mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 16:14:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 298104 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #120 : sobota, 13.11.2004 : 22:50:47 »

Še tu bom napisala tole sporočilo, ker res želim pomagati:

V Lendavi na veterinarski postaji imajo čudovito odraslo samojedko (kako je z dlako, v kakšnem stanju je-če je razčesana-ne vem). Zaenkrat sem jo videla le iz razdalje 50 m. Če koga kaj več zanima, naj pove. Zaželjeno je ograjeno dvorišče in dosti časa. Ne želim, da pride psička v napačne roke, ker se to lahko zelo hitro zgodi (tako, kot se ji je prvič) in bi bila sama pripravljena skrbeti vsaj začasno, vendar trenutno sem fizično in psihično nemočna zaradi bolezni. Dobro bi bilo, če bi jo vzeli k sebi ljudje, ki že imajo podobno pasmo ali pa si samojeda zelo želijo.

Prosim...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #121 : petek, 07.01.2005 : 18:31:57 »

ker sem mela čast nekomu odgovoriti na vprašanje, pa sem slučajno Wink napisala toliko besedila, sem se odločila, da ga objavim tudi tukaj, ker mislim, da je v njem veliko resnice in bi morda komu prišlo prav.

samojedi so ful ful inteligentni, ampak zakaj je tolko samojedov, ki nič ne ubogajo? zato, ker jih večina ljudi kupi zaradi lepote. zato, ker vidijo lepega samojeda na razstavi ali na TV in predvidevajo, da bo njihov samojedek tudi tak lepi pa tak priden. ampak kaj se skriva za lepoto? trdo delo.
 
zdaj pa nazaj k inteligenci, ki jo samojedi obračajo predvsem v svoj prid. ubogali bodo, če je to njih v korist. kaj to pomeni? da bodo nekaj naredili, če vedo, da bodo za to nagrajeni (s pohvalo in po možnosti s priboljškom-hrano ali igro). na silo se pri njih nič ne doseže. v puberteti hočejo priti čim više po hierarhični lestvici (podrejeni, nadrejeni člani). lastnik/vodnik mora biti na najvišjem mestu in pes se mu mora podrediti. ampak samojedi znajo na zelo prefinjen in prebrisan način postati glavni/"šefi". in če lastnike šolanje pa vzgoja psov ne zanima, potem sploh ne vedo, zakaj so njihovi psi neubogljivi. včasih mislijo, da morajo psu vse dovoliti, pa delati po njegovi volji, mu narediti prostor na kavču itd. in to so že znaki, da je gospodar pri hiši v bistvu pes. lastnik mora biti dosleden-kar psu ukaže, mora le-ta tudi narediti (seveda mu ne bomo ukazali tega, kar še ne ve), pa naj traja 24h, da to doseže-in takrat sledi velka pohvala, kljub temu, da na začetku ni poslušal.
 
če znamo izkoristiti samojedovo inteligenco in radovednost, se da z njimi ful dosti narediti. potrebujejo zelo dosti spodbude, vedeti morajo, kdaj naredijo kaj narobe (ni pohvale, enostavno se vaja (recimo "sedi") ponovi) in kdaj prav (velka pohvala, nagrada). vedeti morajo, da se jim splača potruditi in da smo veseli, če delajo pravilno. ker se zelo hitro naveličajo (posledica inteligentnosti; včasih je enostavneje 'meti neumnega psa), je treba vadit v kratkih časovnih intervalih z vmesnimi počitki in/ali igro, ckrljanjem. delajo iz ljubezni do nas.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #122 : ponedeljek, 17.01.2005 : 13:40:06 »

Lep pozdrav v novem letu - sicer že malo bolj pozno (vendar nikoli prepozno) Wink

Imam eno vprašanje: Ali so začeli vaši medeki že kaj dlako spuščat?
Moja je začela kar resno delat na tem. Hm, pretopla zima? V glavnem če bo tak nadaljevala bo imela čez dober mesec dni že poletno frizuro.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #123 : ponedeljek, 17.01.2005 : 16:01:23 »

končno nekdo! Cheesy

ja, Sammy je že začel spuščat dlako, vendar če ga ne bi krtačila, to sploh ne bi opazila. najbolj mu izpada na zadnjem delu hrbta pri repu.
Logiran
ursa
gost
« Odgovor #124 : petek, 21.01.2005 : 12:35:56 »

čaw!
moj bratranec ima samojedko asko Cool malo jo je poškodoval avto  
 Sad zadnjo nogico ima ranjeno in gnoji se ji, šepa...  Sad sram  držite pesti da bo še dolgo ostala živa. stara je okol 7 let.
zelo mi je hudo in skrbi me zanjo.
lp vsem lastnikom in ljubiteljem samojedov.  
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #125 : petek, 21.01.2005 : 14:52:18 »

Ursa pa so Asko peljali k veterinarju? Žal ponavadi samo držanje pesti ni dovolj...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #126 : petek, 21.01.2005 : 15:36:52 »

ja, takoj ko prebereš ti dve sporočili, poklicat bratranca, v avto pa k veterinarju! seveda držim pesti, samo boste morali za uspeh tudi kaj narediti...
Logiran
ursa
gost
« Odgovor #127 : petek, 21.01.2005 : 18:48:19 »

ne niso je peljali k veterinarju Sad  žalostno kajne.
pa pomojem je tut ne bodo peljal k veterinarju . ker jim aska ne pomeni veliko. jaz pa jo imam zelo rada
niso ljubiteli psov. imajo pa še dolgodlakega nemškega ovčarja. njega pa nikoli ne spustijo Sad ven iz kletke. zakaj spolh imajo pse?

lp vsem ljubiteljem psov

Logiran
ursa
gost
« Odgovor #128 : petek, 21.01.2005 : 18:51:49 »

ali ima kdo vlečnega samojeda?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #129 : petek, 21.01.2005 : 19:34:19 »

jaz imam vlečnega samojeda Grin Wink. vleče me pa na rolerjih 40 km/h! enkrat se je z nama peljal en kolesar, ki naju je "dohitel" in je meril, pa nama je takrat rekel, da mu (Sammyju) dobro gre Cool. sicer bi na saneh tudi lahko probala, samo bi jih mogla nabavit. pa po mojem je potrebno za takšno vleko imeti vsaj dva psa...

žalostno, ja! jim ne bi ti predlagala, da bi jo kar ti vzela (k sebi)? potemtakem ne bi imeli več z njo skrbi in bi jim to. po tvojem postu sodeč, ustrezalo. pa kako je lahko nemški ovčar dolgodlak?? a je mešanec? ali pa je morda tervueren?
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #130 : petek, 21.01.2005 : 20:36:54 »

Res žalostno,da se dogajajo takšne stvari.Zakaj si takšni ljudje sploh omislijo psa?!
Moja prijateljica ima 8 letnega samojeda Hanibala-Kinga in je eden boljših reševalcev v Sloveniji,tako da lahko ljudje vidijo,da se tudi z njimi da veliko narediti.Treba pa je imeti voljo.So pa to čudoviti psi.

Citat
pa kako je lahko nemški ovčar dolgodlak?? a je mešanec? ali pa je morda tervueren?
???Kako???
Sammy,zanimivo,da poznaš tervuerena,ne poznaš pa dolgodlakega nemškega ovčarja. Shocked
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #131 : petek, 21.01.2005 : 22:49:00 »

se opravičujem za svoje neznanje, vendar res še nikoli, nikoli nisem slišala za to pasmo... od kdaj obstaja? je novejša? ok... mogoče to res ne sodi med samojede...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #132 : sobota, 22.01.2005 : 19:53:06 »

Sporocila, ki so se nanasala na nemske ovcarje so prestavljena v temo Nemški ovčar.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #133 : nedelja, 23.01.2005 : 13:40:37 »

Citat
moj bratranec ima samojedko asko malo jo je poškodoval avto
zadnjo nogico ima ranjeno in gnoji se ji, šepa....

Kako je zdaj z Asko? Samojedi so večinoma zelo žilavi, in če ni res prehudo se zližejo tudi sami. Vendar pa ji lahko ostanejo posledice. Vsaj rano bi ji bilo treba očistiti, pa antibiotike bi rabila zaradi gnojenja. Bratrancu lahko tudi poveš, da je takšno zanemarjanje kaznivo. Po zakonu je dolžan psu poleg hrane, vode in zavetja dolžan zagotoviti tudi veterinarsko pomoč.  Res je škoda, da imajo pse ljudje, ki si tega ne zaslužijo.  Za psičko bi bilo najbolje, če bi ji našli novega lastnika.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #134 : ponedeljek, 24.01.2005 : 19:57:15 »

joj, rane pa Sammy... ko je mel blazinico zašito pa povezano, je iznašel način, kako kljub tistemu plastičnemu ovratniku obvezo odstranit iz nogice... Roll Eyes  Grin in potem sem mu morala 5 krat na dan obvezat nogo, tak da mam že kar prakso iz tega.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines