin]
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #204 : ponedeljek, 10.11.2008 : 23:08:08 »

Pa še Pajo lepotec:

[attachment deleted by admin]
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #205 : ponedeljek, 10.11.2008 : 23:56:41 »

A je Pajo kaj domišljav? Taki lepotci imajo ponavadi zelo visoko mnenje o sebi  Wink

Krasen je  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #206 : torek, 11.11.2008 : 00:22:43 »

Cuc lula, ker je preveč mačk okoli njega. To je en in edini razlog, zaradi katerega si lahko sčasoma povzroči tudi čisto fizično vnetje mehurja, sečne kamne itd. Sicer ne vem, če ti to kaj pomaga, ampak sem prepričana, da tega ne bi počel, če bi jih bilo manj oz. bi bil sam ali pa vsaj brez tistega, zaradi katerega se počuti "ogroženega" ali pa nad katerim bi rad nadvladal.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #207 : torek, 11.11.2008 : 09:29:12 »

Polona, se popolnoma strinjam, da ima Cuc psihične težave. Samo njegovo lulanje se je začelo že zelo zgodaj, ko sta bila s Pajotom zadnja mačka pri nas. Tako da ne vem, kateri bi ga najbolj motil. Morda pa prav Pajo? Ker Pajo je sigurno dominanten in Cuc ga zelo posnema. To se je videlo, ko je Pajo začel nagajati Arabeli, je Cuc počel čisto enako.

Je pa Cuc izredno navezan na mojega moža, Pajo pa name.

Računam, da bo selitev spet nek stres, ki bo morda pomenil spremembo-upam, da na bolje. Bo tudi bistveno več prostora in mogoče mu bo to všeč. Mogoče bi tudi poskusili, da bi edini lahko bival v moževi sobi, vsaj čez noč. Ker po drugi strani ima zelo rad mladiče in se stiska z njimi.

Trenutno je mož naštudiral, kdaj Cuc lula in vstane ob 5h zjutraj da ga nese na stranišče. Potem je v redu. Zaenkrat!

Lep primer je tudi Vis. Ko sta prišla Cuc in Pajo, so se pri njej začele driske. Mogoče se spomniš, koliko smo bili pri vetih. Mehko in včasih krvavo blato je nato kar ostalo, dokler ni prišla Arabela, ki je prava mora in je nihče ne mara. Od takrat Vis kaka lepe trde klobase in se tudi bolj crklja kot prej. Vedno bolj!

Za Cuca mi je hudo, ampak mu ne morem in ne znam pomagati. Če bi ga osamili, bi bilo zanj verjetno še dosti huje.

Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #208 : torek, 11.11.2008 : 10:01:36 »

Trenutno je mož naštudiral, kdaj Cuc lula in vstane ob 5h zjutraj da ga nese na stranišče.
Mogoče bi pomagalo, če bi mu namenil trenutek pozornosti čez dan, ki bi pripadala samo njemu, ostale živali, ki so pri hiši bi pa bile tisti trenutek na ignor - tudi, če bi se prišle "štulit" Smiley.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #209 : torek, 11.11.2008 : 10:37:50 »

Mogoče bi pomagalo, če bi mu namenil trenutek pozornosti čez dan, ki bi pripadala samo njemu, ostale živali, ki so pri hiši bi pa bile tisti trenutek na ignor - tudi, če bi se prišle "štulit" Smiley.


To ima, brez skrbi! Mojega moža ima vsak dan sigurno 2h čisto zase. Ker je sploh edini, ki ga moj mož crklja v naročju. To obsega nošnjo po stanovanju in crkljanje pred računalnikom in TV. Občasno se potem uštuli kakšna Flopsy zraven. Če ni moža doma, pride k meni v naročje. (Cuc je v bistvu edini, ki mu paše crkljanje v naročju, tudi ko sediš. Pri ostalih moraš hoditi po stanovanju, da je ok.)
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines