mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 24.06.2024 : 14:14:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 291269 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1215 : nedelja, 04.06.2006 : 10:42:18 »

Jah saj, če je pes v stanovanju, potem je drugače ...  jaz bi ga recimo vsak letni čas enkrat oz. po potrebi. Cry ampak potem ti psa res ni težko skopat, zato da bo čist, da bo lahko pri tebi ... sicer pa je itak tako, da je pes bolj čist kot ena kljuka v hiši oz. celo bolj kot ena tipkovnica ... ampak nekaterim se tega žal ne da dopovedat ... Cry
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1216 : nedelja, 04.06.2006 : 18:42:04 »

Jaz mojo s šamponom operem nekje povprečno 3-4 krat letno. Odvisno od potrebe. Seveda pa čimmanj krat.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1217 : nedelja, 04.06.2006 : 20:17:43 »

v prejšnjem postu je namesto tipkovnice mišljena ena tipka na tipkovnici ...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1218 : nedelja, 04.06.2006 : 21:22:23 »

Kako pa se vaše pesjanke in pesjani pustijo kopati, je kaj problemov, ker sedaj je čas da tud moja že vidi tudi poleg prej znane ji vode še šampon...lp
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1219 : nedelja, 04.06.2006 : 22:07:27 »

MI smo jo kopali kar v kopalnici, ker je bila takrat zima. Na dnu banje sem dala gumijasto podlago iz avta ter veliko brisačo. Mož jo je potem lepo držal in ogovarjal, ogovarjal Wink, jaz pa sem hitela s šamponiranjem in spiranjem Undecided pene, ki je je bilo res veliko. Ni bilo nobenih problemov, sem pa opazila, da bi nastali, če bi bila voda bolj hladna. No, najbolj všeč mi ni bilo njeno stresanje  Angry post festum Roll Eyes ampak par krp in brisač pa je bilo vse po starem. Sem pa opazila, da ji takrat ni bilo fajn v stanovanju, saj ji je bilo pretoplo. Očitno jo je tudi mokra dlaka grela, tako da smo jo za nekaj časa dali v spodnje prostore kjer ne ogrevamo. Je bila pa pol ful mehka, dišeča.... Cheesy Kiss
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1220 : ponedeljek, 05.06.2006 : 22:38:19 »

Priporočam pa za v naprej, da je ne bi slučajno kdaj dali po kopanju ven na dvorišče. Naj bo vsaj te kakšno uro ali dve noter, sicer ne bo dolgo bela Wink

Aska: Doma belo perem v tušu (ponavadi sva kar obe not, sicer opereva celo kopalnico. Pri fantu pa je lepo v bani in se drži kot ena mona Wink (kot da so ji vse kure pocrkale). Je pa pridna. Ko pa je konec s kopanjem pa jo še na 3/4 sfenam, če ne je še drugi dan mokra. Ko pa jo spustim s kopalnice, te pa kot da se bi ji hotlo zmešat. Leti po stanovanju, igračke meče po zraku, brisačo mi odnese, kota se po tepihu, laja. Dirka od kopalnice do kuhne in se poleg norca dela Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1221 : torek, 06.06.2006 : 23:20:41 »

ajči in Bela01 hvala vama za nasvete, jih bom upoštevala. Je res že čas , da tud moja to kusi, kopanje s šamponom namreč Grin Bo pa tudi samo v tuš kabini. To  glede  norenja po stanovanju potem mi je pa čisto jasno kako to zgleda še od prejšnjega psa. Takrat se mu je čisto zmešalo in je dirjal od enga konca do drugega, res kot en norc bil, kako mora biti šele smešno ko tvoja samojedka tako šiba, in kmalu Aska..lp
Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1222 : nedelja, 11.06.2006 : 13:29:54 »

Kar se kopanja tiče, mislim, da ga samojedi ne potrebujejo prav veliko - razen kar je naravno - reke,jezera,morje,... na splošno pa nisem pristaš šamponov - predvsem ne pri samojedih, ki že tako ali tako nimajo vonja, kot npr ostale pasme.
Naša Tai je zelo čista - in jo nikoli ne kopam ali tuširam, poskrbim pa , da je pozimi dovolj na snegu, ki jo "očisti" in da ima poleti tudi možnost skočiti v kakšno reko kjer ni ljudi. Krtačim jo redno vendar mislim da ne prepogosto - 1 x tedensko ali morda celo na 14 dni. Se mi zdi, da jo še najboljše "počeše" veter ko leta sem ter tja  na najinih sprehodih. Vozli so se ji pojavili doslej samo enkrat še kot mladičku - in od takrat jih ni več.
Prepričan sem pa, da je pomebna tudi prehrana za kakovost dlake - rednost, uravnovešenost,...
Tako nekaj najinih izkušenj  in vsem skupaj lep pozdrav.
Marko in TAI Wink

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1223 : nedelja, 11.06.2006 : 13:45:49 »

o, lepo je slišat spet kaj o(d) vaju Smiley. jaz tudi nisem pristašinja prepogostega kopanja, vendar mislim, da je vsaj enkrat letno temeljito kopanje in izpiranje dobro za psa, da se vsa umazanija, ki se nabere čez leto odstrani. poleg pa seveda čofotanje v kakšnih jezerih ali rekah ali pa zunaj na dvorišču v plastični "banji".
poleti preden greva na sprehod in ko prideva z njega, mu namočim tačke; prej, da ga po tistih parih metrih na asfaltu ne žge in pozneje, da ga ohladim. 
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1224 : nedelja, 11.06.2006 : 13:53:13 »

Tudi jaz nisem pristaš kopanja psov s šamponi pgogosto, zato moja tega še ni videla, samo vodo pa že. Res čim bolj poredko naj se jih kopa, sej itak se ti naši pesjani in pesjenke že sami hitro počistijo. Res tile polarčki so nekaj posebnega.
Kako pa kaj vaši pesjani prenašajo sedaj ko je topleje?. Moji ni to prav nič po godu. 

lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1225 : nedelja, 11.06.2006 : 13:56:42 »

Sammy se zjutraj sonči. Res, prav nastavlja se soncu. Vleže se in se prekopicne na hrbet in da vse štiri od sebe, ful je hecen. Ko pa prideva s sprehoda pa mu malo bolj visi jezik ven kot pozimi Grin.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1226 : ponedeljek, 12.06.2006 : 08:43:06 »

Ja tudi naša Aja se sonči v podobni pozi kot Sammy in zraven prav zasmrči Grin, je prav smešna. Zdaj spet počasi dobiva svojo pravo podobo. Dlaka se ji je že obnovila, pa tudi je malo več. Sedaj jo hranimo z namočenimi briketi, ki so kvalitetni, dodamo pa ji vrečko "konzerve" za okus. Polovico tega poje za zajtrk, zvečer pa dobi preostanek zmešan s testeninami ali rižem. Po izčrpnem sprehodu, ko se mi hladimo s sladoledom pa se ona sladka s skuto z rumenjakom. Tongue
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1227 : ponedeljek, 12.06.2006 : 21:44:20 »

Bela ima tudirada sonček - s tem da se gre pol "knajpat" - gre malo v senco, potem pa na sonce ....

Je pa moja Bela strašno pridna. Ji trava za ležanje kot podlaga za dopoldansko sončenje ni odgovarjala in se je vlegla sredi grede hačeh, tace so ji pa tak čez robnik visele. Joj ko sem bla huda, ampak zanimivo, nič me ni začudeno gledla ko sem se kregala. Samo tak v loku je jadrno zletela mimo mene dol z grede. Opica mala Wink - po tem pa je bla trava dovolj dobra.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1228 : torek, 13.06.2006 : 15:54:08 »

Po dolgem času sem spet pršla prebrat kaj se dogaja z vami in vašimi samojedi....vidim da se ful molsate in na veliko uživate!  Cheesy Sploh Sammy v družbi z ovco (hehe..zgleda kot bi bila bratec in sestrica). Tud midva se mava fino, york je žgubu že skor vso zimsko dlako-seveda z veliko pomočjo krtače-ima pa še zmir ogromno dlake in ne zgleda tko oskuben kot npr. Bela  Shocked - pa brez zamire Bela01  Wink Evo, tukaj pa še nekaj slikic iz včerajšnjega sprehoda:

http://www2.shrani.si/files/dsc03814637987.jpg

http://www2.shrani.si/files/dsc03776637986.jpg

http://www2.shrani.si/files/dsc03767637985.jpg
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1229 : torek, 13.06.2006 : 15:57:29 »

Uf, so neki velike te slike...sam zdej žal ne morem popravit...si boste pač pomagal s kurzorjem da bo kaj videt drugače bo pa ukrepala moderatorka... Roll Eyes

papa
Logiran
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines