mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 11:22:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 298444 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1050 : torek, 04.04.2006 : 15:18:46 »

ajči, poglej si tole stran: http://samsmiles.org/grooming.html
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1051 : sreda, 05.04.2006 : 11:03:57 »

Hvala Sammy. Očitno bom mogla kupit novi glavnik, na sliki zgleda, da je dober. Ali ga imaš ti tudi?

Ali vi v tem času svojim psom izčesavate poddlako ali jih samo počešete? (razmišlja, da smo mi mogoče prenežni Roll Eyes pri česanju in sta zato nastali ti dve kepi  Wink)

Bela, pri tebi se pozna, da imaš psička v stanovanju in je normalno, da jo počešeš preden se pride k tebi "cartat" Shocked. Naša je sedaj spet v glavnem zunaj, pa saj smo v tem času tudi mi skoraj izseljeni iz stanovanja  Cheesy Cheesy
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1052 : sreda, 05.04.2006 : 16:04:41 »

No naj povem, da imam jaz še eno tako krtačo, ki ima polno majhnih iglic (sej mislimda vsi veste za katero gre). Ta krtača je super za poddlako. Ja jaz ji ičesujem poddlako - seveda da gre čimprej ven in se ne začne vozlat - od tega nastanejo kepe. Verjetno boste res mogli postat malo bolj "grobi" pri krtačenju in ne samo po vrhu malo božat Wink.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1053 : sreda, 05.04.2006 : 20:01:24 »

jaz imam glavnik, podoben temu:

http://www.trixie.de/images/trixie/2408_g.jpg

In celega počešem s tem glavnikom. Pa nimam nobenih težav s kakšnimi vozli ali pa s kakšno razcefrano dlako... In, ker sem se odvadila česanja s krtačo, sem morala tudi za borderko kupiti glavnik, ker s krtačo enostavno ne znam več česati psa...  sram Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1054 : sreda, 05.04.2006 : 20:10:48 »

Tale glavnik zgleda super. Jaz sem ga že zadnjič gledala v Tukanu, samo sem bila tam samo "iz firbca" ker se mi ni dalo po Obiju hodit in sem bila brez denarnice pa tudi nisem vedela ali je kaj prida ali ne.

Še ta teden ga grem kupit, če praviš da je dober. Hvala za nasvet.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1055 : sreda, 05.04.2006 : 20:12:50 »

Meni je super. Če pa ne bo tebi všeč, ga pa še vedno lahko potem meni prodaš. Jaz vedno kakšno stvar zgubim kje pa je dobro imeti kakšno rezervo...  Cheesy Wink
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1056 : sreda, 05.04.2006 : 23:02:52 »

5rca: ja tega imam tut - je supšer ker ne cuka. Ampak mora bit tak ko ima vrtljive zobe - ta na sliki ima vrtljive. V glavnem ne cuka tak dlake je pa super. No jaz uporabljam tisto krtačo, tale glavnik in pa še eno krtačo samo za povrhu, ko je iz plastičnih zobov in ščetin.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1057 : četrtek, 06.04.2006 : 06:58:57 »

Midva sva krtačo imela, ko je bil majhen. Potem sva kupila glavnik, ampak ne tak, kot je na sliki, ampak takega navadnega... Potem sva pa na tega prešla in od takrat samo še tega uporabljam. Sva malo poizkušala, kaj nama bolj odgovarja.  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1058 : četrtek, 06.04.2006 : 14:09:31 »

ajči, jaz imam eno krtačo na "T", pa dva glavnika s plastičnim ročajem, enega z redkejšimi in enega z gostejšimi zobci. imam tudi tisto ovalno krtačo, ampak je skoraj ne uporabljam.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1059 : četrtek, 06.04.2006 : 19:38:24 »

No, danes sem kupila glavnik, ki ima zobe v dveh vrstah, po nasvetu prodajalke. Sploh ne morem verjeti koliko dlake sem ji sčesala. S krtačo je šlo samo sem pa tja malo dlake dol, sedaj pa sem skoraj celo vrečko napolnila s samimi dlakami, pa še je nisem do konca sčesala, ker se je naveličala česanja. Koliko dlake pa vi v tem času odstranite s svojih psov? Ali jo je potrebno sedaj tudi skopati, glede na to da se "guli".
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1060 : četrtek, 06.04.2006 : 20:31:53 »

Dlake je res za cel pulover Grin. Jaz mu do poletja izšečem vso podlanko (mu poleti ni tako vroče, ščiti pa ga krovna dlaka). Kopanje pa po potrebi .... Če se recimo povalja po čem smrdečem itd.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1061 : ponedeljek, 10.04.2006 : 14:15:15 »

Evo, po dolgem času se javljam še jaz  Roll Eyes Me že celo večnost ni blo sem gor, in sem mela zdaj kar veliko dela da sem vse prebrala!  Cheesy Vdim da vsi povprek uživate s svojimi samosvojimi samojedi (ful huda izjava ajči  Grin pa še drži kot pribito!  Wink ) in uživava tudi midva z Yorkom. Kakšnih posebnih težav nimava: zelo rad je in seveda najbolj uživa ko je z nami na sprehodu ali na dvorišču. S hrano nimava težav, je zelo ješč, hrano pa je kuhano (briketov ga ne pripravimo več pojesti!). Mu pa hrano kuhamo posebej in ne je naših ostankov, težav s prebavo nima. Glede izpadanja dlake: tudi midva jo načeševa za polno vrečko (že trikrat zapored je bila polna  Cheesy) pa jo ima še vedno ogromno-zelo je gosta in dolga. Opažam da mu gre zdaj ven samo tista puhasta dlaka, dolga pa niti ne izpada preveč. Imava pa tudi midva probleme z vozli okrog ušes...kar naprej se mu delajo, četudi se jih trudim redno razčesavati  Sad Upam da to s časom mine, tako kot je rekla Sammy.
Se je pa pri nas že začela pubarteta (star je 10 mesecev) in posledično s tem problemi kot je še bolj izrazita neposlušnost in samosvojost....pa bo že! Saj smo vedeli da pride tudi to obdobje in poskušamo biti strpni (to še najslabše uspeva očetu ker ne razume zakaj naš pes ne uboga, medtem ko je sosedov ovčar tako priden...in potem mu povem da je samojded preveč pameten da bi ubogal in da je pač tako da bo ubogal samo tako da ga dobiš na finto in zato moraš biti bolj pameten od njega  Cheesy .... pa je že ogenj v strehi!  Grin)
Aja pa še to težavo imam z njim...uniči vse kar mu pride pod tace! Kopanja po vrtu smo se že navadili...ampak uniči tudi vsako stvar ki jo najde! In če mu slučajno hočeš kaj uzet niti pod razno ne bo dal iz gobca! Da mu kaj vzamem mu moram obvezno dati kaj drugega v zameno!  Roll Eyes 
No, toliko zaenkrat...pa upam da se v bodoče kaj pogosteje tipkamo!  Smiley
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1062 : torek, 11.04.2006 : 08:25:27 »

Živjo York, lepo da se malo javiš. Zdaj te bom takoj zasula z vprašanjem. Kaj mu pa kuhate?
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1063 : sreda, 12.04.2006 : 00:49:06 »

ajči: danes sem iz Bele izčesala eno vrečko dlak. A kdo kupi za pulover? Cheesy
Upam samo da ne bo šla ona dolga krovna dlaka dol. Zgleda namreč kot d ne bo šla.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1064 : sreda, 12.04.2006 : 06:47:58 »

pri Raffyju ne gre nikoli krovna dlaka ven. Jo ima celo poletje.  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines