mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 02:11:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 106591 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #195 : sobota, 13.05.2006 : 22:01:42 »

Živjo!
Tudi jaz čistim za mojo pesko, in najbolj me moti ravno to, da v Lj. smetnjakov ni dovolj, vsaj tam kjer se sprehaja veliko psov bi ijh lahko bilo več. Ne samo pasjih, tudi navadnih javnih v ljubljani primankuje. Sem mnenja, da bi jih lahko postavili več, ne pa da nosim vrečko s kakcem tudi pol ure na sprehodu, ki potem ni čisto nič kvaliteten za mojo pesko, ker več pozornosti kot njenim vragolijam posvečam iskanju smetnjaka.  Angry Ni pa čisto nič zabavno, ko se ti psič zamota okoli vrečke, le ta poči in vsebino namažeš po psu in sebi...  Lips Sealed
lp
T.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #196 : torek, 16.05.2006 : 09:08:35 »

Jaz se strinjam da je problem s smetnjaki, sploh okrog blokov, so ti bolj ali manj zaklenjeni, ce ne drugega imamo pri nas pac nekaj javnih, ki pa so velikokrat polni in tja res ne mores tisat se vrecke s pasjim drekcem. V primeru, da se pa pri nas pokaka kje na plocniku pred kaksno hiso, pa kr v privatni smetnjak vrzem - je enkrat ena zenska nekaj jamrala, pa sem ji rekla, da ce hoce lahko drek iz vrecke nazaj pred njen vhod vsipam kjer se je tamala pokakala in je bla kr tiho potem.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #197 : torek, 16.05.2006 : 09:15:37 »

Jaz  pa  še  vedno  trdim  , da so  nekateri lastniki  svinarji.  V  soboto smo imeli  telesno  ocenjevanje  ... majhen  travnik - gužva    ob  obrobju  pa  na  dva  metra  drek Angry
 Angry Angry  Ne  morem  razumet  kako  so lahko eni taki  prešiči  , da ne poberejo  za  svojim psom.  Vrečk  je bilo   dovolj...  kangla  pa  tudi  gromozanska.
Ampak  očitno se je  lepše  obrnit  okrog Angry
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #198 : torek, 16.05.2006 : 10:34:36 »

Popolnoma se strinjam z damayantijem, res so pravi packi. Naj povem, da so v našem naselju pasja stranišča kar na gosto posejana, vendar pa se skoraj ne uporabljajo. Ravno okoli njih je najveš pasjih iztrebkov in to ne majhnih, ja zelo težko je vzeti vrečko in pobrati iztrebek za svojim psom. Najbolj žalostno pa je, da je zelo veliko kakcev tudi na otroškem igrišču pa, čeprav stoji ob njem velika tabla z napisom ;NE VODI PSA NA IGRIŠČE ;Potem pa se sprašujemo zakaj so tisti ,ki nimajo psov jezni na nas, ja le zakaj, saj morajo voziti slalom med iztrebki če ne želijo domov prinesti polne čevlje dreka. Tu se kaže kultura pasjih lastnikov.
Preseneča me tudi anketa, če bi držala, skoraj ne bi našli pasjega iztrebka na tleh, ali pa odgovarjamo nanjo le tisti, ki res počistimo za svojim psom.

LP in lep dan!
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #199 : torek, 16.05.2006 : 23:24:27 »

Danes ko sem šla z Lonijem na sprehod(to travi)je prišel en gospod mimo in mi zatežil(Lony je ravno kakal Roll Eyes ),da morem za njim tudi pobrati.Ko sem mu pokazala vrečko,ki sem jo imela zraven(ponadavi si vzamem dve ali tri s sabo--bolje več kot premalo) mu je nos padal do podna Grin Grin...Potem je pa še stal zraven mene in čakal kdaj bom pobrala.Ko sem pa pobrala mu je nos padel še bolj do podna Roll Eyes ....
Danes sem pa celi dve uri in pol vrečko s kakcem nosila s seboj,da sem kakec lahko vrgla v domačo kanto......Mislim,....res da smo bolj na vasi doma ampak lahko bi priskrbeli samo dva smetnjaka pa bi bilo dosti.....
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #200 : sreda, 17.05.2006 : 00:25:32 »

Velikokrat lastniki ne poberejo pasjih iztrebkov, ker jih seveda ni zraven.  Wink
Kaj je lepšega kot, da se kuža sam odšeta na sprehod!  Angry

Potem pa imamo tudi človeške dreke - se mi je že parkrat zgodilo (sicer par let nazaj), da sem v Šiški videla belo rit klošarja, ki je opravljala določeno potrebo v grmovju na travci zraven garaž pod bloki...  Shocked

Smetnjakov bi pa res lahko dali več.

LP, T
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #201 : sreda, 17.05.2006 : 10:20:29 »

Jaz tudi ne razumem teh packov, drugače se pa da fino uporabiti tudi majhne vrečke, ki jih dobiš v trgovinah zastonj ob nakupu. Meni se jihz veliko nabere in kar te porabim za pasje drekce. Drugače so pa vsepovsod, kjer so koši za pasje iztrebke vedno problemi z vrečkami.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #202 : sreda, 17.05.2006 : 10:27:00 »

Potem pa imamo tudi človeške dreke - se mi je že parkrat zgodilo (sicer par let nazaj), da sem v Šiški videla belo rit klošarja, ki je opravljala določeno potrebo v grmovju na travci zraven garaž pod bloki... Shocked


Prejšnji teden sva bili s kolegico v Ljubljani, po opravljenih dolžnostih sva peljali psa malo na sprehod, pa tudi da vidiva kako izgledajo sprehodi v Ljubljani. Na eni klopci so sedeli trije klošarji, četrti je pa čepel ob prvem grmu in ravno rinil svoje iztrebke pod grm z enim časopisnim papirjem, Tongue Tongue mimoidoči so nemo opazovali prizor. Me smo se pobrale v avto in se ustavile na barju tam srečale nekaj prijetnih sprehajalcev s pasjimi prijatelji in je bil en tak lep sprehodin igranje psov.
Se mi zdi, če bi bili mestni redarji bolj dosledni pri kaznovanju in opominjanju, bi bilo precej drugače.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #203 : sreda, 17.05.2006 : 10:45:40 »

Tudi jaz uporabljam kar te brezplačne trgovinske vrečke  Wink. Se mi trapasto kupovati tiste, ki so ravno za to namenjene, če te čisto dobro opravijo delo, pa še dovolj velike so (v nasprotju z tistimi "posebnimi"). Je pa potrebno pazit, da nimajo kakšne luknje... smo se izučili na grd način  Shocked  Grin
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #204 : sreda, 17.05.2006 : 12:28:42 »

Te trgovske vrečke so pretanke...
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #205 : sreda, 17.05.2006 : 17:26:21 »

Tudi jaz uporabljam kar te brezplačne trgovinske vrečke  Wink. Se mi trapasto kupovati tiste, ki so ravno za to namenjene, če te čisto dobro opravijo delo, pa še dovolj velike so (v nasprotju z tistimi "posebnimi"). Je pa potrebno pazit, da nimajo kakšne luknje... smo se izučili na grd način  Shocked  Grin
Ja, pri teh vreckah pa jaz vsaj 2x preverim preden roko not porinem Cheesy
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #206 : sreda, 17.05.2006 : 18:52:34 »


tud js pobiram za svojim kuzkom, nimam pa nekih problemov saj njegova velikost drekca ne presega niti  enega malega crveka.
je pac mali kuza ki malo kaka.
zato pa tudi kupujem tiste fine vreckice ki so zrolane  in jih samo vlais in trgas.
tako da jih mam vedno s sabo pripete na povodec.

morem pa priznat, da kar se pa narave tice pa kakcov ne pobiram..tako da gozd in travnik ki ni za igranje ostane za nama malo posvinjan.

lp
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #207 : sreda, 17.05.2006 : 18:55:32 »

So pa dobre tudi  tiste, ki so na pasjih straniščih (smetnjakih), če ni seveda prazno... Samo problem je v tem, da moram za pobiranje ene potrebe porabiti najmanj 3  Grin
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #208 : sreda, 17.05.2006 : 19:24:22 »

Je pa potrebno pazit, da nimajo kakšne luknje... smo se izučili na grd način  Shocked  Grin

 Grin Grin

Lahko rečem le, da niste edini...  Tongue
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #209 : sreda, 17.05.2006 : 21:53:03 »

Grem jaz danes na sprehod z mojim čurijem murijem pa srečama soseda in njegovega psa.Pa smo se odšetali malo skupaj na sprehod.Njegov pes je kakal on pa kot da ne vidi in je lepo po "luftu"(zraku) gledal....kot da pes ni njegov.Jaz sem kakor vedno za Lončijem pobrala, pa mi je on rekel "pa sej tuki pa ni treba pobirat,:jst še v mestu ne".....
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines