mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 01:24:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 191293 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
simona_val_tomaz
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #120 : nedelja, 03.07.2005 : 21:54:14 »

Pozdrav vsem ljubiteljem rdečih psov!!!! 

!!!!!!Za vse tiste, ki jih ne zanimajo tipične zdrahe med setraši ampak samo njihovi kužki!!!!!!
Ja, lepi so, prijazni do vseh:psov, ljudi, otrok.Idealni družinski pes, ki rabi aktivnega lastnika, ki se bo z njim ukvarjal. Rabijo ogromno gibanja, nikoli ga nimajo dovolj.
 Marsikdo mu pripiše trmasti značaj, večina se ne moti, vendar.... seter je intelegenten pes, ki  misli nase, ne pa na lastnika, pameten je zase, ne za ljudi okrog sebe. Zakomplicirano? Sploh ne, setra ne boš pripravil, da se vsede v blato(ker bo potem umazan), medtem ko bo to kak pes naredil brez razmišljanja.
So psi z dolgo življensko dobo, tudi v starih letih so izredno aktivni in jih izdaja samo siva dlaka.
Karakter setra je čudovit, čuten, nežen, včasih se ti zdi, da ti ni samo najboljši prijatelj, ampak že kak psihiater, točno ve kakšnega razpoloženja si.
 Živim z njimi že 12 let in so čudoviti psi spremljevalci. Sprejmejo vse tiste ljudi, ki jih sprejmeš ti. Niso agresivni, napadalni, razen če čutijo, da nehče ogroža nas, takrat so pripravljeni pokazati zobe in tudi kaj več.
Edina slaba lastnost setra je, da je pobegljiv. Ne glede na to kako ugodje mu nudiš, ga vleče lovski nagon po brezmejnem lovljenju in gonjenju divjadi. Pripravljeni so gonit neprestanoma divjad tudi 3 dni in se znajdejo na drugem delu Slovenije. sicer nikoli ne bo divjad napadel, jo ogrizel, ker to se mu gnusi. Seter je lovski pes, ki ne bo ubijal divjadi, gonil jo bo in ko jo dobi se obrne in odide.
Barva setra je tista, ki mu daje gracijoznost. Je edini pes, ki ima rdeč sijaj. To barvo so hoteli vnesti tudi drugim pasmam s pomočjo križanja, ampak se je ta rdeči gen zmeraj skril.
Glede intelegence še samo to, Vaš seter bo nagonsko vedel in sledil gibanju vaših rok, ne rabite ga čit levo, desno, ampak samo pokažete, nakažete z roko, to ima v sebi, nagonsko, prirojeno.
Glede vzrediteljev  pri nas...ja, so dobri....promovira se ena, na razstavah, druge caplajo za njo... je baje uspešna... kako gledaš.... lahko je ležat na lovorikah in pobirat sadove....če druge pse zraven ne spustijo. Imam svoje mnenje, ne provociram. Zame je zmeraj moj kuža najlepši, marsikdo pa tega ne sme videt, ker potem ne da ocene pravemu psu...
Danes, po 10 letih odkar sem razstavljala psa, vidim, da je situacija še zmeraj ista...kuhinja...ni pomembno kakšnega imaš, samo iz prave psarne mora bit. Zgodilo se mi je, davnega leta 95, mislim, da je bila Lendava, da se mi je sodnik opravičil, ker mi ni dal caciba rekoč: veš, moral sem dat njej, ker ima psarno, drugače pa veš, da je tvoja najlepša....pridi razstavljat drugam.... upam, da sem vse povedala. To je bila moja zadnja razstava. Ta izkušnja za ljubitelje psov ni pomembna.
 No, pa da ne bom samo nakladala, še par slikic od naših ta rdečih, trmastih ircov! Lana pri svojih 12 letih
http://belival.moj-album.com/album/645816/?os=656727
http://belival.moj-album.com/album/645816/?os=656883
Lep pozdrav, Simona&Lana&Gaia&Val
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #121 : ponedeljek, 04.07.2005 : 08:09:22 »

Ja, lepi so, prijazni do vseh:psov, ljudi, otrok. Idealni družinski pes, ki rabi aktivnega lastnika, ki se bo z njim ukvarjal. Rabijo ogromno gibanja, nikoli ga nimajo dovolj.
Marsikdo mu pripiše trmasti značaj, večina se ne moti, vendar.... seter je intelegenten pes, ki misli nase, ne pa na lastnika, pameten je zase, ne za ljudi okrog sebe. Zakomplicirano? Sploh ne, setra ne boš pripravil, da se vsede v blato(ker bo potem umazan), medtem ko bo to kak pes naredil brez razmišljanja.

Setri res slovijo kot izjemno prijazni psi in krasni druzinski psi. Vendar se moramo zavedati, da znajo biti tudi dominantni. Tudi pri otrocih je treba biti silno previden, saj seter v igri kaj kmalu preklopi v turbo prestavo in nehote v igri otroka prevrne. Zato moramo biti pri druzenju z otroki tudi previdni.

So psi z dolgo življensko dobo, tudi v starih letih so izredno aktivni in jih izdaja samo siva dlaka.

V vseh knjigah res pise, da setri zivijo izjemno dolgo zivljenje, vendar sama nisem se spoznala setra v taki starosti, kot jo navajajo knjige. Najstarejsi meni poznani setri so dosegli 15 let. Res pa je, da so do zadnjega aktivni.

Edina slaba lastnost setra je, da je pobegljiv. Ne glede na to kako ugodje mu nudiš, ga vleče lovski nagon po brezmejnem lovljenju in gonjenju divjadi. Pripravljeni so gonit neprestanoma divjad tudi 3 dni in se znajdejo na drugem delu Slovenije. sicer nikoli ne bo divjad napadel, jo ogrizel, ker to se mu gnusi. Seter je lovski pes, ki ne bo ubijal divjadi, gonil jo bo in ko jo dobi se obrne in odide.

Setri res veljajo za pse, ki radi pobegnejo. Vendar se tudi to njihovo lastnost, ce smem tako reci, da izvrstno obrzdati s pravilnim in vztrajnim delom ze od prvega dne, ko pride ta mala rdeca kepa k nam. Neodgovorno pa je, da v psu (pa naj bo to seter ali kateri koli drugi) dovolimo, da goni divjad. Ko se v psu prebudi plenski nagon, bi tudi zagrabil in divjad raztrgal, pa naj je to salonski seter ali pa kateri drugi delavec. Sicer se tudi trganje divjadi izloca iz vzreje.

Glede intelegence še samo to, Vaš seter bo nagonsko vedel in sledil gibanju vaših rok, ne rabite ga čit levo, desno, ampak samo pokažete, nakažete z roko, to ima v sebi, nagonsko, prirojeno.

Zal stvar ni tako enostavna. Res je, da so setri izjemno samostojni pri delu in se na svojega vodnika ne zanasajo 100%, ampak sledijo svojemu nosu, mu moramo pri posiljanju na preiskovanje terena pomagati s kretnjami rok, na samem zacetku pa tudi s spremembo smeri gibanja.

Sicer pa zgolj v informacijo: psarn irskih setrov pri nas je kar nekaj (linki do njih so zgoraj) in njihovi psi in psi njihove vzreje so priblizno enako uspesni na razstavah.

Lep pozdrav, Neza

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #122 : ponedeljek, 04.07.2005 : 16:00:55 »

Pogledala sem slikice. Psicka je zelo luskana in res ne kaze svoje starosti. Od kod pa je? Sprasujem zato, ker bi bil moj Lop tudi priblizno ta generacija in sta si morda kaj v sorodu. Lahko das gor se kake slikice in psicko malo bolje predstavis? Moja dva lepotca si lahko ogledas tule. Hvala in lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
simona_val_tomaz
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #123 : ponedeljek, 04.07.2005 : 22:40:52 »

Doma imam dva setra, setrci, Lano Dobravsko, in Gaio.
 Lana je bila kupljena v Mb, Gaia je pa hči od Lane.
Se strinjam s tabo, da lahko prestavijo v igri v turbo predstavo, vendar je tako pri vseh psih, ne glede na pasmo.

Čeprav moram rečt, da Lana ni nikoli, niti med igro podrla otroka, kvečemu je bila bolj previdna, tudi če jo je vozil otrok na sprehod, pod mojim nadzorom, je bilo dovolj, da sem povdarila, da gre za otroka. Še celo manj je vlekla, kot bi sicer mene.
To, da bi seter ubil, razmrcvaril divjad, še nisem zasledila.
Sama imam  izkušnjo, da je  kokoš gonila tako dolgo, dokler boga kokoš ni umrla zaradi kapi. Na koncu jo je povohala, in se obrnila. Kokoš je umrla, ampak ne zaradi ugriza, ampak zaradi strahu. Tudi v literaturi, predvsem tuji, pri nas za setra ne obstaja posebna, je navedeno, da se jim gnusi dat živo ali mrtvo žival v gobec. Nikoli še mi nobena ni prinesla kako mrtvo žival, niti krta.

 Setri so bili priljubljeni med lovci samo zaradi lažjega dela z njimi, tudi več lovcov, ki so jih imeli so jih imeli v paru. Jaz sama nikoli nisem imela nobene v lovske namene, ker nisem lovec. Povem samo tuje izkušnje, ter stvari, ki sem jih prebrala v knjigi. Z obema sem poiskusila, brez predhodnega učenja povelja z gibi rok in moram priznat, da sem bila presenečena, ker sta obe to obvladali.  Res pa je, da je večina lovcev opustila setre zaradi njihove muhavosti ter nege.
Večina setrov, ki jih poznam, so pobegljivi. Grejo za nosom, ne glede na to, kako trdo roko imaš ali koliko si vztrajen in strog. Sama nisem nikoli izvajala agresije nad psmi, oziroma uveljavljala avtoriteto. Srečo imam samo, da sta se zmeraj vrnili. Če že pobegneta, gresta skupaj, vsaka zase se držita hiše in nas. Tukaj pa se potrdi dejstvo, da so navajeni lovit, goniti v parih. Sicer je dilema, kaj storit, ko ti pes pobegne. Ali ga pohvaliit, ker pride domov, ali ga skregat. V vsakem primeru narediš napako. Mi smo zmeraj bili tako srečni, da smo jih dali na toplo in nahranili. Ne vem, kako bi bilo, če bi jju skregali in ju kaznovali.

Lana je sedaj stara 12 let - zavidljiva starost. Če primerjam z ostalimi psmi njene starosti,..... hmmm ni jih dosti, kakšen mešanček. Je še zmeraj vitalna, malo je sicer pridobila na teži, siva postaja okrog gobčka. Še zmeraj je pa poskočna, igriva in hiperaktivna, sicer ne tako kot včasih, je pa.... Ima pa še zzmerej normalne gonitve ter vse cikluse, kot jih mora imet.
Tudi da bi s starostjo postala sitna ali nerazpoložena, ne morem rečt. Potrpežljiva z ostalimi psmi ter ljudmi s katerimi prihaja v stik.
Da bi imela kakšne bolezenske znake, ne morem posebej katero izpostavit, starostne bradavičke, ki so virusne, mogoče, in napadejo vsakega psa takšne starosti. Tudi dlaka je še zmeraj sijoča in dolga.
Setri so v vseh literaturah navedeni kot psi, ki dočakajo visoko starost, seveda pri pravilni negi in prehrani. Nekoč sem celo prebrala, da dočakajo starost 17 let.
Vsak pes je odraz svojega lastnika, ne glede na to kake pasme je.
lep večer, Simona &Lana &Gaia&Val
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #124 : četrtek, 07.07.2005 : 14:00:01 »

Simona, dejstvo je, da se mora pes najprej navaditi na to, da divjad zagrabi. Gnusi se jim ne, ampak enostavno jih perje v gobcu moti. Ko se pa enkrat navadi na ta obcutek, nima pa nobenih tezav s prenasanjem divjadi naokoli. Seveda jo lahko ob nepravilnem usmerjanju tudi raztrga (ampak, kot sem ze napisala, se takega vedenja ne odobrava). V kateri literaturi si prebrala, da se setru gnusi dat mrtvo zival v gobec?
Lovci setrov do nedavnega niso marali.
Poleg tega me pa zelo moti nekaj. Pises, da je tvoja psica preganjala kokos toliko casa, da je ta umrla. Se ti zdi to dejanje sprejemljivo? Pises, da ti obe psici uhajata od doma, a imas sreco, da se vedno vrneta. Mislis, da je to v redu? Psi, ki bezljajo po svetu brez nadzora, predstavljajo vsaj motec dejavnik za ostale sprehajalce in pse, da ne omenjam sele ostale divjadi. Sama si lepo podala odgovor, zakaj tvoji dve psicki bezita. Namrec nikoli nisi uveljavljala avtoritete nad njima. Napaka. Seter je lovski pes, potrebuje veliko gibanja in veliko 'dela', da zaposli svoje mozgancke. Sicer pa bezi in dela ostale neumnosti. Zato je potrebna dosledna (to ni enako groba) vzgoja. Od samega zacetka mora biti narejen 150% odpoklic in ostala poslusnost. Nikakor naj jih ne bi pustili, da zacnejo sami bezljati po svetu. Ko enkrat okusijo slast tega, jih je res tezko prepricati, naj hodijo z nami na sprehod.
V tistem casu sem sama tudi razstavljala nasega Lopa, poleg tega sem pa na tistih razstavah, kjer nisem razstavljala, delala v ringih in prevajala. Zato imam polno starih katalogov z rezultati. V Lendavi je Lana dobila R. CAC in R. CACIB za psicko CARMEN (ki je bila tiste case top psicka in je pobirala ne samo pri nas, ampak tudi po sosednjih drzavah). Njo je vedno v ringu vodil gospod. Njeni lastniki niso imeli nikoli psarne. Psicka je imela pa eno leglo, iz katerega prihaja Redikova mama Peggy. Ce se hudo ne motim, sta se z Lano potem udelezili se nekaj razstav naslednjega leta (1996). Iz spomina mi je pa usel podatek, kje si delala tekmo in s kom si parila. Lahko pomagas?
Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #125 : petek, 15.07.2005 : 17:11:50 »


Edina slaba lastnost setra je, da je pobegljiv. Ne glede na to kako ugodje mu nudiš, ga vleče lovski nagon po brezmejnem lovljenju in gonjenju divjadi. Pripravljeni so gonit neprestanoma divjad tudi 3 dni in se znajdejo na drugem delu Slovenije. sicer nikoli ne bo divjad napadel, jo ogrizel, ker to se mu gnusi. Seter je lovski pes, ki ne bo ubijal divjadi, gonil jo bo in ko jo dobi se obrne in odide.


Sem lastnica setra( gordona), to da je pobegljiv....... zaradi lovskega nagona Huh
Moj  ima  zelo velik nagon , ampak , da bi mi v gozdu  pobegnil in gonil divjad.................  to pa   ni še storil nikdar. Pa  sva dan za dnem  v gozdu.
 Markira ,ja, ..... ptiča sredi travnika, in ko  ptič zleti se požene ... ampak  dalj kot 150 metrov ne, potem se vrne na isti kraj in prevohlja.
 Kar se pa tiče divjadi v gozdu......  pred mesecem dni sva opazovala srnjo pri  rostvu mladiča , lahko bi rekla da je bila srnja oddaljena  od naju cca 70-80 metrov, oba sva  ležala v grmovju tiho kot miške... niti na pamet  mu ni prišlo da bi  pognal( niti" cmizdil "ni  , kar je njegova navada  kadar mora biti pri miru). Smiley
Tudi v gozdu in obronkih gozda se ne oddaljuje  več kot 50 metrov stran od mene.

Da  bi  bil moj pubertetnik svetla izjema... pa malo dvomim. Roll Eyes Wink
 Mislim , da skoraj  za vse ptičarje(  z  vsaj  malo  šolanja) dosežemo kar je za njih značilno,  da ne pobegnejo, in  se ne oddaljujejo preveč od lastnika.


Logiran
simona_val_tomaz
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #126 : sreda, 20.07.2005 : 22:50:44 »

"V kateri literaturi si prebrala, da se setru gnusi dat mrtvo zival v gobec?"--- odgovor najdeš v angleški knjigi o irskih setrih, noter je podroben opis pasme, standardi, vzreja, vse kar te zanima. Na 100 straneh seter razčlenjen v detajle karakter, standard, zunanjost, žal -za nekatere pisana v angleščini-slovenska literatura o setrih je revna. Noter pa imaš tudi nasvete o vzgoji psov ter negi, nasplošno, dobra knjiga za vsakega lastnika psa, skratka.
 Knjigo sem si naročila 12 let nazaj, preko revije Moj pes.

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #127 : nedelja, 24.07.2005 : 17:34:18 »

http://www.moj-album.com/slike/33468/Ja2Fpj4EDE2MurDl.v.jpg

Darko Barko odlaga (foto JennyK)

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tarabas
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #128 : petek, 29.07.2005 : 12:30:48 »

Agnes, potrebujem pomoč na PM!
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #129 : sobota, 30.07.2005 : 09:19:57 »

V psarni Seterday imajo podmladek! 3 dni....  Cheesy

http://www.moj-album.com/slike/22683/Dkh8vePT6vN80wGa.jpg

http://www.moj-album.com/slike/22683/5ELmiux0h604XTNL.jpg

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #130 : ponedeljek, 15.08.2005 : 17:53:04 »

Vceraj (14. 8.)  sta praznovala tretji rojstni dan Darko Barko in njegov bratec Dreamer (Erosova starejsa polbrata  Wink). Tudi Drimu vse najboljse in se veliko neumnosti! Darkotu smo pa ze voscili v za to primerni temi.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #131 : sreda, 31.08.2005 : 11:31:14 »



Reddick Zagajski (last. druzina Vilhelm) v Trbovljah (foto: Slavica Skalar, psarna Ankaranska)

Redik je z uspehi na naslednjih razstavah:

CACIB Ljubljana (Hans. W. Muller) prvak razreda veteranov
CAC Hrusica (Jovica Balac) prav razreda veteranov
CAC Trbovlje (Ivan Traven) prvak razreda veteranov

postal veteranski sampion Slovenije.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
koker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #132 : sreda, 31.08.2005 : 11:33:28 »

čestitam, škoda da ni slikica večja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #133 : ponedeljek, 19.09.2005 : 08:57:40 »

Free Minds Darling (last. Zoran Kompan) in Seterday Dark Princ sta v Lendavi dobila CAC vsak v svojem razredu in tako zaključila slovenski šampionat. Čestitam Darlingu in njegovim ljudem  Cheesy. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #134 : ponedeljek, 19.09.2005 : 10:37:41 »

Rezultati CACIB Lendava 2005

sodnik: Jaroslav Matyas, Slovaska

psi - zreli
Seterday Dark Princ CAC (slovenski šampion)

psi - delavni
Broadway Light Azzuro (ni prišel)
Free Minds Darling CAC (slovenski šampion) R. CACIB

psi - šampioni
Sam Aristokrat CAC CACIB
Kvanto Red Passion of Varaždin R. CAC

psice - mladi
Free Minds Essa PRM (slovenski mladinski sampion)
Garden Stars Happy Light odl2

psice - delavni
Drina izpod Belšce CAC R. CACIB (slovenski sampion)

psice - prvaki
Yesterday's Hero Red Roses in Diamond CAC CACIB BOB

Čestitam vsem novim šampionom.

Čestitamo tudi Pikici, ker je v nedeljo v Masonmagyarovarju dobila CAC BOB in BOG III, s čimer je zaprlia madžarski šampionat.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines