mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 06:04:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 297968 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #255 : sreda, 31.08.2005 : 13:16:42 »

Mene najbolj odvrača od vzreje (poleg pomanjkanja časa in prostora), da nimam živcev za prodajo mladičev in da vedno obstaja velika verjetnost ,da je v leglu kakšne ljubljenček, ki ga ne moreš prodat po svojih zamislih oz ti preveč priraste k srcu in se tako krdelo nenačrtovano poveča.
Priznam ,da že prepogosti obiski "mojih"legel po očetovi strani pomenijo kar hudo skušnjavo,da bi še kakšnega dodatngea pripeljala domov sram
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #256 : sreda, 31.08.2005 : 14:10:26 »

Vse po malem. Malo se mi res zdi škoda prekiniti delo z njo ravno zdaj, ko ji dobro gre. Vedno sem čisto nesrečna, ko gre brejost h koncu in je psica vsa debela in se komaj premika. Kakšnih posebnih komplikacij se niti ne bojim toliko, čeprav imam ravno dovolj izkušenj, da zadeve ne jemljem čisto zlahka. Ko so mladiči na svetu je čisto luštno, dokler se ne začne prodaja, ta del je zeloo zoprn, ker samojeda ne moreš dati čisto vsakemu, ki bi ga rad imel (pri goldenčkih je bil ta problem minimalen), kupcev pa ni na pretek. Še zlasti, ker se ravno pri samojedih ponavadi naredi, da pol leta ni nobenega legla potem pa pet naenkrat. Da pa bo vsaj ena samica ostala doma je jasno, saj drugače sploh ne bi šla parit. Moje tastare se krasno držijo, tako da bi imela kakšno leto krdelo povečano nad število ki mi še ustreza. Pa še bi se kaj našlo, stroški z leglom recimo. Edino priostora je pa dovolj.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #257 : četrtek, 01.09.2005 : 10:37:50 »

Z našo kepo je vse vredu  Grin Danes je bil 2.cepljen (se je na veterinarjevi mizi tresel kot šiba na vodi  Shocked). Me pa glede cepljenja še nekaj zanima: kdaj bi morala dobiti knjižico o cepljenjih? Pri prvem mi je veterinar rekel da jo dobim pri drugem, sedaj mi je rekel da jo dobim takrat ko ga cepimo še proti steklini....imam občutek da me nateguje!  Angry Ostali pasji lastniki so mi rekli da so jo dobili že pri prvem cepljenju, potni list pa pri drugem...kako je s tem?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #258 : četrtek, 01.09.2005 : 11:45:56 »

Kam pa ti potem vpisuje cepljenja? Če ima tastaro knjižico in noter napiše tako kot se gre, kdaj je bil cepljen, kontrolno nalepko od cepiva in štempelj OK. Če pa ti nikamor ne vpiše nič, potem krši vsa pravila. Takoj zahtevaj, da ti proda potni list (cca 600SIT) in notri vpiše cepljenje tako kot se spodobi. imaš pa res smolo, da te vsi nategujejo. če nikakor noče vpisati, potem verjetno nekaj goljufa, mogoče ima cepivo s pretečenim rokom, kaj jaz vem. Če je tako, si čimprej poišči drugega veterinarja.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #259 : četrtek, 01.09.2005 : 12:20:22 »

To je edina veterinarska postaja v našem koncu in skrbi za 4 občine skupaj! V njej je zaposlenih več veterinarjev, ni samo eden...torej če hočem zamenjati veterinarja se bom morala voziti cca 40 km stran  Undecided Cepljenja ni vpisal nikamor, dal mi je samo dva papirčka iz stekleničk in rekel naj jih naslednjič prinesem sabo. Šele zdaj razkišljam da res sploh nimam nobenega potrdila da je bil pes cepljen! Mislim pa da sedaj to zahtevajo tudi v pasjih šolah! In čez en teden tudi midva začneva... zgleda da bom mogla it res nazaj pa mal znoret!  Angry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #260 : četrtek, 01.09.2005 : 13:12:58 »

Potni list ti mora prodati, če ga zahtevaš, kadarkoli se ti zazdi in tista cepljenja naj ti vpiše takoj. Če ti je dal listke s stekleničk potem ni tako hudo in je očitno samo len pa se mu ne ljubi vpisati. Vseeno malo razmisli, kam boš peljala psa, če bo resno zbolel.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #261 : četrtek, 01.09.2005 : 13:35:31 »

No, ampak potni list in knjižica z vpisi o cepljenji sta dve različni stvari ne? Knjižica naj bi ti pač ob cepljenju tako ali tako pripadala če prav razumem....  Undecided
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #262 : četrtek, 01.09.2005 : 13:55:27 »


Naši psi imajo samo potni list, ki se ga kupi na veterinarski kliniki. V njem je tudi prostor za vpis vseh cepljenj, pregledov.

Ne vem če še obstoja stara knjižica o cepljenju.

Lp,
Nati
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #263 : četrtek, 01.09.2005 : 16:01:17 »

York: to je enainisto sr... Prej je bila taka rumena knjižica. Odkar pa se pse čipira pa so prišle te tanove (mislim da je modra - ne vem imam ovitek gor). Dobiš jo takoj - saj ti vendar nekam mora to vpisat. Kdaj pa boš šla kužija čipirat?
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #264 : četrtek, 01.09.2005 : 16:14:21 »

A zdej so čipi obvezni? Kdaj ga je priporočljivo it čipirat? Očitno se pogovarjam samo z lastniki psov iz prazgodovine  Undecided .... Se morem mal  bl pozanimat. Sej mislim da je tud na temu forumu kakšna tema posvečena posebej temu...bom probala poiskat. Hvala vam...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #265 : četrtek, 01.09.2005 : 16:58:44 »

Ponavadi se čipira ob prvem cepljenju za steklino.

Aja, Lanabela - cca. 600 sit? Huh Mi smo odšteli za modro knjižico 1500!
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #266 : četrtek, 01.09.2005 : 20:33:06 »

sele ob prvem mesecu cepljenja se pes cipira ?  Undecided moj je bil čipiran pri 8 tednih....
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #267 : četrtek, 01.09.2005 : 20:39:54 »

ej ne vem, jaz tak vem da ob cepljenju za steklino.

drugače pa ne vem, kako se je lahko to zgodilo, ampak danes na sprehodu je Sammy izgubil ovratnico in povodec (5 m), ki ga vleče za sabo. ga greva jutri iskat Smiley in jaz to opazim, komaj na koncu, ko pokličem k sebi in prijeti za povodec. potem sva pa morala 100, 200 m po cesti brez povodca. na srečo je "poleg" zalegel.
v takšnih situacijah se komaj človek zave, zakaj je dobro, če pes obvlada vsaj nekaj poslušnosti.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #268 : petek, 02.09.2005 : 10:52:02 »

Sammy: ... in pol ugotoviš da imaš pravzaprav res zlatega psa - da včasih ko nima muh tudi zna ubogat Smiley

York: kolikor vem naj bi bili vsi psi do leta 2008 čipirani. Kdaj se ga čipira mislim da ni bitno (čimprej). Jaz sem jo dala pri dveh letih in takrat sem zraven plačala še to novo zdravstveno. Jaz bi ga dala na tvojem mestu čimprej. Sicer pa je čip tako ali tako pri tebi brezplačen, ker je že rojen po letu 2003.

Jaz pa trola babja bila poštena in rekla vetu, da je Bela skotena 27.12.2002. In on ah joj pol pa čip ne bo zastonj (če bi vedla bi drgač rekla), ker se je skotila pred 1.1.2003. Mislim pa tistih par dni bi si zmislila, sej se pa ne opazi. Sploh ker ni rodovniška itak ne moreš dokazat kdaj je bila skotena. In kaj je zanimivo - mi je pol ena veterinarka obrazložla, da čipi tako ali tako niso njihov strošek, tako da ne bi nič izgubili - no pridobili so ko se enega nateg...
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #269 : petek, 02.09.2005 : 12:09:36 »

Al nis nikol dost pameten....če si pa še začetnik, tako kot jaz, te pa sploh lahko vsak nategne!!!  Angry Še veterinar za katere si vsaj približno misliš da so pošteni, sploh če ni privat!
Torej da povzamem: najbolje da grem jest nazaj k veterinarju z unma dvema nalepkama ki mi jih je dal in zahtevam naj mi proda potni list, (ki stane nekje med 600 in 1500 sit-dražnji nikakor ne predvidevam---da me ne bo še tle nategnu!!!  Shocked) in prosim še za čipiranje, ki je itap brezplačno? In čez en mesec ga peljem cepit še proti steklini....sm prou razumela stvari? Al je še kje kakšna zanka?
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines