mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 09:41:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 191469 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #690 : sreda, 16.02.2011 : 19:33:52 »

No, da malo zbudim temo  Smiley

Nekaj utrinkov iz naših "zimskih" dni  Wink

veliko divjamo


veliko se igramo


in seveda brez "mučenja" ne gre Grin ( Garis se mojstersko naredi da spi in upa, da njega ne bo doletelo Grin)


lp
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #691 : četrtek, 17.02.2011 : 01:33:10 »

Ta prva in ta druga slikica sta mi ful luštni Cheesy, vidim da se imate lepo skupaj in se zabavate! Smiley
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #692 : četrtek, 17.02.2011 : 09:31:34 »

Redik in Kenda
vir: www.ambasadorji.org

Zgornji članek naj bo dokaz, da setri niso samo igračke, blesavci in bučmani, ampak so ravno zato lahko nadvse primerni psi za izvajanje drugih aktivnosti - terapij z živalmi. Z Mincem bova danes začela obiskovati tečaj in če bo vse po sreči, bova čez dober mesec lahko začela z delom in bova, upam vsaj, privabila kak nasmeh na obraz.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #693 : petek, 18.02.2011 : 22:18:23 »

Uau, Agnes... super! Smiley
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #694 : sobota, 19.02.2011 : 13:03:08 »

Hvala, Zuzi. Sva preživela Smiley. Kako sva se pa imela, pa lahko spremljate tule. Mini se je izkazal kot izjemno potrpežljiv (lahko so hodili čez njega, mu gledali zobe, ga česali ...), ravno prav živahen, ko je bilo treba, miren, ko smo to hoteli od njega (ni se bal hojce, bergel, vozička), nežen, ko je jemal hrano iz roke. Tudi pogumen je bil ob plezanju na mizo (ja, malo čudno se morda zdi, a pes na mizi je zelo priročna reč, če delamo s starejšimi ljudmi, ki se težko sklanjajo). Nikoli si pa nisem mislila, da bo tako dobro delal na hrano, ker je bil vedno bolj zbirčne sorte. Pri igranju z igračo se je izkazal kot kuža z zelo malo plenskega nagona, kar je dobro, ker ne sme planiti po igrači in roki.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #695 : sobota, 19.02.2011 : 14:05:08 »

Meni se zdijo te terapije super. Se mi zdi, da je žival za starejšega človeka super sprostitev.
Primer je moja babica, ki je čisto vesela in kar ne neha govoriti o tem, ko jo pride obiskat naš mucek Pan in se z njo igra in se mucka (živimo v isti hiši in Pan se sprehaja povsod), tudi Garisa in Knackerja rada opazuje, a sta za njo kar malo predivja, medtem, ko ji Pan, nežen muc, vsekakor predstavlja sprostitev.
Mislim, da bi moralo biti v Sloveniji teh terapij več.

Vama pa čestitam za uspešen prvi dan Smiley in vama želim, da uspešno opravita tečaj in razveselita veliko starejših ljudi Smiley
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #696 : sobota, 19.02.2011 : 14:28:35 »

Hvala Cheesy. Ampak mislim, da bova midva bolj z mulci se ukvarjala. Mini je namreč dokaj mlad in živahen pesjan, pa tudi meni je delo z otroki v večje veselje. Samo nikoli pa ne veš, kam te pelje pot, tako da bova morda kdaj tudi uživala v delu s starejšimi.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #697 : sobota, 19.02.2011 : 14:44:07 »

No, če pa z otroki vama pa tudi z njimi želim veliko veselja Smiley
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #698 : petek, 25.02.2011 : 16:08:15 »

Včeraj smo imeli spet tečaj. Kako je potekal, si lahko preberete tudi tule. Včeraj smo zaključili prvo polovico tečaja, zato je sledila evalvacija. Na najino delo ni večjih pripomb (malo moramo paziti, da bo lepše jemal hrano izmed prsov in da ne bi koga podrl zaradi svoje živahnosti). Povedali so, da bi jih silno veselilo, da bi delala še naprej in da je Mince lahko vzor svojim sošolcem  Kiss.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mayflower
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #699 : ponedeljek, 28.02.2011 : 18:49:47 »

zuzi: krasna navihanca sta!
Agnes: palce gor za privabljanje nasmehov!
Upam, da kmalu privabimo tudi pomlad! Da bomo še raje z našimi kosmatinci v naravi...
Juhu, jutri pa začetek tečaja v Kinološkem društvu Maribor - se že veselimo!
LP!
Logiran
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #700 : torek, 01.03.2011 : 17:31:31 »

mayflower: hvala Smiley

No midva z Garisom pridno trenirava tudi že za naslednjo razstavo, ki sicer ne bo še tako kmalu. Garis se po konstituciji vedno bolj razvija v odraslega psa, tudi "zastavice" mu lepo rastejo, le rep je še malo krajši, a dlaka na njem je vedno bolj gosta in se vedno bolj obeša, tako, da upam da bo tudi rep še malo zrasel (mama in oče sta kar močno odlakana).

poza še sicer ni najboljša (sploh, ker je to največje mučenje za njega in se ves čas "vleče skupaj", kljub priboljškom in hvaljenju in...), a nama gre vedno boljše  Cheesy


Lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #701 : torek, 01.03.2011 : 23:45:35 »

Počitek med vajami
foto: Urša Ivanovič


Zuzi, super vama gre. Poskusi samo prve noge postavit bolj pravokotno na tla (psa dvigneš in postaviš noge pravokotno na tla, nato pa popravljaš zadnje noge). Rep pa malo spusti, drži ga ravno v liniji hrbta. Sicer je pa super, da ne skrivaš dlake. Ta je fantastična za starost. Kar tako naprej, veliko uspeha želim.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #702 : sreda, 02.03.2011 : 00:20:41 »

Povedali so, da bi jih silno veselilo, da bi delala še naprej in da je Mince lahko vzor svojim sošolcem  Kiss.
Iskrene čestitke, Minec in Agnes Kiss Pridna piflarčka Wink
PS. Glede na tvoj zapis o tem, da je pes z malo plenskega nagona dobrodošel med "terapevti", moram priznati, da sem pav vesela, da sem kaj takega zasledila. Moj Roko ima ravno tak "problem" in v naši mali šoli to ni bilo najbolj "zaželjeno" (kao da se lepše dela s psi, ki imajo več plenskega nagona). No, ker mene osebno razni pasji športi niti ne zanimajo kaj dosti, me pa enkrat v prihodnosti mika, da bi, če bo vse prav steklo, morda poskusila z mojo pasjo radostjo razveseljevati druge ljudi, sem prav vesela, da "imava" poleg potrpežljivosti in prijaznosti vsaj še to lastnost (ne-plenskost) Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #703 : sreda, 02.03.2011 : 10:35:50 »

Agnes: hvala za nasvete. Postavljam ga tako kot ste napisali, problem je le ko mu zelim prestaviti zadnje noge se potegne nazaj, tako da to moreva se popravit.

Ja dlako ima lepo, predvsem barvo (sodnici na cacib-u lj v nedeljo je bil zradi tega zelo všeč), le repek je res malo krajši. Pa saj ima še čas.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #704 : petek, 04.03.2011 : 11:01:26 »

Kar počasi in ne pretiravaj z vajo, naj mu bo to žur. Vaja dela vajenca (ups, mojstra).

Mi smo imeli spet šolo včeraj. Kako smo se odrezali in kaj smo počeli, pa lahko preberete tule.

LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines