mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 14:10:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 298087 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #165 : četrtek, 28.07.2005 : 20:15:51 »

Sammy, imam precej veze z Anatino, ne samo slucajno. :-)

In samojedi in amstafi gredo skupaj. ;-)

Lp, Martina
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #166 : četrtek, 28.07.2005 : 21:09:53 »

Citat
In samojedi in amstafi gredo skupaj. ;-)

Lp, Martina

http://www.bluebullevard.com/

pogledas kontakt pa vse ves. Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #167 : petek, 29.07.2005 : 08:43:59 »

TrueBlue, moj bratranec ima prav tako AST-ja in sta bla najina že parkrat skup, samo zdaj že dolgo ne, tak da ne vem kak je ...

A obstaja še psarna, ki vzreja samojede (mislim Anatina)? Ker spletne strani ni, kolikor sem jaz zasledila (oz. nisem) ...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #168 : petek, 29.07.2005 : 08:45:21 »

aja fotke od Sammyja in Yoyoja pa so tud na moji strani ... Fotografije / 2 leti
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #169 : petek, 29.07.2005 : 09:02:16 »

Evo, pa sem zajadrala še na ta forum. Na sosednjem so me že kar nekej naučil, upam da se bom tukaj še več. Samo kratka predstavitev: sem lastnica ljubkega samojeda Yorka.  Wink

In kako kaj vaši kosmati angelčki prenašajo to pasjo vročino?  Cheesy Jaz opažam da mojega bolj kot vročina moti močna sončna svetloba, zato beži pred soncem kot kakšen vampirček  Wink
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #170 : petek, 29.07.2005 : 09:46:21 »

Sammy,

Psarna seveda se obstaja, le manj smo se ukvarjali z razstavami in vzrejo.
V zadnjih letih smo izgubili nase starejse zlate pasje dame in to je marsikaj spremenilo.  Cry

Imamo pa doma se dve samojedki in eno smo tudi parili. Zdaj drzim pesti, da je paritev uspela.
Samec pa je na Finskem, kjer je zelo uspesen kot razstavni pes in plemenjak.

Internetno stran bom spet objavila, malce prenovljeno.

Lp, Martina
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #171 : petek, 29.07.2005 : 10:13:48 »

York, dobrodošla na forumu Smiley . Mimogrede, še vedno pričakujem tvoj odg. po ZS ...  Undecided
Drugače pa glede tvojega vprašanja, doma imamo en takšen "bazenček" (kako to izgleda, poglej na moji strani pod "Fotografije / 3 leta") in me še posebej zdaj, ko je tako vroče, silijo, naj mu natočim vodo not. Ravno včeraj sem mu po kosilu natočila vodo, da bi se segrela. In ko smo šli vsi not, je Sammy dal sprednji tački not ... in čofotal. Ker kar tako ne more cel vanj, razen če se dobro odrine in skoči not - to prakticirava, ko sem jaz z njim (samo jaz se ne kopam tam, da ne bo pomote!  Grin). Po eni strani vidim, da ful uživa v tem, po drugi strani pa mislim, da ni ravno dobro, če bi se vsak dan kopal (oz. ko je zares velika vročina). Pa še učinek frontline-a se zmanjša ...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #172 : petek, 29.07.2005 : 10:25:49 »

ups ... pozabila odgovoriti na Martinin odgovor ...

Hvala za info. Glede na to, da se ukvarjaš z razstavami, bi te vprašala, kako pogosto češeš samojeda, vzemiva za primer Ronjo. Jaz svojega vsak dan, tako da se sedaj že zdi, kot da ima samo krovno dlako. Sedaj ga lahko češem tudi v nasprotni smeri rasti dlake, pozimi, ko ima podlanko, pa ga ne morem - ga preveč boli. Ampak zadnjič sem slišala, da naj prepogosto česanje ne bi bilo v redu, in me malo bega. Kljub temu, da se ne ukvarjam z razstavami, želim, da je urejen in da v redu zgleda Wink .
Ker tvoja ima tudi poleti gosto dlako, kolikor sem videla na tistih slikah .. Sammyju pa ful izpada in mu izčešem vse, kar se da. Pa mislim, da je brez podlanke srečnejši, glede na to grozno vročino, samo vseeno ...
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #173 : petek, 29.07.2005 : 13:04:06 »

jaz sem svojega česala vsak dan pa mi je vseeno na telesni oceni sodnica rekla, da ima premalo negovano dlako. pa se je meni zdel kar precej urejen. pri česanju sem bila pa, moram reči, precej natancna. mogoče nisem bila pozorna na kaksne dele psa, ki so bolj pomembni pri razstavnem psu, ker nisva imela izkusenj na tem podrocju. pol sem pa prebrala, da ga ni dobro preveckrat česat in sem zmanjšala česanje. dnevno ga cesem samo se poleti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #174 : petek, 29.07.2005 : 13:48:34 »

Živjo, TrueBlue! sploh nisem vedela da si še na forumu. Žal mi je, da vaših starih dam ni več, naše so k sreči še vse, ampak čas tako hitro beži. Sploh ne morem verjeti, da je Lana stara že 14 let in da jih ima Alica že 9. Katere samojedke pa še imate? In katera bo imela leglo?
Lp. Irena
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #175 : petek, 29.07.2005 : 14:21:07 »

Pozdravljena Irena,

Dolgo sem ze na forumu, le vzdevek sem malo spremenila - prej sem bila BlueMaco. Wink

Res cas hitro bezi, najbolj to opazim pri psih. Se vedno je tako prazno brez njih...  Cry

Zdaj imamo Ronjo (Ch.Anatina Fatal Beauty), ki sem jo razstavljala v Mariboru. Parili pa smo Lotty (Ch.Anatina Miss Marple).

Me veseli, da sta tvoji veteranki ze v takih letih.  Smiley

Sammy, s cesanjem ne pretiravaj. Sploh ti ni potrebno vsakodnevno krtacenje/cesanje. Toda, ko se lotis cesanja, poskrbi za to, da imas kvaliteten glavnik in za kasneje kvalitetno krtaco. Pomembno pa je tudi, kako ceses dlako, da res gres od koze ven, pramen za pramenom. Jaz opazam, da so ljudje pri tem precej povrsni in zato ni efekta.

Lp, Martina
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #176 : petek, 29.07.2005 : 16:31:27 »

Uporabljam nekaj takega http://www.dog.com/Prod_Images/P3410.jpg pozimi, ko je ima bolj gosto dlako in spomladi, ko jo začne izgubljat - s tem gre podlanka najlaže ven. Najprej ga prekrtačim s tem, potem pa nadaljujem s takim glavnikom http://www.bonejourpetsupply.com/data/library/ilib_417.jpg (imam enega z gostejšimi in enega z redkejšimi zobci) in predvsem, ko se molsa češem na tak način kot je prikazan na fotografiji na tej strani http://www.samsmiles.org/grooming.html . Ampak ker ga češem do kože, podlanka ful izpada, nič ne cukam na silo ...

Ok, vsak dan (ali pa vsak drug dan) ga češem samo poleti, pozimi pa enkrat na teden.

Delam kaj narobe?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #177 : petek, 29.07.2005 : 16:51:21 »

jaz delam popolnoma isto kot ti. samo glede na to da imava samo enega samojeda je mozno da delava kaj narobe tako da najbolj da Martina pove, ce je pravilno (izkusnje ponavad dajo vec znanja kot pa prebiranje iz interneta in knjig).  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #178 : sobota, 30.07.2005 : 12:49:50 »

Martina! Obe psici poznam, sta krasni, držim pesti, da leglo bo. Pa veš, me je kar malo prizadelo, ko sem prebrala, da drugih ni več. Moje veteranke se res dobro držijo, v bistvu jim težave povzroča samo njihova lastna požrešnost za najrazličnejše svinjarije, pa Sassy si je uspela med lovom na miši pretgati kite na prstih (že okreva). Je pa problem, od šestih psic jih je pet starih 9 ali več let. Tudi pri nas bo kmalu zelo prazno.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #179 : četrtek, 04.08.2005 : 22:27:46 »

Ker se na temi naših ljubkih kep nič ne dogaja, bom pa jast nadaljevala....
Naša kepa je pri meni že en mesec  Cheesy (kako čas beži) in je že zelooooo zrastla! Sedaj že hodimo na krajše sprehode ali se samo preganjamo, ali pa delamo! Predučirajnšnim smo kopali krompir  Cool in York je bil seveda glavni pomagač! In raje ne vprašajte kakšen je bil po končanem delu. Sm se že bala da ne bo nikoli več bel  Wink ampak potem se je v eni uri čudežno očistil kar sam! Samo malo sem mu splahnila tačke in to je bilo vse! Torej to, da je nega dlake samojedov nezahtevna kar drži! Čeprav me vsak ki spozna Yorka najprej upaša kolikokrat ga moram kopati  Roll Eyes In ko jim povem da še ni bil skopan me kar malo čudno gledajo   Cheesy
Sicer pa imava trenutno največje težave z grizenjem nog in rok, ali hlač in rokavov, kar pač pride prvo na vrsto! Če imam pri sebi briketke ali kakšno igračo ga hitro zamotim s tistim in seveda na vse grlo kričim fuj ali pusti  Sad samo če sem pa brez usega zna biti pa kar sitno....Imate kakšen pameten predlog kaj storiti? Drugače pa je kar priden, no ja, ne vedno. Kadar se njemu zazdi ne bo ubogal pa če se jaz na glavo postavim. To je običajno takrat ko je prevč spočit, kot je bil recimo danes ko že 2 dni ni bil na sprehodu oz.zunaj ker neprestano dežuje, da bi ga vozila ven po dežju je pa še premajhen (nočem da se prehladi)....
No tako....malo za oživitev teme! Pišite kaj!  Grin
papa
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines