mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 11:15:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 108745 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #360 : petek, 19.03.2010 : 11:07:38 »

Pa še ta razlika: tisti vrtnarji, ki vidijo konjski drek na cesti pred hišo, ga tečejo pobrat za svoje vrtnice. Pri pasjem navdušenja običajno ni.

Mene pa ne razveseli konjski drek pred hišo - če želim gnojit svoje vrtnice, si konjski gnoj nabavim.

Ne razumem pravzaprav, zakaj bi za psi morali pobirat za konji pa ne? Govorim seveda o urbanem okolju in ne o travnikih in sadovnjakih ipd.

Razumem pa, da ni enostavno razjahat, obvladovat konja in pri tem še pobirat za njim. Vendar pa tudi konjski drek nima kaj iskati na pločniku ali na cesti. In tega bi se morali tudi jezdeci zavedat.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #361 : petek, 19.03.2010 : 11:10:38 »

deteljica, mački svoj drek diskretno pospravijo - zakopljejo.  Wink

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #362 : petek, 19.03.2010 : 11:19:22 »

Btw. kako imajo pa policijski konji to uštimano?
Pogodbo imajo s podjetjem Valina (vmes nekaj časa tudi z Želvo). OK, nisem čisto na tekočem, tako da je lahko pogodbenik zdaj tudi drug. Ampak v glavnem policist takoj javi, ko se njegov konj podela + točno lokacijo in pridejo takoj spucat.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #363 : petek, 19.03.2010 : 11:22:47 »

Muce kakce skrijejo.  Tongue

Tudi sama se rada povzpnem na konjsko sedlo in sem seveda že imela nesreče na pločnikih. V tem primeru sem razjahala in kup spravila na rob, če je bil travnik zraven sem ga pač malo pognojila, če ne pa sem drek "zbrcala" na sam rob, da ni bil na sredini pločnika. Ampak to je bilo 10 let nazaj.
Pri konju nekaj trenutkov prej veš, da bo kakal in sem reševala situacijo na tak način, da sem na rep položila roko, da je za nejkaj trenutkov zadržal in poiskala najboljšo možno rešitev. Ni pa to vedno izvedljivo.  Undecided
Veliko rajši jaham v parkurju in delam s konjem, zato nimam težav z mestnimi ulicami in pločniki.  Wink

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #364 : petek, 19.03.2010 : 11:31:23 »

Drugače je pa tako - jaz sem včasih ogromno jahala po terenih. Če se je le dalo, sem se urbanemu okolju izogibala, je pa res, da včasih pač moraš prečkat kakšno cesto. Jaz sem šla drekce premaknit na najbližjo travo, če se je že zgodilo, da se mi je konj ravno na asfaltu podelal. Smiley S sabo nazaj v štalo si pa res ne predstavljam, da bi jih nosila.  Cool

Oxer, sva pisali istočasno. Wink
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #365 : petek, 19.03.2010 : 12:14:53 »

deteljica, mački svoj drek diskretno pospravijo - zakopljejo.  Wink



Redno tudi v mivko na otroškem igrišču, preverjeno neštetokrat! Potem se pa otroci igrajo s kepicami  Evil
Mački so sploh poglavje zase...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #366 : petek, 19.03.2010 : 12:43:28 »

Na mačke sem tudi jaz pomislila - da ne govorimo, da trosijo okrog gliste, ker večina itak ne ve, da ga je treba razglistit in raztrakuljat vsake tolko. Imet jih občasno malo spuščene čisto izven urbanih okolij je zame vsaj nekoliko druga pesem, tako da ne bi primerjala urbanih s tistimi okrog samotne hišice ob robu gozda. Tam zaradi mene kak drekec tudi lahko je.

Konjske fige se mi načeloma manj gabijo, ker konj je veliko 'čistejšo' hrano in pol toliko ne smrdi, bi bilo pa prav vsaj odšaflat zadevo na travo ali v jarek pomoje. Si predstavljam, da konj, ki jaha po javni površini mora bit tolko socializiran, da ga po potrebi lahko razjahaš in ustaviš (predpostavljam, nimam pojma o konjih sicer)? Saj se lahko zgodi, da ga moraš tudi sicer, zaradi kake druge nujne zadeve ustavit in razjahat? Drugače bi blo pa teoretično na res urbanih površinah možno tudi pobrat, pa se vrže v prvi kontejner - tudi pasjih drekcov načeloma ne nosimo nazaj v stanovanje v kanto za smeti, ampak se jih znebimo ob prvi priložnosti Wink.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #367 : petek, 19.03.2010 : 13:29:53 »

Redno tudi v mivko na otroškem igrišču, preverjeno neštetokrat! Potem se pa otroci igrajo s kepicami  Evil
Mački so sploh poglavje zase...

Ja res je, ampak pobirat se jih pa še vedno ne da, a ne...  Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #368 : petek, 19.03.2010 : 13:36:39 »

kako se jih ne da ... da se jih iz mačjega sekreta z uno lopatko Evil

....najljubše mi je , ko se že psihično in fizično pripravim , da grem plet...in ko vse veselo prekopulcam , pa potem hočem kaj še spulit in zraven primem mačji drek( po možnosti ravno takrat, ko si ne nataknem rokavic jezen bruham
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #369 : petek, 19.03.2010 : 23:31:25 »

Glede socializiranosti konja tiče je vsekakor nujno, če ga jahaš čez mesta in ob cesti. Sem pa naletela že na tako prismojene ljudi za volanom, da so sicer mirnega konja znervirali. Ljudem enostavno ni jasno, da je treba "skulirano" peljat mimo konja in niti pod razno "bulat" gas in zraven še hupat, kot da se je komu strgalo. Skozi okno pa lahko zraven vidiš še tisti kretenski nasmeh na ustih,....  Angry O.k. niso vsi takšnih jih je pa dosti!  Sad
Če konj ni navajen hoditi v takšni gužvi je bolje, da ga razjahaš in nadaljuješ peš. Najbolj pomembno pri vsem tem pa je, da ti konj kot jahaču zaupa (to pa dela "skupna" kilometrina).   Smiley

Kar se pa tiče peskovnikov na otroških igriščih in muc... predvsem v vrtcih prakticirajo, da peskovnik zaščitijo z mrežo ali pa ga pokrijejo s ponjavo/pokrovom. Zakaj, pa ne bi imeli skrbniki igrišč oz. redarji nalogo, da bi ob odprtju igrišča poskrbeli še za to? Samo predlog oz. moje razmišljanje. Smiley
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #370 : sobota, 20.03.2010 : 00:10:08 »

Kar se pa tiče peskovnikov na otroških igriščih in muc... predvsem v vrtcih prakticirajo, da peskovnik zaščitijo z mrežo ali pa ga pokrijejo s ponjavo/pokrovom. Zakaj, pa ne bi imeli skrbniki igrišč oz. redarji nalogo, da bi ob odprtju igrišča poskrbeli še za to? Samo predlog oz. moje razmišljanje. Smiley

Težko. Ker potem bi morali imeti na javnih otroških igriščih (v kakem parku na primer) dežurnega "pokrivača".  predaja

@Kapitan_Nemo: poskusi pogledati na stvar skozi mačje oči. Se prehajaš med hišami, in glej, na zelenici so naredili ogromen javni mačji sekret. Greš od bližje pogledat. Aaaaaaaahhhhhhhhh, čudovito! Nov, čist, droben pesek. Taki ta pravi za prekopavanje, ki nič ne pika v blazinice. Ma, prav greh bi bil tega ne preizkusit. Izkoplješ luknjo. Ni čisto prave oblike. Prekopješ z one strani nazaj in spet malo tja. Obrneš se 3x okoli svoje osi in se pripraviš... V tistem pa preseka en grozljiv krik. "Preee***ta mačkaaaa!" Kaj češ drugega; zbrisneš pod prvi grm in si misliš svoje.  jezen Itak, da so spet MAČKE krive. Če so pa LJUDJE postavili sekret tja.  Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #371 : sobota, 20.03.2010 : 11:13:25 »

kako se jih ne da ... da se jih iz mačjega sekreta z uno lopatko Evil

....najljubše mi je , ko se že psihično in fizično pripravim , da grem plet...in ko vse veselo prekopulcam , pa potem hočem kaj še spulit in zraven primem mačji drek( po možnosti ravno takrat, ko si ne nataknem rokavic jezen bruham


Ma ja, mačji sekret ni javna površina... Tongue

Moja dva sta pa pridna, pa zgleda, da sosedovi tudi, da mi ne serjejo v gredice. Zgleda, da imam res veliko srečo, namreč res še nikoli nisem prijela za mačji drek, ko sem plela, ali kaj drugega. Zakon mački  Cool
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #372 : torek, 04.05.2010 : 10:43:05 »

Konji se večinoma n esprehajajo po cestah, na travnikih pa njihovi dreki nikogar ne motijo

Še dobro da sem 2x prebrala da je govora o konjih. Sem se že hotela skregat  Smiley
Tako mišljenje o pasjih drekcih imajo ponavadi ljudje na vasi. Vsi radi hodijo na sprehode po travnikih, kjer njihovi psi poserjejo (oprostite izrazu) cel travnik, da potem kmet nima užitne trave za svoje živali. Pa da niti ne omenjamo dejstva, da je najboljše hodit po oni, tavisoki travi ... Stanje po nekaj takih sprehodih je potem podobno tistim žitnim krogom ...

Od nekje sem slišala, da je menda nekemu kmetu krava poginila zaradi pasjega iztrebka. A sploh lahko določijo tak vzrok? A je sploh možno? Smiley
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #373 : sreda, 05.05.2010 : 08:01:25 »

Za mene so osebno konjski dreki enako ali še bolj moteči od pasjih - saj so vsaj 5-krat večji in ponavadi res sredi potk - magari je to na travnikih.. :/

Razumem, da ni najbolj enostavno pobirat iztrebkov za konji, ampak se mi zdi čisto prav, da jih je potrebno, če nam že za pasje toliko težijo. Cheesy Se strinjam, da je treba pobirati iztrebke za svojim psom v urbanem okolju, ipd.
Ampak potem to naj velja za vse! Cheesy Cheesy

Glede mačk pa sploh nimam komentarja.. če niso potepuške, se pač ne morejo potepat okrog, saj jim niso grožnja okoliški psi, ampak še kaj hujšega (npr. avtomobili). Že potepuških je žalostno, da je tako veliko, ampak bi jih definitivno bilo manj, če bi se mačke in mačaki okrog klatili in plodili med seboj...

Moj point.. iztrebki se naj pobirajo vsi, ne le pasji. Smiley
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #374 : sreda, 05.05.2010 : 12:10:09 »

,..vsak naj počisti za svojo živaljo( pes, konj,..). Mačke so pa mačke Evil Evil Evil,če je zunanja zakoplje v mehko zemljico in največkrat je to vrt,... Cool Cool
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines