mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 24.08.2024 : 00:50:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 192762 krat)
0 članov in 21 gostov pregleduje to temo.
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #720 : petek, 18.03.2011 : 17:29:19 »

Super, se zelo vesela za Darka Afro

Kako pa je šlo na izpitu? Smiley

Za rezultate bi pa res prosila, če jih slučajno kje dobite Smiley
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #721 : sobota, 19.03.2011 : 21:57:07 »

Super napisano Smiley

Hvala lepa.

Super, se zelo vesela za Darka Afro 

Hvala tudi tebi.

Kako pa je šlo na izpitu? Smiley

Mince so bile zelo pridne, delale kot urca, jaz sem bila malo nervozna. Pisni del je pa tudi šel. ni bilo tako težko, je bilo pa kar treba znati. Uradnih rezultatov še ni, upam, da bodo kmalu. Potem imamo še podelitev, če naredimo, seveda. Upam, da bova potem našla delo. Napisala sem celotno poročilo in ga poslala Ambasadorjem. Če ga potrdijo, ga objavim tudi tu, da bi lahko kdo vedel, kaj smo delali in kaj je treba znati. Malo bolj hecni opisi so pa na blogu.

Za rezultate bi pa res prosila, če jih slučajno kje dobite Smiley

Bom pisala organizatorjem, ja.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #722 : ponedeljek, 21.03.2011 : 15:06:06 »

Citat
Citat
Kako pa je šlo na izpitu? Smiley

Mince so bile zelo pridne, delale kot urca, jaz sem bila malo nervozna. Pisni del je pa tudi šel. ni bilo tako težko, je bilo pa kar treba znati. Uradnih rezultatov še ni, upam, da bodo kmalu. Potem imamo še podelitev, če naredimo, seveda. Upam, da bova potem našla delo. Napisala sem celotno poročilo in ga poslala Ambasadorjem. Če ga potrdijo, ga objavim tudi tu, da bi lahko kdo vedel, kaj smo delali in kaj je treba znati. Malo bolj hecni opisi so pa na blogu.

Super, čestitam Smiley

No mi smo pa včeraj imeli drugo uro tečaja za vzrejno preiskušnjo. Najprej smo ponovili iskanje po terenu nato pa smo prvič delali z divjadjo in sicer s prepelicami. Oba sta se zelo dobro odrezala, Garis je hitro ugotovil kakšna je njegova naloga, torej stoja na prepelico. Knacker pa je rabil malo več časa, saj mu ni bilo najbolj jasno zakaj je ne sme zagrabiti, ampak je tudi njemu na koncu uspela stoja (seveda na sproščeni vrvici).
Da bomo boljši, pa si bomo naslednjič domov prinesli prepelico in pridno vadili   Cheesy le prostor za kletko moramo še najti, saj bi drugače naš muc kar hitro stopil v akcijo Evil
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #723 : torek, 22.03.2011 : 22:01:42 »

Super vama gre, bravo. Kje pa imate tečaj? Če ni predaleč, bi vaju prišla z veseljem kaj pogledat. Knakec kakec je pa le še otrok, tako da rabi malo več časa, da dojame, za kaj je na svetu, ampak super, da sta začela že zdaj. Vaja dela mojstra. Fino je tudi, da je tebi to v veselje.

Midva z Mincem sva pa naredila tudi teoretični del Cheesy. Sem zelo vesela in ponosna. Zdaj naju čakajo še trije obiski pod nadzorom, potem pa lahko začneva delat. Upam, da bova imela srečo in res delala z mulčki.

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #724 : sreda, 23.03.2011 : 11:57:04 »

Čestitam za izpit  bravo

Tečaj imamo na lovišču v Kotu pri Igu, blizu Ljubljane. Seveda lahko prideš, oz. mislim, da nebi smelo biti kaj narobe.
Ja Knakec je še velik otrok, ampak kaj drugega od njega niti ne pričakujem. Ker pa tudi on z veseljem dela, smo ga kar vključili v tečaj.
Ja res je, obožujem delo z njima.  Smiley

Logiran
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #725 : četrtek, 31.03.2011 : 19:10:55 »

No, mi smo postali pravi lovci Wink  no ali pa tudi ne Grin ampak stoja na prepelico nam gre pa vsak dan bolje  veselje


Takole mi treniramo nos in stojo:  Smiley






Sicer se mi naša boga prepeličica malo smili, a se tolažim, da bo kmalu na svobodi med sebi enakimi Smiley

Agnes, kako vama gre z Mincem na terapijah?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #726 : nedelja, 03.04.2011 : 18:32:03 »

Prav fino je gledat fotke setrov pri delu, čeprav se šele učijo. Mi je zelo všeč in zelo pohvalno, Zuzi, da se ukvarjaš s tem. Misliš potem nadaljevati v lovski smeri? Ali te mika poskusiti kaj drugega?

Z Mincem čakava na datume za tri obiske pod nadzorstvom (enega že imava - to je 12. april). Dala sva tudi mere za oprtnico, hehe, no, za Minca. Komaj čakam še te izkušnje, pa upam, da bova potem res lahko začela delati kje. Upam, da bo najino poročilo s tečaja in izpitov tudi kmalu objavljeno v strnjeni obliki.

Želim vama še veliko veselja pri delu in se veselim kakih novih fotk.

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #727 : sobota, 09.04.2011 : 11:05:04 »

Citat
Misliš potem nadaljevati v lovski smeri? Ali te mika poskusiti kaj drugega?
V lovski smeri po izpitih verjetno ne bomo nadaljevali. Prav tako v družini nimamo lovca, tako, da za jago ne bosta. Na tečaj smo šli predvsem zaradi tega, da psa svoj nagon usmerita v pravo smer in ga znata uporabit. Seveda tudi zaradi vzrejnega dovoljenja in pa razstav (Garis potrebuje za šampionat slovenije le še CAC v razredu delovnih).
Verjetno bomo tako za zabavo poskusili z agility-jem.

Agnes ali boste kaj obiskali CACIB Maribor?
Mi se kar ne moremo odločit ali naj gremo ali ne...




Logiran
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #728 : ponedeljek, 11.04.2011 : 13:48:13 »

No spet jaz Smiley

Že nekaj časa ugotavljam, da so ameriški irski setri drugačni od naših (predvsem oblika glave, dolžina dlake, gibanje) Zato sem malo pobrskala po internetu in na enem od hrvaških forumov našla debato na to temo. Forumaš tam imajo različna mnenja (nekateri pravijo celo, da so med setre križali afganistanskega hrta). Na strani Irish setter club of America, v razdelku National Specialty winners pa sem našla zmagovalce od leta 1973 - 2010. In le prvi trije, torej zmagovalci let 1973-1975, so takšni, ki se dajo primerjati naprimer z našimi oz. s setri iz angleških strani o irskih setrih. Vsi zmagovalci naslednjih let pa imajo dosti bolj dolge gobce, veliko daljšo dlako, kolikor iz slik vidim tudi drugačno kvaliteto dlake...

Zanima me ali kdo ve kaj več o tem?

pa še ena naša po česanju Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #729 : ponedeljek, 11.04.2011 : 14:55:22 »

Lepi  Smiley
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #730 : sreda, 13.04.2011 : 16:07:35 »

Zuzi, razstavljala gotovo ne bom. Če bom prišla, bom delala kje v ringu. Se moram še odločit. Res je, da so ameriški setri precej drugačni, imajo precej afganistanske krvi v sebi, kar se pozna precej v višini psov, konstituciji, dolžini in kvaliteti dlake, nošnji repa.

Sicer sta pa tvojadva bukseljna zelo lepa in pridna. Prav v veselje ju je gledat, upam, da kmalu tudi v živo.

LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #731 : sreda, 20.04.2011 : 19:47:44 »

MINI NA OBISKU

V ponedeljek sva z Mincem obiskala Mladinski center Skala, kjer sva opravljala prvi del praktičnega izpita za delovne pare. S prijateljčki Zojo, Copro in Pepperjem smo razveselili celo ekipo otrok. Najprej smo se predstavili, prave zvezde so bili seveda naši kužki. Potem smo se pa v skupinicah pogovarjali o kužkih in se zabavali. Ura je minila prehitro. Mince je bil zelo priden, jaz se mu pa moram malo bolj posvečati med samim obiskom.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #732 : nedelja, 24.04.2011 : 12:04:10 »

Takole smo se imeli v ponedeljek na izpitu.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #733 : nedelja, 24.04.2011 : 15:22:22 »

Bravo Mince in šefica  Kiss
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #734 : nedelja, 24.04.2011 : 16:48:44 »

Bravo Mince in šefica  Kiss

Cheesy, hvala, hvala, Mince so nadpridne, šefica je pa govedo, ampak menda ni tok neumna, kot zgleda, pa razume navodila Cheesy.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines