mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.07.2024 : 00:26:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 76   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji sodni dan ...  (Prebrano 233861 krat)
0 članov in 86 gostov pregleduje to temo.
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #315 : sreda, 27.05.2009 : 08:35:51 »

branka, evo ti preprost in preverjen "recept" kako lahko hitro in brez metle preženeš netopirja iz sobe:

meni je netopir zašel v spalnico. Odprla sem vrata v hodnik in v hodniku prižgala luč, v spalnici pa sem jo ugasnila.
Netopir je takoj odletel v hodnik, kjer je gorela luč.
Nato sem odprla vrata na teraso in zunaj prižgala luč, v hodniku pa sem jo ugasnila. Netopir je bil v trenutku zunaj  Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #316 : sreda, 27.05.2009 : 09:07:12 »

Micika, hvala za nasvet. Jaz sem pa ravno narobe naredila, da sem v dnevni pustila luč prižgano, in na hodniku ugasnjeno, (sem mislila, da bo v temo odletel  Roll Eyes ), in tako je ostal noter do jutra.  Sad PA drugič  Wink

Pri nas je začelo sekati ob 3 zjutraj. Bliskalo, grmelo, res kaj takega še nisem slišala. Tudi rahla toča je bila. Samo zaslišim Bučka v posteljo, in ga skočim iskat. Je tako jokal...potem se je pa čisto pomiril in zaspal do jutra.  Smiley

Pred tem sem pa sanjala, da je mojemu Mucu iz riti kri tekla  Lips Sealed sram da je bil čisto krvav, in premetavalo ga je po tleh. Pa sem prosila fanta, naj ga peljeva k vetu, on pa kar nekaj, da je predaleč, da se mu ne da  Shocked in mi ni hotel pomagati. Jaz sem pa v sanjah tako zavpila, da se je še fant zbudil...pa mu nisem takrat hotela govorit sanj, ampak šele zjutraj. Kakšna noč... Roll Eyes
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #317 : sreda, 27.05.2009 : 09:19:55 »

Branka, netopir zazna vlakna, ki so 9X tanjša od pajčevine, tvoji lasje se mu verjetno zdijo kot ladijske vrvi debeli in zagotovo se nima želje notri zaplest Wink Je pa en takle revček "nabasal" na moje mačke, ko je šel po moji sobi lovit, ki so ga sklatile iz zračnega prostora in mu poškodavale prhut. No, sem imela še enega ljubljenčka potem, ker je bil sklepek v prhuti preveč poškodovan, da bi se povsem zacelil. Seveda je bil razvajen do amena, še mačkam je kmalu začel jezikati, mulc  Roll Eyes

Saj, včeraj, ko sem imela kam avto na varno dati, pa ni nič dol letelo...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #318 : sreda, 27.05.2009 : 09:23:40 »

Koliko časa si ga pa imela?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #319 : sreda, 27.05.2009 : 09:27:17 »

Dobre 4 mesece
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #320 : sreda, 27.05.2009 : 10:27:54 »

Čudno. Pri nas na vrtu je vsako leto tak čas prava invazija netopirjev (hodijo lovit junijske hrošče, ki jih je vse polno okrog stare jablane in so prava poslastica zanje in za ptiče) pa še nikdar nikoli niti en sam samcat ni zašel v hišo. Pa bi si ga prav z veseljem od blizu ogledala, niti ne vem, katere vrste so. V lase se pa lahko zapletejo, kadar letijo "na pamet". Zanalašč pa se prav gotovo ne.

Treskalo je pa ponoči res grdo. Betka je celo zlezla k meni v posteljo, česar do zdaj še ni naredila. Bo treba začeti hoditi na sprehode med nevihtami, da se ji slučajno na stara leta ne bi razvil kakšen nadležen strah.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #321 : sreda, 27.05.2009 : 11:42:37 »

V lase se pa lahko zapletejo, kadar letijo "na pamet". Zanalašč pa se prav gotovo ne.

http://www.sdpvn-drustvo.si/varstvo.html
Najprej: znebite se strahu pred netopirji, odvrzite stare vraže! Netopirji se ne zapletajo v lase in ne delajo gnezd v laseh! Netopirji imajo namreč zelo dober način zaznavanja okolice – eholokacija. Z oddajanjem visokofrekvenčnih tonov in s poslušanjem njihovega odboja od ovir zaznajo niti, ki so tanjše od vašega lasu!

Smo se iz poletja vrnili na sredo pomladi... brrr
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #322 : sreda, 27.05.2009 : 11:45:02 »

Ja, kar nekaj. Glih sem se dobro začela sončit Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #323 : sreda, 27.05.2009 : 11:51:50 »

Netopirji ne skenirajo okolice z ultrazvokom neprestano  - včasih po poteh, ki so jim dobro znane letijo na pamet. Takrat se lahko tudi v kaj zaletijo - če tistega prej tam ni bilo, ali pa se zapletejo v lase.
Malo iz teme - ali kdo ve, kje je objavljen kakšen načrt za naredit gnezdilnico za netopirje?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #324 : sreda, 27.05.2009 : 12:27:46 »

Netopirji baje niso radi v gnezdilnicah, bolj izjemoma.
Precekiraj tukaj, o gnezdu za netopirje je tudi tukaj.

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #325 : sreda, 27.05.2009 : 12:48:29 »

Hvala. Imam deščice, imam pripravnega cimprača, imam prostor, netopirji so tudi. Če se bodo naselili fino, če se ne bodo, pa tudi ne bo velike škode.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #326 : sreda, 27.05.2009 : 13:11:02 »

Jaz sem enkrat med drvmi, ki jih ima sosed poleg albinega pesjaka našla netopirčka. Sem si ga od blizu ogledala, ampak sem imela gor kar rokavice. Izredno simpatično bitjece. bivali so tudi pri nas predno smo naredili stanovanje v zgornjem štuku in sicer med deskami in fasado.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #327 : sreda, 27.05.2009 : 14:10:49 »

Čudno. Pri nas na vrtu je vsako leto tak čas prava invazija netopirjev (hodijo lovit junijske hrošče, ki jih je vse polno okrog stare jablane in so prava poslastica zanje in za ptiče) pa še nikdar nikoli niti en sam samcat ni zašel v hišo. Pa bi si ga prav z veseljem od blizu ogledala, niti ne vem, katere vrste so. V lase se pa lahko zapletejo, kadar letijo "na pamet". Zanalašč pa se prav gotovo ne.

.

Pridi k meni  Smiley Wink  bova kakšnega ujeli, sigurno. Meni so rekli, da so prišli v vas zato, ker so jih iz starega crkvenega zvonika prepodili.  Sad

Joj, jaz sem pa vse do sedaj mislila, da se zapletejo v lase, ker jim paše mehkoba in toplota glave in las  Grin hvala, da ste mi povedali, da to ni res.  Smiley Imam en strah manj.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #328 : sreda, 27.05.2009 : 14:30:01 »

Kako jih bosta pa lovili? Tu pri nas jih je ogromno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #329 : sreda, 27.05.2009 : 14:42:39 »

Kako jih bosta pa lovili? Tu pri nas jih je ogromno.

Hec je bil, jaz se jih itak bojim  sram
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 76   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines