mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 07:25:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: POLEG!  (Prebrano 35233 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shih tzu
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #60 : ponedeljek, 10.04.2006 : 17:07:21 »

Spet jaz z istim problemom. Dalmatinka je že kak mesec v šoli, nabavili smo tudi natezno ovratnico pa nič ne zaleže. Še vedno vleče kot nora! Za odvračanje pozornosti smo najprej probali z igračo, pa ji ni zanimiva. Potem so bili briketi, priboljški, čokolada, klobasa...pa še vedno nič. Doma uboga in gre poleg tudi brez povodca (za klobaso), ko pa pridemo čez uhodna vrata je pa takoj konec! Kaj še predlagate?
Hvala in Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #61 : ponedeljek, 10.04.2006 : 17:47:37 »

Takoj ko povleče, se obrni za 180° in pojdi nazaj. Tako, da bo kmalu ugotovila, da če vleče ne bo hitreje prišla do cilja ampak se ji bo le-ta izmikal. Pa tudi sicer večkrat spremeni smer gibanja.
Kmalu je relativno seveda Tongue Roll Eyes Eni pogruntajo po parih sprehodih, z nekaterimi je pa treba vztrajat tudi kak mesec ali celo več...
Odvisno je predvsem od doslednosti pa, če ste eno uro na istem mestu in vsakič naredite po kak meter v vsako stran.

Zatezna ovratnica ne pomaga nič, če se je ne uporablja skupaj s prevzgojo. Jo je treba znati uporabiti. Pes se v tem primeru samo nauči imeti ves čas napete vratne mišice.
Priporočajo tudi halti, ampak so psi ki tudi na haltiju vlečejo... Sama sem do zdaj s tem sprehaanjem gor pa dol pri vseh kužkih dosegla, da so prenehali z vlečenjem (vsaj mene Tongue )

Takoj ko naredi par korakov brez vlečenja se jo pohvali... in delo delo delo...
Logiran
shih tzu
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #62 : ponedeljek, 10.04.2006 : 19:52:55 »

waw, to je pa odlična ideja! Jo bom sprobala kasneje na sprehodu in javim, kako bo!
Hvala!!
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #63 : nedelja, 25.06.2006 : 14:49:18 »

Moja psička me vsakič na sprehodu močno vleče, zato vsakič ko začne vleči ustavim. A kaj ko nadaljujeva pot začne še bolj vlečt in se mi zdi kot da hoče 'nadoknadit' zamujeno pot.  Angry Zato ne vem kaj naj naredim. S halti sem že provala, a kaj ko si ga s tačkami da z gobca. Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #64 : nedelja, 25.06.2006 : 23:23:32 »

Vztrajaj! Tega, da ne vleče, je ne boš naučila v enem dnevu. To je stvar treningov. Saj počasi bo že dojela, da se ji ne splača vlečt, ker potem bo stala na mestu.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #65 : ponedeljek, 26.06.2006 : 09:14:05 »

Se bolj ekstremna varianta zanjo pa je, da mora vsakokrat ko se ustavi celo sest ali dat prostor...tako bo "kazen" za vlecenje zanjo se hujsa.
Logiran
lillika
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #66 : nedelja, 20.08.2006 : 08:56:48 »

Pozdravljeni.

Ena stvar je še, ki me zelo moti pri svoji psički (8 mesečni zlati prinašalki).  Ko greva na sprehod vleče kot nora, jaz jo komaj zadržim. Poskusila sem že da sem si povodec navila okoli roke in jo imela čisto na kratko, ampak ne gre. Poskusila sem z briketi ampak ko je zunaj je ne zanima.

Aja pa zanima me še kako bi jo lahko odvadila, da se ne bi zaganjala v ljudi?? Verjetno misli, da se bo kar vsak hotel z njo igrati in vleče, vleče,... Zelo mi je nerodno pred drugimi, kr me čudno gledajo kaj dela moj pes Cheesy

Lepo prosim za vaša mnenja, izkušnje, pomoč... Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #67 : nedelja, 20.08.2006 : 09:10:00 »

Moja je sicer od začetka vlekla, potem pa se je navadila. V veliko pomoč mi je bil daljši povodec (pa ne flexi) temveč tisti pleteni, ki je malenkostno raztegljiv, tako,da ob nenadnem potegu ne letiš ravno po luftu za psom, ker imamo potem za posledico trden pristanek. Pa opravljena šola poslušnosti seveda, kar je bilo pri moji 43 kg mrcini rotiki seveda samoumevno.
Glede zaganjanja v ljudi pa boš nekaj nasvtov prav gotovo že našla na rubrikah na tem forumu. Tudi moja bi se v kakšnega še vedno zagnala, vendar dvomim, da so to ljudje, s katerimi se bi rada igrala. Gre predvsem za alkoholike, za katere vem, da so doma nasilni (občasni nedeljski pijančki je ne zanimajo) ter za tiste, ki imajo dežnik. Tega se boji, laja nanj, po besedah veterinarja je bila najverjetneje pred prihodom v zavetišče tepena ravno z dežnikom.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #68 : ponedeljek, 21.08.2006 : 08:22:51 »

Ko kuža vleče povodec, si ti čisto pri miru in ga nagradiš šele, ko se umiri in je povodec ohlapen,... potem narediš korak in če potegne si spet pri miru in ga nagradiš, ko ne vleče več...., pa spet korak ali dva dokler ne potegne in če potegne, se spet ustaviš in počakaš da se umiri in hop..nagrada....dolgotrajen proces, ampak učinkovit.
LP
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #69 : ponedeljek, 21.08.2006 : 10:27:53 »

Jaz imam tudi te težave z vlečenjem. Vsakič ko greva z mojo 9 mesečno samojedko na sprehod, vleče ko zagleda kakšnega psa ali mačko. Tudi ko ni nobenega, vleče in mi skoraj utrže roko, potem se ustavi da kaj prevoha in spet vleče kot nora. Sem že poskušala tisto z ustavljanjem, vendar brez priboljškov, a je potem takoj spet začela vlečt, kot da bi hotela nadoknaditi ´zamujen´ čas od čakanja. Laja pa na ljudi, ki npr. šepajo, čudno hodijo, so malo pijani, so brez majice Roll Eyes
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #70 : ponedeljek, 21.08.2006 : 11:28:49 »

lilika, skrajni cas, da greste v solo - obvezno, pa veliko dela vas caka!!
Logiran
Kralj
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #71 : petek, 06.10.2006 : 19:33:55 »

Midva z našo Lajko sva tudi poskusila z trikom, da sem se preprosto ustavil ko je začela vlečti. Ko je ugotovila da se ji ne splača vleč in da je za to celo nagrajena preprosto ne vleče več. Vsaj mene ne. Da pa ne govorim o ženi, ki jo psička pelje na sprehod in ne žena nje. Grin Grin

Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #72 : petek, 06.10.2006 : 21:59:55 »

Midve sva se s tem ubadale akr nekaj časa in stvar je šla hitro an boljše, čeprav je psička zelo trmasta in vztrajna.
Vsa poanta učenja je v tem, da ste vi bolj trmasti in vztrajni kot pes ter da ste dosledni. Midve sva delali izključno na ustavljanju in zelo redko na obračanju v nasprotno smer. Torej vsakič ko pes potegne se ustavi in se ne premakni dokler ne popusti vrvice. Bodi pripravljen da bo takoj ko stopiš naprej spet potegnil - ti se moraš spet ustaviti. In tako toliko časa, da bo pes dojel, da se z vami ne gre hecat in nič ne doseže. Nikakor pa ne pustiti, da te pes vleče, ker s tem on dobiva le potrditev svojega vedenja. In pa seveda hvaljenje in nagrajevanje ko lepo hodi.
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #73 : nedelja, 08.10.2006 : 12:51:11 »

Pozdravljeni.

Ena stvar je še, ki me zelo moti pri svoji psički (8 mesečni zlati prinašalki). Ko greva na sprehod vleče kot nora, jaz jo komaj zadržim. Poskusila sem že da sem si povodec navila okoli roke in jo imela čisto na kratko, ampak ne gre. Poskusila sem z briketi ampak ko je zunaj je ne zanima.

Aja pa zanima me še kako bi jo lahko odvadila, da se ne bi zaganjala v ljudi?? Verjetno misli, da se bo kar vsak hotel z njo igrati in vleče, vleče,... Zelo mi je nerodno pred drugimi, kr me čudno gledajo kaj dela moj pes Cheesy

Lepo prosim za vaša mnenja, izkušnje, pomoč... Smiley

Joj te čisto razumem in verjamem, da skače in vleče v ljudi iz veselja. Drobtinica, mislim da se motiš, ko praviš, da rine v slabe, čudne ljudi - no, mogoče imaš ti tako izkušnjo. Moja je ful prijazna in ima vse zelo rada in ravno tako misli, da bi se vsi igrali z njo, jo pobožali. Skratka, že na par metrov je zelo vesela ko vidi neznanca  (miga z repom, vleče k njemu, na obrazu se ji vidi da je raznežena). Tako da ni problem tak kot ti misliš. Gre za čisto veselje psa do mimoidočih. In je moteče. Ker npr. jaz vem, da bi se rada počohala pri vsakemu, marsikdo pa seveda pogleda v smislu, kakše nevzgojen pes, medtem ko bi šla ona vsa vesela k njemu. Drgače pa, lillika, mogoče sta pa najini celo sestrici (moja je ravno tako skoraj 8 nesecev stara retrieverka:) ?

Če ima kdo kakšen uporaben nasvet, se priporočam, še enkrat pa ponavljam, ne gre za napadalnost ali kaj takega, niti slučajno!!!
Psička je povsem raznežena in vesela,ko pride do mimohodečih ljudi in to je ves problem - ker vleče k njim.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #74 : nedelja, 08.10.2006 : 13:01:50 »

Majča, malo sva se narobe razumeli. Govorila sem o zaganjanju in ne o vlečenju kar je bistvena razlika.  Moja namreč na sprehodu ne vleče.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines