mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 23:17:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 106448 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
malinca:)
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #270 : sobota, 13.10.2007 : 17:20:04 »

Jaz ne pobiram iztrebkov... Ker zivimo res nekje bogu za hrbtom;) Seveda ce bi zivela v mestu, bi tut jaz za njim pobirala...ja v tem trenutku se mi slisi mal nagnusno, ampak verjetno bi se navadila Wink
Ampak to je druga zgodba, ker v mestu psa sploh ne bi mela=) Vsaj ne zlato prinasalko, katero mam zdej. Sicer je pa priden kuza in se ne pokaka tm ko se ne sme, tok tok tok:D
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #271 : sobota, 13.10.2007 : 17:38:29 »

To ni nagnusno ampak je obveznost za vsakega lastnika psa Wink Tisti, ki se odloči za psa mora sprejeti tudi vso odgovornost in čistit  za njim.
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #272 : sobota, 13.10.2007 : 19:45:43 »

heh, meni se je prejšnji teden zgodila ena ogabna prigoda. na pst-ju se je moj pokakal in js vestno pobiram in med mojim vestnim početjem stopim na drug drek  Angry.  zdej sem začela še driskice pobirat, če je le možno, tko ku Felina, lepo travo izrijem. edino ne pobiram takrat, ko se peso odloči za zasebnost in gre na sredino največjega grma  Grin, ker po šavju plezat pa res ne mislim  Roll Eyes.
sicer pa ni nagnusno pobiranje, ampak lih obratno. komaj čakam na zimo in sneg, ko si bo truma pametnjakovičev mislna, da drek zgine, če ga pod sneg zakoplješ  Angry. pol ko se stopi je cela ulica polna drekov, pločniki pa najbolj  Angry Shocked
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #273 : sobota, 13.10.2007 : 19:52:28 »

Meni je pa pozimi najbolj kul, ker drek takoj vidim. Mojo babnico namreč pozno zvečer (med tednom, ko ni žive duše) tudi spustim na travniku (varna pregledna lokacija). Najbolj kolnem, ko vidim da kaka, šibam tja in pol ure iščem drek (zdaj nosim zraven v ta namen še baterijo Roll Eyes). Pozimi se pa tako lepo vidi, da ga ne moreš "falit" Wink
lp
T.
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #274 : sobota, 13.10.2007 : 21:27:10 »

Moja mala yorkice dela tiste majhne mini istrebke tik pred našmi vrati na parkirištu in takoj si počistim pred svojim stanovanjem i enako je če gremo van. Sosede mam pač enkratne nikoli mi noben nič ni rekoh.
Ne morem verjeti kar sam vse tle prebrala o ljudeh.

Tudi meni ni bi bilo všeč če bi mi kakžen kuža polulal ograjo pred stanovanjem. Ni lepo za videt i še smrdi. Pri nas na češkem uporabljajo neki za zaštito varokino kakšno izlijejo na polulan zid. Malo odstrani madeže i smrad i nek čas tudi nepridejo psi zraven da bi lulali naprej.

AMPAK me spravlja ob živce če mi kakšen pas polula felge na autu!!!Za to bi kar ....    Angry  Angry  Angry

PS: opravičujem se za slovenski
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #275 : sobota, 13.10.2007 : 22:23:32 »

Ta tema mi je ful vsec, ker je govora samo o dreku in ni cutiti nekih posebnih predsodkov Cheesy
No pri nas v Luxemburgu so pa povsod ena taka lusna rumena stojala z kosem, vedno polna vreckic. Postavljena so zelo pogosto. Mi imamo v premeru 50 m 3 stojala, tako da v katerokoli smer gremo kakat, nas cakajo vreckice.
Ampak da ne boste mislili, da vsi pobirajo kakce. Glede na to kako pogosto so vreckice in kosi, je ful prevec dreka na cestah. Sicer smo mi pridni in vestno pobiramo. Ray pa itak na cesti ne ve kakat, ker njega mora malo v ritko pikat. Tak da ali je to kaksa trava, ograja, nekaj mora bit, da nastavi gor rito.
Sicer pa so te vreckice vstete v takso, ki jo placujemo obcini za psa Smiley
Logiran
malinca:)
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #276 : nedelja, 14.10.2007 : 14:38:28 »

To ni nagnusno ampak je obveznost za vsakega lastnika psa Wink Tisti, ki se odloči za psa mora sprejeti tudi vso odgovornost in čistit  za njim.

Jst lahko sprejmem odgovornost in pobiram, ampak se vedno mi je pa lahko nagnusno, kajne?  Tongue tistemu, ki mu je pa prijetno pobirat iztrebke nej pa kr dvigne roko Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #277 : nedelja, 14.10.2007 : 17:08:12 »

Za svojim psom pa res ni problem pobrat kupčka Smiley Če imaš psa, to paše zraven Grin
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #278 : nedelja, 14.10.2007 : 20:19:51 »

Jst lahko sprejmem odgovornost in pobiram, ampak se vedno mi je pa lahko nagnusno, kajne?  Tongue tistemu, ki mu je pa prijetno pobirat iztrebke nej pa kr dvigne roko Wink

Sam ne smeš mislit na to, kaj pobiraš... Pol pa gre...  Shocked
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #279 : nedelja, 14.10.2007 : 22:22:08 »

Malinca,
jaz lahko dignem roko ! Prav me nič ne moti !!! Ali je res da mam kakec od yorka.Nevem kaj bi če bi mela recimo NO.  Wink
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #280 : nedelja, 14.10.2007 : 23:13:05 »

Eh nič takega ni. Mi je bolj zoprno, če pozabim vrečko (ali pa imam samo eno, moja pa kot zanalašč ravno takrat kaka 2x  Roll Eyes), pa potem tam stojim ob dreku kot da bi bila sama en kup le tega in morim vsakemu mimoidočemu, če slučajno ima kakšno... Hvalabogu se vedno najde kdo. No vsaj do zdaj se je Wink. Pa imam ND - naredi večjega od mene Tongue.
Kot pravi Aska2005, to je treba vzeti v zakup že ko kupuješ/posvajaš psa. Tako kot plenice pri dojenčku, čiščenje peska za mačkom, kletke za glodalcem ali ptičom,... Ne vem, meni je logično in prav nič se mi ne gnusi. Saj ga ne pobiram z golo roko (no ja če je cela vrečka Cheesy). Je pa tudi pozitivna stran (ja vem, večni optimist), pozimi, ko zebe v roke, si jih vsaj za sekundo pogreješ Tongue.
lp
T.
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #281 : ponedeljek, 15.10.2007 : 11:06:44 »

Tecka,
 TOČNO TAKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Potpuno se strinjam!
Logiran
malinca:)
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #282 : ponedeljek, 15.10.2007 : 22:20:15 »

ah ja no sej smo razlicni ljudje... =) pač ja vzameš v zakup ampak men se je še od hrčka gnuslo (in bilo je nagravžno rumene barve) pa sm vseen pucala.. ampak nagnusno mi je vsen blo... pač sem tak človk=D
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #283 : ponedeljek, 15.10.2007 : 22:55:14 »

malinca:)  zakaj pa potem imaš živalce, če ti je to vse tako nagnusno pobirati Undecided
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #284 : ponedeljek, 15.10.2007 : 23:54:08 »

Mogoče je Malinca še full mlada pa nima izkušenj .Je res? Kolko si stara?
 Meni se zdi tiste drekce od dojenčkov u plenicama kakšen krat hujše. ( ali niti jaz še nema otroka,ali samo parkrat sam vidla kot prijatlic)
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines